ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗемле моя, запашна, барвінкова...:
Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини 2007 року

Версія для друку

5 травня

Вінницька обласна організація

Національної спілки журналістів України

5.05.1957

(До 50-річчя з часу створення)

Наш журналістський дім

Вінницьке обласне відділення було створене 5 травня 1957 року на основі розпорядження Спілки журналістів України. Першим його головою на обласній конференції був обраний керівник облтелерадіокомітету Микола Гненний, секретарем – Степан Трохименко. Потім обласну спілчанську організацію очолювали редактор газети “Вінницька правда” Володимир Орлик, його подальші наступники Владлен Совко, Владислав Бовкун.

Секретарями на громадських засадах були Михайло Скрипник, Василь Рибалко, Яків Муляр, Луїза Білозерова. З березня 1980 року Спілкою журналістів України в області створена штатна посада відповідального секретаря правління обласної організації. 26 березня 1980 року на цю посаду був призначений Михайло Чорний. Його змінив Валентин Войтенко. Після нього були Іван Гриб, Володимир Лисенко. До березня 1980 року до складу обласної організації входило 20 первинних осередків, що об’єднували понад 200 спілчан.

23 квітня 1999 року Кабінет Міністрів України своєю постановою відповідно до статті 7 Закону України “Про професійних творчих працівників та творчі спілки” надав Спілці журналістів України статус Національної.

Нині в обласній організації 34 первинних осередки і близько 400 членів НСЖУ. При облорганізації функціонують видавничий центр “Газета “Південний Буг” і прес-клуб “Золоте перо” як школа професійної майстерності. За останні роки тут видано понад 50 книжок журналістів області. Зокрема, вже восьму книжку видає Євген Таранюк. Спілка відкрила і вперше видала такого самородка в малій прозі, як Василь Думанський з Бершадського району, чиї твори увійшли до дитячих читанок і навіть шкільних програм. Видано також унікальну наукову монографію журналіста і літературознавця Леоніда Кимака про творчість Бориса Антоненка-Давидовича, яка перевидана у США.

Обласною організацією СЖУ розроблені та затверджені на пленумі (1996 р.) Положення про премії та творчі конкурси: “Журналіст року” (3 премії), імені Костянтина Гришина (3 номінації), імені Олександра Гетьмана, “Золоте перо” (3 номінації), “Кращий засіб масової інформації”.

Активне творче суперництво, постійні заходи щодо підвищення професійного рівня спілчан дали свої позитивні результати. Якщо 10 років тому в області було лише кілька заслужених журналістів України, то нині їх близько 50.

Обласна журналістська організація будує свою роботу в тісному взаємозв’язку і співпраці з управлінням преси та інформації облдержадміністрації. Вже традиційними стали у нас зустрічі керівників області з редакторами комунальних засобів масової інформації, в яких беруть участь голова облдержадміністрації, голова обласної ради, їх заступники, керівники управлінь та відомств. Багато злободенних питань вдається вирішити якраз під час цих зустрічей. Це вже відчуло на собі чимало творчих колективів: в районних газетах з’явилися комп’ютери, автомашини, а самі журналісти стабільно і без затримок отримують зарплату.

Відродилися і кущові семінари-наради, які успішно пройшли в Немирівському, Тульчинському, Вінницькому, Барському, Крижопільському, Бершадському, Шаргородському і Козятинському районах. У їх роботі взяли участь не тільки керівники, а й провідні журналісти комунальних ЗМІ, що позначилося, безперечно, на якості друкованої продукції місцевих видань.

Завершено підготовку до друку своєрідної журналістської енциклопедії – тритомника “Вінниччина журналістська” із розділами: “Журналісти Вінниччини у засобах масової інформації і не тільки”, “Часописи нашого краю”, “Журналістика в персоналіях (Хто є хто)”, “Мовою документів” та іншими. Побачив світ уже сьомий номер літературно-мистецького альманаху “Стожари”, що кілька років виходить під егідою обласного відділення НСЖУ. Тут публікують свої художні твори молоді й уже відомі журналісти.

Обласна організація Спілки журналістів вважає одним із своїх першочергових завдань поширення досвіду кращих редакційних колективів, які не лише виживають, а й мають певні напрацювання як у творчому плані, так і в зміцненні матеріальної бази редакцій. З цією метою обласна журналістська газета “Південний Буг” детально висвітлювала усі наради, друкувала критичні виступи на адресу місцевих органів влади – засновників видань, а також пропагувала досвід редакцій газет, що вміють працювати в умовах ринкових реформ. Зокрема, були підготовлені тематичні випуски про діяльність колективів районних газет та регіональної газети “Подільська зоря”.

Значну роль у поширенні досвіду кращих видань нашої області відіграє і щомісячна тематична сторінка в газеті “Подолія” – “Журналіст”, яку правління готує спільно з редакційним колективом. Висвітлюється в ній життя як первинних спілчанських організацій, так і творчий процес редакцій.

Основне завдання обласна організація Спілки журналістів вбачає у всебічній підтримці тих первинних спілчанських осередків і творчих колективів ЗМІ, журналістів, які плідно працюють над вдосконаленням професійної майстерності, свято сповідують правду і зорієнтовані на консолідацію суспільства, вирішують завдання його демократизації. І вже не кількістю публікацій про діяльність органів центральної та місцевої влади визначається внесок тих чи інших ЗМІ у здобутки вітчизняної журналістики, а творенням дійсно якісного інформаційного продукту, який би відповідав потребам читача, слухача, глядача, власне тих, задля кого існує журналістика. Кінцева мета таких перебудовних процесів – перейти до конкретного захисту конституційних прав громадян на свободу особистості в одержанні інформації та захист від негативного інформаційно-психологічного впливу.

Указом Президента України 1994 року в Україні встановлено професійне свято працівників ЗМІ – День журналіста, що відзначається щорічно 6 червня – у день прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.

 Володимир Лисенко, голова правління Вінницької обласної організації НСЖУ.

 Література

 Черный М. В Винницкой обласной журналистской организации // Журналист. – 1985. – № 7. – С. 35.

Войтенко В. Аспекти творчої роботи // Журналіст України. – 1987. – № 6. – С. 21-22.

У секретаріаті правління Спілки журналістів України [розглянуто питання про діяльн. правл. Вінниц. обл. журналіст. орг.] // Журналіст України. – 1990. – № 8. – С. 4-5.

Лисенко В. Здравствуйте, як виживаєте?: [Інтерв’ю відп. секретаря Вінниц. обл. орг. СЖУ про пробл. видав. справи в обл.] // Журналіст України. – 1992. – № 6. – С. 8-9.

Положення про голову обласної організації Спілки журналістів України // Журналіст України. – 1992. – № 11-12. – С. 20.

Степовий А. Обласна конференція журналістів // Вінниц. газ. – 1996. – 28 груд.

Лисенко В. Хто боїться такої зброї, як слово?: [Голова обл. орг. СЖУ про роботу спілки] // Вінниц. відом. – 1997. – 17 квіт. – С. 2.

Заява -відповідь: [Про діяльн. обл. орг. НСЖУ у Вінниці] // Він-ниччина. – 1999. – 21 верес.

Лисенко В. Суспільний барометр і громадський контролер: [Голова обл. орг. НСЖУ про діяльн. журналістів Вінниччини] // Подолія. – 2002. – 21 серп.

Вішш Н. У вінницьких журналістів відтепер буде творча домівка. Відбулася презентація обл. прес-клубу // 33 канал. – 2003. – 12 листоп. – С. 21.

Лисенко В. Вік зрілості і активних дій: [З історії та сьогодення обл. спілчан. орг. Є фото] // Вінниччина. – 2004. – 23 квіт.Земле моя, запашна, барвінкова...:
Календар знаменних і пам’ятних дат Вінниччини 2007 року

 1. Від укладачів
 2. Видатні постаті Вінницького краю, вшанування яких в області проводиться щорічно
 3. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (січень-червень)
 4. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (липень-жовтень)
 5. Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини 2007 року (листопад-грудень)
 6. Гуцало Євген Пилипович
 7. Анатолій Іванович Левицький
 8. Людмила Ростиславівна Кароєва
 9. Наполеон Орда
 10. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека
 11. Павло Аполлонович Тутковський
 12. Іґ­на­ци (Іґнаци Фелікс) Добжинський
 13. Вінницька область
 14. Ніна Юхимівна Гнатюк
 15. Анатолій Петрович Звірик
 16. Нестор Павлович Кондратюк
 17. Анатолій Миколайович Овчаренко
 18. Микола Петрович Трублаїні
 19. Вінницька обласна організація Національної спілки журналістів України
 20. Алєксандер (Алєксандер Кароль) Ґроза
 21. Андрій Дмитрович Гудима
 22. Леонід Маркович Мосендз
 23. Віктор Володимирович Нарушевич
 24. Лавро Миронюк
 25. Національний музей-садиба М.І.Пирогова
 26. Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського
 27. Володимир Петрович Прилипко
 28. Вінницька обласна бібліотека для дітей ім.І.Я.Франка
 29. Джозеф Конрад
 30. Микола Дмитрович Леонтович
 31. Тульчинський краєзнавчий музей
 32. Вінницька обласна філармонія

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше