ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва

 

Наші видатні земляки

 

Михайло Каменюкписьменник, журналіст

До 60-річчя від дня народження

Бібліографічний покажчик

Вінниця, 2008

 


ББК 83.3 (4УКР-4ВІН) 6-8 Каменюк

УДК 821.161.29 (477.44) «1а» Каменюк

К 18

Михайло Каменюк – письменник, журналіст: до 60-річчя від дня народж.: бібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва; уклад. О.М.Зелена; ред. Г.М.Авраменко, М.Г.Спиця; відп. за вип. Н.І.Морозова. – Вінниця, 2008. – 48 с. – (Наші видатні земляки).

Дане видання присвячується 60-річному ювілею відомого вінницького письменника, літературознавця, журналіста Михайла Феодосійовича Каменюка. В покажчику представлена його творчість: збірки поезій, окремі вірші, літературознавчі праці, публіцистика, а також публікації про багатогранну діяльність ювіляра.

Видання розраховане на літературознавців, бібліотечних працівників, краєзнавців, освітян, широке коло цінителів української поезії.

© Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.ТімірязєваВід укладача

Бібліографічний покажчик «Михайло Каменюк – письменник, журналіст» продовжує серію біобібліографічних видань «Наші видатні земляки». Він присвячується 60-річчю від дня народження вінницького поета, журналіста, заслуженого працівника культури України, заступника редактора журналу «Вінницький край», власного кореспондента журналу «Україна» у Вінницькій області, газети «Селянська правда» по Поділлю та Буковині Михайла Феодосійовича Каменюка, ім’я якого відоме далеко за межами України.

Мета видання – ознайомити шанувальників української поезії з творчим внеском ювіляра-земляка в сучасну українську літературу, представити його журналістський доробок, публіцистику.

Покажчик включає книги, публікації із періодичних видань, альманахів, збірників, які систематизовані за розділами: «Видання творів М.Ф.Каменюка», «Література про життя і творчість М.Ф.Каменюка», «Довідкові видання», «Вебліографія». В межах першого розділу творчість поета представлена більш дрібно: підрозділами, рубриками. Матеріали в них розміщені в хронологічному порядку, що дає змогу прослідкувати творчий розвиток поета-земляка. В інших розділах література подана в алфавіті авторів та назв публікацій. Окремим розділом представлено електронну бібліографію.

На вичерпну повноту бібліографічний покажчик не претендує. Переглянути de visu, включені у покажчик матеріали, вдалося не всі.

Він розрахований на літературознавців, учителів, молодь, бібліотечних працівників, широке коло цінителів української поезії. З усіма виданнями, включеними до покажчика, можна ознайомитися в читальних залах ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва, отримати додому – у відділі попереднього замовлення і видачі літератури.

Відбір матеріалу закінчено 15 вересня 2008 року.


 Син Подільського краю

Каменюк Михайло Феодосійович народився 10 листопада 1948 року в селі Григорівка Могилів-Подільського району Вінницької області в сім’ї колгоспників. 1966 року з золотою медаллю закінчив Григорівську середню школу.

Навчався на факультеті української філології Вінниць-кого державного педагогічного інституту ім.М.Островського (нині Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського). Армійську службу після закінчення інституту проходив в м. Єреван (Вірменія).

Трудову діяльність майбутній письменник розпочав, навчаючись на 3 курсі інституту, кореспондентом Вінницької обласної молодіжної газети «Комсомольське плем’я». Працював кореспондентом, заввідділом сільського господарства у Літинській райгазеті «Радянське життя», спецкором відділу сільського господарства обласної газети «Вінницька правда», власкором республіканських газет «Молодь України» та «Комсомольское знамя», заступником редактора, редактором обласної газети «Комсомольське плем’я», керівником Вінницької обласної організації Спілки письменників України.

На початку 1990-х років Михайло Феодосійович – генеральний директор Вінницької державної телерадіокомпанії, де в цей час за його ініціативи відкривається цілодобовий телевізійний канал ВДТ-6, перше на Вінниччині молодіжне радіо прямого ефіру «Сьомий континент», молодіжний театр-студія «На Парижі».

Розробив і втілив у життя проекти обласної вечірньої газети «Подолія», православної газети «Віра Брацлавщини», газети Фонду «Відродження нації» – «За Батьківщину», власної приватної газети «Правий берег» та Інтернет-журналу «Чорний шлях».

Робота в журналістиці М.Каменюка усі ці роки нерозривно пов’язана з його творчістю. Розпочинаючи зі студентських років, він презентує Україну на трьох поспіль Всесоюзних фестивалях молодої поезії братніх республік у Миколаєві, Алма-Аті та Горькому. Їздить з творчими відрядженнями до Болгарії, Угорщини, Польщі, ФРН, Франції, Швейцарії, на Кавказ, БАМ, в російське Нечорнозем’я. Як результат – поява не лише власних творів про ці краї та їх народи, але й перекладних книг, які виходять друком на Україні, а твори М.Каменюка відповідно перекладають на молдавську, російську, білоруську, польську, болгарську мови.

М.Каменюк в ці роки – активний громадський діяч, він – член правління Українського фонду культури, правління Спілки письменників України, редколегії журналу «Дніпро», помічник народного депутата Верховної Ради України першого скликання митрополита Агатангела (Савіна О.М.), один з наставників жеківської дитячої футбольної команди «Данко» – дворазового фіналіста Всесоюзних змагань на приз «Шкіряний м’яч», за що ЦК ЛКСМУ України нагородив М.Каменюка Почесним значком.

В 1988 році М.Каменюку присвоюється звання заслужений працівник культури України. Він отримує орден Української Православної Церкви Нестора Літописця. Стає лауреатом журналістської премії імені К.Гришина Вінницької обласної організації Спілки журналістів за 1976 рік; лауреатом літературних премій імені М.Трублаїні Вінницького обкому комсомолу за 1971 рік, імені Михайла Коцюбинського (на той час вінницька обласна) за 1978 рік; імені А.Малишка журналу «Дніпро» за 1986 рік.

На посаді начальника книжкового видавництва «Книга-Вега» Вінницької облдрукарні з 2000 року М.Каменюк впорядковує професійне книговидання на цьому підприємстві. Ставши першим директором Вінницького обласного комунального підприємства «Книжково-журнальне видавництво» продовжує цю справу, а з 2004 до 2007 року, працюючи на запрошення ректора начальником інформаційно-видавничого відділу Національної академії державної податкової служби України в Ірпені, започатковує там роботу професійної регіональної телестудії.

В цей час виходить у світ окремою книгою українською та російською мовами драма «Софія Потоцька», написана М.Каменюком у співавторстві з Іваном Кокуцою. Дебютна постановка п’єси київським театром «Візаві» була здійснена на сцені Національного театру імені Івана Франка у Києві.

Нині М.Каменюк – заступник редактора журналу «Вінницький край», власний кореспондент журналу «Україна» у Вінницькій області, газети «Селянська правда» по Поділлю та Буковині, співробітничає з популярними російськими телеканалами, вітчизняними видавництвами. Він виховав і дав путівку у життя багатьом молодим журналістам та літераторам, готував, редагував, писав передмови до перших їх книг та доробків.

М.Каменюк – автор низки популярних пісень на музику Г.Татарченка, Л.Дичко, В.Газінського, А.Давидовського, Ю.Васильківського, Я.Поляхівського, В.Ткаченка та інших.

Одружений. Дружина Каменюк Валентина Іванівна – педагог. Син Тарас – журналіст, працівник Вінницької митниці. Донька Ірина після закінчення Інституту іноземних мов у Києві навчає англійської діток в одному з дошкільних вінницьких навчальних закладів.


 1. Видання творів М.Ф.Каменюка

1.1. Книги

Чотири струни: лірика / М.Ф.Каменюк. – О.: Маяк, 1971. – 63 с.

Брати по вогню: поезії / М.Ф.Каменюк. – О.: Маяк, 1978. – 47 с.

Дихання ріки: поезії / М.Ф.Каменюк. – О.: Маяк, 1981. – 46 с.

Прямовисний вітер: поезії / М.Ф.Каменюк. – О.: Маяк, 1984. – 86 с.

Чорнило для Геродота: поезії / М.Ф.Каменюк. – К.: Молодь, 1985. – 87 с.

Спасівка: поезії / М.Ф. Каменюк. – О.: Маяк, 1990. – 88 с.

Окільцьовані птахи: поезії / М.Ф.Каменюк. – К.: Рад. письм., 1991. – 86 с.

Птах безодні: 100 поезій про кохання / М.Ф.Каменюк. – Вінниця: Заграва, 1993. – 96 с.

Місячна ніч в Григорівці: поезії / М.Ф.Каменюк. – Вінниця: АКВІЛОН, 1998. – 296 с.

2000: поезії, іронізми, пісні / М.Ф.Каменюк; авт. передм. В.Г.Лисенко. – Вінниця: Континент-ПРИМ, 2001. – 176 с.

Татуювання коня: поезії третього тисячоліття / М.Ф.Каменюк. – Вінниця: КНИГА-ВЕГА, 2002. – 127 с.

Софія Потоцька: драма / М.Ф.Каменюк, І.І.Кокуца; авт. передм. А.А.Засуха. – К.: Ексоб, 2004. – 110 с.

Меч і троянда: поезії в стилі «old future» / М.Ф.Каменюк; авт. післямови М.К.Холодний. – Вінниця: ФОП Данилюк В.Г., 2008. – 255 с.

 1.2. Публікації в періодичних виданнях, збірниках, альманахах

1.2.1.Поезія

Мій сучасник: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1964. – 26 черв.

Квіти: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1965. – 16 трав.

Навздогін вітровію: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр.правда. – 1965. – 23 трав.

Вечірня лірична: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр. правда. – 1965. – 21 серп.

Знайомтесь: вірші Михайла Каменюка / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1965. – 26 листоп.

Весняне намисто: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр. правда. – 1966. – 26 берез.

Учитель: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1966. – 17 квіт.

Білокрилий день: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1966. – 31 серп.

Дві зорі: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1967. – 3 лют.

Моє кредо: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1967. – 5 квіт.

Надвечір’я: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1967. – 23 квіт.

Поезії / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1967. – 24 трав.

Синя птиця: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1967. – 13 серп.

Ми з ХХ-го: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр. правда. – 1967. – 2 листоп.

А якщо: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1967. – 13 листоп.

Поєдинок: [вірш] / М.Каменюк // Спорт. газ. – 1968. – 2 берез.

Образок літа: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1968. – 22 черв.

Голос: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1968. – 10 лип.

З ліричного зошита: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1968. – 3 серп.

Поезії: На прощання з літом; Монолог прощання; У червні / М.Каменюк // Вітрила 69: альм. – К., 1969. – С. 83-84.

Поезії: Привезли хліб; Коли я знов у світанкову пору; Ти сховала за щокою / М.Каменюк // Поезія 1969. – К., 1969. – С. 28-29.

“В подільському палкому липні...”; “Тихо ридали зорі над чимось...”; “О, мелодіє літа, з солов’їнками тостів...”: [вірші] / М.Каменюк // Ранок. – 1969. – № 6. – С. 3.

Березень; Зоря моя; Весело: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1969. – 23 берез.

Я вірю; Бажання; Вінниця; То була не ти: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1969. – 9 лип.

Чисте джерело поезії: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 14 черв.

Зміст: Вінниці; Вишняки; З 12 до 2; По осені.

Два плакати з приводу деревонасаджень: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 12 серп.

Там, під тополями: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 16 серп.

Де Дністер древній починавсь: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 21 серп.

Тут з’єднались навік: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 1 листоп.

Про футбол: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 11 груд.

То була не ти: [вірші] / М.Каменюк// Вінниц. правда. – 1969. – 9 серп.

Літо: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр. правда. – 1969. – 19 серп.

З дванадцяти до двох: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 14 листоп.

Міст: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1970. – 25 січ.

Ми – молоді: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1970. – 30 січ.

Верби: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1970. – 12 лют.

Вперше: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1970. – 7 квіт.

Білі крила: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1970. – 14 трав.

Місто кохане моє: фоторепортаж: [є вірші автора, присвяч. Вінниці] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1970. – 16 трав.

Вишняки: [вірші] / М.Каменюк // Ранок. – 1970. – № 7. – С. 12.

Де вигрібають з мілини…: [вірш] / М.Каменюк // Колос. – 1970. – 3 жовт.

Сійся-родися!: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 1 січ.

Ліричне: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 6 берез.

Солдатам Вінницького гарнізону: [вірш] / М. Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 13 квіт.

Футбольний сонет: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 15 квіт.

Тихо: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 29 трав.

Цей світ: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 15 лип.

Пам’ять: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1971. – 15 серп.

Сонет про землю: [вірш] / М.Листопад // Комс. плем’я. – 1971. – 9 жовт.

Роздуми біля пам’ятника футболістам київського «Динамо»: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 11 листоп.

Коли співає скрипка: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1972. – 1 січ.

Міст: [вірш] / М. Каменюк // Краса України – Поділля: Вінниччина в худож. сл. / упоряд.: В.М.Борщевський, М.К.Гненний, М.П.Солоненко. – О., 1972. – С. 239.

Біг: [вірші] / М.Каменюк // Старт. – 1972. – № 6.

Вірменське: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1972. – 1 серп.

Привіт з Вірменії!: [вірші] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1972. – 8 серп.

Тисячу лип посади: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1972. – 16 верес.

Ескіз дощу: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1972. – 16 листоп.

З України я…: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1972. – 17 груд.

Провесінь: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1973. – 13 берез.

Цю землю люблять люди, земляки: [вірші] / М.Каменюк // Жовтень. – 1973. – № 5. – С.8-9.

Коваль Чуб: [вірш] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1973. – 13 серп.

До джерел: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр. правда. – 1974. – 23 берез.

Дід помер: (новела) / М.Каменюк // Рад. життя. – 1974. – 6 квіт.

Кохана, ти: [вірші] / М.Каменюк // Ранок. – 1974. – № 6. – С.7.

Серпень: [вірш] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1974. – 24 серп.

Дума про тисячу лип: [вірш] / М.Каменюк // Дніпро. – 1974. – № 8. – С. 2.

Поезії: [вірші] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1975. – 5 квіт.

Зміст: Позиція; Міф про сватання Віргінієвої доньки; Моя бондарівна.

З циклу «Район»: [вірші] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1975. – 25 верес.

Танець Агасафа Алієва: [вірш] / М.Каменюк // Нові горизонти. – 1975. – 27 верес.

Гра з м’ячем: [вірш] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1975. – 25 жовт.

Ти в моєму саду: [вірші] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1975. – 7 листоп.

Приїдь в село: [вірш] / М.Каменюк // Колос. – 1975. – 7 листоп.

Огюст Роден; Та, що була прекрасною: [вірші] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1975. – 21 листоп.

Внук приїхав: [вірш] / М.Каменюк // Літ. Україна. – 1975. – 23 листоп.

Листопад; Грудень; Січень: [вірші з циклу “Старі календарі”] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1976. – 10 січ.

Тут починала всі свої начала: [вірш] / М.Каменюк // Колос. – 1976. – 1 жовт.

Коваль Чуб: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1977. – 8 січ.

Братам: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1977. – 6 серп.

Барви поля: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1977. – 4 верес.

Ельза: [вірш] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1977. – 1 жовт.; Комс. плем’я. – 1977. – 7 груд.

Наодинці з Коцюбинським: [вірш] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1977. – 18 листоп.

Шаховий турнір: [вірш] / М.Каменюк // Старт. – 1978. – № 6.

Старий спортзал: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1978. – 21 жовт.

Натхнення: [вірші] / М.Каменюк // Колгосп. вісті. – 1978. – 28 жовт.

Рекомендація: [вірш] / М.Каменюк // Літ. Україна. – 1979. – 6 листоп.

Над світом працьовитим – голуби: [вірші] / М.Каменюк // Жовтень. – 1979. – № 11.– С.10-12.

Мис Каліакра: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1980. – 19 квіт.

Зміст: Весна (цикл); Винахід; Пісняри; Незнайомці; Мис Каліакра.

На стежці перейму: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1980. – 8 черв.

В діброві: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1980. – 19 черв.

Сіножать: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1980. – 17 серп.

Скульптура жінки: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1980. – 18 верес.

У Бориславі: [балада] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1980. – 7 листоп.

Повернення Кармалюка: [балада] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1980. – 15 листоп.

Коли впадуть морози надворі: [вірш] / М.Каменюк // Наддністр. правда. – 1980. – 9 груд.

Паралельне небо: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 26 берез.

Баллада о первой улице: [вірш] / М.Каменюк, пер. рос. Ю.Гезенка // Комс. знамя. – 1981. – 28 берез.

На археологічних розкопках; Присягаю серцем; Де квіти променисті: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1981. – 9 серп.

Липневе небо: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 29 серп.

Осінній пейзаж: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1981. – 22 жовт.

Берізонько, твій білий зойк у тиші: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 22 жовт.

Зустріч з ветераном: [вірш] / М.Каменюк // Наддніпр. правда. – 1981. – 24 жовт.

Цей біоритм дерев: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 31 жовт.

Довіра: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1981. – 11 груд.

Танець Алієва на обжинках: [вірш] / М.Каменюк // І пісня – як доля. – О., 1982. – С. 119-120.

Мій друг – актор: [вірш] / М.Каменюк // Поезія. – К., 1982. – Вип. 2. – С. 52.

Величальна: [вірш] / М.Каменюк // Маяк комунізму. – 1982. – 1 січ.

Мовби не жив я досі: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1982. – 6 берез.

З одного зерна: [вірш] / М.Каменюк // Маяк комунізму. – 1982. – 7 берез.

Жінка: [вірш] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1982. – 7 берез.

Дві жінки: [вірш] / М.Каменюк // Труд. слава. – 1982. – 8 берез.

Балада про григорівський оркестр: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1982. – 18 квіт.; Наддніпр. правда. – 1982. – 8 трав.

Етюд: [вірш] / М.Каменюк // Молодь України. – 1982. – 25 лип.

Ваші люблячі очі; Лист у місто: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1982. – 9 жовт.

Помаранчева хустинка: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1982. – 21 жовт.

Вітчизни молодість і рань: [вірші] / М.Каменюк // Молодь України. – 1982. – 28 жовт.

Зміст: Спогади про БАМ; БАМ. Дорога на Алонку; Балада про григорівський оркестр.

Пісня про село / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1982. – 1 листоп.

З циклу «Вінничанки»: [вірші] / М.Листопад; фото В.Осьмушка // Комс. плем’я. – 1982. – 29 січ.; 11 листоп.; 18 листоп.; 20 листоп.; 27 листоп.; 1983. – 15 січ.; 28 трав.

Ув очах лукава веселика: [вірш] / М.Листопад; фото В.Осьмушка // Комс. плем’я. – 1983. – 8 січ.

Мир хлібу твоєму; Яблуня Леоніда Левицького; Спогад про сіножать: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1983. – 23 січ.

Елегія за білою царівною: [вірші] / М.Листопад // Комс. плем’я. – 1983. – 10 лют.

Під небом Парижу: [вірші] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1984. – 8 січ.

Кобзарева дочка: [вірш про М.Вовчка] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1984. – 20 січ.

Порив: (урив. з публіцист. поеми) / М.Каменюк // Рад. Україна. – 1984. – 20 берез.

Печаль моя: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1984. – 21 лип.

Метання списа; Футбол; Аеробіка; Фейлетон на користь загальної фізкультури; Археолог; Дружині: [вірші] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1984. – 28 лип.

Ти – мир: [вірші] / М.Листопад // Комс. плем’я. – 1984. – 11 серп.

Ридала скрипка: [вірш] / М.Листопад; фото Л.Гендлера // Комс. плем’я. – 1984. – 20 жовт.

Куранти б’ють: [вірш] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1985. – 1 січ.

Вітання: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1985 – 1 січ.

Світлокрила прелюдія: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1985. – 8 берез.

36-а симфонія з участю проліска і телефона: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1985. – 4 квіт.

На рентгені; Кавказ: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1985. – 18 квіт.

Таємна, як життя: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1985. – 10 листоп.

Посівальна Поділлю: [вірш] / М.Каменюк // Подолія. – 1985. – 27 листоп.

Поезії / М.Каменюк // Літ. Україна. – 1985. – 11 груд.

Поезії / М.Каменюк // Півден. Буг. – 1985. – Груд.

Зустріч в дорозі: [вірші, публіцистика] / М.Каменюк // Ранок. – 1985. – № 12.

Щирих привітань потік: [новоріч. вірш] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1986. – 1 січ.

Крилата лижниця: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1986. – 28 січ.

Яблуня пам’яті: [пісня] / музика Л.Дичко; М.Каменюк // Ранок. – 1986. – № 5. – С. 24.

Репортаж з Ліону: [вірш, присвяч. футболістам Київ. “Динамо”] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1986. – 17 трав.

На сіножаті: [вірш] / М.Каменюк // Сіл. вісті. – 1986. – 22 черв.

Учень – яке ж то високе звання: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1986. – 31 серп.

Дай руку, плането!: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1986. – 23 жовт.

В бинтах туманів...: [вірш] / М.Каменюк; фото О.Гордієвича // Комс. плем’я. – 1986. – 13 груд.

«Вірного вам братства…»: [вірш присвяч. С.Руданському] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1987. – 8 січ.

Оборона Буші: Триптих: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1987. – 28 лют.

Зміст: Мар’яна Завісна; Вибух; Майстри; Реквієм.

Болгарський триптих: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1987. – 11 квіт.

Одна зустріч: [вірш про Вінницю, село під Варною в Болгарії] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1987. – 11 квіт.

Шансоньє: [вірш] / М.Каменюк; пер. пол. З.Носаля) // Пшемяни. – 1987. – № 5.– С.5.

Прийде потяг без машиніста: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1987. – 21 трав.

Бандурист Перепелюк з Вороновиці; Балада про ліберо; Голос Джона Леннона: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1987. – 19 верес.

Мій край: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1987. – 19 верес.

Поезії / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1987 – 19 верес.

“Багата та смутна...”; Оборона Буші; Триптих; «На тему фрески...»; Повернення Кармалюка: із циклу; Жінки Парижа; “Може, й справді вона незаконна...”; Фрески: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1987. – 28 листоп.

Песнь: [вірш] / пер. рос. Б.Явір // Комс. плем’я. – 1988. – 1 січ.

Екслібрис: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1988. – 21 січ.

Бард: [вірш пам’яті В. Висоцького] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1988. – 23 січ.; Вінниц. правда. – 1988. – 24 січ.

Вірші для дітей / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 29 січ.

Спасівка: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1988. – 28 черв.

Дерева Мангишлака: [вірш] / М.Каменюк // Літ. Україна. – 1988. – 30 черв. – С.4.

Знов бачити той перон: [добірка віршів] / М. Каменюк // Дніпро. – 1988. – № 6. – С. 3-6.

Зміст: «Я – мамлюк…»; Товаришам із провінції; Будинок престарілих; Сюжет; Українська делегація в Петра Першого; «Я – грішний…»; «Прийде потяг без машиніста…»; Діалектична музика; Голос Джона Леннона.

Поезії: / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 24 верес.

Зміст: Вінниці; Єлецькі мережива; Публіцистичний бум; Балада з натури; Супердівчинці та ін.

Таємна, як життя: (добірка віршів) / М.Каменюк // Літ. Україна. – 1988. – 3 листоп. – С.4.

Зміст: Таємна, як життя: [фрагм. з рукопису майбутньої кн.]; Жінки Парижа; Вінниці; Балада про повернення Кармалюка; Лукаш; “Куди мене ведуть...”.

Реквієм: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 12 листоп.

Без джерела засохне деревина: [добірка віршів] / М.Каменюк // Київ. – 1988. – № 11. – С. 79-84.

Зміст: Притча про орнітологічний нонсенс;

Молитва рідному слову; Оборона Буші (триптих); «Без джерела засохне деревина…»; Дві балади про повернення Кармалюка.

Одверто: [вірш] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1988. – 22 груд.

Пустеля: Актау – білий дім; Дерева Мангишлака: (урив. з циклу); Микола Некрасов пише вірша «На смерть Шевченка»: [вірші] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1989. – 8 берез.

Пустеля: (диптих) / М.Каменюк // Вітчизна. – 1989. – № 3. – С.5-7.

Ми потрібні не свідками…: [вірші] / М.Каменюк // Вітчизна. – 1989. – № 9. – С. 8-13.

Зміст: Час катаракти; Цикл; Україні; Реквієм.

Рядки до монумента: [вірш, є фото авт.] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1989. – 21 груд.

Матеріальне розуміння історії; Публіцистичний бум; Диспут; Товаришам євреям; Пляж на Хортиці; Супердівчинці; “А буде так...”: [вірші] / М.Каменюк // Ранок. – 1989. – № 12. – С. 5.

Перекотиполя: [добірка віршів] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1990. – 24 серп.

Зміст: “І трепетна, і мила...”; “Такі стоять сіна!...”; “Ти загадкова, як дорога в літо...”; “Як в бурю кораблі...”; “Від обридлих одірвусь занять...”; “Судьбо, не пам’ятайте зла Ви...”; “З циклу “Записи на манжетах”.

Окільцьовані птахи: [вірші] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1990. – 21 жовт. – С. 6.

Зміст: “Від обридлих одірвусь занять...”; Гоголю; Посвята колисці; Богун; Подільський мотив; Конспект Біблії: (урив. з циклу).

Хочу щастя!: [добірка віршів] / М.Каменюк // Дніпро. – 1991. – № 9. – С. 2-3.

Зміст: Балада-молитва; Видіння в Почаєві; «Може згодом й виповім до решти…»; «А ти приходиш і чужою…»; «Хочу щастя…».

Микола Некрасов пише вірша «На смерть Шевченка»: [вірш] / М.Каменюк // Шевченко на Поділлі: літ.-мистец. свято «В сім’ї вольній, новій» на Вінниччині / упоряд. В.Рабенчук, В. Лисенко; ред. П.Г.Гордійчук. – Вінниця, 1992. – С. 57.

Кримський мотив: [вірш] / М.Каменюк // Літ. Україна. – 1992. – 30 квіт. – С. 1.

Птах безодні: [добірка віршів] віршів / М.Каменюк // Третій поверх. – 1992. – № 14. – С. 13; Панорама. – 1992. – 18 лип.

Повипікали очі веселі вітражі…: [поетич. добірка] / М.Каменюк // Півден. Буг. – 1992. – Черв.-Лип. (№ 26).

Зміст: 1971-й рік; Проста пісня; Хокку (із циклу); Глорія ін ексцелсіс (ранкова меса в одному із костьолів Будапешта).

Старі зошити: [вірші] / М.Каменюк // Камертон-ікс. – 1992. – 8 жовт. – С. 8.

Зміст: “Ти прийдеш, коли в домі вже темно…”; Пізній сонях; Вдома; Притча про знищимість НРУ; Свобода; Молитва; “Бедные чувства, мне жаль их …”; “У меня законы свои...”; “Зарей прекрасной наготы...”; Понедельник; Просьба; Елецкие кружева; Попытка музицирования.

Перший сніг: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. газ. – 1993. – 7 січ.

Вінниці: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. газ. – 1993. – 17 верес.

“...і вічна будеш, і уже не вмреш у хижих пальцях п’яного рибалки...”: [добірка віршів із зб. “Птах безодні”. Є рец. на кн.] / М.Каменюк // Панорама. – 1993. – 13 жовт.

Зміст: Автопортрет; “Струмок простий...”; “Подай надію золоту...”; “Як в бурю кораблі...”; Побачення; Бурштинове намисто; “Напиши мені лист...”; “Десь у плавнях золота змія...”; “Помаранчева хустинка...”; “Мій смутку ніжний...”.

Пісня про Вінницю / М.Каменюк; муз. В.Газінського // Подолія. – 1993. – 23 жовт.

Два вірші / М.Каменюк // Українська шекспіріана на Заході / упоряд. Я.Славутич.– Едмонтон (Канада). – 1993. – № 2.

«Глибінь в молодих очах!»: [вірші] / М.Каменюк // Дніпро. – 1995. – № 1. – С. 5-6.

Зміст: «Академік боїться студента…»; Алича; В казармі; «Ця ріка, як соло на трубі…»; «Бачу брості барвінку…»; «Ти загадкова, як дорога в літо…»; «Як в бурю кораблі…».

Молитва за тебе: [вірш] / М.Каменюк // Подолія. – 1995. – 7 берез.

Зойк: [добірка віршів] / М.Каменюк // Панорама. – 1995. – 18 квіт.

Привезли хліб...: [вірш] / М.Каменюк // Подолія. – 1995. – 14 груд.

Спецкори: [вірш] / М.Каменюк // Півден. Буг. – 1996. – Трав.-Черв. (№ 120/123). – С. 13.

Ми – є!..: [вірш про журналістів] / М.Каменюк // Подолія. – 1996. – 6 черв.

Катерині Серебрянській – людині і символу: [вірш присвяч. гімнастці, переможниці Олімпіади в Атланті] / М.Каменюк // Подолія. – 1996. – 6 серп.; Правда України. – 1996. – 8 серп.

Боже, врятуй Україну!: [вірш] / М.Каменюк // Подолія. – 1996. – 23 серп.

Переправа через Буг: (із циклу «Визволення»): [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. газ. – 1996. – 8 жовт.

З’явилися проліски – знайди їх: [вірш] / М.Каменюк // Подолія. – 1997. – 20 лют.

Він для того воскрес: [вірш] / М. Каменюк // Подолія. – 1997. – 26 квіт.

“Ви бачили, як цілувались коні ?..”: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. газ. – 1997. – 19 черв.

Перечитуючи себе...: [вірші] / М.Каменюк // Подолія. – 1998. – 10 листоп.

Зміст: Перечитуючи себе; “На морозі впрах...”; “В мені бунтує темна сила...”; “Зорієш ти...”; “Очі мене не вмістять...”; “...як тихо пахне вечорове сіно!...”; “Живи й мене носи...”; “...в смутку дощів світлим...”; “Ти душу дав мені, єдиний...”; “...розстанемося коли ми...”; “...я пірнув у акваріум цей...”.

«Шкода тебе, трудяща Україно…»; «Мене так часто мучить дивний сон…»; «В мені бунтує темна сила…»; Сон-трава; « Я тебе сьогодні не вітаю…»; «Скучаю фізично, скучаю духовно…»; « … втекти від гуркоту і сталі…»; «… з тобою усе ми могли б понівечити…»; «Рідна. Обираю слово «рідна…»: [добірка віршів] / М.Каменюк // Вінницький альбом, 1998: літ.-худож. та історико-краєзн. альм. – Вінниця, 1999. – С. 106-109.

Марія: [пісня] / М.Каменюк; муз. Ю.Васильківського // За Батьківщину. – 1999. – № 2.

Адреса; Десенка; «Місячна ніч в Григорівці …»; Балада про григорівський оркестр; Тобі: [вірші] / М.Каменюк // Вінницький альбом, 1999: літ.-худож. та історико-краєзн. альм. – Вінниця, 2000. – С.134-137.

Правда; Івча; Свято вечорове; «Буде так, як скаже дощ…»; «Пливуть снігів блакитні міражі…»: [вірші] // Письменники Вінниччини. До 30-річчя обл. орг. Нац. Спілки письм. України / упоряд. і заг. ред. А.М.Подолинного. – Вінниця, 2001. – С. 59-61.

«Без джерела засохне деревина…»; Балада про дві посилки; Писанка з Косова; «Громів надтріснуті баси…»; «На тлі блаватнім стьожки-стрічки…»; Передчуття; «Осіння втомо неба і води…»; Івча; Свято вечорове; Тобі; «Всміхнись зустрічно і заклично…»; «Ця ріка, як соло на трубі…»; «Буде так, як скаже дощ…»; «Вірують в бермудські темні діри…»; Правда: [вірші] / М.Каменюк // Подільські криниці / упоряд., вступ. сл., бібліогр. довідки та матеріали до літ. карти А.М.Подолинного. – Вінниця, 2001. – Вип. 2. – С. 517-527.

Хутір Дівочин: [вірші. Є фото, дані про поета] / М.Каменюк // Сл. Придністров’я. – 2001. – 2 берез. – С. 6.

Зміст: “Догорає на сонці акації…”; “...а там – Петро...”; “Невже в цій глушині...”; “Де мені дібрати...”; “Не впізнає пташка...”.

Я в житті наробив … [добірка віршів] / М.Каменюк // Вінниц. край. – 2005. – № 1.– С. 3-4.

Зміст: «Я в житті наробив …»; А вранці; Про наших собак; Прообрази; Рефрени; Всю ніч кричить; Щодо намірів.

Господи, непам’ять сохрани!: [поезії] / М.Каменюк // Дніпро. – 2005. – № 5/6. – С. 134-137.

Зміст: «Стріляли в мене – влучили в Христа…»; «Я бачу на твоїм лиці…»; Благословення черговим урочистим зборам; «Забиваю сокиру в колоду…»; Рефрени; «Я в житті наробив так багато дурниць…»; «Я так люблю ці дні з Різдвом у парі…»; Волоські горіхи; Старі цвяхи; Про наших собак; Самотній (Володимиру Кузьменку); Зала чекання; Хутір Дівочин: (урив. з циклу); «… настане день, коли в люстро моє…»; «… я не помилився…».

«Народилася внучка…»; Інтернет-любов; «Читала ти замурзаний роман…»; «Оле! Оле! – співають шведи п’яні…»; Розвага для вибраних; Моїм чистопородним колегам; Лист до Миколи Рябчика; Участь; «Неначе рибалка з уловом…»; «Читаю Біблію.Читаю…»: [поезії] / М.Каменюк // Вінницький альбом: літ.-худож. та історико-краєзн. альм. – Вінниця, 2005. – Вип. 3. – С. 152 –155.

Поминальна неділя: поезії / М.Каменюк // Вітчизна. – 2005. – № 5/6. – С. 2-11.

Зміст: «Зі старого зерна вітром...»; «Стріляли в мене – влучили в Христа...»; «Я бачу на твоїм лиці...»; Благословення черговим урочистим зборам; «Забиваю сокиру в колоду...»; Поминальна неділя; Інтернет-біографія; «Я в житті наробив так багато дурниць …»; Волоські горіхи; Старі цвяхи; Про наших собак; Самотній (Володимиру Кузьменку); Зала чекання; Хутір Дівочин: (урив. з циклу); Пам’яті Володі Затуливітра; «...настане день, коли в люстро моє зазирне тільки порожнеча...»; «Я не помилився…»; Мікроінфаркт; Провінціал у столиці; Сон-трава.

Сказання про Альма-матер: [вірш] / М.Каменюк // Податкова акад. – 2005. – 17 черв.

«Моє Поділля – стежко руса…»; Вінниці [диптих]; Річка Згар; «…тут починала всі свої начала…»; Десенка; До пам’ятника полковнику Дмитру Чечелю в Чечельнику; Реквієм / М.Каменюк // Миле серцю Поділля: поетич. антол. – Вінниця, 2006. – С. 111-118.

Балада про григорівський оркестр: [вірш] / М.Каменюк // Вінниц. край. – 2007. – № 1. – С. 102.

«Лісу Чорного казка стара…»: [вірш-автограф] / М.Каменюк // Вінниц. край. – 2007. – № 1. – С. 2.

Вінницький край: [пісня] / М.Каменюк; муз. Б.Крикуна // Вінниц. край. – 2008. – № 1. – С. 2.

Мавка польова: [вірш] / М.Каменюк // Селян. правда. – 2008. – 22 лип.

1.2.2. Літературознавчі праці

Я з Подільського краю: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 27 берез.

Плоди вересневого саду: [огляд віршів поетів-вінничан] / К.Михайленко // Комс. плем’я. – 1969. – 23 верес.

Освідчення в коханні: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1969. – 18 листоп.

На пульсі сьогодення: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1970. – 16 квіт.

Викликаю вогонь на себе: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1971. – 4 берез.

Штрихи поетового дебюту: [рец. на кн. поезій В.Нарушевича «Літодень»] / М.Каменюк // Рад. життя. – 1975. – 5 квіт.

Що вибрав ти?: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Колгосп. зоря. – 1978. – 1 квіт.

Мов кулю в бою: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1979. – 11 груд.

Мій народ – моя аудиторія: [письмен. роздум] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1980. – 17 лип.

Землі, як жінці, – 25!: [про кн. віршів Н.Ткаченко «Покоління»] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1980. – 16 жовт.

Велика рідня Шляхової: [про кн. І.Волошенюка «В ім’я хліба»] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 5 січ.

Обережно зі словом: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1981. – 16 січ.

Прожити без жорновиків: [діалог з письм. І.Волошенюком] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 12 берез.

А що за темою?: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1981. – 15 квіт.

Сад посадити ніколи не пізно: [про кн. поезій М.Стрельбицького «Три тополі»] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1981. – 20 черв.

В ногу з піснею: [огляд віршів поетів-вінничан] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1981. – 28 листоп.

Магеланиха – подільська мати: [про кн. публіцистики І.Волошенюка] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1983. – 15 груд.

Веселий ярмарок: [про кн. А.Бортняка «Невже таке буває?»] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1984. – 30 черв.

Веселка над Сапіжанкою: [про поетич. творчість поета П.У.Свалюка] / М.Каменюк // Дніпро. – 1984. – № 11. – С. 93-94.

Світло і тіні сповіді: [про кн. поезій Т.Яковенко «Сповідь»] / М.Листопад // Комс. плем’я. – 1987. – 26 лют.

Хліб і сіль душі нашої: [вшанування пам’яті М.Стельмаха на Вінниччині] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1987. – 29 трав.

Слово, вперед!: [про літ. концерт у Вінниці] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1988. – 28 січ.

Вперше, щоб назавжди / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 31 січ.

Долати містечковість: [інтерв’ю письм.] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 18 лют.

Не куди, а звідки ти ідеш: [про творчість А.Бортняка] / М.Каменюк // Вінниц. правда. –1988. – 27 квіт.

Тінь мамлюка: [полем. нотатки про укр. ментальність, мову, л-ру] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 21 трав.; 18 серп.

Азія – пекуча любов: [нотатки учасн. Всесоюз. Шевченк. свята поезії в Казахстані] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1988. – 9 лип.

Что оставим потомкам?: [колектив. лист діячів культури, є підпис М.Каменюка] // Правда Украины. – 1988. – 3 серп.

Книг без болю не буває…: [розмова з письм. про місце л-ри у перебудові] / М.Каменюк; інтерв’ю вів І.Кокуца // Комс. плем’я. – 1988. – 15 верес.

«Я на сторожі коло них поставлю слово»: [до 75-річчя від дня народж. Т.Г.Шевченка] / М.Каменюк // Комс. плем’я. – 1989. – 8 берез.

Біль перелітного птаха: [про творчість поета-емігранта Яра Славутича з Канади] / М.Каменюк // Вінниц. правда. – 1989. – 18 черв.

Багаття на воді: [про творчість поета-шістдесятника М.Холодного] / М.Каменюк // Вінниц. правда. –

 2. Література про життя і творчість М.Ф.Каменюка

Астаф’єв, О. Коли слово стає естетичною матір’ю: [огляд творчості вінниц. поета М.Каменюка] / О.Астаф’єв // Комс. плем’я. – 1990. – 25 груд.

Бабич, Н. Мова щирого серця: [про зб. М.Каменюка «Спасівка»] / Н.Бабич // Нові горизонти. – 1991. – 11 січ.

Барабан, В. І засяяла зоря в листопадовому небі / В.Барабан // Панорама. – 1998. – 11 листоп.

Білас, Д. Спасівка: [про зб. М.Каменюка «Спасівка»] / Д.Білас // Зоря комунізму. – 1990. – 4 верес.

Бондар, М. Михайлові Каменюку – 50 / М.Бондар // Літ. Україна. – 1998. – 19 листоп. – С. 6.

Бондар, М. Птах безодні: життя, як лет: [про зб. поезій М.Каменюка «Птах безодні. 100 поезій про кохання»] / М.Бондар // Подільські криниці: хрестоматія з л-ри рід. краю / упоряд., вступ. сл., бібліогр. довідки та матер. до літ. карти А.М.Подолинного. – Вінниця, 2001. – Вип. 2. – С. 508-516.

Бондар, М. Свіже дихання ріки: [рец. на кн. М.Каменюка “Дихання ріки”] / М.Бондар // Молодь України. – 1983. – 6 січ.; Дніпро. – 1983. – № 6. – С. 143-144.

Василенко, Г. Ознаки змужніння: [про зб. М.Каменюка «Брати по вогню»] / Г.Василенко // Маяк комунізму. – 1979. – 1 лют.

Вітаємо!: [про присвоєння почес. звання “Засл. працівник культури України” М.Ф.Каменюку – генер. дир. облдержтелерадіокомпанії] // Вінниччина. – 1998. – 14 листоп.

Володін, Б. Зустріч з поетом: [М.Каменюк у слухачів шк. міліції у Вінниці] / Б.Володін // Комс. плем’я. – 1986. – 5 серп.

Волошенюк, І. Оркестри землі і людини: [про нову зб. М.Каменюка “Прямовисний вітер”] / І.Волошенюк // Вінниц. правда. – 1984. – 5 берез.

Глинський, І. Як вітряки хрестяться: [в огляді перших кн. вінниц. поетів – зб. М.Каменюка «Чотири струни»] / І.Глинський // Вітчизна. – 1973. – № 8. – С. 154-156.

Гнатюк, Н. Струни любові: [про зб. М.Каменюка «Чотири струни»] / Н.Гнатюк // Сл. хлібороба. – 1972. – 29 лют.

Гнатюк, Н. Нова збірка Михайла Каменюка: [про зб. «Брати по вогню»] / Н.Гнатюк // Наддністр. правда. – 1978. – 4 листоп.

Горобець, О. Віршів повні ятері: [про зб. М.Каменюка «Чотири струни»] / О.Горобець // Комунар. – 1973. – 15 лют.

Гринчук, О. Щире слово поета: [про зб. М.Каменюка «Дихання ріки»] / О.Гринчук // Наддністр. правда. – 1981. – 19 жовт.

“З Кравчуком я був у “спальні Петлюри”, а з Кучмою пив шампанське”: [про М.Каменюка. Є фото] // Подолія. – 1999. – 18 черв. – (Спец. вип. “П’ятниця”).

Забарний, О. Вибір буде оправдано: [про перекл. діял. М.Каменюка] / О.Забарний // Правда Прилуччини. – 1990. – 26 верес.

Звірик, А. Поет = талант + любов × 100: [про життєв. та творч. шлях М. Каменюка] / А.Звірик // Подолія. – 1998. – 10 листоп.

«…і вічна будеш, і уже не вмреш у хижих пальцях п’яного рибалки»: [про зб. М.Каменюка «Птах безодні»] // Панорама. – 1993. – 13 жовт.

Каменюк, М. Зустрічі в дорозі: [розповідь поета про свою нову кн.] / М.Каменюк; передм. О.Рущака // Ранок. – 1985. – № 12. – С. 10-11.

Каменюк Михайло Феодосійович: [біогр. довідка, фото, вірші] // Панорама. – 1996. – 21 лют.

Касіяненко, Г. Співачка і поет у виставі “Аве Марія”: [творч. вечір В.Петрусенко і М.Каменюка в обл. муз.-драм. театрі ім.М.Садовського] / Г.Касіяненко; фото Н.Кравчук // Вінниц. газ. – 1999. – 3 черв.

Кацнельсон, А. Перша книжка… Яка вона? / А.Кацнельсон // Друг читача. – 1972. – 6 лип.

Кокуца, І. На переправі віків: роздуми над новою кн. М.Каменюка “Чорнило для Геродота” / І.Кокуца // Комс. плем’я. – 1986. – 1 лют.

Кокуца, І. Сила оркестру: [роздуми з приводу творчості М.Каменюка, лауреата обл. премій ім. М.Трублаїні та М.Коцюбинського] / І.Кокуца // Комс. плем’я. – 1985. – 28 верес.

Кокуца, І. Голосуйте за правду: [про М.Каменюка як канд. в нар. депутати] / І.Кокуца // Вінниц. правда. – 1990. – 17 лют.

Лазаренко, В. За всіх скажу: [про зб. М.Каменюка «Чорнило для Геродота»] / В.Лазаренко // Вінниц. правда. – 1986. – 16 лют.

Лазаренко, К. Брати, яким нема числа: [про кн. М.Каменюка “Брати по вогню”] / К.Лазаренко // Колгосп. вісті. – 1979. – 30 жовт.

Лауреати літературної премії імені Андрія Малишка: [в т.ч. вінниц. поет М.Каменюк – за цикл віршів “Хочу щастя”] // Літ. Україна. – 1992. – 19 берез. – С. 5.

Левко, Т. Письменницьку організацію очолив Михайло Каменюк: [Вінниця] / Т.Левко // Подолія. – 1995. – 13 лип.

Мельник, В. Свіжий вітер над поетичним світом: [про кн. вінниц. поета М.Каменюка “Татуювання коня”] / В.Мельник // Поділ. зоря. – 2003. – 26 черв. – С. 8.

Михайло Каменюк: Поезія – це Чумацький шлях в літературі: [інтерв’ю] / М.Каменюк; інтерв’ю взяла Г.Секрет // Будьмо знайомі. – Вінниця, 1999. – С. 7-18.

Михайло Феодосійович Каменюк: (до 50-річчя з дня народж.) // Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини 1998 року: реком. бібліогр. довід. – Вінниця, 1997. – С. 62-64.

Мовчанюк, Г. Інтернет-журнал у Вінниці: [у ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва відбулася презентація інтернет-журн. “Чорний шлях” за проектом М.Каменюка] / Г.Мовчанюк // Вінниччина. – 2003. – 4 берез.

Панько, Т. Наближення: [про зб. М.Каменюка «Чорнило для Геродота»] / Т.Панько // Друг читача. – 1986. – 14 серп.

Пастушенко, Л. Здрастуй, поете!: [про зб. М.Каменюка «Чотири струни»] / Л.Пастушенко // Комс. плем’я. – 1971. – 1 січ.

Пастушенко, Л. Любов и ненависть: [про зб. «Чотири струни»] / Л.Пастушенко // Комс. знамя. – 1972. – 8 квіт.

Пастушенко, Л. Каменюк – це більше, ніж поет: [є фото] / Л.Пастушенко // Вінниц. газ. –1995. – 7 груд.

Пастушенко, Л. Розщеплення буденності або суголосся обов’язку і поезії (невідкритий Каменюк): [про творчість М.Каменюка] / Л.Пастушенко // Слово на пуантах: Розмисли на берегах книжок. – Вінниця, 2006. – С. 84-95.

Пастушенко, Л. …про Михайла Каменюка / Л.Пастушенко // Полювання на класиків: Розмисли на берегах книжок. – Вінниця, 2006. – С. 117-122.

Печальний Бог Михайла Каменюка: [про тритомник нових поезій М.Каменюка] // Сл. Придністров’я. – 2001. – 2 берез.

Поет, журналіст, громадянин: (до 25-річчя журн. діяльн. М.Каменюка) // Півден. Буг. – 1995. – Груд.(№ 17/18). – С. 3-4.

Приймачик, Ф. Поете, будь! Михайлу Каменюку – 50! / Ф.Приймачик // Панорама. – 1998. – 11 листоп.

Рабенчук, В. Із рук братів снага: [про зб. М.Каменюка «Брати по вогню»] / В.Рабенчук // Рад. життя. – 1978. – 12 груд.

Рахлін, А. Дещо про слово: [огляд учнів. віршів] / А.Рахлін // Наддністр. правда. – 1965. – 2 берез.

Рябий, М. Любов, наповнена добром: [про зб. віршів М.Каменюка «Чотири струни»] / М.Рябий // Вінниц. правда. – 1972. – 23 берез.

Салата, В. Творчі світанки: [огляд учнів. віршів] / В.Салата // Комс. плем’я. – 1966. – 17 квіт.

Складаний, І. Медами днів наповнювати соти: [про зб. М.Каменюка «Чорнило для Геродота»] / І.Складаний // Поезія-86. – К., 1986. – Вип. 2. – С. 195-200.

Стрельбицький, М. «Каменюк» – слово ніжне: [про лірику М.Каменюка] / М.Стрельбицький // Вінницький альбом, 1998: літ.-худож. та історико-краєзн. альм. – Вінниця, 1999. – С. 71-73; Вінниц. газ. – 1998. – 10 листоп.

Федоренко, М. Щирістю освітлені рядки: [про зб. М.Каменюка «Брати по вогню»] / М.Федоренко // Рад. Поділля. – 1978. – 25 листоп.

Холодний, М. «Бо то не просто мова, звуки…»: [кн. вінниц. письм. М.Каменюка висунуто на здобуття літ. премії ім.П.Тичини – “Чуття єдиної родини”] / М.Холодний // Друг читача. – 1991. – 16 січ.; Вінниц. правда. – 1991. – 18 січ.

Холодний, М. Я помер 1972-го року: [згадується М.Каменюк] / М.Холодний / Півден. Буг. – 1991. – 19-25 квіт.

Холодний, М.К. Каменюк і Петрарка: [долі “внутрішньої еміграції”] / М.К.Холодний. – К.: ВИР, 1997. – 164 с.: портр.

Христич, Н. Переконати, що безсмертні люди: [про творчість М.Каменюка] / Н.Христич // Вінниц. газ. – 1995. – 23 груд.

Чому танки Гудеріана не взяли Москву в 41-му?: [про роман рос. прозаїка В.Войновича «Життя й дивовижні пригоди солдата Івана Чонкіна» та його укр. пер., зробл. вінниц. письм. М.Каменюком] // Подолія. – 1996. – 1 лют.

Шевченко, М. Зоря поетичного слова: [про зб. М.Каменюка “Дихання ріки”] / М.Шевченко // Вінниц. правда. – 1982. – 21 трав.

У Спілці письменників України: [про прийом М.Каменюка до СПУ, є фото поета] // Літ. Україна. – 1979. – 26 січ.

Явір, Б. Славутич – ім’я козацьке: [про творчі зв’язки М.Каменюка з Канадою] / Б.Явір // Вінниц. правда. – 1990. – 30 верес.

Як американці на Поділлі добро ініціювали: [презентація благод. Фонду “Центр “СІ” в Чернівец. р-ні Вінниц. обл. його дир. М.Каменюком. Є фото] // Панорама. – 2002. – 28 верес. 

3. Довідкові видання

Михайло Каменюк: [біогр., вірші] // Миле серцю Поділля: поетич. антол. – Вінниця, 2006. – С. 111-118.

Михайло Каменюк: [біогр., вірші] // Подільські криниці: хрестоматія з л-ри рід. краю / упоряд. А.М.Подолинний. – Вінниця, 2001. – Вип. 2. – С. 507, 517-528.

Михайло Каменюк: [біогр., вірші] // Стоголосся: поетич. антол. Вінниччини ХХ ст. – Вінниця, 2002. – С. 307-310.

Михайло Каменюк: [біогр., вірші] // Сто поетів Вінниччини за сто років: антол. ХХ ст. / уклад., вступ. слово, біогр. довід. А.М.Подолинний. – К., 2003. – С. 300-303.

Каменюк Михайло Феодосійович // Письменники Радянської України: 1917-1987: біобібліогр. довід. / авт.-упоряд.: В.К.Коваль, В.П.Павловська. – К., 1981. – С. 102.

Каменюк Михайло Феодосійович // Хто є хто в Україні: [довід.]. – К., 2001. – С. 175.

Михайло Феодосійович Каменюк // Письменники Вінниччини: до 30-річчя обл. орг. Нац. спілки письм. України / упоряд. і заг. ред. А.М.Подолинного. – Вінниця, 2001. – С. 58.

Потупейко, М.М. Каменюк Михайло Феодосійович / М.М.Потупейко // З-над Божої ріки: літ. біобібліогр. слов. Вінниччини / упоряд. і заг. ред. А.М.Подолинного. – 2-е вид., перероб. і доп. – Вінниця, 2001. – С. 140-141.

Потупейко, М.М. Каменюк Михайло Феодосійович / М.М.Потупейко // Укр. літ. енцикл. – К., 1990. – Т. 2. – С. 338.

4. Вебліографія

[Персональний сайт Михайла Каменюка] [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kamenuk.vc.ukrtel.net/ . – Назва з екрану.

Каменюк, М. Творчість [Електронний ресурс]: [Вірші]. – Режим доступу: http://www.kamenuk.vc.ukrtel.net/creative.html.  – Назва з екрану.

Каменюк Михайло Феодосійович [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dovidka.com.ua/fcontent.php?pacode=311&topic=11334 . – Назва з екрану.

Михайло Феодосійович Каменюк: поет, журналіст [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://krasnoslov.narod.ru/kamen.htm . – Назва з екрану.

Каменюк, М. Сказання про Альма-Матер [Електронний ресурс]: [вірш]. – Режим доступу: http://www.asta.edu.ua/vi­dan/gpa/arxiv/num34/st_pob.php . – Назва з екрану.

Каменюк Михайло Феодосійович [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://misto.vn.ua/index.php?action=4&k=516 . – Назва з екрану.

Каменюк Михайло Феодосійович [Електронний ресурс]: біографія. – Режим доступу: http://www.kamenyuk.openua.net/bio.php . – Назва з екрану.

Каменюк, М. Поминальна неділя [Електронний ресурс]: [вірші]. – Режим доступу: http://vitchyzna.ukrlife.org/5_6_05kamenuk.htm . – Назва з екрану.

Хто є хто в українській журналістиці: Каменюк Михайло Феодосійович [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.jurnalist.in.ua/rubric746/rubric760/site_2692.html . – Назва з екрану

  


Зміст

Від укладача

Син Подільського краю

1. Видання творів М.Ф.Каменюка

1.1. Книги

1.2. Публікації в періодичних виданнях, збірниках, альманахах

1.2.1. Поезія

1.2.2. Літературознавчі праці

1.2.3. Статті

1.2.4. Переклади

2. Література про життя і творчість М.Ф.Каменюка

3. Довідкові видання

4.Вебліографія


 

Михайло Каменюк – письменник, журналіст

До 60-річчя від дня народження

Бібліографічний покажчик

Укладач, комп’ютерний набір О.Зелена

Редагування: Г.Авраменко, М.Спиця

Комп’ютерна верстка, оригінал-макет Н.Спиця

Відповідальна за випуск Н.Морозова

Підписано до друку 24.09.2008. Формат 60х84/16

Папір офсетний. Умов. друк. арк. 3.0. Тираж 50 прим.

Ксерокс Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва

21050, м.Вінниця, вул. Соборна, 73

тел. (0432) 56-28-24


Михайло Каменюк – письменник, журналіст
До 60-річчя від дня народження

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше