ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїНевтомна муза Сергія Алексєєва

Версія для друку

Вінницька обласна універсальна наукова

бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

 

До 60-річчя з дня народження та

35-річчя професійної творчої діяльності

 

 

Невтомна муза Сергія Алексєєва

 

Вінниця, 2003

 

 Невтомна муза Сергія Алексєєва

 

У літературному житті Вінниччини все помітнішу роль відіграє власний кореспондент Українського радіо Сергій Алексєєв. У його особі маємо не лише досвідченого журналіста, а й талановитого публіциста, гумориста і сатирика. У своїй творчості він спирається як на факти повсякдення, так і на джерела українського фольклору, видав кілька цікавих книжок.

А нещодавно вінницьке видавництво «Велес» подарувало читачам нову збірку С.Алексєєва «Подільська муза. Замальовки з нагоди...» в гарному поліграфічному й художньому оформленні. Одразу скажемо: доброго слова заслуговує і її зміст. Підзаголовок вдало окреслює жанрово-стильові особливості творів, що склали це ошатне видання. Перед нами свіжо написані публіцистичні мініатюри-замальовки з літературно-мистецького та культурно-освітнього життя нашого міста й області. Свого часу ці твори пройшли своєрідну апробацію – прозвучали в передачах Українського радіо.

Привертає увагу розмаїття тем і питань, які хвилюють автора, інакше кажучи, його причетність до багатьох важливих громадських і культурно-освітніх заходів. Як журналістові і людині, закоханій у світ прекрасного, С.Алексєєву випало щастя спілкуватися з видатними, неординарними особистостями, і дуже часто живі вра­ження від таких зустрічей просилися на папір.

Зі сторінок рецензованої книжки постає яскраве суцвіття імен, що уособлюють славу і гордість України. Тут і Богдан Хмельницький, і Михайло Грушевський, і Михайло Коцюбинський, і Василь Липківський. З-поміж земляків йдеться в ній про В.Свідзинського, В.Стуса, В.Забаштанського, Є.Гуцала, А.Бортняка, Н.Гнатюк, І.Волошенюка, М.Рябого та інших діячів літератури, про фольклористів О.Марковича, Г.Танцюру, Н.Присяжнюк, М.Руденко, про народну співачку Явдоху Зуїху і кобзаря В.Перепелюка, компози­торів  П.Чайковського, М.Леонтовича і Р.Скалецького, кінорежисера І.Савченка, художника Я.Засідателя. А скільки проникливих слів сказано про творців і вико­навців народного музичного і ужиткового мистецтва!

Сергій Алексєєв подає, як правило, лаконічні, але важливі відомості про кожно­го з них, прагне розкрити духовний світ видатної людини, її творчі пошуки, місце в історії національної культури. Особливо вдалі замальовки, присвячені С.Руданському, О.Чорногузові, А.Гарматюкові та іншим майстрам гумористичного слова. Це усміхнено-жартівливі характеристики, розсипи дотепів і доброзичливих побажань.

Не претендуючи на вичерпність теми, будучи лише штрихами до портрета тієї чи іншої постаті, ці мікроначерки, розміщені в хронологічному порядку, творять своє­рідний літопис культурно-мистецького життя Вінниччини. Одночасно вони до­зволяють відчути духовну атмосферу нашого часу. Що ж, і така форма презента­ції національної культури можлива і корисна.

Книжка, про яку йде мова, – по-справ­жньому патріотична. Автор уникає високих слів і гучних гасел, та про що б він не говорив, яких проблем і епох не торкався, його думка і серце в нашому сьогоден­ні, у тривозі за долю України. Так, у мініатюрі «Богдан Хмельницький» йдеться про нове видання подорожніх нотаток арабського мандрівника середини XVII ст. Пав­ла Халебського «Країна козаків». Почи­нає свій твір С.Алексєєв з гіркого, але справедливого докору землякам: «Як не прикро, а ми й досі, ніби якісь невігласи і безбатченки, сперечаємося і чубимося за те, щоб встановити істину, якого ми роду-племені, а освічений люд в усьому світі ще за часів гетьмана (Б.Хмельницького) знав, якої ми віри, сили і волі».

З болем і обуренням пише С.Алексєєв про нехтування «землячками», починаючи з багатьох депутатів Верховної Ради України і кінчаючи найзахланнішими міс­течковими обивателями Богом даної мови Т.Шевченка й І.Франка, про потурання чиновниками різних рангів сваволі знахабнілих русифікаторів з п’ятої проімперської колони («Рідна мова»). Автор щоразу ставить завдання будити несвідомих і байдужих, нести світло знань про дні і труди подвижників рідного слова, культури, державності. Чимало в його книзі цікавого, пізнавального, такого, що спону­кає до роздумів. Не раз він сумує за втраченими духовними цінностями, як, скажімо, у замальовці «Вінниця сто років тому», але зрештою переймається оптимістичним сподіванням, що в майбутньому ми не втратимо того найкращого, що маємо нині».

 Борис ХОМЕНКО,

член Національної Спілки письменників України


Невтомна муза Сергія Алексєєва

  1. Невтомна муза Сергія Алексєєва
  2. ОСНОВНІ СТОРІНКИ ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ
  3. ОКРЕМІ ВИДАННЯ С.І.АЛЕКСЄЄВА

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше