ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації 

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека  ім.К.А.Тімірязєва

  

 

Творчі імена Вінниччини

 

«Моя щира сповідь, слово те моє...»

 До 60-річчя від дня народження

Світлани Травневої – педагога, поетеси, журналістки

  

Бібліографічний покажчик

 

Вінниця, 2010


ББК 91.9:83

УДК 016:929

М 74 

Відповідальна за випуск Н.І.Морозова, директор Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва 

 

«Мов щира сповідь, слово те мое...»: до 60-річчя від дня народж. С.Травневої – педагога, поетеси, журналістки: бібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва; уклад. Л.І.Заря; ред. М.Г.Спиця; відп. за вип. Н.І.Морозова. – Вінниця, 2009. – 40 с. – (Творчі імена Вінниччини). 

Бібліографічний покажчик присвячується 60-річному ювілею відомої вінницької поетеси, педагога, журналістки. У виданні представлена її творчість: збірки поезій, окремі вірші, публіцистика, пісні, а також публікації про багатогранну діяльність ювілярки.

Видання розраховане на літературознавців, бібліотечних працівників, освітян та широке коло шанувальників української поезії.

 

© Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва


Від укладача 

Бібліографічним покажчиком «Мов щира сповідь, слово те моє...» Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва започатковує серію «Творчі імена Вінниччини». Присвячений він 60-річчю від дня народження Світлани Травневої, відомої подільської поетеси, вчителя-методиста, керівника літстудії «Срібний передзвін», відповідального редактора мистецького альманаху «Стожари Поділля», члена Національної спілки журналістів України, лауреата Подільської літературної премії «Кришталева вишня» та Одеського конкурсу – «Аркадійська осінь».

Відкривають видання вступна стаття відомого вінницького письменника В. Рабенчука «Де ступила – ряст цвістиме знову...» та відгуки про творчість С.Травневої колег по перу.

Покажчик містить бібліографічні описи творів автора, матеріали про її життя та творчість.

Бібліографічний покажчик складається з таких розділів:

1. Твори Світлани Травневої.

2. Література про творчість С.Травневої.

3. Лауреат премій, конкурсів.

4. Вебліографія.

В першому розділі література структурована за двома підрозділами: збірки поезій; публікації в періодичних виданнях, збірниках, альманахах. Матеріали другого підрозділу систематизовані за рубриками: поезія С.Травневої, пісні на слова С.Травневої; літературознавчі статті; публікації педагогічної тематики; публікації іншого змісту. В межах даного розділу література систематизована в хронологічній послідовності, що дає змогу простежити творчий розвиток Світлани Травневої як поетеси, журналіста, педагога.

В алфавіті авторів та назв публікацій систематизовані розділи «Література про творчість С.Травневої», «Лауреат премій, конкурсів», «Вебліографія».

Покажчик розрахований на вчителів, бібліотекарів, краєз-навців, студентів і всіх, хто небайдужий до українського слова.

Відбір матеріалу закінчено 15 квітня 2010 року.

 

Наша адреса:  21050, м.Вінниця, вул. Соборна, 73

                                   Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва

                                   Е-mail: admin@library.vn.ua

                                   http://old.library.vn.ua 


Де ступила – ряст цвістиме знову... 

Знаю давнє повір’я: народжена в травні любить до останнього подиху. І все життя плаче, що тої любові замало...

Силу травневого першоцвіту поезії Світлани Травневої я відчув ще 1997 року, редагуючи її другу збірку «Твоє світло в моєму вікні».

Після тієї книжечки з’явилися «Пелюстковий сніг» (2000), «Сповідь любові» (2003), «Місяць пречистої діви» (2006) та інші. І я зрозумів, що редагувати Світлану Травневу майже неможливо. А впливати на її світоглядний творчий процес, що має здатність в одну мить в’янути від нелюбові навколишнього світу, ніби першоряст від нестачі дощу і весняного сонця, справа тщемарна.

Ніби птаха, має висоту свого поетичного неба і Світлана Травнева, в яке не прагне піднятися вище сокола і навіть вище лелеки, щоб подивувати новизною й віртуозністю метафор, іскрометністю несподіваних образів. Стан її душі задовольняє висота жайворонка, з якої видко рідну землю до найменшої квітки, до найдріб-нішої сльозинки в маминих очах... Відсіля й традиційна пісенність її поетичної творчості, простота й зрозумілість  якої полюбилась таким композиторам, як Віктор Александров, Станіслав Городинський, Володимир Грищенко, В’ячеслав Колотій, Віктор Кубасов, Василь Папаїка, Віталій Шкільнюк, Василь Остапенко, Олекса Славин, Андрій Грищук, Тамара Ковальчук, Ірина Тарнавська, Юлія Броварна, Олесь Коляда.

Понад сто пісень Світлани Травневої, одухотворені музикою цих композиторів, звучать сьогодні у школах і в дорослих самодіяльних й професійних співочих колективах. Травневу співає Україна, Травневу переспівує український світ на теренах Росії, Канади, Австралії, Італії, Португалії... Всюди, де розпорошені по світу українці, бережуть, крім роботи, ще й любов до своєї покинутої Батьківщини...

Народилася Світлана Миколаївна Травнева (Єлисеєва за паспортним прізвищем) 22 травня 1950 року у селі Неменка Іллінецького району на Вінниччині у сім’ї педагогів. Після філфаку Вінницького педінституту продовжила материнську вчительську стежку в селах Жадани, Дібровинці, Купчинці на Іллінеччині, потім – у школах міста Вінниці.

У СЗОШ № 11 м.Вінниці, де вчителька-методист Світлана Травнева «диригує» культурно-просвітницьким, народознавчим і літературним процесом уже не перший десяток літ, її вивчають, знають і люблять. Її талант шанують професори, народні і професійні співаки, діти, які лише вчаться римувати і нестаріючі бабусі з дідусями, закохані в українську неповторність пісні, фольклору і побуту.

Пісенно-поетичну творчість Світлани Травневої можна поділити на три розділи любові: любов до рідної землі, любов до матері і роду українського, інтимна лірика.

Є в письменниці книги, написані для дітей, є методичні посібники про її нетрадиційні уроки з української літератури... Все це розкриває необмежені можливості авторки, розгортає її багатющу поліфонію творчої діяльності, без якої душа Світлани Миколаївни, напевно що, не цвіла б так рясно рястом і не множила б довкола себе так багато прихильників...

Життя Світлани Травневої – вчительки й поетеси – без жодного жалю віддане дітям. Дати підростаючій зміні ґрунтовні знання з української мови й літератури – це ще й прищепити їм любов до України. А якщо й залучити малечу до творення літературного альманаху «Стожари», який не один рік редагує й видає ця невтомна матір і бабуся (виховала ж чудового сина; випещує трьох чарівних внучат!), то це ще й простелити їм стежину до самостійної творчості... Так вважає Світлана Миколаївна. І діє саме так, долаючи службові перепони, скруту, життєві прикрощі.

Діставшись до межі власного життєвого й творчого ювілею, Світлана Травнева особливо щаслива тим, що має перед собою матір, з якою не просто може поговорити про життя, а з якої може те життя змалювати, перенести на папір у вигляді узорів рушників і нев’янучих квітів, віщих зморщок чола і теплих мозолистих рук. І любові, закодованої в материнському слові...

Хай же цей ювілейний бібліографічний покажчик творчих набутків поетеси і педагога Світлани Травневої підтвердить немарність і невмирущість праці в ім’я рідного слова й Вітчизни, хай стане в нагоді всім читачам, хто схилиться над цим невичерпним джерелом любові.

А самій Світлані Травневій хочеться лише піднести жмутик бузку, зазирнути в очі й побажати: «Не перецвітай! І не відцвітай! Адже попереду ще стільки ж рясту, скільки й позаду! І попереду він такий, що ніхто ще по ньому не ходив, крім пташок із твоїх віршів і з маминих рушників...» 

Володимир РАБЕНЧУК, письменник, літературознавець, кіносценарист


Відгуки колег по перу про творчість С.Травневої

Любов і шана до рідних порогів і стежин підноситься поетесою до високих патріотичних почуттів.

Анатолій Бортняк, письменник

Художньо-публіцистичні та журналістські доробки Світлани Травневої можна назвати поезією в прозі, настільки поетично й лірично звучить у них слово про людину, ким ця людина не була, – письменником чи журналістом, вчителем чи модельєром, художником чи хліборобом.

Про кожну людину Світлана пише натхненно й доброзичливо, велично й людяно.

Надія Бугай, директор Інформцентру жіночих організацій України і діаспори, заввідділу профтехосвіти Міністерства освіти і науки України

 

Поезії про кохання пишуться не для певного віку, не для певної категорії людей – вони пишуться для всіх. Поезії Світлани Травневої для всіх. Адже ми любимо не вік і вигляд, а серце і душу.

Ольга Вільчинська, журналістка

Слово Світлани Травневої береже любов – від жорстокості буднів, від квапливості марнославства і суєти у снігах пелюсткових і справжніх.

Петро Гордійчук, письменник

У Світлани Травневої дуже багато власного, не позиченого. Вона патріотична не окремими віршами (бо й такі має!), а тихим сумом і щемом спогадів про дитинство, пастельними патріархальними сільськими замальовками про мамину вишню, про задумливі надвечір’я і глибоко зелені левади, про океанську глибину лісів і райську чистоту нечіпаних джерел...

Михайло Каменюк, письменник

Публіцистику Травневої об’єднує дещо глибше, ніж тематичні перегуки – любов до людини, якою промениться, здається, кожна сторінка.

Віктор Мельник, письменник

Любов для неї – основа і поводир життя. Кожен вірш збірки – це освідчення в любові Україні, матері, синові.

Фаїна Приймачик, педагог, журналіст

Дивина творчості і неповторності життя – в ній самій. Вона недосяжна, як небо, і така близька, як дотик теплої долоні. Вона – це боротьба протиріч. Вона – це дійсність, що йде до вічності. А саме нею, недосяжною і високою, вимірюється життя і висота поетичного слова.

Віра Руда, поетеса

Самоцвітами виграють окремі образи в її віршах, оправлені в дорогу оздобу поетичної скані.

Василь Рудий, письменник

Поетка любить свій край і кохається у його весняному сповиту квітучих садів, бунтуючих своїм цвітінням у її невгамовній душі сплеском неповторного поетичного слова.

Богдан Стоярчук, письменник, доцент Рівненського державного гуманітарного університету

Поезія її глибоко патріотична, емоційно наснажена, у ній поетеса намагається відтворити національні риси характеру, історичні колізії та саму душу свого народу.

Богдан Сушинський, письменник, президент Аркадійського літературного клубу

1. Твори Світлани Травневої

1.1. Збірки поезій

1995

Із невідомості спішу: вірші / С.Травнева. – Вінниця, 1995. – 48 с.

1997

Твоє світло в моєму вікні: поезія / С.Травнева. – Тиврів: Кобза, 1997. – 68 с.

2000

Пелюстковий сніг / С.Травнева. – Вінниця: Аквілон, 2000. – 65 с.

2002

Ходить казка дивним лісом: для найменших / С.Трав-нева; худож. Ю. Броварна. – Вінниця: Аквілон, 2002. – 17 с.

2003

Сповідь любові: зб. віршів / С. Травнева. – Вінниця, Нілан-ЛТД, 2003. – 96 с.

2006

Місяць Пречистої Діви: вірші, проза, пісні. – Вінниця: Континент-ПРИМ, 2006. – 232 с.

1.2. Публікації в періодичних виданнях, збірниках, альманахах

1.2.1. Поезія С.Травневої

1994

Я до тебе прийду... Сповідь. Світанок блукав по дорозі... Ти ніколи до мене не прийдеш. Мине багато років і сторіч: [вірші] / С.Єлисеєва [псевд. С.Травнева] // Поділ. зоря. – 1994. – 30 листоп.

1995

Світанок блукав по дорозі... [вірш] / С.Травнева   // Камертон. – 1995.– 16 листоп.

Ти на своїм віку зробив добро... Матері: [вірші]  / С.Травнева // Сл. педагога. – 1995. – 1 жовт.

1996

З дитинства. Нас вінчали осінні зорі: [вірші]   / С.Травнева // Вінниччина. – 1996. – 9 лип.

З нових поезій / С.Травнева // Півден. Буг. – 1996. – Лип.-серп. (№ 124/125).

Зміст: Благословен той край, де в шумі сіножатей. Триптих. Мамина стежина. Сумне.

Мине багато років і сторіч: [вірш] / С.Травнева // Вінниччина. – 1996. – 15 жовт.

Пелюстковий сніг. В літі: [вірші] / С.Травнева // Панорама. – 1996. – 21 серп.

1997

Мамина стежина. Материнська наука. Матері. Мамини зморшки: [вірші] / С.Травнева // Панорама. – 1997. – 9 трав.

Материнська наука: [вірш] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 1997. – 9 трав.

«Не калина сумує в лузі...»: [вірш] / С.Травнева// Вінниччина. – 1997. – 22 лип.

Пам’яті полеглих: [вірш] / С. Травнева // Панорама. – 1997. – 9 трав.

1999

Пісні про кохання: [вірші] / С. Травнева // Соняхи: літ.-мистец. альм. – Тиврів, 1999. – Вип. 1. – С. 38-39.

2000

Дума Яворова. Імпровізація. Фантасмагоричне: [вірші] / С.Травнева // Панорама. – 2000. – 20 трав.

Катеринин день. Непередбачене. Про слово. Старий диван. Птах поцілунку: [вірші] // Вінниччина. – 2000. – 26 трав.

Шевченкові: [вірш] / С.Травнева // Панорама. – 2000. – 17 трав.

2001

Рідне слово: [вірш] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2001. – 11 трав.

2002

А зорі падали в криваву заметіль [вірш] / С.Травнева  // ДТП. – 2002. – 2 лют.

Місто над Божою рікою: [вірш] / С.Травнева  // Панорама. – 2002. – 25 верес.

Пам’яті полеглих: [вірш] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2002. – 9 трав.

Правда моя – Україна-мати: [вірш] / С.Травнева   // Поділ. зоря. – 2002. – 22 серп.

Творчих злетів вам крилатих: [вірш] / С.Травнева  // Поділ. зоря. – 2002. – 24 жовт.

2003

Квіти. Старий диван. Маестро. Пісня: [вірші] / С.Трав-нева // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2003. – № 2. – С. 11-13, 90.

Моя Вкраїно: [добірка поезій] / С.Травнева // З любов’ю в серці: поетич. антол. освітян Вінниччини / упоряд. В.Кобець, А.Подолинний, Т.Яковенко. – Вінниця, 2003. – С. 230-233.

Зміст: Ти мені прости. Не збулось. Птах поцілунку. Сповідь. Мамине село.

На твоїх долонях: [добірка поезій] / С.Травнева // Сто-жари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2003. – № 1. – С. 46-48.

Зміст: На твоїх долонях, рідна ненько. Ти поселив в моїх очах печаль. Молитва. І ти прийшов. В жорстокім світі. Є одвічна мудрість. Рейки втікають із міста. Вже завтра може бути смерть. Моє Поділля.

2004

А музика живе: [вірш] / С.Травнева // Маскарад: поэтич. альм. – Винница, 2004. – С. 70.

Берегиня: [вірш] / С.Травнева // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В. Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 4. – С. 6.

Вечір. Дощеве свято. Загадки: [вірші] / С.Травнева  // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 7. – С. 104-107.

Дзеркало душі: Михайлові Коцюбинському. Правда моя – Україно-мати: [вірші] / С.Травнева // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 5. – С. 6, 47.

Застигла на світлині тиха мить... Безмежжя колос-кове... / С.Травнева // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 6. –  С. 120, 125.

Спогад. Самотній паркан: [вірші] / С.Травнева  // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С. Травнева. – Вінниця, 2004. – № 6. – С. 88-89.

Там, де хата материнська. Дичка. Україна в огні: [вірші] / С. Травнева // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 4. – С. 44-45, 59.

Українські Термопіли. Дощ: диптих. Як перед небом сповідаюсь: [вірші] // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 3. – С. 26, 49-50.

Шевченкові: [вірш] / С.Травнева // Вищий Тарас: поетич.  Шевченкіана ХІХ–ХХІ ст.: в 2 т. / упоряд. В.Портянко. – Вінниця, 2004. – Т. 2. – С. 225-226; Тиждень Тиврівщини. – 2004. – 22 трав.; Тиманів. вісті. – 2004. – 1 берез.

2005

Магічне поле жіночої душі: [добірка поезій] / С.Трав-нева // Укр. слово. – 2005. – 23-29 листоп.

Зміст: Тобі, мій краю любистків. Роде мій.

2006

Армагедон: [вірш] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2006. – 26 квіт.

Моє Поділля. Колискова для матері: [вірші] // Краса України: тв. поетів і фотохудож. Вінниц., Тернопіл. та Хмельниц. обл. про рідне Поділля / під ред. Б.Бастюка, В.Рабенчука, М.Федунця. – Вінниця, 2006. – С. 145-146.

Україна в огні: читаючи О. Довженка. Дзеркало душі [вірші] / С.Травнева  // Думська площа. – 2006. – 8 верес.

2007

На рідній землі. В літі. Згаса любов: [вірші] / С.Трав-нева // Труд. слава. – 2007. – 27 черв.

Шевченкові. Струна у серці. Чекаю я: [вірші] / С.Трав-нева // Спадщина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2007. – № 5. – С. 131-132.

2008

Батьківське поле. Мамина пісня. Вечір. Колискова. Дощеве свято: [вірші] / С.Травнева // Спадщина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців  / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2008. – № 6. – С. 96-98.

Голос «срібного передзвону»: [добірка поезій] / С.Трав-нева // Собор: літ.-худож. зб. Вінниц. орг. Нац. спілки письм. України: в 2 т. / В.Рабенчука. – Вінниця, 2008. – Т. 2. – С. 205-208.

Зміст: Катеринин день. Мамине сонце. Світлоносний день. Предтеча: диптих. Старий диван. Синова весна.

2009

«Вкраїнський свій народ в віках прослав!»: [посвята С.Городинському] / С.Травнева // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ.-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. – С. 106.

Катеринин день: [вірш] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2009. – 8 груд.

Маестро: [вірш] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2009. – 27 листоп.

На розгорнуту книгу снігів. Сяє тато – поряд сонечко. Усміхнувся дощ до квітки Орхідеї: [поезії] / С.Травнева // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ.-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. – С. 72-73.

1.2.2. Пісні на слова С.Травневої

1994

Савицький, М. Прощай / М.Савицький // Поділ. зоря. – 1994. – 30 листоп.

1996

Колотій, В. В літі / В.Колотій // Панорама. – 1996. – 21 серп.

Колотій, В. Моє Поділля / В.Колотій // Панорама. – 1996. – 24 серп.

1998

Колотій, В. Я свою відплакала любовь / В.Колотій // Дивослово. – 1998. – № 6. – С. 64.

1999

Грищенко, В. Я свою відплакала любовь / В.Грищенко // Поділ. зоря. – 1999. – 22 квіт.

Шкільнюк, В. Останній лист: пам’яті В.Тарнавського [випусника ЗОШ № 11, який загинув у Афганістані]   / В.Шкільнюк // Вінниччина. – 1999. – 2 лют.

2000

Грищенко, В. Каштановий дощ / В.Грищенко // Пано-рама. – 2000. – 20 трав.

Шкільнюк, В. Зустріч в ніч Купала... / В.Шкільнюк   // Поділ. зоря. – 2000. – 6 лип.

2001

Шкільнюк, В. Останній лист: пам’яті В.Тарнавського / В.Шкільнюк // Крила України. – 2001. – 5-10 лют.

2002

Шкільнюк, В. Останній лист: пам’яті В.Тарнавського / В.Шкільнюк // Поділ. зоря. – 2002. – 14 лют.

Шкільнюк, В. Пелюстковий сніг / В.Шкільнюк  // Поділ. зоря. – 2002. – 9 трав.

2003

Папаїка, В. Повертайтесь, лелеченьки / В.Папаїка  // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2003. – № 2. – С. 96-97.

Шкільнюк, В. Рідна школа – знань квітучий сад  / В.Шкільнюк // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2003. – № 2. –   С. 98-99.

2004

Кубасов, В. Берегиня / В.Кубасов // Стожари: літ.-мист. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 7. – С. 116.

Славин, О. Материнське. На рідній землі / О.Славин // Стожари: літ.-мист. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 4. – С. 46-47.

2005

Каштановий дощ [Звукозапис]: пісні на вірші С.Травневої. – Вінниця, 2005. – 1 МК.

2006

Папаїка, В. На рідній землі / В.Папаїка // Стожари:   літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Трав-нева. – Вінниця, 2006. – № 8. – С. 132.

Славин, О. Материнське. На рідній землі / О.Славин // Земля Черкаська. – 2006. – 15 верес.

Шкільнюк, В. Пелюстковий сніг. Вночі народжується день. Ти не повірив / В.Шкільнюк // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2006. – № 8. – С. 128-129; 131.

2007

Грищенко, В. Каштановий дощ / В.Грищенко // Спад-щина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2007. – № 5. – С. 130.

Грищук, А. Іллінеччино, моя щаслива доля! / А.Грищук // Труд. слава. – 2007. – 13 черв.

Колотій, В. Дума яворова. Сину мій. Поруч був ти. Я – твоя / В.Колотій // Спадщина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2007. – № 5. – С. 133-136.

Коляда, О. Мамина наука. Ваша святосте // Уклін матерям: пісні та тематичні вірші / О.Коляда. – [Бердичів], 2007. – С. 22-23, 34-35.

Коляда, О. Мамина наука. Ваша святосте // Уклін матерям / О.Коляда. – [Бердичів], 2007. – 1 СD.

Коляда, О. Мамина наука / О.Коляда // Спадщина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців. / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2007. – № 5. – С. 129.

Кубасова, О. Зоряний вінок. / О.Кубасова // Стожари: літ.-мист. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2007. – № 9. – С. 130-131.

Кубасова, О. Повертайтесь, лелеченьки / О. Кубасова // Спадщина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2007. – № 5. – С. 128.

Остапенко, В. Троянди сина. Елегія. Катеринин день / В.Остапенко // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисен-ко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2007. – № 9. – С. 133-137.

2008

Городинський, С. Моє Поділля. Люблю тебе, моє село Високе! / С.Городинський // Співає Станіслав Городинський «Українцям»: [ноти,тексти пісень]. – Вінниця, 2008. – С. 20, 36; Подільське перевесло: літ.-мистец. альм. – Вінниця, 2008. – Вип. 1. – С. 29.

2009

Александров, В. Дощеве свято / В.Александров // Сл. педагога. – 2009. – Листоп.

Ковальчук, Т. Колискова / Т.Ковальчук // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ.-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. – С. 110.

Остапенко, В. Згаса любов. На рідній землі / В.Оста-пенко // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. –   С. 109, 111.

1.2.3. Літературознавчі статті

1996

Зустріч – діалог поколінь: [з письм. М.Рябим, на честь його 60-літнього ювілею] / С.Травнева // Панорама. – 1996. – 21 груд.

1998

Унікальний світ Галини Овсієнко: [вінниц. поетеса]   / С.Травнева // Вінниччина. – 1998. – 17 січ.

2001

У літопис шани й любові: [пам’яті Т.Шевченка] / С.Єли-сеєва [псевд. С.Травнева] // Поділ. зоря. – 2001. – 8 берез.

Шлях, сповнений світла: 1 груд. обірвалося життя В.Забаштанського / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2001. – 13 груд.

2002

Він буде так довго безсмертний, як довго житиме Україна: [про Т.Г.Шевченка] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2002. – 23 трав.;

«Не обміліє повінь всенародної любові: 9 берез. – 188 р. від дня народж. Т.Шевченка / С.Травнева // Панора-ма. – 2002. – 8 берез.

2003

Михайлівська рапсодія: [про вірш вчительки Г.Гаврової] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2003. – 30 серп.

2004

Він буде так довго безсмертний, як довго житиме Україна: [про Т.Г.Шевченка] / С.Травнева // Тиждень Тиврівщини. – 2004. – 22 трав.

«Треба вміти світ любити...»: пам’яті В.Кубасова: [він-ниц. поета] / С.Травнева // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2004. – № 7. – С.111.

2005

«Вишневі усмішки» на Поділлі / С.Травнева // Він-ниччина. – 2005. – 3 груд. – (Спец. вип. «Хочу все знати»).

2006

Він буде так довго безсмертний, як довго житиме Україна: 22 трав. день перепоховання Т.Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева / С.Травнева // Місто. – 2006. – 19 трав. – С. 20.

Вірю я в правду свого ідеалу: 25 лют. минає 135 р. від дня народж. Л.Українки / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2006. – 24 лют.

«До тебе, Україно, наша бездольна мати, струна  моя перша озветься»: до питань мозаїки особистості Лесі Українки та її худож. світогляду / С.Єлисеєва // Сл. педагога. – 2006. – Берез.

«І в серці моїм переможнії співи лунають»: 25 лют. 135 р. від дня народж. Лесі Українки // Стожари: літ.-мистец. зб. / голов. ред. В.Лисенко; відп. ред. С.Травнева. – Вінниця, 2006. – № 8. – С. 5-7.

2007

Він буде так довго безсмертний, як довго житиме Україна: 22 травня 145 років від дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева / С.Травнева // Спадщина Черкащини: часоп. Всеукр. громад. об-ня самодіял. та проф. митців / голов. ред. А.Мокогон. – Черкаси, 2007. – № 5. – С. 124-127.

2008

Він буде так довго безсмертний, як довго житиме Україна: [до дня народж. Кобзаря]. Дивосвіт Василя Рудого: [про поділ. письм.] / С.Травнева // Собор: літ.-худож. зб. Вінниц. орг. Нац. спілки письм. України: в 2 т. / упоряд. В.Рабенчук. – Вінниця, 2008. – Т. 2. – С. 169-171, 173-176.

2009

Анатолій Антонець: [поет] / С.Травнева // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ.-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. – С. 100.

Марина Поліщук: [молода поетеса] / С.Травнева // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ.-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. – С. 76.

Плата за натхнення: [65 р. В.Рабенчуку – поету, прозаїку і кінодраматургу] / С.Травнева // Стожари Поділля: б-ка Вінниц. орг. Нац. спілки ж-стів України: літ.-мистец. зб. – Вінниця, 2009. – Вип. 2. – С. 17-29.

1.2.4. Публікації педагогічної тематики

1986

Свято праці: [про свято трудов. досягнень учнів ЗОШ № 11] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1985. – 6 квіт.

1988

Закон взаєморозуміння: [про Ю.К.Марущака, педагога СПТУ № 3] / С.Єлисєєва // Комс. плем’я. – 1988. – 5 берез.

Полемізувати чи працювати?: [конф. учителів Староміськ. р-ну м.Вінниці] / С.Єлисєєва. – Комс. плем’я. – 1988. – 6 верес.

Школа з великими світлими вікнами: [про Могилів-Поділ. СШ № 2] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1988. – 3 верес.

1989

Яким бути пропагандисту?: в системі політ.та екон. навчання завершується навч. рік [в обл. Будинку політпросвіти] / С.Єлисєєва // Вінниц. правда. – 1989. – 12 трав.

1995

Жарини пам’яті людської: [про шк. музей історії України] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 1995. – 20 трав.

Жаринки пам’яті: [відкрито музей у шк. № 11] / С.Єлисеєва // Вінниччина. – 1995. – 11 верес.

Тут вчимося ми людей любити: [підгот. шкіл м.Він-ниці до нового навч. року] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1995. – 19 серп.

1996

Наш коледж – завжди молодий: [75 р. Вінниц. мед. коледжу ім.Д.К.Заболотного] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1996. – 16 листоп.

Середюк, В. Учитель – найгуманніша професія: [інтерв’ю з дир. ЗОШ №11] / В.Середюк; розмову зап. С.Травнева // Панорама. – 1996. – 5 жовт.

Тишковський, Т. Хто вивчить на робітника?: [про пробл. уч-ща розповідає дир. ПТУ № 10] / Т.Тишковський; інтерв’ю вела С.Єлисеєва // Півден. Буг. – 1996. – Верес.

1998

Доки людина живе: [про вчительку-філолога ЗОШ № 11 Л.Кухаренко] / С.Травнева // Панорама. – 1998. – 5 верес.

Обережно доторкуйся людини…: [про філолог. ф-т Вінниц. держ. пед. ун-ту ім. Михайла Коцюбинського]  / С.Травнева // Панорама. – 1998. – 11 лип.

1999

Пісня її душі: [О.М.Поліщук – вчителька рід. словесності ЗОШ № 11 м.Вінниці] / С.Травнева // Панора-ма. – 1999. – 2 жовт.

2000

Одкровення таланту: [про учасників конкурсу «Учитель року-2000»] / С.Травнева // Панорама. – 2000. – 12 лют.

Пісня її душі: [О.М.Поліщук – вчителька-філолог]  / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2000. – 22 черв.

Свято єднання душ: [про учасниць конкурсу «Виховник-2000»] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2000. – 1 лют.

Свято педагогічних талантів: [про обл. конкурс «Виховник-2000»] / С.Травнева // Панорама. – 2000. – 2 лют.

Щедрість серця – дітям: [в палаці школярів та юнацтва проходив конкурс «Учитель року-2000»] / С.Травнева // Він-ниц. газ. – 2000. – 19 лют.

2001

Мистецтво любові і життя: [про Ф.М.Приймачик, вчительку-філолога] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2001. –  1 листоп.

2002

Все життя горіння: [про Ф.М.Приймачик] / С.Травнева // Панорама. – 2002. – 13 лют.

Людина від землі і сонця: [про вчителя Г.Ф.Ярмиша з с.Комарівка, Вінниц. р-ну] // Вінниччина. – 2002. – 12 квіт.

Людину виколисує школа: [нарис про В.В.Середюка – дир. СЗОШ № 11, м.Вінниця] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2002. – 26 берез.

Нелегкий шлях до визнання: [про В.В.Середюка] / С.Травнева // Панорама. – 2002. – 13 берез.

Підсумки здобутків у реаліях реформи [розглядалися на семінарі з питань тематич. оцінювання учнів за 12-ти бальною системою] / С.Єлисеєва // Поділ. зоря. – 2002. – 3 січ.

Турбота про духовність – серед важливіших: [про В.В.Середюка] / С.Єлисеєва // Поділ. зоря. – 2002. – 14 берез.

Широка доля вчительки: [Ф.М.Приймачик] / С.Трав-нева // Вінниччина. – 2002. – 22 берез.

2004

Природа й література рідного краю: бінарн. урок [провед. на природі, у лісі] / С.Єлисеєва, З.Матусевич   // Джерело: інформ.-метод. вісн. – 2004. – № 1. – С. 52-62.

2005

В інтересах Батьківщини є і твій інтерес: [форму-вання громадян. свідомості учнів] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 2005. – 8 листоп.

2006

Бінарний урок «Природа й література рідного краю»: [розробка уроку, провед. у лісі] / С.Єлисеєва [псевд. С.Травнева], Г.Кондратюк // Філологічні студії: зб. ст.   / голов. ред. В. Теклюк; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 2006. – Вип. 4. – С. 310-320.

Вальс, обпалений війною: [про вчителя-фронтовика П.Я.Рогожу] / С.Травнева // Вінниччина. – 2006. – 23 трав.

До проблеми нетрадиційних форм навчання на уроках української мови та літератури: навч. посіб. / С.Єлисеєва. – Вінниця: ДКФ, 2006. – 135 с.

Дорога до свого національного «Я»: народ. драма: тест. завдання / С.Єлисеєва // Сл. педагога. – 2006. – Груд.

Кого і для чого вчити? / С.Травнева // Освіта Вінниччини. – 2006. – 10 лип.

«На Аскольдовій могилі – український цвіт»: (бінар. урок-бесіда з позаклас. читання) / С.Травнева, А.Лисий  // Філологічні студії: зб. ст. / голов. ред. В.Теклюк. – Вінниця, 2006. – Вип. 1. – С. 203-208.

Праця, що в творчість перейшла: [про Ф.Приймачик] / С.Травнева // Вінниччина. – 2006. – 24 черв. – (Спец. вип. «Хочу все знати»).

Сценарій на тему: «Полум’яне життя Ольги Басараб»: [учасн. революційно-визвольної боротьби часів польської окупації] / С.Травнева // Професійно-технічна освіта: інновац. досвід, перспективи: наук.-метод. зб. – Х., 2006. – Вип. 2. – С. 71-75.

2008

Все життя горіння: [про Ф.М.Приймачик, вчительку-філолога, відмінника народної освіти] / С.Травнева // Собор: літ.-худож. зб. Вінниц. орг. Нац. спілки письм. України: в 2 т. / упоряд. В.Рабенчук. – Вінниця, 2008. – Т. 2. – С. 178-179.

1.2.5. Публікації іншого змісту

1986

Мені пахне хліб: екран змагання «Жнива-1986» / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1986. – 12 лип.

Набат миру: [конкурс політичної пісні в інтертаборі «Дружба-86»] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1986. – 28 серп.

Поки ми разом – ми непереможні: [про це говорилось на лінійці Миру] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1986. – 23 серп.

Щедрий день Глинська: [вітання переможців змагання «Жнива-1986» в с.Глинськ, Калинів. р-ну] / С.Єлисеєва   // Комс. плем’я. – 1986. – 26 лип.

Ціна орної землі: [про охорону і використання землі на Вінниччині] / С.Єлисеєва, П.Боднар // Комс. плем’я. – 1986. – 21 серп.

1987

Вогонь братських сердець: [про ленін. тиждень у Вінниц. політехн. ін-ті] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1987. – 1 трав.

Конкретність: [про Г.Заєць, робітницю ф-ки індпо-шиву та ремонту взуття] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1987. – 17 лист.

1988

Дзвенять у пам’яті шаблі: у Вінниці відкрито шкільний музей Червоного козацтва / С.Єлисеєва // Молодь України. – 1988. – 16 квіт.

Є у революції початок: [про В. Примакова – командарма Червоного козацтва] / С.Травнева // Комс. плем’я. – 1988. – 29 берез.

Жива та криниця: [музей труд. слави в СПТУ-3] / С.Єлисеєва // Вінниц. правда. – 1988. – 2 серп.

Засяй, мов перлина: [свято рід. мови] / С.Єлисеєва   // Комс. плем’я. – 1988. – 20 верес.

Ленін. Революція. Ми: під таким девізом пройшли ленін. уроки у Вінниц. політехн. ін-ті / С.Єлисеєва // Вінниц. правда. – 1988. – 22 квіт.

Міцній, наша дружбо!: [мітинг миру у Вінниц. політехн. ін-ті] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1988. – 16 черв.

Народжуються нові міста: поки що на проектах учнів Вінниц. будівел. технікуму / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1988. – 13 серп.

Пошук – діалог поколінь: [в ПТУ № 3 розпочали вивчати бойовий шлях Вінниц. військ. уч-ща, яке було створено в 1939 р.] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1988. – 24 трав.

1990

Не мовчали серця: [благодійн. концерт у фонд Чорнобиля] / С.Єлисеєва // Комс. плем’я. – 1990. – 22 трав.

1994

Спішіть робити добро..: [про спонсорів школи № 11 м.Вінниці] / С.Єлисеєва // Поділ. зоря. – 1994. – 21 груд.

У лікуванні допомогає доброта: [про працівників пульмонологічного відділення обл. лікарні ім.М.Пирогова] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1994. – 26 жовт.

1995

Комар, Т.О. Практичний психолог – посада відповідальна: [розмова з психологом ЗОШ № 3] / Т.О.Комар; розмову вела С.Єлисеєва // Панорама. – 1995. – 27 груд.

Не згасне світло «Дармограю»: [фольклор. групі – 15 років] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1995. – 16 груд.

Обжинкову пісню Іллінці співають: [про свято Урожаю-1995] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1995. – 2 верес.

Повернення: [про ветерана війни О.П.Курушкіна; є фото] / С.Єлисеєва // Вінниччина. – 1995. – 4 квіт.

Спішіть робити добро: [про спонсорів школи № 11 м.Вінниці] / С.Єлисеєва // Вінниччина. – 1995. – 4 січ.

Ткачук, В.П. Здорові діти – здорове суспільство: [розмова із зав.Іллінец. райвідділом освіти] / В.П.Ткачук; бесіду вела С.Єлисеєва // Панорама. – 1995. – 9 верес.

1996

Корисні поради чоловікам до жіночого свята / С.Трав-нева // Панорама. – 1996. – 7 берез.

Людина у психологічному салоні: [А.Дзвінківська розповідає про відкр. психол. салону] / С.Єлисеєва // Пано-рама. – 1996. – 27 берез.

«Просвіта» вчора, сьогодні, завтра: у партіях і рухах    / С.Єлисеєва // Панорама. – 1996. – 18 груд.

Час їм долю довірив: [зустріч з ветеранами війни]  / С.Єлисеєва // Панорама. – 1996. – 8 трав.

1997

Бажаючи Україні благополуччя і процвітання: бесіда з бібліотекарем ЗОШ № 33 С.М.Числовою / С.Травнева  // Панорама. – 1997. – 17 груд.

І перед нею помолюсь, мов перед образом святим: День Матері / С. Травнева // Вінниччина. – 1997. – 8 трав.

Лишень аби мати на білому світі була: 11 трав. – День Матері / С.Травнева // Панорама. – 1997. – 9 трав.

Не обманути надію: [про А. Балана – деп. міськ. ради] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1997. – 15 жовт.

У школі вальс одлунює прощальний... або «Сьогодні ми із світлою печаллю ступили всі через шкільний поріг»: [в шк. м.Іллінці вип. бал] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1997. – 5 лип.

1998

Від гірких реалій – до життя: нац. ідея в постатях  / С.Травнева // Панорама. – 1998. – 16 груд.

З думою про людину: [про А.Балана – канд. в нар. деп. Верхов. Ради України] / С.Травнева // Вінниц. газ. – 1998. – 10 берез.

За тупість можна вибачити: роздуми з приводу..: [про А.Балана – держ. службовця, деп. міськ. ради] / С.Єлисеєва // Вінниц. газ. – 1998. – 14 берез.

Сьогодні їм лягли дороги дальні...: [про випусників ЗОШ № 8] / С.Єлисеєва // Панорама. – 1998. – 1 лип.

Я і «Панорама»: [до 40-річчя газ.] / С.Травнева // Пано-рама. – 1998. – 12 груд.

1999

Кошелева, Л. Одяг у стилі «батик»: [про техніку батику розповідає дир. малого п-ва] / зап. С.Травнева   // Поділ. зоря. – 1999. – 29 квіт.

На перехрестях часу: Вінниц. другій міській лікарні – 85 / С.Травнева // Вінниц. газ. – 1999. – 21 жовт.

Пісня ходить поміж нас: до 20-річчя з дня загибелі В.Івасюка / С.Травнева // Поділ. зоря. – 1999. – 20 трав.

«Умираю замучена, помстіть...»: [про вечір пам’яті, присвяч. О.Басараб] / С.Травнева // Панорама. – 1999. – 6 берез.

2000

Майбутні кутюр’є: [про показ власних моделей, розроб. вінниц. школярами] / С.Травнева // Поділ. зоря. – 2000. – 23 листоп.

Майстриня святого малювання: 7 грудня – 100 р. Кате


«Моя щира сповідь, слово те моє...»
До 60-річчя від дня народження
Світлани Травневої – педагога, поетеси, журналістки

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше