ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЕ-демократія: євроінтеграція

Версія для друку

 Досвід е-врядування

Портал/Муніципальний рівень/Фінляндія: eTampere

 

Світова доповідь з питань державного сектору 2003: Е-уряд на перехресті

 

В 2001 році місто Тампере, Фінляндія (200.000 жителів, 15% населення складають студенти) розпочало спеціальну програму просування розвитку інформаційного суспільства. Її трьома взаємно підтриманими напрямками є зміцнення експертної дослідницької та освітньої бази; створення нового бізнесу, зв'язаного з інформаційним суспільством; розвиток цифрових послуг місцевого уряду та їх перетворення на доступні для всього населення.

Серед шести незалежно діючих підпрограм, Infocity найтісніше зв'язана з е-урядом. Підпрограма Infocity включає три виміри: створення змісту або розвиток цифрових послуг; спрощення доступу до Інтернету та комп'ютерне навчання. Подальші плани та наступні проекти програми eTampere та підпрограми Infocity включають багатоцільові "розумні" картки, електронну охорону здоров'я, поширення е-демократії, е-навчання та мобільні послуги.

Щомісяця веб-сторінки міста Тампере відвідують понад 2 мільйони користувачів. Основна маса матеріалу на веб-сайті все ще за своєю ціллю має інформативний характер, проте відсоток можливостей для участі, інтерактивних послуг та формального листування з місцевою владою збільшується.

Найпопулярнішими сайтами є календарі подій та розклади автобусів. (Ви також можете запросити час відходу Вашого наступного автобусу через мобільний телефон у вигляді короткого текстового повідомлення). На веб-сайті бібліотеки інтерактивні онлайн послуги та кінцеві трансакції реалізовані в дуже зрозумілій формі: клієнт може перевірити прямо з бази даних бібліотеки наявність книжки або будь-якого іншого матеріалу та замовити її, використовуючи індивідуальний ідентифікаційний номер. Крім того, можна підписатися на службу електронної розсилки нових надходжень бібліотеки в спеціальних графах. Замовлення підтверджуються електронною поштою, повідомленням на мобільний телефон, а також звичайним листом. Можливо ознайомитися з інформацією ринку нерухомості за допомогою Інтернет та зробити замовлення електронною поштою на оренду житла. Також можна стежити за споживанням електроенергії та води за допомогою веб-сайту.

В місті Тампере встановлено понад 100 комп'ютерів з безкоштовним доступом в Інтернет в різних місцях загального використання. Крім цих комп'ютерів всі школи і деякі магазини мають комп'ютери з доступом в Інтернет для загального використання. Місцева влада створила одну мережу онлайн кафе. В денних стаціонарах та соціальних центрах літні люди також мають можливість виходу в Інтернет. В околицях Hervanta здійснюється проект ЄС по боротьбі з соціальною нерівністю за допомогою можливостей та навичок роботи в Інтернет. В 2002 році був відкритий центр допомоги незрячим особам. Мобільна мережа Netti-Nysse на колесах пропонує всі послуги е-уряду у формі бездротового підключення в будь-якому місці та в будь-який час. Цей автобус проїхав вже мільйони кілометрів по автошляхах Тампере як звичайний міський автобус. Перетворений на інструмент інформаційного суспільства, він функціонує як інструмент підтримки для міської бібліотеки, який передає інформацію та знання на околиці міста, збираючи та об'єднуючи сусідні сторони. В автобусі - 12 комп'ютерів, плюс друкуючи пристрої та невеличка зала. На цьому інформаційному шосе завжди поруч той, хто допоможе та проінструктує користувачів.

Більш детальну інформацію Ви зможете отримати на сайті:

www.tampere.fi та www.etampere.fi або написавши електронного листа за адресою jari.seppala@tt.tampere.fi

Презентовано електронний  довідник з європейської інтеграції 

12 грудня 2005 року було презентовано електронний довідник з європейської інтеграції. Довідник створено Центром миру, конверсії та зовнішньої політики України за ініціативи й підтримки Міжнародного фонду “Відродження” і Фонду “Євразія”. Створення і розповсюдження такого довідника спричинено потребою широких верств населення України у доступі до систематизованої бази даних з питань європейської інтеграції і спрямовано на підвищення обізнаності та консолідації ініціатив та ресурсів з питань європейської інтеграції.

Довідник з європейської інтеграції вміщує вичерпну та систематизовану інформацію про Європейський Союз, його країни-члени та країни – кандидати на вступ, відносини між Україною та ЄС, а також політику європейської інтеграції України. Довідник є найбільшою в Україні базою даних змістовної і контактної інформації з європейської інтеграції для тих, хто працює в сфері європейської інтеграції, або цікавиться європейською тематикою. Крім того, що довідник містить вичерпну інформацію про відносини між Україною та ЄС, він також може допомогти знайти зацікавленим сторонам партнерів як в Україні, так і Європі. Фізичні та юридичні особи, зацікавлені у розвитку співробітництва та бізнесу з іноземними партнерами, є також потенційними користувачами інформації.

Загальну структуру довідника складають такі розділи:

І. ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ про ЄС, країни – члени, країни – кандидати на вступ до ЄС та Україну, а також про інституційну структуру означених акторів у сфері формування або здійснення політики європейської інтеграції.

ІІ. НОРМАТИВНО – ПРАВОВА БАЗА що регламентує процес європейської інтеграції, сфери діяльності ЄС, відносини між Україною та ЄС та політику європейської інтеграції України.

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЇ, що включають: аналітично – дослідницькі інституції; вищі навчальні заклади, що здійснюють підготовку фахівців з питань європейської інтеграції; організації, що підтримують проекти та програми з європейської інтеграції в Україні; бізнес компанії України, країн – членів та країн – кандидатів на вступ до ЄС.

ІV. ОСОБИ: інформація про ключових експертів, громадських та політичних  діячів України, країн – членів та країн – кандидатів ЄС  у сфері європейської інтеграції.

V. ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ України, країн - членів та країн – кандидатів ЄС, що висвітлюють тематику європейської інтеграції, а також пов’язаних з нею проектів.

Довідник існуватиме у вигляді електронної бази даних, розміщеної на сайті Євроатлантичної України за адресою http://eu-directory.ea-ua.info/, що буде постійно оновлюватися, а також на електронних носіях (СD), які періодично розповсюджуватимуться серед бібліотек, навчальних закладів, громадських організацій, редакцій ЗМІ, органів державної влади, бізнес-структур тощо. З метою постійної актуалізації інформації, що розміщено у довіднику, ми щиро запрошуємо користувачів довідника додавати інформацію про себе або організацію, яку вони представляють, а також іншу інформацію з європейської інтеграції за вказаними у довіднику анкетами .

Для того, щоб отримати примірник електронного носія довідника (СD), будь ласка, заповніть форму запиту, розміщену на титульній сторінці Інтернет-версії довідника.

Контактна особи: Олена Пристайко, керівник проекту

Телефони: (044) 230 8376, 238 6843

Електронна пошта: prystayko@cpcfpu.org.ua


Вебліографія:

 

1. European Union Online//  http://www.europa.eu.int/

2. The EU's Realtions with Ukraine// http://europa.eu.int/comm/external_relations/ukraine/intro/index.htm

3. Європейська  комісія// http://www.europa.eu.int/comm/index_en.htm

4. Представництво України в ЄС// http://ukraine-eu.mfa.gov.ua/eu

5. Представництво Європейської комісії в Україні// http://www.delukr.cec.eu.int/

6. Рада Європи в Україні// http://www.coe.kiev.ua/inf/inf.htm

7. European Business Association// http://www.eba.com.ua/

8. Українсько-Європейський консультативний центр з питань законодавства (UEPLAC)//  http://www.ueplac.kiev.ua/

9. Останні новини з ЄС// http://euobserver.com/

10. Проект Тасіс з розповсюдження технічної інформації// http://www.tacisinfo.ru/

11. Україна та ЄС – перспективи інтеграції// http://www.eu-ukraine.kharkov.ua/

12. Фонд «Європа ХХІ»// http://www.europexxi.kiev.ua/

13. Європейська інтеграція України// http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/400.htm

14. Громадська організація «Європейський діалог»// http://www.dialog.lviv.ua/ed/

15. Інформаційна Україна// http://www.iu.org.ua/

16. Проект Європейського Союзу "Розвиток громадянського суспільства в Києві та обраних регіонах України"// http://www.ngodevelopment.org.ua/

17. Фонд «Демократичні Ініціативи»// http://www.dif.org.ua/

18. Творчий Центр «Каунтерпарт»// http://ccc.kiev.ua/?q=0

19. ПроEUROPA// http://www.proeuropa.info/

20. Європейські студії//  http://www.euro.lecos.org/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

21. «Україна-ЄС» Публікації «День»// http://www.day.kiev.ua/289238/

22. Український монітор. Події та коментарі. Україна та ЄС//  http://foreignpolicy.org.ua/ua/headlines/eurochoice/eu/archive.shtml

23. Євробюлетень// http://www.delukr.cec.eu.int/site/page962.html


Е-демократія: євроінтеграція

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4
  5. Частина 5

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше