ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗемле моя, запашна, барвінкова...:
Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини 2007 року

Версія для друку

Вінницька обласна філармонія

1937

(До 70-річчя з дня заснування)

Поява Вінницької обласної філармонії була наслідком декількох тенденцій в культурі нашої держави, пов’язаних з післяреволюційним піднесенням у 20-х роках XX століття, доступністю багатьох мистецьких явищ масам, бажанням будувати нове мистецтво, розумінням діячів необхідності створення державних засад для функціонування і організації української концертної практики з пропагандою кращих музичних творів композиторів минулого і сучасності, вітчизняної і зарубіжної творчості. Поштовх, який дістала наша культура у цей період, довго служитиме джерелом творчої енергії, що допоможе народитись багатьом закладам освіти та мистецтва по всій Україні.

Ще на початку XX століття інтелігенція Вінниці прагнула об’єднатись в організацію, яка б допомагала розвитку концертного життя міста. Так, у 1908 році, з’явилося літературно-артистичне товариство, яке збиралося в будинку купця Шабанова і дбало про регулярні концерти, театральні постановки, запрошення виконавців до міста, вирішувало питання спонсорства. В залі товариства ставились навіть уривки з опер. Після революції товариство розпалося. Але кількість музичних колективів (хорів, оркестрів, ансамблів, театральних труп) вимагала певного контролю і організації.

Наступним попередником Вінницької філармонії стане філія Музичного товариства ім.М.Д.Леонтовича, яка з 1922 по 1928 рік буде керувати музичним життям міста та області. Після припинення роботи Товариства і розростання суперечок між мистецькими об’єднаннями ВУТОРМом, АСМом, Пролеткультом і Пролетмузом знову постала думка про централізацію і керування музичними колективами. Рядом постанов уряд СРСР створив нову концертну організацію – Державну естраду, покликану будувати свої концерти за принципами різнобарвності і змістовності програм та їх виховного значення для слухачів. А місцем основного призначення Держестради мала стати філармонія. Після Харкова (1928 рік) і Києва («Укрфіл» – 1932 рік, філармонія – 1934 рік) почався рух за організацію філармоній в усіх обласних центрах.

У Вінниці управлінням в справах мистецтва при Вінницькому райвиконкомі було прийнято рішення про реорганізацію облдержестради в обласну філармонію з чітко визначеними планами концертної діяльності і залученням кращих виконавських сил країни (довідка № 14/422 партійного архіву Вінницького обкому Компартії України). З перших чисел січня по 22 травня 1937 року тривав процес злиття обласної хорової капели ім. М.Д.Леонтовича, Держестради, Мюзик-хола (організована у 1928 році Вінницька естрадно-циркова трупа) та симфонічного оркестру при Радіокомітеті в єдиний концертний колектив з чітко визначеними планами, репертуаром, гастролями, із залученням кращих виконавських сил країни. Так, 21 січня організовуються Пушкінські музичні вечори, у вересні запрошується на гастролі капела бандуристів під керуванням Д.Балацького, відкривається університет музичної культури, куди записується більше 500 слухачів. Протягом 1937 року вінничани слухають скрипалів Д.Ойстраха, М.Фіхтенгольца, піаніста О.Ейдельмана, співаків З.Гайдай, О.Петрусенко, М.Гришко, знайомляться з мистецтвом диригентів Яновського та Ліщинського, насолоджуються виступами артистів Московського ансамблю «Іспанія в музиці, танцях та художньому слові».

В наступні роки колектив філармонії нарощує темпи культурної роботи, її колективи починають самі гастролювати. Так, хорова капела під управлінням А.Середюка здійснила в 1939 році концертну подорож по Західній Україні. В березні 1941 року було вирішено реорганізувати капелу ім.Леонтовича в ансамбль пісні і танцю, поклавши в його репертуарну основу фольклор Поділля. Реорганізації завадить війна.

До складу філармонії в 1939 році  приєднався цирковий колектив під керуванням французького акробата Е.Краузика, артисти якого емігрували з Польщі, окупованої фашистами. З початку наступу німців в 1941 році колектив був евакуйований до Самарканду, а після війни повернувся у звільнену Польщу.

Більшість артистів філармонії в 1941 році увійшли до складу фронтових концертних бригад. В 1944 році, після звільнення Вінницької області від фашистів, обласна філармонія відновлює свою діяльність. Художнім керівником призначають В.І.Мерзлякова (майбутній педагог співака А.Кочерги).

В кінці 40-х років розширюється діяльність філармонії, створюються нові колективи, висуваються нові ініціативи. Так починають діяльність ансамбль пісні і танцю (після багатьох реорганізацій набуде назву «Поділля»), естрадно-циркова група, ансамбль оперети, ансамбль ліліпутів, ансамбль бандуристів «Вітерець Поділля» (в різний час за 34 роки існування ним керували Р.Скалецький та А.Мархлевський), дитячий ансамбль шкільної естради. Широку просвітницьку діяльність по місту та області веде лекторій, очолюваний музикознавцем Г.Й.Ландою.

У 50-60-х роках всі ці сфери діяльності плідно розвиваються. Зміцнюється матеріальна база. У Вінниці на гастролях побували всі знамениті хорові та оркестрові колективи СРСР та солісти, серед яких такі знаменитості як С.Ріхтер, Г.Нейгауз, Р.Керер.

враховуючи зростання інтересів слухачів до естрадної музики, в 70-х роках організовуються вокально-інструментальні ансамблі. Так починається творча діяльність ВІА «Подоляни», в майбутньому лауреата республіканських конкурсів, ведучою співачкою якого була заслужена артистка УРСР О.Коломієць. Ще один ансамбль, «Панорама», відзначиться своїми гастрольними поїздками по області та СРСР, особливо культурним обслуговуванням будівельників БАМу.

Своєрідною візитною карткою філармонії 60-70-х років стане дует бандуристок у складі заслужених артисток Кабардино-Балкарії Лілії та Віри Ткачук. Дует представляв мистецтво України і Вінниччини на ІХ Всесвітньому фестивалі молоді у Софії, виступав в Росії, Німеччині, Польщі, Чехії, Монголії, на Кубі.

Протягом декількох десятиліть плідно працював лауреат республіканського конкурсу струнний квартет у складі заслужених артистів України Н.Калиновського, С.Калиновського, І.Гусєвої, Р.Семко. Пізніше на базі струнного квартету утворюється фортепіанний квартет «Аркона» (у його складі буде грати заслужена артистка України піаністка А.Семко). Такий оригінальний склад ансамблю у 80-х роках був єдиним у всій Україну.

З 1978 року стає традиційним і регулярним фестиваль мистецтв Вінницької філармонії «Зорі над Бугом», під гаслами якого виступали народні артисти СРСР К.Шульженко та Д.Гнатюк, народні артисти РРФСР Л.Лещенко, Й.Кобзон, Е.П’єха, народний артист БРСР В.Вуячич, народні артисти УРСР В.Зінкевич, С.Ротару, Державна академічна хорова капела СРСР ім.Свєшнікова, Державний академічний ансамбль танцю УРСР ім.Вірського, Державний академічний хор ім.Пятницького, Державний російський Воронезький народний хор, Державний російський оркестр народних інструментів ім.Осипова, Державна українська капела бандуристів, ВІА «Вераси», «Пісняри», «Червоні маки», «Фестиваль», тріо Мареничів та ін.

З відкриттям у барочному Домініканському костелі з унікальною акустикою Залу органної та камерної музики у 1985 році втілюються нові форми роботи, розширюються можливості філармонії. В органному залі проводяться Всесоюзні і відбіркові Міжнародні конкурси скрипалів, вокалістів, баяністів, організовуються багатоденні фестивалі, присвячені творчості Баха, Моцарта, Чайковського, камерної музики, виступають органісти-віртуози і клавесиністи, вокалісти і піаністи, скрипалі і трубачі, а також хори і оркестри всіх країн і народів світу. Розгорнулася творча діяльність заснованого у 1984 році Вінницького камерного хору (диригент народний артист України, професор В.Газінський), розвивалась діяльність вінницьких органістів В.Харламової та Г.Куркова (заслужений діяч мистецтв України). На жаль, в 1990 році, користуючись розгубленістю міської влади, зал захоплює незареєстрована на той час релігійна громада Московського патріархату і руйнує орган, чудовий витвір німецьких майстрів фірми «Зауер» (Франкфурт-на-Одері). Захоплювачі унеможливлюють проведення концертів, створюють несприятливі умови, порушуючи вологістний режим для клавесину та роялю «Стейнвей». Органний зал припиняє своє існування.

Переживши шоковий стан, філармонія, переведена до нового приміщення «Плеяда», продовжує роботу. Саме в цей драматичний час відомий піаніст, органіст, доцент ВДПУ ім.М.Коцюбинського, заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков організовує камерний оркестр «Арката», перший концерт якого відбувся 31 травня 1993 року.

 Крім роботи з оркестром та зі студентами університету, Георгій Курков активно концертує як соліст в Україні та за кордоном, а також проводить міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирських мурах».

Концертмейстером камерного оркестру «Арката» є заслужена артистка України, лауреат Всеукраїнського конкурсу камерних виконавців Галина Гусєва.

«Арката» – незмінний учасник всіх фестивалів академічної музики, які проходили у Вінниці. Оркестр здійснив також декілька гастрольних подорожей за кордоном.

За роки творчої діяльності камерний оркестр «Арката» зіграв понад 650 концертів. Його слухали майже у всіх містах Вінницької області, а також у Києві, Черкасах, Хмельницькому, Житомирі, Каневі, Острозі, Кракові, Вроцлаві, Битомі, Лєжайську, Могильові, Одесі та ін.

Камерний оркестр «Арката» брав участь у міжнародних фестивалях «Магутны Божа» (Білорусь, Могильов, 1994), «Радом-Ороньсько» (Польща, 1995, 1997 рр.), «Пам’яті Святослава Ріхтера» та «Еліт-форум» (Україна, Житомир, 2000, 2001 рр.), «П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк» (Україна, Вінниця 2003, 2004, 2005 pp.), «Контрасти» (Україна, м.Львів, 2004 p.), «Музичні прем’єри сезону» (Україна, м.Київ, 2005 p.).

Крім того камерний оркестр «Арката» був ініціатором проведення у Вінниці фестивалів класичної музики «Бах та його епоха» (1995), «Амадеус» (1996), «Арката плюс» (1997), “Шопеніана – XX” (1999), «Бетховенські асамблеї» (2000) тощо.

З камерним оркестром залюбки виступали провідні вітчизняні та зарубіжні виконавці, зокрема народні артисти України: Олександр Гурець, Лідія Шутко, Олександр Дяченко, Валерій Буймистер; заслужені артисти України Наталя Дацько, Олесь Симчук, Вадим Борисов, Ольга Рівняк, Юрій Яценко, Олена Стаховська та ін.; заслужені артисти Росії Климентій Векслер та Аркадій Шилклопер; лауреати міжнародних конкурсів Константин Кулька (Варшава), Андрій Ярошинський (Москва), Гжегож Олькевич (Вроцлав), Хельмут Ленардт (Лінц), загалом більше ста солістів.

З оркестром виступали диригенти: народний артист України В’ячеслав Редя, заслужені діячі мистецтв України Микола Дядюра, Микола Васянович, заслужений артист України Віктор Плоскіна, Хайнц Праммер (Відень), Єжи Кукля (Люблін).

А одним з перших колективів Вінницької обласної філармонії, який працює і нині, вважається Державний ансамбль пісні і танцю «Поділля», створений наприкінці 1944 року. Колектив отримав назву «Український ансамбль пісні і танцю». В зв’язку з тяжким повоєнним становищем у 1949 році його склад зменшено і реформовано в ансамбль бандуристів «Вітерець Поділля».

У 1982 році рішенням керівництва області на базі «Вітерця Поділля» створюється ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії з кількісним складом 60 чоловік. В різні роки колективом керували провідні митці області: професор Анатолій Мархлєвський, Серафим Гладецький, Григорій Новіков, народний артист України, професор – Віталій Газінський, заслужений артист України – Василь Ткаченко.

З 1996 року обов’язки художнього керівника та головного балетмей-стера ансамблю пісні і танцю «Поділля» виконує заслужений артист України Анатолій Кондюк. Головний хормейстер – заслужений артист України Віктор Волков. Керівник оркестру – Віктор Семенченко.

 Своєю багаторічною сумлінною працею значний внесок в розвиток колективу внесли заслужені артисти України: Лідія Остапчук, Галина Король, Богдан Левицький; артисти хору: В.Ромейко, Н.Кирилова, О.Остапчук, І.Іванченко, Л.Гордієнко, Т.Каплун, Т.Бутенко, М.Левицький, В.Городецька, О.Терещенко; артисти балету: М.Бевз, Т.Поліщук, Т.Олексієнко, О.Веселовський, Л.Кондюк, В.Марценюк, О.Грішина, Ю.Геваргізов, О.Шевченко.

При формуванні репертуару, перевага надається місцевому фольклору. З кожним роком все більше народних пісень, зібраних такими знаними фольклористами, як Настя Присяжнюк, Гнат Танцюра, Родіон Скалецький, Марія Руденко, Зоя Чорна, звучать зі сцени у виконанні «Поділля».

Гастрольні шляхи колективу пролягли по найвіддаленіших куточках України та далеко за її межами. Аплодував «Поділлю» глядач Англії та Франції, Польщі та Німеччини, Швейцарії та інших країн. Тільки за останні роки ансамбль радував своїм мистецтвом жителів Одеської, Черкаської, Хмельницької, Житомирської, Київської областей. Колектив – постійний учасник творчих звітів Вінниччини в Національному палаці «Україна». Та найдорожчий глядач – це, звичайно, земляки. В 2004 році ювілейні концерти «Поділля» пройшли у всіх, без винятку, районах області.

Вийшла з друку книга «Співає «Поділля» та два компакт-диски із записами кращих творів колективу.

Ансамбль «Поділля» – універсальний художній колектив, що своїм досконалим мистецтвом репрезентує все найкраще з невичерпної скарбниці народної творчості всіх регіонів області. В його програмах – історичні думи, козацькі та чумацькі пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика, купальські, жниварські, весільні пісні і танці, колядки, щедрівки.

З 1996 року на базі ансамблю «Поділля» відкрито дитячу студію хореографії та народного співу під керівництвом таких майстрів фольклору, як заслужена артистка України Л.Остапчук, артистів – Л.Кондюк, Т.Бондарь, О.Веселовського, О.Грішиної, Ж.Мартиненко.

Державний ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії – це колектив творчого неспокою та невтомних пошуків.

З початку заснування і до 1972 року Вінницьку філармонію очолював директор – Павло Афанасійович Пушкін, якого ненадовго змінив Віталій Іванович Дербеньов. Далі, майже 20 років філармонію очолював заслужений працівник культури України Анатолій Іванович Левицький. За період його керівництва, поряд з розвитком камерних, народних колективів, набирає розквіту естрадне мистецтво. З’являються ВІА «Подоляни» під керівництвом композитора Бориса Іванова; ансамбль «Панорама» під керівництвом В’ячеслава Шайгарданова, Юрія Денисова; ансамбль «С песней по жизни», який очолював Василь Харьковий, а в подальшому – Семен Рудман. В цей період зароджується знаменитий дует заслужених артистів України Любові та Віктора Анісімових.

В 1995 році керівництво філармонією приймає заслужений працівник культури України – Віктор Олексійович Клепіков, який залишається незмінним директором та художнім керівником і дотепер.

Значний внесок у розвиток Вінницької обласної філармонії зроблено багатьма висококваліфі-кованими працівниками, прекрасними творчими особистостями, без яких неможлива була б повномасштабна та налагоджена діяльність філармонії. на даний час вони є поважними та заслуженими ветеранами, а саме:

- художні керівники: Олександр Середюк, Володимир Хазанович, Анатолій Мархлєвський, Серафим Гладецький, Олексій Компанієць.

- солісти: Володимир Біверов, Борис Остромогильський, Олексій Плохотнік, Іван Козак, Микола Сухань, Сергій Комарчук, Марія Путь, В’ячеслав Кузин, Микола Мамонтов, Петро Рибончук, Юрій Васильківський, Еммануїл Сакс, Олена Федосенко, Ірина Головенко.

- адміністратори: заслужений працівник культури України Іван Боднарчук, Михайло Пенс, Ілля Рудковський, Олександр Бірман, Валентина Плохотнік, Юрій Поволоцький, Борис Пустильніков, Неля Сушко, Ірина Сідоренко, Дмитро Бойко.

Вінницька обласна філармонія плідно співпрацює з іншими філармоніями України та ближнього зарубіжжя, такими як: Одеська, Київська, Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Тернопільська, Львівська, Кіровоградська, Білоруська державна філармонія.

Одним з основних напрямків такої співпраці є обмінні гастрольні концерти, в яких за останнє десятиріччя брали участь такі відомі колективи та окремі виконавці:

- народний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» (м.Хмельницький);

- тріо бандуристок «Росава» (м.Житомир);

- тріо бандуристок «Мальва» (м.Одеса);

- лауреат Міжнародних конкурсів І.Квашевич (акордеон, м.Мінськ);

- лауреат Міжнародних конкурсів Є.Петчик (скрипка, м.Одеса);

- лауреат Міжнародних конкурсів О.Анісімов (скрипка, м.Одеса);

- лауреат Міжнародних конкурсів А.Попова (сопрано, м.Одеса).

По особистому запрошенню на сцені Вінницької обласної філармонії виступали:

- народна артистка СРСР та України, професор НМАУ, лауреат державної премії ім.Т.Г.Шевченка Є.Мірошниченко та учні її класу;

- народний артист України доцент НМАУ, лауреат державної премії ім.Т.Г.Шевченка В.Бурмистер та учні його класу;

- «Доктор мистецтва» М.Коляса-Гладікова (меццо-сопрано, Лодзь, Польща);

- заслужений артист України, соліст Національної опери О.Гурець (тенор, м.Київ);

- заслужений артист України, соліст Національної опери О.Дяченко (тенор, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів, солістка Національної опери О.Дика (сопрано, м.Київ);

- лауреат Міжнародного фестивалю молодих оперних співаків у Венеції (Італія) Н.Шелепницька (сопрано, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів, соліст Львівської опери Н.Павленко (баритон);

- лауреат Міжнародних конкурсів, солістка Одеської опери І.Мартинова (сопрано);

- лауреат Міжнародних конкурсів Н.Бобкова (арфа, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів Ю.Конрад (фагот, контрфагот, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів О.Дернова (флейта, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів І.Мацелюх (най, дримба, окарина, сопілки, м.Львів).

У Вінницькій обласній філармонії творчо працює велика кількість провідних солістів-вокалістів та солістів-інструменталістів, а саме:

- заслужений працівник культури України – Віктор Клепіков (вокал);

- заслужена артистка України – Наталя Векленко (вокал);

- заслужена артистка України – Ірина Швець (вокал);

- заслужена артистка України – Ірина Френкель (скрипка);

- лауреат Міжнародних конкурсів – Віталій Заєць (баян);

- лауреат Міжнародних конкурсів – Максим Грінченко (скрипка);

- лауреат Всеукраїнського конкурсу – Ігор Курков (гобой);

- лауреат Міжнародних конкурсів – Віталій Козицький (баян).

За період існування Вінницької обласної філармонії були запроваджені різноманітні фестивалі, такі як: джазовий, міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирських мурах», «П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк».

Традиційними вже стали дні П.Чайковського у м.Вінниці та Браїлові, які проводяться Вінницькою обласною філармонією з травня 1993 року, а з 2003 року фестиваль імені П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк став відомим в багатьох країнах та набув міжнародного значення. Велика кількість відомих колективів та окремих виконавців як з України, так і з інших країн беруть участь у цьому фестивалі.

Учасниками фестивалю були й  колективи та виконавці Вінницької обласної філармонії:

- камерний оркестр «Арката»;

- оркестр духових інструментів Вінницького училища культури та мистецтв ім.М.Леонтовича;

- заслужені артисти України Г.Гусєва (скрипка), Н.Векленко (вокал), А.Цехмейструк (вокал), І.Френкель (скрипка);

- заслужений діяч мистецтв України Г.Курков (фортепіано);

- І.Швець (вокал), М.Грінченко (скрипка) та Т.Грінченко (фортепіано), К.Куркова (фортепіано);

- «Грають молоді таланти» – концерт молодих виконавців, кращих учнів музичних шкіл, студентів училища культури і мистецтв ім.М.Леонтовича та ВДПУ ім. М.Коцюбинського;

- лауреат Міжнародних конкурсів академічний хор «Вінниця» (худ. керівник та диригент народний артист України, професор Віталій Газінський).

Колективи та виконавці з країн близького та дальнього зарубіжжя, з багатьох міст нашої держави:

- фортепіанний дует з Франції «Евеск»;

- фортепіанний дует з Білорусі: Н.Котова, В.Боровіков (м.Мінськ);

- А.Сікорський (фортепіано, м.Мінськ);

- народний артист Білорусі, лауреат державної премії республіки Білорусь, професор Мінської консерваторії Ігор Оловніков (фортепіано, м.Мінськ);

- лауреат Міжнародних конкурсів Джо-Юй-Бо (фортепіано, КНР);

- Міжнародний новий симфонічний оркестр (м.Львів), солісти: Марта Семчишина (скрипка), Ярина Горбачовська (альт), диригент Гунгард Маттес (Цюріх, Швейцарія);

- народна артистка України Елеонора Пірадова (фортепіано, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів Алла Губа (вокал, м.Київ);

- Хмельницький симфонічний оркестр (худ. керівник та диригент заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов);

- заслужені артисти України вокальний дует Людмила Федотова, Еммануїл Сакс та Елеонора Набедрик-Дишнієва (фортепіано, м.Житомир);

- вокальний дует «Доля» та В.Янченко (фортепіано, м.Одеса);

- камерний оркестр Одеської обласної філармонії (худ. керівник та диригент Ігор Шаврук);

солісти:

- заслужена артистка Російської Федерації, народна артистка України Л.Довгань (сопрано), Чжу Ін (скрипка, КНР);

- лауреат Міжнародних конкурсів та конкурсу ім.П.І.Чайковського А.Поночевний (фортепіано, м.Мінськ);

- струнний квартет «RIDEAMUS» під керівництвом заслуженого артиста України Вадима Борисова (м. Київ);

- фортепіанний дует з Білорусі: Н.Громова та В.Боровіков;

- лауреат Міжнародних конкурсів Б.Галасюк (гобой, м.Київ);

- заслужений артист України С.Шотт (скрипка, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів К. Шотт (скрипка, Мангайм, Німеччина);

- заслужений академічний Чернівецький симфонічний оркестр (худ. керівник та диригент Йосип Созанський), солісти:

- І.Стиць-Куликовська (сопрано, м.Київ), лауреат Міжнародних конкурсів О.Поляков (фортепіано, м.Київ);

- заслужений артист республіки Білорусь І.Краснодубський (баритон, м.Мінськ);

- лауреат Міжнародних конкурсів Н.Шелепницька (сопрано, м.Київ);

- лауреат Міжнародних конкурсів Н.Ніколаішен (сопрано, м.Київ);

- заслужена артистка республіки Білорусь І.Шуміліна (фортепіано, м.Мінськ);

- провідні солісти Одеського оперного театру та Одеської філармонії з концертом-виставою «Євгеній Онєгін» (худ. керівник народна артистка України, професор, академік Галина Поліванова);

- Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України (худ. керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир Сіренко), солістка заслужена артистка України О.Рівняк (скрипка);

- провідні солісти Львівської філармонії з програмою «Дві музи – дві сестри», солісти:

- лауреат Міжнародного конкурсу Н.Дитюк (сопрано);

- лауреат Міжнародних конкурсів О.Мацелюх (фортепіано);

- майстер художнього слова, заслужений артист України О.Батов;

-Національний академічний театр опери та балету України ім.Т.Г.Шевченка. В програмі балети: «Лускунчик» та «Лебедине озеро».

на творчій ниві обласної філармонії успішно працюють також такі естрадні колективи, як інструментальний гурт «Осінній парк», вокальне тріо «Експромт», шоу-балет «Шарм», вокально-інструментальний гурт «Грай» та окремі виконавці: лауреат 1-го Всеукраїнського конкурсу артистів естради М.Філанчук; лауреат Всеукраїнських конкурсів О.Плакедюк; лауреат Міжнародних конкурсів А.Ткач, артист-вокаліст, композитор І.Юрковський та інші.

При Вінницькій обласній філармонії працює дитячо-юнацька студія під керівництвом заслуженої артистки України Ірини Швець, яка готує майбутніх естрадних виконавців.

Велика увага приділяється дитячим музичним лекціям-концертам. Працівники Вінницької обласної філармонії плідно  співпрацюють з освітянами міста та районів області в напрямку покращання музично-естетичного виховання молоді. Концерти-лекції проводяться висококваліфікованим музикознавцем Тетяною Миколаївною Сніжко для всіх вікових категорій дітей, враховуючи вікові особливості.

З вересня 2005 року було започатковано музично-освітній абонемент для студентів середніх навчальних закладів (технікуми, професійно-технічні училища) та розроблено низку програм з урахуванням специфіки навчання. В концертах беруть участь всі творчі колективи та окремі виконавці філармонії. Колектив Вінницької обласної філармонії з кожним роком намагається все більш удосконалити проведення лекцій-концертів як і у місті, так і в районах області.

Для дітей Вінниці та області працюють циркові колективи «Арлекіно» та «Каскад», на базі яких проводились новорічні ранки та шоу-програми. Чимало концертів циркових бригад проходять в інших областях України.

Впродовж багатьох років колективи Вінницької обласної філармонії та окремі виконавці беруть активну участь у проведенні професійних та державних календарних свят.

Завдячуючи майстерності керівників колективів та майстерності артистів, Вінницька обласна філармонія гідно представляє свої концертні програми на обласній сцені, за її межами та за межами нашої держави.

 Кушка Наталія Миколаївна, музикознавець, викладач Вінницького училища культури і мистецтв імені М.Леонтовича

 

Клепіков Віктор Олексійович

директор, художній керівник Вінницької обласної філармонії, заслужений працівник культури України

 Література

  Культурне будівництво на Вінниччині в роки радянської влади. – Вінниця, 1959. – 33 с.

Із змісту: [Про обл. філармонію]. – С. 13, 19, 29.

Народна філармонія [створена на громад. засадах] // Робіт. газ. – 1962. – 3 серп.

Нович М. Після запрошення на концерт...: [Нотатки про обл. філармонію] // Вінниц. правда. – 1967. – 8 лют.

Гордійчук П. Кращі в республіці: [Урочисті збори колективу філармонії з нагоди вручення йому перехід. червоного прапора М-ва культури УРСР і республік. ком. профспілки працівників культури] // Комс. плем’я. – 1986. – 11 берез.

Левицький А.І. Виховуємо свого глядача: [Про здобутки колективу розповідає худож. кер. філармонії] // Вінниц. правда. – 1987. – 22 квіт.

Токарєв Ю. З набутками: [Вінниц. обл. філармонії – 50] // Культура і життя. – 1987. – 7 черв. – С. 4.

Пальохіна Й. І знову музика чарує...: [Про діяльн. закладу] // Вінниц. газ. – 1995. – 17 жовт.

Клепіков В. Культура – мій важкий хрест: [Про роботу філармонії] // Вінниччина. – 1996. – 5 черв.

Клепіков В. “Ми боєздатні, повні творчих сил”: [Дир. про історію та сьогодення закладу] // Вінниц. газ. – 1997. – 29 лип.

Кушка Н. Вінницькій філармонії – 60: [Матеріали з історії та сьогодення] // Вінниччина. – 1997. – 24 квіт.; 17, 21 трав.

Клепіков В. І любов, і гармонія: [Дир. філармонії про роботу колективу з нагоди проф. свята] // Вінниччина. – 2001. – 23 берез.

Чернявський О. Музика душі нашої: [Розпочався 65-й концерт. сезон] // Подолія. – 2001. – 3 жовт.

Зінєвич О. Дім, де музика звучить: [До 65-річчя обл. філармонії розповідає дир. В.Клепіков] // Подолія. – 2002. – 11 черв.

Марчук Т. 65 творчих літ // Вінниц. газ. – 2002. – 13 черв.

Нехай живе музика! І музиканти також: [Про Вінниц. міський камер. хор та Вінниц. обл. естрад.-дух. оркестр «Подоляни»] // Вінниц. відом. – 2003. – 8 жовт. – C. 6.

Бондаренко Ю. Сівач нетлінної краси: [До 60-річчя від дня заснування Держ. ансамблю пісні і танцю «Поділля» обл. філармонії. Є фото] //Подолія. – 2004. – 2 берез.

Мрачковська Л. «Класика від «Володарки»: [Про відкриття нового концерт. сезону обл. філармонії за підтримки ВАТ «Володарка»] // Робітн. газ. – 2004. – 7 жовт.

Сегодня у Виктора Клепикова юбилей [Про дир. Вінниц. обл. філармонії] // 20 хвилин. – 2006. – 4 лют. – С. 9.

 Документи

Ф.Р – 4141, оп. 1, спр. 1, 26, 28;

Ф.Р – 4141, оп. 2, спр. 2, 4, 24, 41, 57, 60, 65, 75, 80, 84, 85, 88, 401, 105, 114, 127, 128, 135;

Ф.Р – 4971, оп. 1, спр. 49.  


Земле моя, запашна, барвінкова...:
Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини 2007 року

 1. Від укладачів
 2. Видатні постаті Вінницького краю, вшанування яких в області проводиться щорічно
 3. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (січень-червень)
 4. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (липень-жовтень)
 5. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (листопад-грудень)
 6. Гуцало Євген Пилипович
 7. Анатолій Іванович Левицький
 8. Людмила Ростиславівна Кароєва
 9. Наполеон Орда
 10. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека
 11. Павло Аполлонович Тутковський
 12. Іґ­на­ци (Іґнаци Фелікс) Добжинський
 13. Вінницька область
 14. Ніна Юхимівна Гнатюк
 15. Анатолій Петрович Звірик
 16. Нестор Павлович Кондратюк
 17. Анатолій Миколайович Овчаренко
 18. Микола Петрович Трублаїні
 19. Вінницька обласна організація Національної спілки журналістів України
 20. Алєксандер (Алєксандер Кароль) Ґроза
 21. Андрій Дмитрович Гудима
 22. Леонід Маркович Мосендз
 23. Віктор Володимирович Нарушевич
 24. Лавро Миронюк
 25. Національний музей-садиба М.І.Пирогова
 26. Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського
 27. Володимир Петрович Прилипко
 28. Вінницька обласна бібліотека для дітей ім.І.Я.Франка
 29. Джозеф Конрад
 30. Микола Дмитрович Леонтович
 31. Тульчинський краєзнавчий музей
 32. Вінницька обласна філармонія

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше