ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїОсередок культури і натхнення:
До 20-річчя від дня заснування літературно-мистецького клубу “Відкрита сторінка”

Версія для друку

  Книга

в житті клубу

Жодне засідання клубу неможливо підготувати без книги, без пошуку інформації з тієї чи іншої теми. Тому життя клубу і книга нероздільні.

Виходячи з того, що наша бібліотека має унікальні книжкові фонди і що саме книга захопила людей, які стали членами «Відкритої сторінки», працівники бібліотеки намагаються наблизити книгу до аудиторії. Майже на кожному засіданні Її Величність Книга – у центрі уваги: проводяться огляди та коментовані тематичні перегляди літератури, а також перегляди книжкових новинок. Крім того, використовуються цікаві і рідкісні видання з приватних бібліотек членів клубу: Г.Смолякової, О.Яковлевої, Л.Єгурнової, Т.Можаєвої, Т.Журунової, Н.Плаксієнко, Л.Ємельянової та ін. «Клуб – це зустріч з новою і рідкісною книгою та друзями по духу», – так асоціює книгу з клубом його ветеран А.Липська.

Окремі засідання присвячувалися книзі і нашій бібліотеці: «Книга в історії культури» (до Дня слов’янської писемності і культури), «Свято нашого дому» (до 90-річчя ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва), «З фондів бібліотеки: історик Поділля Ю.Сіцинський» та ін.

На засіданнях, присвячених класикам минулих століть, намагаємось показати поряд з сучасними і прижиттєві видання з фондів центрального книгосховища “Тімірязєвки”. Присутні з хвилюванням беруть у руки томики поетів та письменників, які були видані у далекому ХІХ столітті, і відкривають ці безцінні сторінки. Як же можуть не хвилювати книги, наприклад, з пушкінських часів – «Стихотворения Александра Пушкина» (С.-П., 1829), «Поэмы. Повести Александра Пушкина» (С.-П., 1835), або книга «Евгений Онегин» (1899), видана до 100-річчя від дня народження поета! Протягом всього ювілейного засідання «Что в имени тебе моем?..» (до 200-річчя від дня народження Пушкіна). Книга була поряд з поетом – головним героєм вечора. І це зрозуміло, адже Пушкін звик жити серед книг, вони стали життєво необхідними для нього. Вірш «Над полкою простою» розкрив нам літературні інтереси поета, улюблені книги з його бібліотеки. Присутні ознайомилися з книгою колишнього директора Тульчинського музею декабристів В.Святелика “Тайна жизни Пушкина” та ін.

І таких цікавих зразків «клуб – книга» можна навести ще багато.

В життя клубу була втілена пропозиція учительки Т.Хлапової – проведення «Книжкових калейдоскопів». Що це таке? Це залучення якомога більше людей до виступів, до розмови. «Калейдоскоп» не обмежений якоюсь конкретною темою, тут є можливість обмінятись думками з приводу будь-яких культурних подій, нових книг, публікацій в періодичних виданнях, з приводу нових фільмів та театральних вистав. Такі «Калейдоскопи» проводяться, як правило, наприкінці року і допомагають реалізації духовного, інтелектуального потенціалу більш широкої кількості людей, поглибленню спілкування. На таких засіданнях ми краще пізнаємо одне одного, внутрішній світ, здібності і захоплення людей. Так, на одному з «Калейдоскопів» присутні із задоволенням слухали музичні твори у виконанні науковця, професора ВНМУ ім.М.Пирогова, члена клубу О.Яковлевої.

Ветеран клубу, викладач технічного університету В.Подзе майже завжди бере участь в «Калейдоскопах». Ось як він відчуває атмосферу клубу: «Подобається атмосфера доброзичливості в клубі. Тут я пізнав багато цікавих, ерудованих людей, справжніх книголюбів. Після засідань відчуваєш емоційне піднесення...» 


Ростемо

разом з клубом

 За роки існування клубу виросли всі: і його лідери, і слухачі, і бібліотечні працівники. Це у своєму відгуку про клуб підкреслює викладач медичного коледжу, член клубу Н.Димнич: «Росту разом з клубом».

Якщо з початку форма засідань носила більш розповідний, навіть, лекційний характер, то зараз ми намагаємось поєднувати інформацію з невимушеним спілкуванням, яке іноді перетворюється в цікаву дискусію. На організаторів і ведучих такий спосіб проведення засідань накладає високу відповідальність, потребує не тільки глибини знань з тієї чи іншої теми, але й уміння спрямувати розмову чи дискусію у вірне русло.

У 2001 році про історію клубу, його сьогодення, безкорисливу творчу працю його активістів і організаторів було видано брошуру «15 років з клубом «Відкрита сторінка».

Зрозуміло, що на всіх етапах існування клубу основний тягар щодо підготовки засідань та згуртування його членів у єдиний творчий колектив лягав на плечі бібліотечних працівників. Без їх ентузіазму, ініціативи, творчого підходу, високого професіоналізму та справжніх людських якостей клуб, яким він є сьогодні, не зміг би існувати. Про це щиро мовить член клубу, викладач Є.Орлова: «Люблю «Відкриту сторінку», із зацікавленістю відвідую, пишаюсь ставленням працівників бібліотеки до клубу. На таких людях тримається життя!».

З року в рік збільшується кількість членів клубу. На його вогник, запалений двадцять років тому, після напруженого дня поспішають люди різних професій, різного світобачення, різних релігійних поглядів. Кожен знає: тут його сприймуть, тут його вислухають і зрозуміють, тут поділяться думками. Тут для нього відкривається шлях до реалізації. Тут у нього є шанс повірити в себе і збагатити свій духовний світ.

 

Ты в клуб пришел. Открой и не таи

ни мысли, ни дела свои.           

В неведомое алый парус мчится –

Всегда вас ждет «Открытая страница».

  Т.Можаєва, викладач, член клубу

 

Життя клубу продовжується... На вас чекають його нові сторінки...

 

 

Л.М.Тимощук, бібліотечний працівник,

ветеран клубу «Відкрита сторінка»

 

А.В.Сенкевич, завідувачка відділу

літератури та інформації з питань мистецтв,

керівник клубу «Відкрита сторінка»


Слово про авторів

Тимощук Лілія Михайлівна – ветеран бібліотеки (з 1969 по 2000 рр.) і ветеран клубу “Відкрита сторінка”. В рік заснування при Вінницькій ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва цього клубу працювала завідувачкою відділу міського абонемента. Призначена одним з організаторів діяльності клубу “Відкрита сторінка”, а невдовзі на багато років стала незмінним його лідером.

Енергійний і досвідчений працівник, людина щирої вдачі, вона зуміла привернути до клубу не одне покоління талановитих вінничан, стати їх об’єднуючою силою і запалити в них той вогонь натхнення, якій зігріває «Відкриту сторінку» й досі. Варто сказати, що клуб  існує так довго в значній мірі завдяки Лілії Михайлівні, завдяки її таланту спілкування і небайдужому ставленню до людей. Велика заслуга Л.Тимощук ще й в тому, що вона була вмілим наставником і заздалегідь підготувала гідну зміну керівника клубу, яким стала А.В.Сенкевич.

Сенкевич Анна Віліївна – завідувачка відділу літератури та інформації з питань мистецтв і керівник клубу “Відкрита сторінка” з 2000 року. Анна Віліївна – одна з тих, хто стояв біля витоків клубу. Прийшла вона туди ще зовсім молодим творчим фахівцем, нині ж – це досвідчений спеціаліст, ветеран “Відкритої сторінки” з великим досвідом організації клубної роботи. Глибокі знання літератури, ерудиція дозволили А.Сенкевич вільно орієнтуватися у тематиці засідань і допомогли вийти на рівень справжнього мистецтвознавця. Багато душевних сил, любові, творчості, професіоналізму віддає вона підготовці кожної зустрічі. Тісні ділові зв’язки з мистецькою і літературною елітою допомогли Анні Віліївні розширити і згуртувати актив клубу, урізноманітнити зміст його діяльності. Все це і зробило клуб більш діалоговим та підняло рівень його роботи.


 Осередок культури і натхнення

 

До 20-річчя літературно-мистецького клубу

“Відкрита сторінка”

(1986-2006)

 

З досвіду роботи

 

 

 

Укладачі:     Л.М.Тимощук, А.В.Сенкевич

 Комп’ютерний набір:    А.В.Сенкевич, Н.В.Спиця

 Комп’ютерна верстка, дизайн, оригінал-макет     Н.В.Спиця

 

Обкладинка     О.О.Сенкевич 

Редактор     М.Г.Спиця 

Тиражування     Г.О.Стратієнко 

Відповідальна за випуск     П.І.Цимбалюк

 

 

 

Підписано до друку 12.ХІІ.2006. Формат 60х84 1/16.

Папір офсетний. Умов. друк. арк. 2.38. Тираж 80.

 

Ксерокс ВОУНБ ім.К.А.Тімірязєва

м.Вінниця, вул.Соборна, 73

тел. (0432) 35-20-06


Осередок культури і натхнення:
До 20-річчя від дня заснування літературно-мистецького клубу “Відкрита сторінка”

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше