ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЯРІЙ, ДУШЕ! ЯРІЙ, А НЕ РИДАЙ!

Версія для друку

66-й річниці від дня народження

поета-земляка В.С.Стуса

присвячується

 

«ЯРІЙ, ДУШЕ! ЯРІЙ, А НЕ РИДАЙ!»

 

Стусівські читання на Вінниччині

12-15 січня 2004 року

 

  

"Ярій, душе! Ярій, а не ридай!"

Саме під гаслом цих слів Василя Стуса і проходило традиційне "Стусівське різдво" на Вінниччині. Бібліотека ім. К.А.Тімірязєва уже в шістнадцяте зустрічала гостей. Шістнадцять – це, якщо по-виміру віку людини – повноліття. Саме на цю дату проведення Стусівських читань було вирішено провести ряд заходів і поза межами головної обласної книгозбірні.

Розпочалися вони 12 січня з с.Рахнівки, що в Гайсинському районі, куди приїхали гості з Києва, Вінниці, Житомирщини та з інших куточків України. Було покладено квіти до пам'ятника Василю Стусу, вшанували пам'ять поета, відвідали його музей, який розмістився у школі, а далі всі гості і жителі села пішли у сільський клуб, де і відбулися урочистості з нагоди 66-ої річниці від дня народження поета.

На вечорі були присутні родичі письменника, звучала його літературна спадщина і твори про великого страдника-земляка. В атмосферу Стусівських читань в Рахнівці було внесено чимало добрих доповнень і подій. Це сталося завдяки приїзду цілої делегації НАК Картогазу України під орудою Гончарука Миколи Івановича, уродженця с. Рахівки. Тут він ріс, закінчував місцеву школу, змалку ходив по Стусівських місцях і, як видно з його виступу, не просто цікавиться творчістю поета, але добре знає літературу про нього, володіє знаннями про вплив Василя Стуса на політичні, літературознавчі процеси і не лише в Україні. Разом з М.І.Гончаруком приїхали: Яровий Іван Максимович – голова об'єднаної профспілки газовиків України; Тичко Володимир Дем'янович – депутат Вінницької облради, голова правління "Вінницягаз"; Ліпікаш Анатолій Петрович – заступник голови ДК "ГАЗ України".

Гості обдарували різдвяними подарунками всіх дітей, яких так багато прийшло на традиційний вечір, а для місцевої школи привезли музичний центр, ксерокс і комп'ютерний клас на 10 місць. По праву можна сказати, що такий подарунок гідний звання високих гостей.

Можливо не всі жителі розуміли значимість подарованого комп'ютерного класу для рахнівських дітей, але учителі школи, директор Омелянчук Дмитро Михайлович зуміли подякувати за

такі необхідні і дорогоцінні подарунки для школярів і жителів села. З киянами приїхали і художні колективи з м.Попільні, що на Житомирщині, які разом з самодіяльними колективами сіл Рахнівки та Краспопілки підготували гарний тематичний концерт. Були гості і з Бершадського району, що також взяли участь у проведених заходах на рахнівській землі.

14 січня до м.Вінниці приїхали: син Василя Стуса – Дмитро, відповідальний секретар Спілки письменників України Ніна Гнатюк, актриса Галина Стефанова, журналіст Олександр Стусенко та інші. Спочатку гості відвідали Вінницьке педагогічне училище, де відбулася творча зустріч з педагогічним та учнівським колективами.

Затамувавши подих, слухали всі спогади про батька Дмитра Стуса. Було чимало запитань і велась дискусія про літературознавчі процеси на теренах України. На зустрічі, високомайстерно читала поезію Василя Стуса Галина Стефанова. Це дійсно велика майстриня своєї справи, професіонал і тонкий читець стусівського творчого доробку.

У м.Вінниці є пам'ятник Василю Стусу. Роботу його авторів у 2004 році висунули на Шевченківську премію. Ще рано говорити чи буде вона присуджена поважним Комітетом чи ні, але те, що монументальна пропаганда Стусівської творчості закладена у цій скульптурі – незаперечно.

У фойє головного корпусу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва – скромний бюст поета-страдника. До пам'ятника та бюсту було покладено квіти гостями Стусівських читань і учасниками літературного вечора.

15 січня творча група і організатори "Стусівського різдва" виїхали в м.Бар. Тут відбулися заходи в ЗОШ № 3 та в Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М.С.Грушевського.

Нижче подаємо коротку інформацію про проведені заходи у цих навчальних закладах та окремі сценарії їх проведення.

В.Ф.Циганюк,

заслужений працівник культури України,


ЯРІЙ, ДУШЕ! ЯРІЙ, А НЕ РИДАЙ!

  1. Вступна стаття
  2. ДОВІКУ НЕ БУДЕ ІЗ МЕНЕ РАБА... (Сценарій)
  3. ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ СТУСІВСЬКИХ ЧИТАНЬ
  4. Ярій, душе. Ярій, а не ридай! (Сценарій)
  5. ВИСВІТЛЕННЯ ПОДІЙ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
  6. Фото

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше