ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва

 

Краєзнавство в системі розвитку
духовності і культури регіону


Матеріали
Міжнародної науково-практичної конференції
21-23 жовтня 2008 р.

 


Вінниця, 2008


УДК 02(477.44)08
ББК 78.3(4УКР–4ВІН)я4
К 77


Краєзнавство в системі розвитку духовності і культури регіону: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. 21-23 жовт. 2008 р., Вінниця / Вінниц. ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва. – Вінниця, 2008. – 144 с.

У збірнику вміщені матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Краєзнавство в системі розвитку духовності і культури регіону”, яка проходила протягом 21-23 жовтня 2008 року на Вінниччині.  У цьому представницькому форумі взяли участь бібліотечні фахівці, науковці, представники краєзнавчих, національно-культурних товариств, творчих спілок, музеїв, архівів, місцеві автори, краєзнавці, засоби масової інформації не лише Вінниччини, але й інших регіонів України (Києва, Кіровограда, Хмельницького, Миколаєва) та зарубіжжя (Республіка Польща).

На пленарному засіданні, яке проходило 21 жовтня на базі ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва, в доповідях, повідомленнях учасників Конференції було озвучено цікаві наукові розвідки, що стосувалися дослідження джерельної бази вивчення краю, історії окремих бібліотек як важливої складової бібліотечного краєзнавства, діяльності краєзнавчих товариств, проблем Голодомору на Поділлі, стан розвитку туристичного краєзнавства тощо.

22 жовтня відбулося виїзне засідання за назвою: “Краєзнавство як територія конкурентного розвитку бібліотеки” на базі ЦБ та бібліотеки-філії с. Клебань Тульчинської ЦБС.

23 жовтня на заключному засіданні було обговорено і прийнято заключний документ Конференції – рекомендації, які вміщені в збірнику, та представлені на сайтах ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва і Міністерства культури і туризму України.
Матеріали адресовані фахівцям бібліотек, всім, хто цікавиться проблемами розвитку краєзнавства.


© Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва, 2008


ПРИВІТАННЯ

Спірідонова Л.Г. –
заступник голови Вінницької
обласної державної адміністрації


Шановні гості, бібліотечні професіонали та краєзнавці!

Радо вітаю Вас як учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Краєзнавство в системі розвитку духовності і культури регіону» на нашій гостинній Подільській землі. Вінниччина – це частка подільського краю, який Леся Українка назвала красою України.

Ми щасливі з того, що народилися, живемо і працюємо на цій землі, звеличеній подвигами наших предків, добрими справами і трудовими звершеннями сучасників. Славні козацькі полки Б.Хмельницького, І.Богуна, Д.Нечая, І.Гонти та М.Кривоноса вели національно-визвольну боротьбу на нашій землі. З Вінниччиною пов’язані імена першого Президента УНР М.Грушевського, фельдмаршала О.Суворова, російського поета М.Некрасова, композиторів П.Чайковського та М.Леонтовича, видатного хірурга М.Пирогова. На Подільській землі народилися відомі письменники Михайло Коцюбинський, Степан Руданський, Михайло Стельмах, Василь Стус та інші.

Наша Вінниччина знаменита не лише багатою історією та видатними особистостями, а й різноманітними пам’ятками
старовини та неповторною красою чарівної природи. 

Ми пишаємося переможцями обласного конкурсу «Сім чудес Вінниччини» та «Перлини Поділля», до переліку яких ввійшли Браїлівська скарбниця, це Свято-Троїцький жіночий монастир Української Православної Церкви ХVIIIст., Державний музей П.І.Чайковського і графині Н.Ф. фон Мекк, пам’ятка архітектури ХІХ ст. (Жмеринський р-н), історико-культурний комплекс: «Буша» та Гайдамацький яр (V-XIXст., Ямпільський та Чернівецький р-н), історико-культурний центр духовності та злагоди (костел Святого Флоріана XVI ст., Свято-Миколаївський чоловічий монастир XVIIIXIX ст., синагога XVIIIст. м.Шаргород), Національний музей-садиба М.І.Пирогова (м. Вінниця), Немирівське городище – Великі  вали (VII-VIст. до н.е., с.Сажки, Немирівський р-н), палац Потоцьких (пам’ятка архітектури XVIIIст., м.Тульчин), Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир ХІ ст.(с.Лядова, Могилів-Подільський р-н) та історичні місця Батозької битви, літературно-меморіальні музеї М.Коцюбинського, М. Стельмаха, місто-курорт «Хмільник – радонова скарбниця», Олександрівський парк (с.Благодатне, Томашпільський р-н ) та інші.

Природа щедро обдарувала Вінниччину мальовничими краєвидами, заповідними дібровами, розлогими золотавими
полями – чарівна вона в будь-яку пору року.

Сподіваюся, що робота Міжнародної науково-практичної конференції з питань краєзнавства пройде плідно, адже сьогодні тут зібралися справжні краєлюби та краєзнавці, котрі вивчають свій край не лише в межах професійних обов’язків, але і як його жителі, громадяни, що щиро люблять та прагнуть знати свій рідний край. Впевнена, це зібрання стане ще одним кроком на шляху активізації дослідження та поширення знань про малу Батьківщину кожного із нас.

Тож дозвольте щиро побажати усім Вам успішної роботи, а гостям – гарних вражень не лише від роботи конференції, а й від нашого чудового Подільського краю!


Скрипник М.В. –
начальник управління культури і туризму
Вінницької облдержадміністрації


Шановні гості, бібліотечні фахівців, поважне товариство!


Мені надзвичайно приємно, що в черговий раз наша область, її головна книгозбірня – обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва – стали місцем проведення такого представницького форуму. Дуже важливо, що саме тема
краєзнавчої діяльності зібрала інтелектуальну еліту не лише Вінниччини, України, але й представників зарубіжжя, людей
зацікавлених не тільки в дослідженні свого рідного краю, його героїчної і в той же час трагічної історії, самобутньої культури, відродженні народних звичаїв, традицій, обрядів, народних промислів, але й в подальшому його розвитку та процвітанні.

Краєзнавчою діяльністю в області займаються всі заклади культури і мистецтв, науковці, громадські організації, туристичні фірми. Мені хочеться назвати кілька цікавих проектів, які стали уже традиційними на теренах Вінниччини і які присвячені видатним її постатям, зокрема: мистецьке свято “Пісенні крила сивої зозулі”(пам’яті П.І.Ніщинського), що проходить на Тиврівщині, Всеукраїнське свято народного мистецтва “Українська витинанка” (на Могилів-Подільщині), свято кобзарського мистецтва ім.Володимира Перепелюка “Струни вічності”, обласне свято автентичних колективів на приз ім. Гната Танцюри та багато інших.

Швидкими темпами розвивається на Вінниччині туристичне краєзнавство, ми досягли уже певних успіхів і в даному напрямку роботи.

Але особлива роль у цій важливій, можна сказати унікальній, роботі належить все ж бібліотекам. Адже лише вони по крупинках збирають різноманітну інформацію про своє село, місто, селище, район, область, про все, що зветься рідним краєм, лише вони зберігають документи і матеріали та докладають чимало зусиль аби про малу батьківщину, її видатних діячів знали не лише в Україні, але й в усьому світі. Сприяють поширенню цих знань новітні інформаційні технології, які останнім часом повсюдно впроваджуються у бібліотеках Вінниччини, відрадно, що навіть і в окремих сільських книгозбірнях.

Основна мета Конференції – це, перш за все, прагнення бібліотечних фахівців нашої області, науковців, співробітників музейних і архівних установ представити широкому колу її учасників свої напрацювання, надати можливість для обміну
досвідом з колегами інших регіонів, обговорити з ними актуальні проблеми бібліотечної справи з усіх напрямків краєзнавчої діяльності, а гостям – ознайомитися з різноманітною палітрою діяльності бібліотек Вінниччини.

Програмою передбачено пленарне засідання, виїзне заняття, цікаві доповіді, повідомлення, презентації, концертні
програми у виконанні митців Вінниччини.

Ми надамо можливість учасникам Конференції ознайомитися не лише з нашою “Тімірязєвкою”, але й Тульчинською центральною бібліотекою та бібліотекою-філією с.Клебань цього ж району, визначними і пам’ятними місцями нашого краю. Тож, як бачимо,  заходи Конференції цікаві, пізнавальні, різноманітні і творчі.

І мені хочеться побажати всім її учасникам успіхів, натхнення, активної співпраці, нових вражень та задоволення від перебування на щедрій і гостинній Подільській землі!

 Завантажити повну версію книги (1,2Mб, pdf)


Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше