Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека

 ім. К.А.Тімірязєва

 

Е-демократія:

Туризм в Україні

  

Дайджест Інтернет-видань

 Випуск двадцять восьмий

     2 листопада 2007 р. 


 Щотижневе видання

Вінницької обласної універсальної

наукової бібліотеки

ім. К.А.Тімірязєва

 

Наша адреса:

21100 м. Вінниця,

вул. Соборна, 73

Тел. (0432) 32-20-34

Факс (0432) 35-16-85

E-Mail: inform@library.vn.ua

http://old.library.vn.ua

 

 

Відповідальний за випуск – Морозова Наталія Іванівна

Упорядник видання – Бушуляк Денис Сергійович


ЗМІСТ

Види і форми туризму..

Туринським рухом в Україні  керує ….

Вибір району подорожей..

Комплектування групи..

Оформлення документації на проведення походу або подорожі

Вимоги  до організації, яка проводить похід або подорож...

Розпочнімо рік туризму!

2008 - рік туризму і курортів в Україні.

ПЛАН...

РОЗПОРЯДЖЕННЯ..

Перспективи туризму в регіонах України..

Київська область.

Івано-Франківська область.

Сумська область.

Волинська область.

Донецька область.

Черкаська область.

Чернівецька область.

Чернігівська область.

Херсонська область.

Дніпропетровська область.

Полтавська область.

Крим..

ВебліографіяВиди і форми туризму

http://referats.allbest.ru/sport/67606.html

Туризм – одна з найпопулярніших  форм активного відпочинку планети. Щорічно десятки мільйонів людей подорожуючи знайомиться з багатствами  і красотами, історичними культурними пам’ятками досягненнями в економіці будівництві різних країн і народів. Для багатьох країн (Швейцарія, Греція, Єгипет, Канада, США, Індонезія тощо) туризм дає величезні прибутки. В Україні туризму почали приділяти увагу лише в останні роки. Для наших людей, особливо молоді, характерне прагнення поєднання відпочинок з активним пізнанням навколишнього світу. Правильно організована і уміло проведена подорож зміцнює здоров’я людини, виховує в неї такі ціні якості як ініціатива, мужність, наполегливість значно підвищує працездатність. Під час походів, подорожей, міцніє почуття колективізму, розширюється кругозір туристів, розкриваються індивідуальні здібності  кожного учасника, виховується любов до природи, до Батьківщини.

 Туринським рухом в Україні  керує …. 

Організаційну і навчально-методичну роботу по туризму у містах і районах проводять клуби туристів.

Туристські секції – справжні масові ініціатори і організатори самодіяльних подорожей і походів організуються на підприємствах, навчальних закладах, школах.

Організація самодіяльної туристської подорожі.

Види і форми туризму.

Туристичні подорожі проводяться у формі вихідного дня, багатоденних подорожей (в час відпусток і канікул) навчально-тренувальних зборів і туринських екскурсій.

Походи вихідного дня  ставлять мету: активного відпочинку, знайомство з природою і життям свого району. Вони покликані залучати до туризму широкі верстви населення. Походи вихідного дня організовують також для  тренування багатоденних подорожей і туристських змагань.

У багатоденних подорожах,  туристських екскурсіях і навчально-тренувальних зборах виконуються крім названого пошукові, дослідницькі і інші суспільно корисні завдання господарських, наукових і інших організацій, готується туристські кадри (керівники походів, інструктори туристичних баз, таборів, клубів), підвищується кваліфікація туристичного активу.

Подорожі любої тривалості і складності можуть проводитись з метою активного і пізнавального відпочинку.

По територіальній ознаці подорожі діляться на місцеві і далекі, по характеру організації – на планові (по турпутівках) і самодіяльні.

Подорожі по путівках проводяться по визначених наперед вивчених і описаних, а часто і промаркірованих маршрутах, туристи в дорозі забезпечуються нічлігом, харчуванням, місцевим транспортом, послугами екскурсоводів провідників. Як правило, туристи початківці здійснюють свої перші подорожі по планових маршрутах, де організовані у групи під керівництвом інструкторів, набувають перший туристичний досвід.

Найбільш повно завданням туризму відповідають  самодіяльні подорожі. Вони організовуються радами колективу,  клубами туристів, при чому туристи самі вибирають і розробляють маршрути, самі обслуговують себе в дорозі.

В залежності від способу пересування, подорожі ділять на пішохідні, гірські, водні (на гребних або моторних човнах), лижні, велосипедні, комбіновані, а також автомобільні і мотоциклетні.

Туристичні групи, що проходять по дорогам загального користування, територія заповідників і ін. з обмеженим доступом, зобов’язані діяти у відповідності з вимогами, що визначають порядок користування цими шляхами і знаходження на даних територіях, а також примати міри, направленні на охорону природи, пасток історії культури.

У порядку зростаючої складності самодіяльні турпоходи і подорожі діляться на походи вихідного дня, багатоденні некатегорійні  і на маршрутах І, ІІ, ІІІ, ІV і  V категорій складностей.

Категорія складності визначається кількістю і характером природних перешкод, які туристам приходиться самостійно долати в походах, протяжністю і трудністю походів, а також іншими факторами, специфічними для даного виду туризму.

 Вибір району подорожей 

Починати заняття туризму у своєму районі або краї. Ці початкові місцеві походи не потребують великих грошових затрат на транспорт і спорядження тривалості часу на під’їзди. Після походів по своєму краю цікавіше знайомитись із іншими районами.

Район подорожі вибирають у залежності від інтересів і смаку учасників. При виборі району враховується також наявність зручних шляхів під’їзду, час необхідного на дорогу,  транспортні і ін. розходи.

Для спрощення організації походів є розроблені маршрути, які базуються на населенні пункти. Туристичні і альпінійські бази, метеорологічні і науково-дослідні станції і мисливсько-санаторні станції.

 Комплектування групи 

Правильне комплектування групи – одна з головних умов успішного і безаварійного походу. Учасників майбутнього походу треба підбирати ретельно краще із одного колективу. Бажано щоб одного віку і фізичної підготовки, спільні інтереси, біль менш однакові знання і туристські навики.

Туристські групи пішохідного,  лижного, гірського, водного, велосипедного і спелео видів туризму, які подорожують по маршрутах І і ІІ категорій складності повинні складатися не менше ніж з 4-ох чоловік. По маршрутах ІІІ, IV i V категорій складності – не менше ніж з 6-ти чоловік і не більше 12 чоловік. 

Керівник і учасники подорожі зобов’язані:  уміти користуватись туристичним спорядженням; бути ознайомленні з природними перешкодами і знати способи їх подолання, володіти технікою орієнтування і пересування у різних умовах місцевості і погоди, організації польових нічлігів; уміти розробити план подорожі, основний маршрут і його запасні варіанти, а також графік руху; уміти забезпечити техніку безпеки і зв’язок з населеними пунктами і організацією, яка відправила групу у подорож.

Як тільки група укомплектована, необхідно розподілити обов’язки між учасниками. При цьому треба врахувати досвід туристський і професіональний, фізичні дані, практичні навики.

Керівник групи організовує підготовку до походу проводить тренування з учасниками, відповідає за розробку маршруту, підготовку документації і ін. заступник керівника, казначея, завгоспа, санінструктора відповідає за щоденник (літопис походу) фотограф, художник; відповідає за ремонт спорядження.

 Оформлення документації на проведення походу або подорожі 

Документом, що дає право на проведення походу чи подорожі вихідного дня, або некатегорійного походу є маршрутний лист  встановленої форми, а на категорійні походи (І-V категорій складності) -  маршрутна книжка встановленої форми. Документи заповнюються керівником туристичної групи і завіряються керівником відповідної організації, що проводить похід. Ці документи подаються на розгляд у МКК (маршрутно-кваліфікаційна комісія). МКК завіряє своїм штампом і записує визначення місця для реєстрації у КРС (контрольно-рятувальній службі).

 Вимоги  до організації, яка проводить похід або подорож

Організація, що проводить похід чи подорож:  

-              затверджує керівника групи і її склад, здійснює контроль за підготовкою групи до походу, забезпечує її необхідним спорядженням;

-              створює умови для фізичної, технічної і теоретичної підготовки учасників групи;

-              організовує консультації спеціалістів по питаннях попередженнях травматизму і надання першої долі карської допомоги і проходження мед огляду учасниками групи.

-              забороняє вихід групи, якщо по даних гідрометеослужби на трасі маршруту очікуються небезпечні  явища, загрожуючи життю учасників;

-              у разі необхідності узгоджує з МКК зміни у маршруті, склад групи до  від’їзду групи на маршрут;

-              контролює дотримання групою часу проходження маршруту;

-              у випадках порушення строків проходження маршруту зв’язується із КРС для вияснення місця знаходження групи;

-              несе витрати пов’язані із пошуково-рятувальними роботами.


Розпочнімо рік туризму!

www.sunray.com.ua/articles/mode/1/id/55 

Ігор Романович Приставський — заступник міністра культури і туризму України, голова Державної служби туризму і курортів. Народився 3 січня 1959 року у Львові.За освітою — історик, магістр зовнішньої політики, юрист.Працював педагогом, обіймав освітні посади у місті Львові та області. У кінці 80-х — на початку 90-х очолював відомі українські виробничі об'єднання. 1993 року обраний головою правління і президентом Всеукраїнського фонду сприяння міжнародному спілкуванню «Українське народне посольство».Нагороджений державним орденом «За заслуги» III ступеня, трьома орденами Української православної церкви Київського патріархату, почесним знаком Київської адвокатури «Народний правозахисник» та знаком «Почесний працівник туризму України».На теперішню посаду призначений Указом Президента від 10 червня 2005 року.

Кабінет заступника міністра культури і туризму України, керівника Державної служби туризму і курортів Ігоря Приставського не вразив можновладною розкішшю та простором. Натомість в око впало інше — коректність діалогів керівника з підлеглими, тихий голос, до якого мимоволі прислухаються, чіткі запитання і слушні зауваження нового керівника галузі...

— Ігорю Романовичу, чи вже оформилась очолювана вами Державна служба туризму і курортів? Коли вона запрацює на повну силу?

— Президент має затвердити положення про міністерство. Сподіваємося, він зробить нам цей подарунок до Всесвітнього дня туризму — 27 вересня...

— Чи відрізняється компетенція Держслужби туризму і курортів від компетенції колишньої Держтурадміністрації?

— Правонаступником Держтурадміністрації є Міністерство культури і туризму України. Воно, у свою чергу, делегує свої повноваження в тургалузі Державній службі туризму і курортів, яка є окремою юридичною структурою з власним банківським рахунком і рештою атрибутів. Тому фактично компетенція не змінилась, але деякі рішення служба оформлюватиме лише через наказ міністра.

— Якщо не таємниця, скільки працівників матимете в підпорядкуванні?

— Секрету немає: їх буде стільки ж, як і в Держтурадміністрації, — 69. До речі, маємо запропонувати працівникам ДТАУ працевлаштування у новій структурі, як велить трудове законодавство. Практично кожному знайдеться посада, але не кожному — та сама...

Як оцінюєте стан галузі, у якому ви її прийняли?

— Хотілося б прийняти у кращому. Навіть перший поверховий аналіз виявив багато проблем, які потребують негайного розв'язання. Особливо — у нормативно-правовій сфері.

Наприклад, Закон України «Про туризм» у варіанті, прийнятому з поправками 2004 року, розколов український турбізнес на два табори. Буквально сьогодні на «круглому столі» за участю представників уряду, підприємців і громадських організацій з туризму я почув полярні думки щодо такого, наприклад, поняття із закону, як «виключна діяльність». Річ у тім, що, скажімо, туроператор за умовами ліцензування не має права відкрити власний готель, ресторан і забезпечити своїм гостям повний цикл обслуговування. Нонсенс! Кричущий приклад — одна відома українська круїзна компанія, яка змушена оформлювати іноземних туристів просто як «пасажирів судна». При тому, що в'їзний туризм в Україні проголошений пріоритетним, підприємства, які ним займаються, потрапляють у нерівні умови з тими, що вивозять туристів за кордон!

Ще один приклад непродуманості. З 1 жовтня набуває чинності положення про туристські ваучери. Ініційоване воно Державною туристичною адміністрацією, яка не мала на це права, бо припинила провадити політику в цій галузі після 20 квітня 2005 року. Указом Президента від цього числа створене Міністерство культури й туризму як центральний провідний орган виконавчої влади у галузі туризму і сфері культури. З добрих намірів (сподіваюся) колишнє керівництво ДТАУ допустило дублювання повноважень.

— Як узгодити добрі наміри з буквою закону?

— Будь-які наміри треба юридично обґрунтовувати, інакше вони обертаються поганими наслідками. Стривожений президент Асоціації туроператорів України Ігор Голубаха звернувся до нас із проханням роз'яснити ситуацію з ваучерами. А наше міністерство не має відношення до наказу Держтурадміністрації щодо ваучерів.

Насправді узгодити «наміри з буквою» дуже просто: звернувшись із пропозиціями чи готовим проектом до Державної служби туризму і курортів. Вона б доопрацювала документ, порадилися з громадськістю і дала б йому хід.

До речі, вже маємо традицію — не дуже давню, але добру: приймаючи важливі рішення, неодмінно радимося з практиками. Усі проекти нормативно-правових актів відправляємо «грандам туризму»: представникам громадських організацій галузі, керівникам авторитетних турфірм, науковцям. Адже саме цим людям жити за майбутнім документом. Уже маємо схвальні відгуки.

Можливо, ще якісь базові речі в житті українського туризму вас стурбували ?

— Виявляється, пріоритети в галузі визначені, але лише на рівні гасел. Зрозуміло навіть школяреві, що державі значно вигідніше приймати в себе іноземних туристів, які привозять сюди валюту, ніж влаштовувати виїзд українських мандрівників за кордон, аби вони давали прибуток іншим державам. Це напрочуд грамотно викладено в Законі «Про туризм». Після поправок він набув чинності ще на початку 2004 року, але відтоді МЕХАНІЗМУ його реалізації так і не створено. А він, цей механізм, полягає саме у нормативно-правових актах. Над ними доведеться працювати нам.

А чи сам туризм є пріоритетом національної економіки та культури?

— Так, але на папері. У проект держбюджету на 2006 рік не внесено жодної програми розвитку туризму із запропонованих нами. Попри численні прохання Міністерства культури і туризму, передбачено кошти лише на платню працівникам Державної служби туризму і курортів та на оренду приміщень для неї. А як же створення іміджу України за кордоном, пропагування її туристичних можливостей, участь у турвиставках, залучення іноземних інвестицій?.. Ми ж просимо лише 44 мільйони гривень — це нечувані копійки, порівняно з асигнуваннями на туризм в інших країнах!

Вважаю, що пріоритет у державній стратегії — це першочергове фінансування і прийняття нормативно-правових актів, які стимулюють галузь. Та поки що турфір-ми виживають не завдяки так званим «пріоритетам», а всупереч їм. Наприклад, «домовляючись» із перевіряльниками, щоб вони не так часто приходили, а особливо на початку сезону і в його пік. Дуже поширене явище Підозрюю, що такі відвідини пов'язані з бажанням деяких податківців гарно відпочити влітку...

Як же ви плануєте зробити туристичні пріоритети реальними?

— Перший крок — потрібно привернути увагу вищих керівників держави. Зокрема через утворення консуль-тативно-дорадчого органу з питань туризму при Президентові України. Про це вже є принципова домовленість із головою держави.

Крок другий. Наступного тижня утворимо консультативні органи при Державній службі туризму і курортів. Серед них — Юридичну раду. Вона на громадських засадах об'єднає науковців і практиків, які аналізуватимуть нормативно-правові акти національного туризму і розроблятимуть проекти нових. Насамперед опрацьовуватиметься Закон «Про туризм», Закон «Про курорти», а в перспективі — кодекс туристично-курортної сфери, в якому б документи підтримували одне одного шляхом синергії.

І крок третій. Плануємо зміцнити юридичний сектор Державної служби туризму і курортів. Якщо раніше він складався лише з одного правознавця, то тепер їх буде не менше десяти.

Коли ж ідеться про фінансування галузі, то зараз ведемо переговори з депутатами Верховної Ради. Це шанс для них напередодні парламентських виборів проявити свою державницьку позицію і показати, що вони дбають про такий важливий сектор української економіки, як туризм. Я впевнений — народні обранці зі світової практики знають, що ця галузь найбільш «вдячна» для інвесторів, адже найшвидше дає прибуток. 2005 рік уже «про-буксував» у плані туризму через владні реорганізації та нестачу коштів, не можна допустити цього у 2006-му.

Звертаюся до представників туристичного бізнесу: за моїми спостереженнями, парламентарі дуже люблять подорожувати; лобіюйте через них інтереси галузі.

Особливо закликаю депутатів із так званих «депресивних» регіонів: ви просто мусите голосувати за фінансування туріндустрії, оскільки саме вона здатна уже сьогодні дати нові робочі місця, зокрема на селі, активізувати там економічне життя. Як? Дуже просто — через сільський туризм! До речі, саме зараз у Ялті відкривається II Європейський конгрес сільського туризму, який, я сподіваюся, принесе в Україну міжнародний досвід цієї перспективної справи.

Щодо туристичного іміджу країни: чи не втратили ми нагоду зміцнити його на «помаранчевій» хвилі?

— «Помранчева революція» зекономила Україні сотні мільйонів доларів, що їх витрачають інши держави на свою рекламу. Інтерес до нашої країни збільшив потік іноземних туристів, які мріють на власні очі побачити славнозвісний Майдан... Плюс безвізовий в'їзд, запроваджений Президентом для європейців. Але... Україна не використала всіх переваг, які давала «революція» для розвитку туризму. Необхідно було використати світовий резонанс українських подій, інтерес до нашої країни — влаштувати рекламу кампанію, заснувати туристичні представництва за кордоном і запросити іноземних гостей на нашу батьківщину. Моральний і економічний ефект міг бути колосальним.

Не змирившись із таким станом речей, наше міністерство подало пропозиції до профільного комітету Верховної Ради на чолі з пані Катериною Самойлик — і члени комітету повністю погодился з нашими аргументами. Маємо ще неабиякий ресурс у вигляді найбільшого між-фракційного об'єднання «За туризм»...

З іншого боку, ми звернулися по підтримку безпосередньо до Президента, і він відреагував дуже позитивно — відразу ж дав цілком конкретне завдання уряду врахувати законні інтереси туристичної галузі при доопрацюванні держбюджету на 2006 рік. Це вагомий внесок голови держави у розвиток галузі.

Що ж до створення закордонних туристичних представництв, то у нормативно-правових актах ясно виписана ця позиція. У мене виникає запитання до моїх попередників із Держтурадміністрації: чому з 1 січня 2004 року до 20 квітня 2005-го такі необхідні країні структури не були створені? Зараз ми активно працюємо над цим спільно з МЗС та Мінекономіки.

Є інформація, що ви нещодавно мали зустріч із Президентом. Яке його особисте ставлення до туристичної теми?

— Приємно здивувало, що Віктор Андрійович не лише загалом розуміється на проблематиці галузі, а й знає чимало нюансів.

Окрім фінансування, ми з ним розмовляли про те, що добре було б «нанизувати» об'єкти національної культурної спадщини на вже існуючі міжнародні транспортні коридори. Тобто робити до них невеличкі відгалуження від магістралей, у які вкладено багатомільйонні кошти. Якщо говорити про трасу Чоп — Львів — Київ, то з неї мандрівники могли би звертати до озера Світязь чи По-чаївської лаври. Якщо про Дніпровий шлях — це могли б бути Петриківка, місця козацьких січей, Кам'яна могила (вона відома японцям, а українцям, на жаль, — лише небагатьом.

Крім цього, ми з готовністю виконуємо доручення Віктора Андрійовича щодо вступу України до Європейської туристичної комісії, інші конкретні розпорядження.

Які дивіденди може принести державі членство у цій структурі?

— Зауважте: нині до неї входять лише країни ЄС. Вступ до комісії стане першим офіційним кроком України в об'єднану Європу — і ми завдячуватимемо цим саме туризму. Участь у поважній організації допоможе державі долучитися до загальноєвропейської стратегії розвитку, просувати свої туристичні можливості, відстоювати власні інтереси й отримувати кваліфіковану допомогу в цій царині. Щонайменше я сподіваюся на європейські гранти для розвитку національного туризму. Саме про них і про інші інтереси туристичної України через два дні я спілкуватимуся з Артуром Оберашером, головою Європейської туристичної комісії, який прибуває з візитом до України на запрошення Міністерства культури і туризму.

На XVIII економічному форумі «Україна — Польща» у Гданську наш Президент заявив, що Україна повинна інтегруватись у Євроспільноту де-факто, а вже потім оформити свій статус юридично. Національна туристична галузь підтримує цей процес і не в останню чергу завдяки вступові до Євротуркомісії.

Ви теж були на гданському форумі. З якою місією?

— То була моя перша закордонна поїздка в ранзі заступника міністра. У присутності Президентів України та Польщі я підписав міжурядову угоду про спільний розвиток культури й туризму.

А чи мандруєте поза роботою?

— Влітку, під час короткої відпустки, подорожував мальовничим Закарпаттям. Взагалі з дитинства мріяв бути дипломатом, а значить — їздити за кордон, представляти свою державу. Частково це прагнення здійснилось: я побачив понад 30 країн.

Ви львів 'янин. Як вважаєте, що потрібно рідному місту, аби стати «Меккою туризму»?

— Насамперед — забезпечити Львів водою, дорогами...

І відбудувати Високий замок?

— (Усміхається). Ні, я категорично проти цієї ідеї. Скажімо, італійці мають кошти на відновлення Колізею, але ж не йдуть на це. Значно важливіше — передати нащадкам не підробки, а справжні, вічні цінності. У Львові їх більше ніж досить. Дуже шкодую, що не можу бути львівським екскурсоводом. Адже закінчив історичний факультет університету. Одна з моїх курсових робіт була присвячена архітектурі історичної частини міста. Спеціально для написання її пройшов курси польської мови. Знаю такі місця у Львові!..

І насамкінець — що б ви побажали працівникам туризму і мандрівникам до Всесвітнього дня туризму?

— Українським колегам бажаю, щоб вони з оптимізмом зустріли це свято, а можновладці, нарешті, зрозуміли: хто опікується туризмом, той дбає про майбутнє України. До цього хотів би додати численні подяки туристів, які вже надходять до нашого міністерства. Нехай їх буде дедалі більше. Мандрівникам же зичу, щоб за найнижчих у Європі цін вони мали найвищу в Європі якість. Із Дня туризму розпочнімо рік туризму в Україні. Вдалий рік!2008 - рік туризму і курортів в Україні 

http://www.kmu.gov.ua 

Розбудову сучасної туристичної інфраструктури передбачає План заходів з підготовки та проведення Року туризму і курортів в Україні, затверджений розпорядженням Уряду від 17 жовтня 2007 року № 884-р.

Комплекс заходів Плану спрямований на посилення наявного туристичного потенціалу, розвиток міжнародного туристичного співробітництва, збільшення обсягів надходжень до бюджету, що сприятиме закріпленню позитивного туристичного іміджу України як провідного туристичного центру Європи.

Рік туризму буде не тільки яскравою подією для українського суспільства, а й підготовчою платформою для досягнення соціально-економічного піднесення регіонів та України в цілому. Заплановані заходи спрямовано на підготовку та проведення літнього туристично-курортного сезону, інноваційний розвиток туристичної галузі, покращення перспектив екскурсійної справи, приведення готельної індустрії в Україні до європейських стандартів якості.

Особлива увага приділена розвитку сільського туризму, який є запорукою зростання добробуту та зайнятості сільського населення. Нарешті будуть розроблені відповідні нормативні акти, що регулюють правовідносини у сфері зеленого туризму.

Також організатори виокремили дитячий, молодіжний і спортивний туризм. Міністерством сім’ї, молоді та спорту будуть проведені ІІІ Всеукраїнський молодіжний туристичний фестиваль „Дивосвіт”, конкурс серед школярів „Україна очима юних туристів”, змагання на Кубок України зі спортивного туризму та Всеукраїнський зльот ветеранів.

У свою чергу Міністерству культури та туризму доручено проведення конкурсу „Україна очима юних туристів” серед школярів, Всеукраїнської науково-практичної конференції „Екскурсійна справа в Україні: проблеми та перспективи”, Всеукраїнського засідання за круглим столом „Інновації в туризмі: сучасні тенденції” та спеціалізованої тематичної фотовиставки „Україна і світ туризму”. На кінець року заплановано виставку „Історія гостинності” Всеукраїнського семінару „Інвестиції в розвиток туристичної та курортної галузей”, Всеукраїнський семінар „Готельна індустрія: європейські стандарти якості”, а також Всеукраїнський туристичний форум „Туризм і курорти в Україні: стратегія подальшого розвитку”.

Для широкого висвітлення подій Року туризму і курортів в Україні будуть залучені провідні засоби масової інформації. Журналісти зможуть взяти участь у конкурсі на краще висвітлення туристичної і курортної тематики, а також у Всеукраїнському фестивалю туристичної журналістики.

Культурні та інформаційно-рекламні заходи покликані популяризувати національний туристичний продукт. Очікується, що стимулювання в’їздного та внутрішнього туризму виведе галузь на якісно новий рівень.

Будівництво нових та реконструкція існуючих готелів і санаторіїв, покращення туристично-курортного сервісу, залучення до конструктивної співпраці інвесторів, представників мас-медіа та громадськості – такі результати очікуються від 2008 Року туризму і курортів в Україні. Від подальшого розвитку галузі залежить не тільки сталий прибуток держави від використання рекреаційних ресурсів, а й значною мірою гідне проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням Кабінету Міністрів України

від 17 жовтня 2007 р.  № 884-р

ПЛАН

заходів з підготовки та проведення

у 2008 році Року туризму і курортів в Україні

 

Найменування заходу

Строк виконання

Відповідальні за виконання

1. Проведення урочистостей з нагоди оголошення 2008 року Роком туризму і курортів в Україні

січень—лютий

МКТ, Держкомтелерадіо, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації

2. Проведення:

міжгалузевої наради з питань підготовки до літнього туристично-курортного сезону

квітень

МКТ, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації

тематичних науково-практичних конференцій та засідань за круглим столом

протягом року

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, МКТ, МОН

3. Організація проведення виставково-ярмаркових заходів

—“—

МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації

4. Здійснення культурних, інформаційно-рекламних та інших заходів з метою популяризації національного туристичного продукту

—“—

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, МКТ, Держкомтелерадіо за участю громадських організацій

5. Випуск та введення в обіг художніх немаркованих конвертів та серії поштових марок

—“—

Мінтрансзв’язку

6. Розроблення логотипів та виготовлення пам’ятного знака 

—“—

МКТ за участю громадських організацій і  суб’єктів підприємництва

 

 

 

 

 

 

7. Забезпечення широкого висвітлення в засобах масової інформації заходів з підготовки та проведення Року туризму і курортів в Україні

протягом року

Держкомтелерадіо, МКТ

8. Організація проведення в Україні засідання Ради з туризму країн —учасниць СНД

—“—

МКТ, МЗС

9. Розроблення проектів нормативно-правових актів, спрямованих на розвиток внутрішнього туризму, зокрема сільського та зеленого, туристичної інфраструктури, а також співробітництва із зарубіжними країнами в галузі туризму

—“—

МКТ

10. Організація та проведення:

конкурсу серед засобів масової інформації на краще висвітлення туристичної і курортної  тематики

 

—“—

МКТ, Держкомтелерадіо, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за участю громадських організацій і суб’єктів підприємництва

III Всеукраїнського молодіжного туристичного фестивалю “Дивосвіт”

—“—

Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Держкомтелерадіо, МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за участю громадських організацій

конкурсу серед школярів “Україна очима юних туристів”

I—III квартали

МКТ, МОН, Мінсім’ямолодьспорт

Всеукраїнської науково-практичної конференції “Екскурсійна справа в Україні: проблеми та перспективи”

II квартал

МКТ, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади за участю громадських організацій

Всеукраїнського засідання за круглим столом “Інновації в туризмі: сучасні тенденції”

III квартал

—“—

спеціалізованої тематичної фотовиставки “Україна і світ туризму”

вересень

МКТ, Держкомтелерадіо  за участю громадських організацій і суб’єктів підприємництва

 

 

 

 

 

 

змагань на Кубок України із спортивного туризму

вересень

Мінсім’ямолодьспорт, МКТ, МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські організації

Всеукраїнського фестивалю туристичної журналістики

вересень—жовтень

МКТ за участю громадських організацій

урочистостей з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, забезпечення урочистого вручення державних та інших нагород

вересень

МКТ, Держкомтелерадіо, МЗС, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації

Всеукраїнського зльоту ветеранів дитячого туризму

жовтень

МОН

міжгалузевої наради з питань підбиття підсумків підготовки та проведення літнього туристично-курортного сезону

жовтень —листопад

МКТ, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації

у рамках спеціалізованої виставки “Індустрія гостинності” Всеукраїнського семінару “Інвестиції в розвиток туристичної та курортної галузей”

листопад

МКТ за участю громадських організацій

Всеукраїнського семінару “Готельна індустрія: європейські стандарти якості”

 

IV квартал

МКТ, Держспоживстандарт, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади за участю громадських організацій

Всеукраїнського туристичного форуму “Туризм і курорти в Україні: стратегія подальшого розвитку”

грудень

МКТ, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації

11. Підбиття підсумків Року туризму і курортів в Україні

—“—

—“—

_____________________


 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 17 жовтня 2007 р.  № 884-р

Київ

Про затвердження плану заходів

з підготовки та проведення у 2008 році

Року туризму і курортів в Україні