ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЕ-демократія: бізнес та гроші

Версія для друку

 Електронна комерція:  перетворення випадкових відвідувачів на платоспроможних клієнтів

Л. Костів

http://www.mipmagazine.com.ua/index.php?material=185

У Всесвітній мережі існує безліч сайтів і вже мало хто наважується визначити їх точну кількість. Лише в одному немає сумніву – там можна знайти інформацію практично про все. Попри це постійно створюються платні сайти, де потрібну інформацію можна отримати лише за гроші. Яка ж перспектива переведення власного Інтернет-сайту на таку форму функціонування і наскільки реально заробляти гроші в Інтернеті?

Поки що віднайдено лише два шляхи заробляння на власному Інтернет-сайті: можна залучити кошти інвесторів чи рекламодавців, або ж продавати товар безпосередньо в мережі. Кожен з цих шляхів має свої успішні приклади як за кордоном, так і у нас, кожен з них має свої переваги та недоліки. З інвесторами та рекламодавцями простіше – вони платять кошти, диктують свої умови (які, до речі, не завжди позитивно відображаються на Інтернет-проекті) та стежать за їх виконанням. Проте такі доходи надто ненадійні та нестабільні. Отримувати прибуток від розширення своєї аудиторії, від збільшення обсягів продажу свого товару через Інтернет хоч і складніше, проте набагато перспективніше. Однак, якщо кількість відвідувачів вашого Інтернет-сайту при вмілому просуванні практично необмежена, – лише невелика частина з них згодна платити гроші та купувати товар, представлений на Інтернет-вітрині. Але ж саме це є головною метою підкорювачів Всесвітньої мережі. Тож як примусити Інтернет приносити прибуток своєму власнику?

Класифікація моделей електронної комерції:

-  Електронна крамниця – вітрина, яка розміщується у віртуальній реальності, насправді має ту ж саму інфраструктуру, що й звичайна. Використовується виробниками чи дилерами. Головний критерій ефективності – попит на товар.

-  Електронний каталог – великий обсяг товарів від різних виробників. Головний критерій ефективності – величезний асортимент (чим більше зв‘язків, тим вірніше успіх).

-  Електронний аукціон – аналог класичного аукціону з використанням internet-технологій.

-  Електронне казино – аналог реального азартного закладу.

-  Електронний універмаг – аналог звичайного універмагу, де різні фірми виставляють свій товар, головний критерій ефективності – товарний бренд.

-  Постачальники послуг технологічного ланцюжка електронної комерції: системи електронних платежів, доставка товару.

-  Інтегратори технологічного ланцюга, відомі як "посередники", один з найбільш перспективних напрямів.

-  Консалтингові послуги: консалтинг управління і маркетингу, рекрутингові фірми.

-  Інформаційні брокери.

- Постачальники дослідницьких та статистичних послуг.

Це далеко не повний перелік можливостей заробляти, які надає Інтернет. Головне – зайняти свою нішу, знайти покупців, розрекламувати свій товар чи послугу та залишати клієнтів задоволеними. Багато хто, не усвідомлюючи проблем, що існують в Інтернет-комерції, кидається в неї і зрештою банкрутує, не зумівши зрозуміти специфічних законів е-бізнесу.

Вважати Інтернет-бізнес потенційно успішним, сподіваючись лише на необмежену аудиторію - мільйони користувачів Інтернетом в усьому світі — надто легковажно. Адже навіть голку у скирті сіна помітити набагато легше, ніж погано розрекламований сайт в Інтернеті. Без чітко визначеної стратегії просування проекту він залишиться “прохідним” сайтом, на який заходитимуть лише випадкові відвідувачі, більшість з яких сюди ніколи не повертатимуться. Відкриваючи власний електронний бізнес, потрібно врахувати, що змагатись доведеться з конкурентами, які, можливо, не перший рік на ринку; з низькою кількістю користувачів Інтернету в Україні; з повною відсутністю Інтернет-культури; з непопулярністю та недовірою до Інтернет-платежів; з недовірою до продукту, який перед купівлею не можна “власноруч помацати” тощо. А якщо врахувати ще й усі “принади” ведення бухгалтерського обліку, взаємин з податковою службою, банком, організації безпеки... словом, проблем вирішувати доведеться чимало.

Як дістати гроші з Інтернет-сайту

Тож з чого краще підійти до їх вирішення? Як примусити свій сайт працювати? Звичайно, хоч у он-лайні, хоч у офф-лайні - кожен займатиметься тим, що йому найбільш до вподоби. Книгар продаватиме книги, журналіст – інформацію, системний адміністратор – програми. От тільки продаючи в Інтернеті, можна істотно зекономити кошти на оренді та оформленні офісу, на персоналі, що працюватиме з клієнтами.

Перелік того, що можна продавати в Інтернеті, необмежений – це можуть бути повсякденні товари (від продуктів харчування до автомобілів чи нерухомості), послуги (від надання доступу до важливих аналітичних статей до детальних оглядів ринків), і нарешті, товари для користувачів ПК, які сьогодні лідирують в Інтернет-продажу: нові комп’ютерні ігри та програми, фотошпалери на робочі столи, музика тощо. Зважуватись на Інтернет-комерцію можна лише у тому разі, коли є підстави вважати, що споживачам за допомогою Інтернету купувати товар буде набагато зручніше.

Як і у звичайних магазинах, Інтернет-крамниця має забезпечувати якість та швидкість обслуговування. Наприклад, багато вітчизняних супермаркетів упровадили доставку продуктів харчування за заявкою через Інтернет, проте ця послуга не користується такою популярністю як, наприклад, у США чи деяких країнах Європи. Причиною цього може бути і складна процедура замовлення, і недостатня розрекламованість цієї послуги на ринку, і невчасне оновлення асортименту продукції на сайті.

Декілька порад для початківців:

1. Як і кожен бізнес, реалізація Інтернет-проекту починається зі складання бізнес-плану. Визначте мету, до якої ви прагнете, стратегію її досягнення, методи просування сайту, критерії, за якими визначатиметься успішність реалізації проекту. Необхідно заздалегідь передбачити, які ресурси знадобляться для виконання проекту - люди, час, гроші, устаткування.

2. Визначите свою цільову аудиторію, тобто дайте відповідь на запитання: що, кому і як продавати.

3. Дослідіть конкуренцію в обраній вами ніші, причому не лише вітчизняну, а й зарубіжну (тобто іноземними мовами). Потрібно надати потенційним покупцям справді унікальну можливість придбати певний товар чи послугу, а поруч можна продавати і цілком звичайні речі.

4. Продумайте, де зберігатимуться товари для продажу. Для громіздких товарів слід передбачити склад або надійного постачальника, який оперативно забезпечуватиме вас товарами у міру надходження заявок. Якщо це інформаційні матеріали, потрібно обмежити і закодувати до них доступ.

5. Передбачте захист авторського права і збереження свого доброго реноме (особливо, якщо плануєте продавати віртуальні речі, статті або аналітику). Інформація, яку ви продали одній особі, завтра може з’явитися на десятках безкоштовних сайтів. Тому необхідно продумати правильну позицію на ринку і платну інформацію поновлювати не менше, ніж один раз на добу.

6. Залучіть до розробки сайту кваліфікованих фахівців. Лише за такої умови ресурсом користуватимуться багато і часто.

7. Чітко і логічно викладіть на сайті правила користування: процес замовлення та оплати, терміни отримання товару та інформація про сам товар повинні бути докладно описані та одразу впадати у вічі.

8. Продумайте систему оплати за товари та послуги. Насамперед вона має бути надійною та нескладною. Велику роль відіграє оперативність надходження коштів.

9. Розробіть бек-офіс, на який покладена обробка замовлень і платежів. Якщо є можливість - інтегруйте каталог товарів сайту з базою даних складу.

10. Розмістіть сайт на такому сервері, котрий забезпечить надійне функціонування програмної частини і належний рівень безпеки. Не можна використовувати для серйозної е-комерції безкоштовні площадки для створення сайтів.

11. Розробіть процедури обробки запитів про стан замовлення і забезпечення технічної підтримки й оперативних відповідей на питання.

12. Забезпечте безперебійну роботу служби доставки. Чим ширшу площу вона охоплюватиме, чим оперативніше доставлятиметься товар клієнтам – тим кращою буде ваша репутація.

13. Втримуйте клієнтів. Оновлюйте загальнодоступну інформацію на сайті, публікуйте статті, новини, розіграші, використовуйте різноманітні акції та знижки.

14. Розвивайте проект. Аналізуйте попит, побажання клієнтів і статистику продажу, намагайтесь оперативно реагувати на нові тенденції ринку. Рекламна та маркетингова політика має бути активною та чітко орієнтованою на потенційних споживачів.

Недооцінка власниками Web-ресурсів рівня ризику своїх проектів, а отже, завищення їхньої поточної вартості, часто призводить до існування у віртуальності непрацюючих проектів. Аби ваш проект не поповнив їх ряди, складаючи бізнес-план е-комерції, керуйтеся реальними показниками в Україні, а не оптимістичними прогнозами, базованими на західних тенденціях. Якщо такі показники свідчать, що ваш проект потенційно може себе окупити та принести прибуток, тоді – усе в ваших руках.


 Віртуальні і дуже реальні

http://www.dtkt.com.ua/show/4cid0184.html

Інтернет. Гроші

Гроші бувають різні: паперові і металеві, наявні і безготівкові. А тепер з’явилася ще й електронна готівка, реалізована в системі інтернет-розрахунків PayCash.

Система PayCash в Україні провадить діяльність під торговою маркою Інтернет.Гроші (сайт www.imoney.com.ua).

Платежі без обману

Електронні гроші, як і реальні грошові знаки, є законним засобом платежу. Уся різниця в тім, що вони мають ходіння тільки в Інтернету. Як і наявні, електронні гроші не несуть ніякої інформації про їхнього власника. Зате корінна їх відмінність від звичайних грошей - абсолютна гарантія від обману одного з учасників угоди. Обов’язкова умова будь-якої операції купівлі-продажу - наявність електронних цифрових підписів обох сторін.

Ставши власником Інтернет.Грошей, можна зробити купівлю в Інтернеті простою і зручною: електронна вітрина з прийому замовлень на екрані монітора стає справжнім віртуальним магазином. Будь-яка купівля займе у вас лише кілька хвилин. Не кажучи про економію часу (це безперечно), оплата через PayCash не дорожча від традиційних способів оплати.

Якщо у вас ще немає доступу в Інтернет, вам не доведеться купувати картку. За допомогою PayCash можна оплатити й одержати коди доступу в Інтернет протягом кількох хвилин, не відходячи від ПК.

Інтернет. Грошам рахунок у банку не потрібен

Система Інтернет. Гроші - це сукупність так званих "електронних гаманців", захищених програм, установлених на комп’ютерах покупців. У функції "гаманця" входить: переведення й одержання електронної готівки з інших гаманців, збереження її в інтернет-банку, переведення її на банківські рахунки або в інші платіжні системи.

Система розрахунків Інтернет.Гроші - небанківська. Для того щоб стати користувачем системи, не треба відкривати рахунок у банку, не треба завіряти підпис, ставити печатки. Щоб платити в Інтернеті, досить виконати кілька нескладних дій.

1. Ознайомтеся з умовами використання системи й угодою про визнання електронно-цифрового підпису сторін. Уважно прочитайте їх, і якщо згодні з ними, переходьте до другої дії.

2. Установіть програму Інтернет.Гаманець на своєму ПК. Її можна безкоштовно стягнути із сайта http://www.imoney.com.ua/. Дистрибутив української і російської версій - 1,7 МБ.

3. Поповніть свій рахунок у системі. Це можна зробити одним із п’яти способів: поштовим або банківським переказом, внесенням готівки в офісі фірми, купівлею передоплачених карток PayCash або оплатою через Western Union чи MoneyGram. При зарахуванні грошей на рахунок система не утримує комісії за операцію. Мінімальна сума поповнення - 10 грн, максимальна - 5000 грн.

4. Оплатіть товари і послуги в Інтернеті через Інтернет-магазин

Шопінг, не відходячи від ПК

Класична процедура купівлі товару в магазині відома. Покупець йде в магазин, вибирає із запропонованого асортименту потрібний товар і, одержавши платіжний документ, оплачує товар наявними чи безготівковими. За допомогою системи Інтернет.Гроші процедура купівлі стає набагато простіше і зручніше.

Після того як на комп’ютері буде встановлено Інтернет.Гаманець і в нього внесено необхідну суму грошей, можна "вирушати" на купівлю в інтернет-магазини (а їх є понад 1000). З використанням системи Інтернет.Гроші вам не доведеться витрачати час і блукати між прилавками магазину.

Для здійснення оплати на вашому ПК повинний бути запущений Інтернет.Гаманець. В інтернет-магазині вибираєте товар чи послугу і формуєте замовлення. (Кожен магазин установлює свій порядок формування замовлення). У процесі формування замовлення необхідно вибрати як спосіб оплати Інтернет. Гроші. Потім після натискання кнопки Оплатить гаманець активізується. У ньому відкривається вікно з вимогою підтвердити оплату покупки (контракт, підписаний цифровим підписом продавця). Якщо ви згодні оплатити покупку, натискаєте кнопку Платить. При цьому контракт підписується цифровим підписом з вашої сторони, і електронна готівка відправляється на рахунок продавця. Доставка товару виробляється на умовах, пропонованих магазином.

Інтернет. Гроші перетворюємо в реальні

Інтернет.Гроші - це вільноконвертована валюта. Їхнє ходіння у віртуальному просторі нескладно перевести в звичні форми. Вивести гроші із системи (тобто перевести електронні гроші в справжні) можна трьома способами (безготівковим чи поштовим переказом і "обготівленням" в офісі оператора системи Інтернет.Гроші). Залежно від виду і терміновості переказу система Інтернет.Гроші стягує комісію від 1% до 7% (але не менше 3 грн).

Сама процедура проста: запускаєте на своєму ПК Інтернет.Гаманець, заповнюєте запропоновану форму і натискаєте кнопку Перевести деньги. Тепер можете йти в банк, ощадкасу або на пошту по свою готівку.

Інтернет. Грошима можна оплатити

Послуги

Хто надає

Мобільний зв’язок

"Голден Телекому", "Київстар GSM", UMC

Доступ в Інтернет

"Голден Телеком", УкрНет, "Адамант", Optima Telecom, Intercom, ВТВ, Imena.com.ua, MiroHost.net, "Україна-Онлайн", "Ну все"

Інтернет-послуги

Реєстрація доменних імен, StrongFolder

Ігрові ресурси

"Парі-матч", "Марафон", CASINO.UA

Обмінні пункти

FXSPEED (www.fxspeed.com), ROBOXchange.com (обмін е-грошей на готівку)

Страхування

"Гарантія і Захист", "Авеста", РОСЯНО

Комун. послуги

www.paycash.kiev.ua/oplata/

Замовлення квитків

e-tickets.ru

Телефонія

IP-телефонія ("Ало!")

Інформація

www.transport-ua.com, www.wdi.ru

Універсальні магазини

http://payshop.com.ua, http://tid.com.ua, інтернет-магазин AzBooKa (www.azbooka.com), гіпермаркет електроніки http://corason.com.ua та ін.

Книги

www.bookshop.kiev.ua і ін.

Одяг

Інтернет-магазин charm.com.ua

Телебачення

"Воля", "НТВ Плюс"

Медицина

Аптека "БІОКОН" (www.biocon.com.ua)

Інтернет. Гроші без кордонів

Українські користувачі PayCash можуть оплачувати товари і послуги не тільки в Україні, а й за кордоном.

PayCash працює в Росії під маркою "Яндекс.Деньги".

Установивши повнофункціональний Гаманець PayCash, можна відкрити рахунок у системах:

Яндекс.Деньги,

PayCashEuro,

CyphermintPayCash,

PayCashLatvia.

 Для тих, хто сумнівається

Якщо ви боїтеся втратити гроші через помилку в роботі, можна попрацювати з демоверсією системи. Установіть Інтернет.Гаманець як демосистему і використовуйте з цією метою Демобанк, Демогроші і Демомагазин.

Інтернет. Гроші

У розповсюджувачів можна придбати картки вартістю 50 грн, 100 грн, 200 грн. і 500 грн.

Ціна картки складається з номіналу і винагороди торгового агента (до 9%). Деякі дилери продають картки за номіналом.


 Досвід е-врядування

Постачання/Норвегія: ehandel.no

Світова доповідь з питань державного сектору 2003: Е-уряд на перехресті

"ehandel.no", місце проведення публічних торгів в Норвегії, є частиною програми е-комерції, затвердженої урядом в 1999 році. Результативність, ефективність, легкість доступу та доступність є головними досягнутими цілями. Як зазначено в Програмі, "Використання е-комерції в державних закупівлях сприятиме зменшенню витрат, пов'язаних з цими процедурами та покращенню якості процесу проведення тендерів." "ehandel.no" є також кроком до впровадження урядової політики, яка зорієнтована на модернізації державного управління; створення конкурентних умов в здійсненні закупівель; та перетворення державного сектору на ключовий фактор в процесі переходу Норвегії до суспільства, де провідними є знання. "ehandel.no" є невідокремленим місцем проведення торгів, а скоріше засобом, який надає державному сектору легкий та зручний доступ до вже існуючих послуг відкритого електронного ринку. З червня 2002 року Швецька компанія IBX, яка надавала подібні послуги приватним компаніям, почала їх також пропонувати в державному секторі.

На початковій стадії "ehandel.no" працював у напрямку формалізації основних угод між оператором ринку та органами державного сектору (центральними, регіональними, місцевими); інтеграції з внутрішніми системами; та розміщення замовлень згідно з угодами. В майбутньому необхідно створити розширені каталоги закупівель, е-джерел, контрактів, платежів та інших послуг логістики.

До цього часу, 14 державних органів підписали угоду з оператором "ehandel.no". Близько 75 постачальників цих органів також уклали відповідні угоди та відкрили доступ до власних електронних каталогів. Крім того, 10 - 15 державних органів зараз оцінюють вартість та переваги участі в ринку "ehandel.no". Згідно з наданими розрахунками близько 50% всіх трансакцій та 20% вартості закупівель підходять для е-закупівлі.

Досвід Норвегії підтверджує, що головний чинник успішного впровадження засобів забезпечення е-закупівель пов'язаний із процесом покращення та зміни управління в цілому. Електронне підключення до ринку не дає гарантії е-закупівель; слід змінювати поведінку. Е-закупівля є новою не лише для покупців з боку державного управління, але й для постачальників. Обидві сторони потребують часу для адаптації.

Більш детальну інформацію Ви зможете отримати на сайті:

www.ehandel.no  або написавши електронного листа за адресами: andre.hoddevik@ft.dep.no , knut.lie@ft.dep.no  або peder.bentsen@ft.dep.no


Вебліографія

1.     Електронна комерція// http://e-commerce.com.ua/

2.     Український бізнес-портал// http://www.ukrbusiness.com.ua/

3.     Розвиток і стан електронної комерції в Україні// http://www.e-comua.ukrbiz.net/

4.     Інтернет. Гроші. Система Інтернет розрахунків// http://imoney.com.ua/index.ua.htm

5.     Бізнес в Україні// http://www.ukrbiz.net/rus/index/first/

6.     Український мобільний банк знань// http://www.probusiness.in.ua/

7.     Національна система масових електронних платежів// http://www.ansmep.kiev.ua/index.php

8.     Інформаційно-аналітичний ресурс з бізнесу// http://www.commerce.net.ua/

9.     Електронний бізнес C-News// http://www.cnews.ru/news/line/subtypes/ebusiness/

10. Публікації з електронної комерції// http://www.i2r.ru/static/210/

11. Статті з он-лайн бізнесу// http://www.moskalyuk.com/articles/e-commerce/

12. Новини е-бізнесу// http://i-business.h1.ru/index.html

13. Інтернет-версія видання «БІЗНЕС»// http://www.business.ua/

14. Все про е-commerce// http://b2b.infos.ru/

15.  WebMoney Система розрахунків он-лайн// http://www.e-money.ru

16. Лабораторія бізнесу// http://www.businesslab.com.ru/index.htm

17. Електронний бізнес, Інтернет торгівля// http://www.finansy.ru/publ/ebiz/

18. Віртуальні фінанси// http://www.wfin.ru/

19. Все про банки України// http://www.uabanker.net/

20. Журнал «Проблеми і перспективи управління в економіці»// http://www.businessperspectives.org/ua/journalppm/index.htm

21. Журнал ІТ-Менеджер// http://www.it-manager.kiev.ua/

22. Бізнес-портал Івано-Франківщини// http://www.business.if.ua/

23. Журнал «Молодь і підприємництво»// http://www.mipmagazine.com.ua/


Е-демократія: бізнес та гроші

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше