ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїІнформаційний ресурс Бібліотеки. Інновації. Суспільство

Версія для друку

ВІДДІЛ ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАМОВЛЕННЯ

І ВИДАЧІ ЛІТЕРАТУРИ

Л.В.Введенська, зав. відділом

тел.: (0432) 32-26-76

З жовтня 2003 року розпочав свою роботу відділ попереднього замов-лення і видачі літератури, основними завданнями якого є формування фонду та популяризація художніх творів української та кращих зразків світової літератури і організація доступу до неї користувачів шляхом видачі додому на період, обумовлений правилами користування відділом. На сьогодні до послуг читачів сформо-вано поки що невелике ядро фонду, в якому представлені твори класиків української та світової літератури, а також сучасних авторів.

Серед перших видань відділу заслуговують на увагу твори україн-ського філософа-мислителя, письменника ХVIII ст. Г.Сковороди, зокрема його двотомник, підготовлений Українським науковим інститутом літе-ратури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, що вийшов у серії "Гарвардська бібліотека давнього українського письменства" в 1994 році.

Творчий доробок зачинателя нової української літератури І.Котляревського представлений виданнями: "Твори" у 2-х томах (К.,1969) та поема "Енеїда" різних років виходу у світ.

Читачам у відділі пропонуються книги серії "Бібліотека української літератури", видавництва "Наукова думка". До неї увійшли кращі твори українського письменства ХІХ- початку ХХ століть: І.Франка, С.Руданського, Л.Українки, А.Свидницького, П.Куліша, та ін. Із збірок цієї серії у фонд надійшли: "Українська література ХІV- XVІ століть" (К., 1988), "Українська література XVІІІ століття" ( К., 1983) та "Українські поети-романтики" ( К., 1987). Продовжує серію "Україн-ська новітня література", яку репрезентують автори: І. Ле, П.Панч, М.Вороний, М.Хвильовий, О.Гончар, Ю.Смолич та інші письменники.

Підсумком усього найкращого, що зробило українське письменство нашого часу, є унікальна серія "Українська література ХХ століття". У ній вдало поєднана в одне мистецьке явище творчість усіх письмен-ників, які працювали як на рідній землі, так і за її межами в найрізнома -нітніших культурних осередках. У фондах відділу з цієї серії є твори В.Винниченка, О.Довженка, І.Світличного, В.Шевчука, І.Багряного, Б.Лепкого.

На книжкових полицях відділу є збірки М.Кропивницького, С.Руданського, М.Стельмаха із серії "Бібліотека української класики "Дніпро".

За роки незалежності у найширшого загалу читачів набули популяр-ності художні твори, в яких висвітлюється історичне минуле нашої дер-жави. Цю тему досить повно розкривають серії "Український історичний роман" та "Історія України в романах", де знайшли відображення найважливіші події життя українського народу, визвольного руху і розвитку духовної культури. Це твори П.Загребельного, Д.Міщенка, Р.Самбука, Д.Гуменюк, О.Лупія, В.Чемериса, І.Корбача, Р.Іваничука та ін.

На особливу увагу заслуговують твори талановитих письменників: М.Хвильового, В.Винниченка, У.Самчука, О.Ольжича, І.Багряного, Т.Осьмачки, В.Барки, Б.Лепкого, О.Олеся та інших, імена яких надовго були викреслені з історії української літератури і повернулися до нас в останні роки.

Відповідне місце у фонді займають художні твори письменників -земляків та окремі збірники краєзнавчої тематики. Серед них цінне видання "Євшан – зілля. Легенди та перекази Поділля" (Л., 1992).

У відділі широко представлені твори нашого славетного земляка-шістдесятника, поета-борця В.Стуса, який сприяв входженню української літератури до всесвітньої літературної орбіти. Це "Твори" у 4-х томах, 6-ти книгах (Л., 1994-1997), "Вибране" (Донецьк, 1998), збірки: "Вікна в поза простір" (К., 1992), "Золотокоса красуня" (К., 1992), "Вечір. Зламана віть" (К., 1999), "Листи до сина" (Івано-Франківськ, 2001), "Палімпсести" (К., 2003).

Читачам пропонується роман М.Мельника у чотирьох книгах "У диких заростях малини", що друкувався протягом 1992, 1997, 1999 років. Автор – народний депутат України, в минулому губернатор області, засвідчує активну життєву позицію, глибоке розуміння болючих проблем нинішньої української дійсності і причин, що їх породили.

Нову книгу В.Кузьменка "Чорно-біла прогулянка з переходом у сіре" (Вінниця, 2002) складають короткі прозаїчні твори – есе та новели, де автор намагається пізнати вічні філософські категорії.

До уваги любителів поезії – антологія ХХ століття "Сто поетів Вінниччини за сто років" ( К., 2003), яка містить кращі зразки творчості поетів-земляків.

Є також окремі збірки поезій Н.Гнатюк, Г.Чубач, М.Дажури.

У книжковому фонді відділу зосереджені кращі надбання світової літератури, яскравим прикладом яких може служити серія "Библиотека всемирной литературы". Із серії "Библиотека классики. Русская литера-тура" у фонді зібрані твори найвидатніших письменників російської літератури Ф.Достоєвського, І.Тургенєва, М.Гоголя, О.Пушкіна, М.Нєкрасова, М.Салтикова-Щедріна та ін. Цікавою серією, що представляє російську літературу, є "Классики и современники", до якої увійшли історична проза та драматургія, вірші і поеми, лірична поезія. Чималу частку фонду складають твори відомих російських письменників ХХ ст.: М.Шолохова, О.Толстого, К. Симонова, А.Іванова, П.Проскуріна, історичні романи В.Шишкова, І.Єфрємова, В.Пікуля, поезії А.Ахматової, О.Блока, Р.Рождественського, Є.Євтушенка.

В шеститомник "Литература русского зарубежья" (М., 1991-1996) увійшли твори письменників, що жили за межами Росії і повернулися до читачів у новому баченні. Це М.Алданов, І.Бунін, Д.Мережковський, Н.Теффі, М.Цвєтаєва, О.Мандельштам, В.Набоков, Б.Пастернак та ін.

У відділі зосереджені багатотомні видання корифеїв зарубіжної літератури Оноре де Бальзака, А. Дюма, В.Гюго, Е. Золя, Б.Шоу, Дж.Лондона, С.Цвейга, Е.Ожешко, Г.Сенкевича, Л.Фейхтвангера, А.Моруа, Дж.Стейнбека, У.Фолкнера та ін.

Фонд відділу поповнився літературно-художніми виданнями сучасних зарубіжних авторів. Бразильський письменник Пауло Коельо – один з найпопулярніших авторів сучасності. З його творів у відділі є – "Алхімік" (К., 2003), "Одиннадцать минут"(К., 2003), "Книга воина света" (К.,2003), "Пятая гора" (К.,2003).

Х.Муракамі – класик сучасної японської літератури. Автор популярних в усьому світі романів "Слушай песню ветра. Пинбол 1973" (М., 2003), "Дэнс, Дэнс, Дэнс" (С.Пб.,2003), "Призраки Лексингтона" (М.,2003) представляють письменника як майстра роману, короткої прози, де вдало поєднуються напружена фабула і тонка лірична розповідь.

Річард Бах – знаменитий американський письменник, потомок Йогана Себастьяна Баха написав цілий ряд книг: "Мост через вечность" (К., 2003), "Чайка по имени Джонатан Левингстон" (К., 2003), "Единственная" (К., 2003) та інші, які знайшли свого читача як у світі, так і в Україні.

Любителям розважального читання відділ пропонує пригоди, дете-ктиви, фантастику, любовні романи, що виходять в серіях: "Мир приклю-чений", "Из копилки детектива", "Черный квадрат", "Золотая библиотека фантастики", "Шарм", "Очарование" та ін.

Відділ передплачує літературно-художні журнали "Дніпро", "Вітчизна", "Всесвіт", "Радуга", "Новый мир", "Нева", "Иностран -ная литература", "Караван историй", "Женский журнал".

Інформаційний ресурс відділу розкриває систематичний каталог.

Сьогодні фонд відділу нараховує біля 3,5 тисяч примірників видань. В майбутньому передбачається поповнювати його як за рахунок бюджет-них асигнувань, так і за рахунок додатковмх платних послуг з тим, щоб дати користувачам можливість отримати твори найцікавіших авторів – майстрів художньої прози та поезії.

Крім видань , що знаходяться у відділі, читачі за попереднім замовленням можуть отримати художню літературу з відділу зберігання основного фонду.

В структуру відділу входить сектор міжбібліотечного абонемента (МБА), діяльність якого спрямована на забезпечення користувачів бібліотек області документами із фонду Бібліотеки, а також надання їм доступу до інформаційних ресурсів інших бібліотек. Сектор є коорди-наційним центром МБА у межах області. Він, за замовленнями читачів інших бібліотек регіону, надсилає їз свого фонду оригінали документів на тимчасове користування та копії окремих матеріалів за відповідну плату. У разі відсутності необхідних матеріалів у ресурсі Біліотеки, замовлення перенаправляються в крупні бібліотеки України. При цьому вико-ристовуються електронні системи, забезпечується швидкий доступ до інформації та пошук її в електронних каталогах інших бібліотек через Інтернет, передача повідомлень електронними каналами (E-mail ).

МБА є каналом, який забезпечує функціонування загального інформа-ційного й науково-технічного простору та реалізацію ідеї відкритого суспільства щодо загального доступу до світових інформаційних ресурсів.Інформаційний ресурс Бібліотеки. Інновації. Суспільство

 1. Про видання
 2. "НОВА ДОБА – НОВОГО ПРАГНЕ СЛОВА..."
 3. ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС БІБЛІОТЕКИ – СТРАТЕГІЧНА ОСНОВА ЇЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
 4. СЛУЖБА ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ
 5. ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ ОСНОВНОГО ФОНДУ
 6. ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ ОСНОВНОГО ФОНДУ (продовження)
 7. ВІДДІЛ РІДКІСНИХ І ЦІННИХ ВИДАНЬ
 8. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ КРАЄЗНАВСТВА
 9. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ З ГУМАНІТАРНИХ НАУК
 10. СЕКТОР ЖУРНАЛЬНОЇ ПЕРІОДИКИ
 11. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ З ГУМАНІТАРНИХ НАУК (продовження)
 12. СЕКТОР ГАЗЕТНОЇ ПЕРІОДИКИ
 13. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА
 14. ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС БІБЛІОТЕКИ НА ДОПОМОГУ ОРГАНАМ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ
 15. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ ВИРОБНИЧОГО ПРОФІЛЮ
 16. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
 17. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ МИСТЕЦТВ
 18. ВІДДІЛ ЛІТЕРАТУРИ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ
 19. ВІДДІЛ ДОВІДКОВО-БІБЛІОГРАФІЧНОГО ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
 20. ВІДДІЛ ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАМОВЛЕННЯ І ВИДАЧІ ЛІТЕРАТУРИ
 21. ВІДДІЛ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ТА ІННОВАЦІЙ У БІБЛІОТЕЧНІЙ СПРАВІ
 22. СЕКТОР ОБМІННО-РЕЗЕРВНОГО ФОНДУ
 23. Програма розширення доступу та навчань в Інтернет (iatp)
 24. ЗМІСТ

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше