ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗемле моя, запашна, барвінкова...:
Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини 2007 року

Версія для друку

 Вінницька обласна універсальна наукова

бібліотека ім.К.А.Тімірязєва

 2 (15) лютого 1907 року

(До 100-річчя від дня заснування)

14 (26) лютого 1889 року Вінницька міська дума розглянула проект вчителя міського двокласного єврейського училища І.Я.Рубінштейна про створення публічної бібліотеки на основі його власного зібрання. В обговоренні брав участь гласний думи письменник М.М.Коцюбинський. Пропозиція була відхилена як передчасна.

Лише через 13 років міська дума, прагнучи гідно вшанувати пам’ять М.В.Гоголя з нагоди 50-річчя від дня смерті великого письменника, на засіданні 20 лютого 1902 року вирішила “покласти початок Вінницькій міській публічній бібліотеці імені Гоголя”, що “буде пам’ятником безсмертному творцеві “Мертвих душ”, пам’ятником, до якого у Вінниці “не заросте народна стежина”.

Згідно зі Статутом бібліотеки керівництво усіма її справами здійснював розпорядчий комітет з представників міської думи, учительства та духівництва, який призначав бібліотекаря, завідував майном і коштами бібліотеки, опікувався її комплектуванням, умовами для читачів тощо. До складу розпорядчого комітету входили в різні часи гласні думи Некрасов і Тушин, викладачі реального училища Анципо-Чикунський і Савін, місцеві діячі Благовещенський, Ройзман та ін. Незмінним і дійсним членом залишався відомий краєзнавець протоієрей І.О.Шипович. Очолив комітет міський голова М.В.Оводов.

31 березня 1903 року губернатор повідомив міського голову, що схвалений Думою проект Статуту було розглянуто Департаментом загальних справ, який вніс зміни і просить членів Думи схвалити їх, щоб Статут затвердити в цілому. Засіданням Вінницької міської думи Статут було затверджено.

Проект бібліотеки підготував вінницький архітектор Г.Г.Артинов. У пояснювальній записці він зазначив, що взірцем для неї обрав американські книгозбірні з огляду на “найкращі способи збереження книжкових скарбів і надання публіці можливості вільного користування ними”. Архітектор спроектував ошатну одноповерхову споруду, в якій мали розміститися дві читальні, книгосховище, помешкання бібліотекарки. Виконання будівельних робіт було покладено на підрядчиків Немировського та Печерського (пізніше передав справи М.Неєру). Кошторис на будівництво та обладнання склав 14797 крб. 92 коп.

Під час будівництва бібліотеки міська дума надсилала до видавництв і книгарень Петербурга, Москви, Києва, Одеси замовлення на літературу для майбутньої книгозбірні. Одночасно розглядалися пропозиції власників великих бібліотек, чим найчастіше займався І.О.Шипович.

5 лютого 1906 року члени розпорядчого комітету разом з архітектором прийняли від підрядчиків завершену будову. Протягом наступного року тривало облаштування бібліотеки. Крім того, треба було доукомплектувати фонд і скласти каталог. Про це дбала перша бібліотекарка новоствореної книгозбірні К.С.Вознесенська, яка обіймала цю посаду до 1919 року.

Наприкінці 1906 року подільський губернатор затвердив “Правила користування книгами та періодичними виданнями з Вінницької міської громадської бібліотеки імені Гоголя”. Міська дума замовила для бібліотеки спиртові лампи з Москви, годинники – з Петербурга, ікони просвітителів Кирила й Мефодія та Нестора-літописця і гіпсовий бюст Гоголя – з Києва. Місцевий палітурник П.Завельбанд заново оправив бібліотечні книжки, зробивши на корінцях спеціальне тиснення “ВГГБ” (Винницкая городская Гоголевская библиотека), а живописець Б.Буріхсон виготовив вивіску.

2 (15) лютого 1907 року бібліотека прийняла перших відвідувачів, фонд її нараховував 6,4 тис. примірників.

Гоголівська бібліотека обслуговувала дорослих читачів всіх станів і звань, крім студіюючої молоді та солдатів, щодня з 10 до 14 і з 16 до 19, у вихідні та свята – з 12 до 16 год. Літературу будь-якими мовами, окрім державної російської, можна було видавати лише після одержання офіційного дозволу. Користування читальним залом коштувало 2 коп. на день незалежно від кількості переглянутих видань. Додому літературу видавали під заставу або під письмове поручитель-ство від керівництва, де працював читач. Платня за видачу додому нараховувалася окремо на книги і періодику, а також залежала від терміну видачі, а для періодики – і терміну надходження до бібліотеки (так, за 2 книги треба було платити 25 коп. в місяць, за 3 книги і новий журнал – 60 коп. в місяць, стільки ж за журнал або газету). За несвоєчасне повернення або пошкодження видань стягувався штраф. Читачі, які сплачували 5 крб. річного внеску, користувалися читальним залом безкоштовно, брали літературу на пільгових умовах. Кожному видавалася абонентська книжка, яка слугувала одночасно читацьким квитком і формуляром для обліку одержаних видань.

Зберігся звіт К.С.Вознесенської з першими підсумками діяльності Гоголівської бібліотеки: фонд становив 7757 томів, показник відвідувань – 3205 (в середньому 10 читачів на день), книговидачі – 16260. Читачі передплачували свої абонементи на рік, місяць і день (таких було відповідно 3, 1394 і 10). Протягом року в касу бібліотеки поступило 1072 руб. 20 коп., з яких 530 руб. – застава, 40 руб. – членські внески, 438 руб. 61 коп. підписної плати і 64 руб. 10 коп. за одноразове читання. Видатки по утриманню бібліотеки складали 1650 руб. 82 коп.

У пореволюційний час Гоголівська бібліотека стає центральною міською, а згодом – центральною округовою. До її фонду надходять книги та періодика з розформованих навчальних закладів, націоналі-зованих приватних зібрань. При бібліотеці створюються гуртки ліквідації неписьменності, різноманітні курси та лекторії, літературні об’єднання тощо. Вона організовує численні пересувки на підприємствах і по селах, надає методичну допомогу бібліотекарям міста і краю.

У 1925 році бібліотеці присвоєно ім’я К.А.Тімірязєва. З метою раціональної роботи в ній створено відділи: книгосховище, читальня, дитячий відділ, а також організовано Вінницьке літературне об’єднання, яке видавало альманах “Струмінь”. Тодішній директор бібліотеки Б.С.Фарбер багато зробив для її розвитку.

З 1930 року до складу бібліотеки включено науковий відділ, створений на базі ліквідованої Вінницької філії Всенародної бібліотеки ВУАН в “Мурах”. Фонд поповнився рідкісними виданнями, зокрема з україніки та краєзнавства, зібраними свого часу В.Д.Отамановським та його помічниками.

У 1934 році бібліотеці надано статус обласної, в 1936 році вона одержала нове 3-поверхове приміщення. Посилюються вимоги до бібліотеки як методичного центру для бібліотек області. Її працівники подали протягом року 46 бібліотечних розробок на окремі теми та на допомогу бібліотекарям і читачам.

У період німецько-фашистської окупації бібліотека продовжувала функціонувати. Мешканців міста обслуговував відділ у “Мурах”, під керівництвом Н.О.Борщевської, окупаційна влада користувалась книгами, що знаходились у частині основного приміщення, де працювала В.В.Боголєпова. Решту основного приміщення займала фельдкомен-датура. Працівники обох підрозділів “Тімірязєвки” допомагали вінницьким підпільникам. Н.О.Борщевська, ризикуючи власним життям, зберегла у підземних сховищах “Мурів” цінні видання. Залишаючи Вінницю 18 березня 1944 року, окупанти спалили основне приміщення бібліотеки разом з частиною фонду, каталогами та карто-теками, книгами обліку фонду і роботи, усім обладнанням і діловод-ством. Загальні збитки склали 2158 тис. крб., загинуло понад 300 тис. книг.

На момент відновлення роботи бібліотека в “Мурах” являла собою 10 кімнат, суцільно заповнених книжками. Не було можливості здійснити повну інвентаризацію через брак місця та паперу на виготовлення інвентарних книг. Однак бібліотека працює. Її штат становить 18 осіб, в травні відкрився абонемент, з липня – читальня на 35-40 осіб.

З 1952 року, коли бібліотеку очолив Герой Радянського Союзу І.М.Філіповський, розпочалася її відбудова і реконструкція, яка тривала до 1955 року. Колектив розгорнув активну культурно-просвітницьку діяльність. Було започатковано видання бібліогра-фічних покажчиків ”Література про Вінницьку область” (1957) та “Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини” (1962), відкрито бібліотечний університет, який пізніше названо “Книга і суспільство” (1961). Його відвідують до цього часу працівники всіх великих бібліотек міста. В 1963 році започатковано коорди-націю методично-бібліографічної роботи з іншими великими бібліотеками міста, розпочато обслуговування редколегії тому “Історія міст і сіл Української РСР. Вінницька область” та створення зведеного краєзнавчого каталогу.

У 1966 році бібліотека стала науковою, її структуру поступово було перебудовано. вона включала відділи: комплектування з сектором книгообміну, обробки літератури і організації каталогів, книгозберігання, міський абонемент, читальний зал, мистецтв, технічної літератури, обслуговування працівників сільського господарства, МБА і ЗА, бібліографічний, науково-методичний та адміністративно-господарський; сектори: іноземної літератури, з питань культури і мистецтв, краєзнавчої літератури, наукової організації праці та  зведеного статистичного обліку та реєстрації читачів. Було організовано об’єднання бібліографів великих бібліотек міста з метою координації бібліографічної роботи, науково-методична рада прийняла рішення (1966 р.) про впровадження ББК в практику роботи бібліотеки, яке розпочалося у 1967 році.

З 1974 року директором бібліотеки призначений досвідчений фахівець бібліотечної справи А.Й.Лучко (працював до 1999 року), заслужений працівник культури України. Цього ж року в області розпочинається централізація державних масових бібліотек, реалізацію якої методично і в значній мірі практично забезпечує обласна бібліотека. 1977 року бібліотеку віднесено до першої групи по оплаті праці. Завершується її структурна перебудова. 1983 року був розроблений “Статут Вінницької державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва”. Згідно зі структурою бібліотеки та затвердженого управлінням культури штатного розпису з 1 січня 1981 року вводиться посада завідуючого відділом краєзнавчої літератури. У 1986 році при бібліотеці почав діяти читацький клуб “Відкрита сторінка”. У 1988 році у бібліотеці відбулись перші Стусівські читання. Всесоюзний обов’язковий платний примірник в бібліотеку почав надходити з 1989 року.

1990 року з ініціативи бібліотеки створена єдина територіальна служба бібліотечно-інформаційного обслуговування спеціалістів агропромислового комплексу області. В 1991 році на базі “Тімірязєвки” відбулася республіканська нарада-семінар директорів республіканських та обласних наукових бібліотек. Цього ж року бібліотеці виділено додаткові площі (адміністративна будова напроти основного приміщення), де відкрито її філію.

Важливою подією 1993 року стало введення посади бібліографа-краєзнавця в районах області, для них була проведена творча лабораторія, розроблено посадові інструкції.

1995 року бібліотека виграла перший грант від фонду Євразія, 1996 – створено сектор комп’ютерної інформації. 1997 році було завершено роботу зі створення вузла Internet, реалізується програма економічної бібліотеки.

Святкування першого Всеукраїнського дня бібліотек (1998) почалося з акції “Пробачення боржникам” в рамках тижня бібліотеки. Вінницький губернатор зробив в облдержадміністрації прийом кращих бібліотечних працівників. Спільно з Вінницькою торгово-промисловою палатою започатковано виставки. Розпочата підготовка матеріалів для серверів “Культура і мистецтво Вінниччини” та “Інформаційний портрет регіону”. Бібліотека стає учасником Мегапроекту “Пушкинская библиотека”.

В 1999 році директором бібліотеки призначається заслужений працівник культури України В.Ф.Циганюк.

Цього року бібліотекою обслужено понад 38 тис. читачів, видано близько 900 тис. документів, фонд нараховував 918,4 тис. прим., отримано понад 1200 назв газет і журналів. Розроблено обласну програму збереження фондів бібліотек та започатковано телепрограму “Книжкові обрії”. Цікаво і змістовно пройшла науково-практична конференція “Бібліотека на рубежі ХХІ ст.”, відкрився Internet-зал, вперше були відображені в електронній формі видання бібліотеки.

У 2000 році в бібліотеці створюється регіональний сайт “Вінниччина: інформаційний портрет регіону. ВІННІПР-2000”. Міжнародним фондом “Відродження” та бібліотечною асоціацією проведено обласний семінар для директорів бібліотек різних відомств м.Вінниці на тему: “Пошук і знаходження інформації в “Internet”, проведено обласну науково-практичну конференцію “Бібліотека і влада” до Всеукраїнського дня бібліотек. ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва та бібліотеки Немирова і Тульчина стали місцем проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів обласних наукових бібліотек “Створення та інтеграція інформаційних ресурсів бібліотек”. З цього року започатковано модернізацію структури бібліотеки: створено сектор редакційно-видавничої роботи, відділ рідкісних і цінних видань, у фонді якого зараз є інкунабула і палеотипи, книги кирилівського шрифту ХVІ-ХVІІІ ст., іноземні видання другої половини ХVІ-ХVІІІ ст., книги “гражданського” шрифту ХVІІІ – першої чверті ХІХ ст., прижиттєві і рідкісні видання творів класиків української, російської та світової літератури, науки і мистецтва, політичних та громадських діячів, українські та російські видання 1917 р., періоду громадянської війни 1918-1920 рр., рідкісні періодичні видання, альманахи і збірники ХVІІІ-ХХ ст., цінні видання ХХ-ХХІ ст.

2001 року за проектом LEAP “Інтернет для читачів публічної бібліотеки” від відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні при бібліотеці відкрито “Інтернет-центр”.

У 2002 році виграно новий проект “LEAP-plus” (розвиток Internet-центру у публічних бібліотеках). В рамках проекту бібліотека отримала електронні бази даних EBSCO, електронні публікації, статті, книги. Вона стає не тільки культурно-просвітницьким закладом, але й інформацій-ним центром регіону, в її стінах відбулася регіональна науково-практична конференція: “Бібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації” та заочна науково-практична конференція “Бібліотека – центр регіональної інформації”. На виконання розпорядження голови облдержадміністрації “Про створення центрів регіональної інформації на базі публічних бібліотек” в обласній бібліотеці щотижня проводились інноваційні семінари бібліотечних працівників області. Фахівці бібліотеки брали активну участь у розробці та реалізації регіональних програм: “Розвитку культури на 2003-2004 рр.”, “Поповнення бібліотечних фондів на 2003-2005 рр.”, “Розвитку краєзнавства на період до 2010 року”, “Розвитку культури і духовного відродження на 2005-2007 рр.”

До послуг читачів функціонують ЕБД “Ліга-Закон”, власні інформаційні продукти бібліотеки: “Вінниччина: інформаційний портрет регіону”, “Культура та мистецтво Вінницької області”, “Поділля інкогніта”. Створене нове об’єднання “Клуб спілкування англійською мовою”.

Діяльність бібліотеки в 2003 році проводилась в рамках оголошеного Указом Президента “Року культури в Україні”, було розроблено концепцію розвитку ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва до 2010 року. Пріоритетним напрямком в роботі бібліотеки була, як і в попередні роки, краєзнавча робота, поповнення краєзнавчих електронних баз даних, велись роботи по створенню Регіонального інформаційного порталу. Новим в роботі бібліотеки було – підготовка і надсилка користувачам віртуальних довідок. З метою ознайомлення з діяльністю бібліотеки та залучення нових користувачів проводились екскурсії (за графіком) для студентів вузів всіх рівнів акредитації та старшокласників загальноосвітніх шкіл. Регулярно проходили засідання клубів за інтересами: ”Відкрита сторінка” та “Садівник-городник”, проведено традиційні Стусівські читання – “Сховатися од долі не судилось”, присвячені 65-річчю від дня народження відомого поета-земляка Василя Стуса (з 2005 року – Героя України), з участю його рідних і близьких.

Подією у роботі бібліотеки була підготовка і видання фундаментальної праці про історію та сьогодення всіх книгозбірень області системи Міністерства культури і мистецтв України та провідних відомчих бібліотек “Вінниччина бібліотечна”. Вона стала переможцем конкурсу методичних видань обласних універсальних наукових бібліотек України, що проводився Державною історичною бібліотекою України, де зайняла перше місце в номінації “Кращий посібник з дослідження історії бібліотек”. Започатковується видання буклетів та брошур до хронологічного списку “Знаменні і пам’ятні дати... року”, присвячених вінничанам, які поповнюють серію “Наші видатні земляки”. Трагічну сторінку нашої історії висвітлив бібліографічний покажчик “Трагедія голодомору на Вінниччині”.

Цього ж року було виграно проект “Вікно в Америку” – це створення інформаційного центру, в якому можна отримати інформацію про правову систему в США, політичне та суспільне життя, економіку, бізнес, культуру, освіту та географію.

Для керівників владних структур за участю представників Британської Ради і МФ ”Відродження” проведено семінар “Бібліотека та Internet” і презентацію інформаційного портрету регіону Вінниччини. Відбувся інформаційний ярмарок “Сучасна Британія” з участю Надзвичайного і Повноважного посла Великої Британії в Україні Роланда Г.Сміта.

2004 рік знаменний тим, що на базі бібліотеки пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція “Історичні витоки козацького роду в Україні”, за матеріалами якої було створено CD-ROM, а також вийшли матеріали конференції в друкованому вигляді. Побачив світ збірник наукових праць, підготовлених фахівцями бібліотеки, – “Інформаційний ресурс бібліотеки. Інновації. Суспільство”. Це перша спроба систематизованого аналітичного огляду інформаційного ресурсу, який включає документи на традиційних та електронних носіях інформації, аудіовізуальні матеріали, довідково-пошуковий апарат, зібраний майже за 100-літню історію установи багатьма поколіннями її працівників. Видання отримало І-е місце в номінації “Кращий комплексний посібник” за результатами вищезгаданого конкурсу, що проводився Державною історичною бібліотекою. Схвальну оцінку колег, науковців, освітян отримали науково-допоміжні покажчики краєзнавчого характеру: “Тарас Шевченко і Вінниччина”, “Афганська неоголошена війна 1979-1989: вінницький вимір”.

Значною подією була і проведена бібліотекою книжкова виставка-ярмарок “Світ книги”, у якій взяли участь 29 видавництв України та області, а також книготоргуючі організації міста. Систематично поповнювались бази даних, була створена нова – “Література про Вінницьку область”. Бібліотека брала участь у створенні корпоративного каталогу (ЦУКК), удосконалювалася система довідково-бібліогра-фічного обслуговування користувачів, яка в основному здійснювалася в комплексному режимі: традиційний ДБА-ЕБД-Інтернет. Цього року було введено посаду заступника директора з питань інформатизації та інноваційної діяльності.

Бібліотека використовує нестаціонарні форми обслуговування на основі відповідних договорів: працює бібліотечний пункт при Вінницькому соціально-економічному інституті “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, який обслуговує 1700 викладачів та студентів, у головному управлінні сільського господарства і продовольства облдержадміністрації діє Кабінет аграрної інформації.

Для поповнення фондів літературою у відповідності до запитів користувачів в 2005 році практикувалося очне комплектування в книгарнях, видавництвах та на книжкових ярмарках. Вперше здійснено передплату періодичних видань за процедурою відкритих торгів. З січня бібліотека отримує від національного центру з питань Євроатлантичної інтеграції України щотижневі бюлетені “Україна-НАТО” та “Вісник центру” від Міжнародного центру перспективних досліджень, які надає у користування як в традиційному, так і в електронному вигляді. У травні пройшли Перші Подільські Кирило-Мефодіївські читання. З цього року започатковано видання щотиж-невого дайжесту “Е-демократія: здобутки та перспективи”, яке виходить в електронному та друкованому вигляді. На веб-сайті бібліотеки та на порталі були встановлені лічильники, які реєстрували всіх віртуальних відвідувачів. Наукова робота спрямовувалась переважно на виявлення, відбір, систематизацію, оцифрування, узагальнення архівних та інших матеріалів з історії ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва.

2006 рік – рік підготовки до столітнього ювілею, ведуться значні ремонтні роботи, у лютому відкрито центр євроінформації. Основні ж зусилля спрямовані на підготовку видання з історії бібліотеки та фундаментального бібліографічного покажчика.

Всі ці добрі справи неможливо було б зробити без самовідданої праці багатьох поколінь бібліотечних фахівців, які заслуговують того, щоб їх назвати поіменно. Сьогодні у штаті книгозбірні 126 працівників, з них 100 бібліотечних, 78 з яких мають вищу освіту, 17 – навчаються у вищих навчальних закладах та училищі культури. В структурі бібліотеки функціонують 20 відділів і секторів. Останній період структурні підрозділи бібліотеки обслуговують щорічно понад 40 тис. користувачів, які опрацьовують більше 850 тис. документів на різних носіях інформації, відвідування складають 180-190 тис. При обслуговуванні читачів широко використовуються електронні бази даних: “Аналітика” (біля 153 тис. записів аналітичного опису статей із збірників, журналів, газет), “Література про Вінницьку область” (більше 16 тис. записів), “Іноземна аналітика” (5,6 тис. записів), “Аналітика РІЦ” (до 1 тис. записів). В базу даних “Книга” введено біля 32 тис. назв книг, які надійшли до бібліотеки, “Рідкісна і цінна книга” – понад 8 тис. назв, “Іноземна книга” – біля 4 тис. назв. Майже 130 тис. осіб відвідують бібліотечний сайт, біля 32 тис. осіб – Інформаційний регіональний портал: Вінниччина.

Великий внесок у розбудову бібліотеки, крім вищезгаданих працівників, зробили колишній заступник директора з наукової роботи Г.К.Смагло, глибокі знавці бібліотечної справи М.М.Бенхін, Л.С.Будник, М.М.Гончарова, С.П.Кваша, І.І.Костюкова, Л.О.Крочек, О.І.Лозінська, Є.М.Маковійчук, І.Є.Мельниченко, С.Л.Парузіна, Й.А.Погорєлов, В.Ф.Погуть, К.І.Чуфаріна. На жаль, їх уже немає серед нас. На заслуженому відпочинку знаходяться колишні працівники бібліотеки Т.Й.Бірюкова, Н.Ю.Гаврилюк, В.І.Гриценко, Р.І.Дьяконова, Л.В.Зубалій, С.Г.Івахова, В.В.Лучко, Н.В.Мельник, Л.Д.Морозова, Г.В.Новицька, Г.Г.Подруцька, Р.С.Романова, В.І.Семашко, М.М.Слюсарчук, Н.В.Смілянська, Л.М.Тимощук, С.І.Філіповська.

Їхню справу продовжують: заступники директора П.І.Цимбалюк (заслужений працівник культури України), Н.І.Морозова; керівники структурних підрозділів: Г.М.Авраменко, Л.В.Введенська, Т.Ф.Гуменюк, О.І.Кізян, С.Ф.Коваль, О.Б.Когут, В.М.Коцюбська, Т.І.Лятавська, Т.М.Марченко, О.Г.Ніколаєць, О.О.Подзолкіна, Л.Б.Сеник, Г.В.Сенкевич, В.Я.Середюк, Н.В.Спиця, О.В.Стояльнікова, Л.С.Стрючкова, Л.Б.Тимощенко, Л.Д.Чернецька, В.В.Черняєва, А.С.Якущенко; провідні фахівці: Н.М.Барашивець, Л.А.Бойко, Є.І.Борачук, Т.В.Герасимова, Л.І.Заря, М.Ю.Карягіна, Л.Г.Кравцова, Т.П.Кристофорова, Т.В.Кузьмик, Т.О.Марчук, Н.С.Михайленко, О.С.Михайлюк, С.І.Мумро, М.П.Ніколайчук, Л.Г.Олексієнко, Н.П.Ревус, Л.В.Романченко, М.Г.Спиця; керівники фінансово-господарських підрозділів: С.О.Данилюк, Л.І.Слюсар та багато інших.

П.І.Цимбалюк, в.о. директора Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва

*     *     *

21 липня 2006 року колектив бібліотеки зазнав важкої втрати –на 59 році життя помер її директор, заслужений працівник ультури України В.Ф.Циганюк.            

Література

Каталог книг Винницкой городской библиотеки в память Н.В.Гоголя: Сост. в 1909 г. – Винница: Тип. Балмазия и Ландвигера, 1909. – 660 с.

К делам библиотеки // Винниц. жизнь. – 1919. – 2 окт.

Відчит Вінницької центральної бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва. – Вінниця, 1927. – 14с.

М.Н. Ювілей Вінницької центральної бібліотеки: [25-річчя з дня заснування] // Більшов. правда. – 1932. – 12 листоп.

Фарбер Б., Макрушин И. Опыт работы Винницкой государственной областной библиотеки // Красный библиотекарь. – 1936. – № 8. – С. 48-55.

Смагло Г.К. Винницкой областной библиотеке – 50 лет // Библи-отекарь. – 1958. – № 1. – С. 33-34.

75 років Вінницькій державній обласній науковій бібліотеці ім.К.А.Тімірязєва (1907 – 1982): [Буклет]. – Вінниця, 1982. – 9 с.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва // Вінниччина бібліотечна: Довід. / Кер. авт. кол. В.Ф.Циганюк; Уклад.: І.М.Журавлівський, П.І.Цимбалюк. – Вінниця: Логос, 2003. – С. 14-20.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва: [Буклет]. – Вінниця, 2004. – 10 с.

Інформаційний ресурс бібліотеки. Інновації. Суспільство: Довід.-інформ. вид. / Авт. проекту В.Ф.Циганюк; Уклад.: М.Г.Спиця, Г.М.Авраменко, О.І.Кізян. – Вінниця, 2004. – 196 с.

“Тімірязєвка” працює на майбутнє: [Темат. сторінка] // Подолія. – 2004. – 24 верес. – С. 15-16.

Волошенюк І. Книги і долі: [До 100-річчя “Тімірязєвки”. З історії та сьогодення б-ки] // Вінниччина. – 2005. – 27 верес.Земле моя, запашна, барвінкова...:
Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини 2007 року

 1. Від укладачів
 2. Видатні постаті Вінницького краю, вшанування яких в області проводиться щорічно
 3. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (січень-червень)
 4. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (липень-жовтень)
 5. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (листопад-грудень)
 6. Гуцало Євген Пилипович
 7. Анатолій Іванович Левицький
 8. Людмила Ростиславівна Кароєва
 9. Наполеон Орда
 10. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека
 11. Павло Аполлонович Тутковський
 12. Іґ­на­ци (Іґнаци Фелікс) Добжинський
 13. Вінницька область
 14. Ніна Юхимівна Гнатюк
 15. Анатолій Петрович Звірик
 16. Нестор Павлович Кондратюк
 17. Анатолій Миколайович Овчаренко
 18. Микола Петрович Трублаїні
 19. Вінницька обласна організація Національної спілки журналістів України
 20. Алєксандер (Алєксандер Кароль) Ґроза
 21. Андрій Дмитрович Гудима
 22. Леонід Маркович Мосендз
 23. Віктор Володимирович Нарушевич
 24. Лавро Миронюк
 25. Національний музей-садиба М.І.Пирогова
 26. Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського
 27. Володимир Петрович Прилипко
 28. Вінницька обласна бібліотека для дітей ім.І.Я.Франка
 29. Джозеф Конрад
 30. Микола Дмитрович Леонтович
 31. Тульчинський краєзнавчий музей
 32. Вінницька обласна філармонія

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше