ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЕ-демократія: суспільство

Версія для друку

МЕДІАОСВІТА
Поняття "
Інтернет" за років п'ять перестане бути культовим слівцем

 Б.Потятиник

 http://www.new-ways.iatp.org.ua/new4/borys4.htm

 Отже, що таке медіаосвіта? Прошу не плутати це з уроками інформатики, англійської чи географії по телебаченню. Власне медіаосвіта, стосується не тільки школярів. Інформаційне суспільство набуло такої шаленої динаміки розвитку, що величезні маси населення ніби опиняються на узбіччі. Медіа-освіта є спробою повернути їх у вируючі життєві потоки.

 Ще кілька років тому дивував і непокоїв факт, що дедалі більше випускників факультету журналістики не працюють за спеціальністю. Бентежило, що багато з них - наче зайві.

Нині, як не дивно, впевнений: зайвих не буде. Дивлячись на сотні наших студентів, здебільшого юних жінок, у переповнених авдиторіях, відчуваю протилежне. На моє переконання, запит на освіту в галузі сучасних комунікацій постійно зростатиме. І зовсім не страшно, що в Україні множиться кількість факультетів і відділень журналістики. Якщо десять років тому ми мали лише два центри підготовки журналістів - у Київському і Львівському університетах - то незабаром до них додалися ще п"ятнадцять: у Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі, Ужгороді… Конкуренція? Ні, радше, відповідь на запити суспільства, яке зовсім не випадково називають інформаційним.

Ми переходимо в епоху, де стирається межа між масовою і міжособистісною комунікацією. Масова комунікація перестає бути справою лише фахівців від медіа. Пригадую, як під час Балканської кризи 1998 року я отримав електронного листа від студента-серба. Вважаючи, що світ не має об'єктивної інформації про події на Балканах, він написав на цю тему кілька есеїв (англійською мовою) й розіслав величезній кількості адресатів по всьому світу. Кожен, хто користується інтернетом, знає, що сформувати список із кількох тисяч електронних адрес сьогодні - не проблема. Вкінці листа містилося прохання переслати це повідомлення далі - людям, яким це послання було б цікавим. Наступного дня я отримав такого самого листа від свого приятеля. Отже, прохання пересилати далі по ланцюгу один до одного - спрацьовувало. Гадаю, що есеї сербського студента прочитало щонайменше 100 тисяч осіб. Тобто значно більше, ніж якби він опублікував це в газеті середньої руки.

Є й інші, дешеві способи поширення інформації всесвітньою електронною павутиною, кількість користувачів якої сьогодні становить близько мільярда осіб. Якщо ви створили цікаву і популярну веб-сторінку з текстовими та ілюстративними матеріалами, то ваша потенційна авдиторія може мати мільйони осіб. Для цього, правда, треба вміти писати. І в цьому сенсі ми й говоримо про необхідність журналістської освіти для всіх - медіаосвіти.

Насмілимося твердити, що термін "інтернет" за років п"ять перестануть вживати так часто і широко, як ми сьогодні. І не тому, що він зникне. Навпаки, він настільки розшириться, стане настільки всеохопним, що говорити про інтернет буде приблизно так само, що говорити, скажімо, про атмосферу. Власне він і стане новим "повітрям" - звичним і тому майже непомітним. Бо ж повітря помічають здебільшого в трьох випадках: якщо воно винятково доброї якості (наприклад, на гірській вершині), винятково поганої якості (на задимленому міському перехресті), або коли його не вистачає. Отже, інтернет стане новою атмосферою чи, радше, - ноосферою.

Новітні електронні засоби масової комунікації (ЗМК) означають передусім серйозну зміну характеру міжособистісної та масової комунікації. Через електронну пошту, веб-сторінки чи дискусійні групи індивід може виходити зі своїми міркуваннями на величезну авдиторію, оминаючи традиційного посередника (редактора газети, видавця, працівника теле- чи радіостудії). Автоматично знімається питання про допуск, відбір чи редагування інформації посередником, що має як позитивні (демократичність самовираження), так і негативні (доволі часто трапляється невисока якість пропонованої інформації) наслідки.

По суті, йдеться про нове інтегроване інформаційне середовище, яке увібрало в себе пошту, бібліотеку, періодичні видання, телебачення, радіо, телефон і навіть музей чи картинну галерею. Додаймо сюди ще віртуальний університет та електронну комерцію, щоб збагнути найголовніше: йдеться не просто про арифметичну суму старих ЗМК. Ця сума створює принципово нове комунікаційне середовище. Слово "комунiкацiя" тут цiлком доречне, оскiльки пiдкреслює активну роль рядового користувача. Анi преса, анi радiо чи ТБ не дають йому таких можливостей вибору, такого безпосереднього вiдгуку i виходу у свiт (було б тiльки з чим вийти), як це маємо у випадку з Iнтернетом.
Головна перевага над традиційними ЗМК полягає в інтеграції таких, здавалося б, протилежних якостей, як оперативна всеохопність телебачення з бібліотечною глибиною інформаційного пошуку. Плюс спроможність самовиразитися, яку можна порівняти хіба що з можливостями телефона. З тією, правда, різницею, що в Інтернеті ви можете вийти на досить значну авдиторію, що адекватне виданню власної газети чи телепередачі.

Традиційні ЗМК мають низку суттєвих, так би мовити "фізичних", обмежень, які зумовлені не так суб'єктивними бажаннями видавців, як природою цих медіа. Йдеться про вроджені вади і обмеження. Для преси це передусім брак газетної площі, простору. Для радіо і телебачення - хронічно бракує часу. Вже не кажемо про велику ціну розміщення там бажаних матеріалів.

Інтернет практично позбавлений цих обмежень. Хоч є в ньому вади, які він перебрав у спадок від традиційних ЗМК. Дещо умовно їх можна окреслити поняттям "патогенний вплив медіа".

ЯКЩО НЕ ВДАЄТЬСЯ ПЕРЕРОБИТИ МЕДІА, ТО ТРЕБА ЗМІНИТИ ЇХНЮ АУДИТОРІЮ

Наша преса рухається між сциллою авторитарного контролю і харибдою комерційного погляду на комунікацію, як джерело надприбутків. Навіть хитромудрому Одіссеєві, як відомо, не вдалося проскочити між ними неушкодженим на своєму кораблі. Він втратив тоді аж шістьох супутників. То що вже говорити про нас грішних. Тому і не дивно, що інтелектуали, які розмірковують над формуванням в Україні громадянського суспільства, не надто захоплені загальною ситуацією в мас медіа. З одного боку - релікти авторитарного і тоталітарного контролю преси. З іншого - феноменальна продажність і орієнтація на поверхову сенсаційність та розважальність.

Були, звісно, спроби переробляти журналістику за моделлю громадянської відповідальності. Наскільки вдалими були ці спроби? Хоча ліпше спитати: наскільки вони були невдалими? Міру невдалості добре продемонструвала остання передвиборча кампанія до Верховної Ради України. Кампанія, яка засвідчила розчарування суспільства в кандидатах-журналістах і взагалі зниження довіри до медіа.

Проте якщо не вдається переробити пресу, то треба змінити її авдиторію. Саме такий підхід і застосовує медіаосвіта з її намаганням прищепити "психологічний імунітет" до патогенного впливу медіа, який пов'язують з надміром реклами, пропагандою і фальсифікацією, екранним насильством і порнографією.

Втім, детальніше про це в наступній статті Н.Габор.
Тут лише подамо узагальнено наше уявлення про основні складники медіа-освіти:

1. Медіа-філософія (у США та Великобоританії - Philosophy of Mass Communication, Media Philosophy, Media Ecology, у Німеччині -- Medienphilosophie).

2. Масове оволодіння сучасними комунікаційними технологіями, включно із створенням власних інтернет-ресурсів для індивідуального чи корпоративного самовираження, громадських, наукових чи мистецьких цілей.

3. Вироблення "психологічного імунітету" до потенційно негативного впливу сучасних медіа (у Західній Європі та північній Америці для означення цього напряму також застосовують поняття "медіаграмотність" ("media literacy").

4. Медіа-критика (media criticism).

Отже, медіаосвіту можна розглядати як інструкцію з користування медіа для широкого загалу. Як-от інструкцію з користування праскою - на загал, цілком корисним інструментом, хоч і здатним обпекти.

Варто ще раз наголосити, що тут ми подали власне бачення медіаосвіти як комплексу з чотирьох взаємозв'язаних елементів. Така схема нетипова для Західної Європи чи Північної Америки, де всі згадані елементи діють, радше, окремо один від одного. І ця розрізненість не завжди йде на користь загальній справі. Проте для України, яка намагається переосмислити й засвоїти їхній досвід, природним є намагання інтегрувати розрізнені зусилля в єдине ціле.


50 стежок до успішного ХХІ століття

Осип Мороз

 http://www.universum.org.ua/journal/2001/mor002.html

 ВСТУП

Двадцять перше століття обіцяє стати добою небувалих можливостей для поліпшення життя на різних його рівнях — особистому, професіональному, місцевому, світовому. Це буде період, коли потрібно впровадити в життя здобутки попереднього століття.

У цій статті редактори журналу “Тhе Futurist” проаналізували сотні напрямів і передбачень, щоб визначити найважливіші події, які в наступному “столітті можливостей” справлятимуть вплив на наше життя.

Мета доповіді не робити передбачення, а визначити напрямні подальшого розвитку. В багатьох випадках можливості розвитку таїтимуть у собі небезпеку, тому в доповіді йдеться і про деякі виклики.

Редактори хочуть подякувати всім, хто допоміг їм відгуками на їхній заклик, хто запропонував свої ідеї.

Оскільки двадцять перше століття офіційно почнеться 1 січня 2001 року, ми запрошуємо читачів надсилати свої ідеї для великих можливостей. Долучайтеся до дискусії на Web site www.wfs.org.

 ДЕМОГРАФІЯ

1. Життя, довше за сто років.

Тривалість життя людини в середині XXI століття може досягти 120 і більше років. Завдяки успіхам медицини літні люди будуть здоровіші  й матимуть більше енергії, ніж попередні генерації.

2. Дослідіть свій родовід.

Що довше житимете, то більше у вас назбирається ближчої і дальшої рідні. Ваша родина складатиметься з трьох—чотирьох або й більше поколінь. Це означає взаємозалежність: подання допомоги іншим, а в разі потреби отримання допомоги від інших.

3. Подолайте всі немочі.

У недалекому майбутньому сліпота, глухота, параліч та інші фізичні недуги не вважатимуться немочами. Нові технології дозволять тим, хто терпить на такі недуги, жити, як здорові люди.

4. Покінчіть з пошестями.

Наступне століття може стати здоровішим, якщо Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) осягне свою мету — подолає сім найзаразливіших хвороб: поліомієліт, кір, проказу та ін., на які щороку помирає 17 мільйонів людей.

5. Оминіть залежність від наркотиків.

Нові дослідження мозку відкривають можливість з’ясувати причини і створити нові засоби лікування залежності від наркотиків.

6. Різноманітні ринки збуту.

Міграція буде постійно збільшувати поліетнічність населення багатьох країн. Використовуючи дані про концентрацію окремих груп, торгівці зможуть відповідно до потреб продавати свої товари. Існують побоювання, що окремі роздрібнені угруповання діятимуть тільки у власних інтересах, ігноруючи інтереси загалу. Це може призвести до суперечностей.

7. Станьте працівником світу.

За допомогою телекомунікаційної технології ви зможете контактувати (віртуально “мігрувати”) із 100 мільйонами подібних телепрацівників на всій планеті.

 ЕКОНОМІКА

8. Позбудьтеся бідності.

У країнах, що розвиваються, більше людей має доступ до капіталу через дрібні кредити, ніж, наприклад, у “Grameen-Bank” в Бангладеші. Метою таких програм є піднесення рівня економічного розвитку, організація самодопомоги, поліпшення життєвих стандартів у бідних середовищах через створення нових підприємств, місць праці.

9. Розбудовуйте багатство.

Принципи розбудови багатства не нові. Вони передбачають здобуття освіти, добре оплачувану кар’єру, заощадження й інвестування грошей.

10. Станьте багатим.

Щораз більше людей користується перевагами типово капіталістичного знаряддя “Stock Market”. Завдяки законам про поступове відкладання пенсійних фондів, які інвестуються профспілковими організаціями, ці фонди не оподатковуються аж до часу, коли окремі особи не почнуть їх використовувати у пенсійному віці.

11. Станьте справді багатим.

Інтернет дає можливість людині стати по-справжньому багатою, якщо вона має ідею та відвагу мріяти і творити щось нове, що потрібне людям.

12. Торгівля будь-коли і будь-де.

Розширення е-commersе означає, що ви зможете торгувати скільки забажаєте, не покидаючи своєї домівки. Ви зможете купувати продукцію безпосередньо у товаровиробника за зниженими цінами, а також продавати власну продукцію чи ідеї.

13. Купіть мрію.

Якщо все те, що ви купуєте, не задовольняє вас, зможете купити інакші речі або послуги, які принесуть вам задоволення.

14. Зменшіть кошти на збереження здоров’я.

Ви можете зменшити кошти на збереження здоров’я, дотримуючись засад здорового способу життя та запобігаючи всіляким недугам до того, як вони розвинуться.

15. Використовуйте знання старших.

Завдяки доброму здоров’ю люди у віці 65 років і старші є більш працездатними, ніж були люди у минулому, а маючи важливі знання, досвід та здібності, вони можуть займатися легкою працею.

16. Знаходьте золото серед сірості.

Підприємства будуть постійно оновлюватися, пристосовуючись до обставин і потреб старшого населення, яке збільшуватиметься. Нові, більш зручні будинки, продукти і послуги, що відповідають запитам літніх людей, будуть щораз вигіднішими і доступнішими для старшого покоління.

17. Думайте глобально.

Глобалізація торгівлі дасть можливість здобути більше клієнтів для ваших товарів і послуг. Конкурентна змагальність змусить до впровадження нових ідей і поліпшення якості продукції.

18. Спрощення світової грошової системи.

У майбутньому можна буде подорожувати по світу без клопотів з обміном грошей. Існує можливість об’єднання грошових систем окремих країн на зразок Європейського Союзу.

 СЕРЕДОВИЩЕ

19. Запряжіть природу до праці.

Екологи-практики використовують природні процеси для очищення води, повітря і землі. Так, соняшники очистили на 95% ставок від радіоактивних речовин поблизу Чорнобиля. Деякі трави очищають землю і воду від важких металів, нафти, пестицидів та інших хімікатів.

20. Розвивайте альтернативні види енергії.

Використання вітрової, сонячної енергії у розвинених країнах поширюється з прискоренням. Набуває популярності перетворення рослин на енергоносії.

21. Зменшення витрат через переробку.

Переробка використаних матеріалів набирає щораз більшого поширення, особливо в розвинених країнах. Компанії працюють над новими матеріалами і способами їх використання, щоб зменшити забруднення навколишнього середовища і полегшити повторне використання матеріалів.

22. Позбудьтеся відходів.

Виробничі й інші підприємства використовують промислові відходи як сировину для своєї продукції, що зменшує і затрати на її виробництво, і кількість відходів.

23. Вирощуйте морські продукти без моря.

Сучасне виловлювання риби у природних водах значно зменшило її запаси. Дедалі більше поширюється досвід вирощування риби на спеціальних фермах, що дозволить якнайповніше задовольнити потреби споживачів.

24. Краще жити у великих містах.

Життя у великих містах може стати значно кращим: поліпшаться умови проживання, комунікаційне забезпечення, розшириться мережа парків, стане чистішим повітря тощо.

25. Життя у розкішному домі.

Майбутні помешкання будуть мати різноманітні вдосконалення, щоб створити зручну і приємну атмосферу для мешканців. Особлива роль у забезпеченні життєвих вигод належатиме електронним приладам.

26. Зменшіть втрати від природних катаклізмів.

Науковці працюють над тим, щоб точніше передбачати землетруси, урагани, торнадо та інші природні катаклізми, заздалегідь повідомляти людей про небезпеку, щоб вони встигли підготуватися.

27. Подолайте голод за допомогою технології.

Збільшення народонаселення світу вимагатиме щораз більшої кількості продуктів харчування. Достатнє забезпечення ними людей уможливлять генна інженерія та нові технології.

 УРЯД

28. Осягніть справедливість без суду.

Люди, що перебувають у конфліктах з іншими, зможуть налагодити стосунки за участю посередника замість того, щоб витрачати гроші на правників.

29. Візьміть участь у майбутньому громади.

Участь у турботі про ваш осередок, громаду чи більшу спільноту важлива, якщо ви будете думати спільно з іншими і працювати для загального добра.

30. Дійте, коли уряд не справляється.

Кожного разу, коли державна бюрократія не виконує обіцяного, виникає можливість для того, щоб це зробив хтось інший.

31. Співпрацюйте публічно.

Сучасна комунікація, е-mail, web sites та ін. дозволяють кандидатам на державні чи місцеві урядові посади значно легше спілкуватися з виборцями, поширювати свої ідеї та програми.

32. Протидія терористам.

Не дозвольте терористам отримати небезпечні матеріали з біологічними чи ядерними складниками або вибухові речовини, які б дали можливість завдати великої шкоди певним групам людей чи знищити важливі стратегічні об’єкти.

 СУСПІЛЬСТВО

33. Будьте нічною совою.

Оскільки торгівля діятиме цілодобово у всьому світі, то щораз більше людей працюватиме у різний час удень і вночі. Усі життєво важливі функції забезпечуватимуться безперервно.

34. Здобувайте друзів усюди.

Через інтернет можна буде встановити зв’язки з людьми подібних зацікавлень у всьому світі. Спілкування з ними коштує дуже дешево.

35. Англійська мова — повсюдно.

У XXI столітті може закріпитись одна світова мова, даючи можливість спілкуватися на практичному рівні у глобальних масштабах. Цією мовою, напевно, буде англійська.

36. Виберіть собі вірування.

Ви матимете змогу вибрати форму вірування, яка відповідає вашим духовним потребам.

37. Запобігти злочинам.

Нові методи лікування людей, можливо, схильних до злочинів, як і різні програми суспільного характеру, співпраця громадян із правоохоронними органами дають надію на суттєве зниження рівня злочинності.

38. Використовуйте соціальні кризи.

Суспільство має можливість стати кращим після кожної кризи, яка його спіткає, якщо його члени працюватимуть спільно для загального добра.

39. Станьте відомим.

Почніть із того, як стати помітним, знаним у суспільстві. Покажіть, хто ви і що можете зробити для інших.

40. Станьте гарною (гарним).

Сучасна косметика та всілякі медичні засоби дозволять вам змінити свій зовнішній вигляд на краще, виглядати молодшим, мати приємний колір шкіри і т. ін.

41. Станьте розумним.

Самоосвіта, читання книжок, використання відео, комп’ютерних програм, інтернет, дистантні курси допоможуть вам здобути нові знання, що принесе вам користь і задоволення.

42. Станьте дуже сильним.

Наполегливими вправами, використанням сучасних спортивних знарядь можна виробити значно більшу силу і мати кращий вигляд, ніж у пересічної людини.

 ТЕХНОЛОГІЯ

43. Копальні на Місяці.

Багато корисних копалин, які потрібні тут, на Землі, є на Місяці, на інших планетах. XXI століття уможливить настільки вдосконалити технології, щоб сировину з космосу можна було з вигодою доставляти на Землю.

44. Досліджуйте космос, але спершу віртуально.

Подорож навіть до найближчих планет триватиме роками, і мине ще багато часу, поки це стане реальністю. Однак кібернетика допоможе здійснити уявну подорож у космосі вже в недалекому майбутньому.

45. Дайте учням поштовх високою технікою.

Учителі дедалі ширше починають використовувати здобутки технології в навчанні, що значно полегшує їхню працю й зацікавлює учнів.

46. Живіть краще завдяки нанотехнології.

Хоча нанотехнологія, яка являє собою побудову механічних апаратів у масштабі атомів, перебуває в зародковому стані, вона допоможе поправити наше здоров’я, очистити довкілля, навіть покласти край голодові та злидням. Уже сьогодні нанотехнологія зуміла виготовити мотор розміром 0,003 дюйма.

47. Купіть гени.

У недалекому майбутньому буде можливо забезпечити ваших дітей відповідними генами, які поліпшать життєві процеси й, можливо, позбавлять їх спадкових хвороб.

48. Дозвольте технології заплатити за ваші гріхи.

Сучасна медицина ліквідує наслідки деяких нездорових звичок: паління, переїдання та ін.

49. Бережіть своє здоров’я.

Потужні домашні комп’ютери будуть постійно регулювати життєві функції вашого організму, встановлюючи діагнози та даючи рекомендації.

50. Подолайте смертність.

Науковці намагаються знайти ключ від життя. Дехто вірить, що це можливе, бодай теоретично, через маніпуляції з клітинами або ж у поєднанні з комп’ютером.


  НОВИНИ

http://www.e-uriadnik.org.ua/

Європейська Комісія відкрила онлайнову дискусію про майбутнє Європи.

Європейська Комісія відкрила онлайновий форум http://europa.eu/debateeurope/ на 20 мовах про майбутнє Європи.

Дискусія, до участі в якій запрошуються всі громадяни ЄС, є частиною т.зв. Плану D (Dialogue, Debate and Democracy), що був розроблений у відповідь на заклик Європейської Ради провести суспільне обговорення європейських перспектив після провалу Європейської Конституції на референдумах у Франції й Нідерландах.

Форум відкриває обіг Марго Уолстром [Margot Wallstrom], віце-президента Європейської Комісії, у якому, зокрема, говориться:

«Я часто чую, що люди втратили довіру в Європейський Союз, тому що вони почувають, що Союз бере на себе занадто багато відповідальності, став занадто складним для розуміння. У той же час коли ми запитуємо європейців у соціологічних опитуваннях, вони говорять, що хочуть, щоб ЄС займався такими проблемами як безробіття, глобалізація, пенсії, охорона здоров'я, утворення й екологія.

Ми хочемо знати, які ВАШІ надії, пов'язані з ЄС, що турбує ВАС як європейця»

Результати онлайновой дискусії стануть частиною доповіді Комісії про результати суспільного обговорення перспектив об'єднаної Європи.

 У паризькому метро з'явився безкоштовний Інтернет.

У паризькому метро тепер можна безкоштовно підключитися до інтернету й протягом семи хвилин перевіряти свою електронну пошту. Єдина умова - пасажир повинен мати проїзну карту Integrale, Imagin' або Navigo.

Зареєструвавшись у мережі, користувач одержує доступ до найрізноманітнішої інформації. Так, можна вивчити схеми автобусних маршрутів, ліній метро, подивитися розклад руху транспорту, довідатися, на яких ділянках доріг утворилися пробки, відкрити карти міських районів, ознайомитися із прогнозом погоди або з'ясувати адреси державних установ. Тривалість інтернет-сесії обмежена лише для того, щоб уникнути перевантаженості системи.

Схожою послугою незабаром зможуть скористатися й пасажири лондонського метро. Спочатку для них стане доступним зв'язок мобільними телефонами, а через якийсь час буде встановлене встаткування для використання бездротового інтернету.

 Індіанців навахо об'єднають Інтернет-Технології.

За допомогою мережі Cisco індіанці навахо в південно-західних штатах США одержать доступ до Інтернет, телемедицини, освіти, а також об'єднають 110 так званих будинків плем'я, як заявили представники Cisco Internet Business Solutions Group і плем'я навахо.

На території навахо, що включає частини штатів Нью-Мексика, Аризона і Юта, проживає близько 250 000 чоловік. За словами Леонарда Цосие [Leonard Tsosie], сенатора в штаті Нью-Мексика, одного із шести представників американських індіанців у законодавчих зборах країни, прилучення навахо до сучасних технологій є ключовим чинником їхнього стійкого розвитку:

"Навахо є кочівниками... Багато місць території навахо є священними місцями. На відміну від звичайних постачальників послуг, ми не будемо будувати на них..."

На думку авторів проекту, його реалізація дозволить удержати молодь, оскільки доступ до сучасних технологій дозволить їм одержати освіту й розширить можливості для працевлаштування. Втім, вони не приховують, що буде потрібен час для будівництва мережі й навчання навичкам роботи з новими технологіями.


Вебліографія:

1.     Український центр політичного менеджменту// http://www.politik.org.ua/

2.     Інститут розвитку інтелектуального співробітництва// http://iris.org.ua/index.php

3.     Суспільне мовлення// http://www.pbs.org.ua/

4.     Велика Епоха – міжнародний інформаційний проект// http://www.epochtimes.com.ua/

5.     Процес реорганізації адміністрування українського домену верхнього рівня .UA// http://www.ua-nic.net/

6.     Інтернет Асоціація України (ІнАУ)// http://www.inau.org.ua/inau/bin/view/Main/WebHome

7.     Асоціація учасників ринку Інтернет України// http://www.auriu.org/

8.     Українська Національна Інтернет – Асоціація// http://www.unia.org.ua/

9.     Аналітичний вузол NetUA Information Server// http://www.uazone.org/inet/

10. Russian Internet Survey // http://www.lexa.ru/ru-survey/

11. Для тих, хто не скраю!// http://www.domivka.net/

12. Нові шляхи комунікації – Електронний журнал// http://www.new-ways.iatp.org.ua/

13. Універсам – незалежний погляд з України// http://www.universum.org.ua/


Е-демократія: суспільство

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше