ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

Версія для друку

Управління культури Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

 Присвячується

Року культури в Україні, Всеукраїнському дню бібліотек,

100-річчю від дня заснування ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва,

талановитим працівникам книгозбірень Вінниччини

 

  


Вінниччина бібліотечна

 

 

 

Вінниця, 2003


Дане видання – це своєрідний історичний путівник по бібліотечній мережі Вінниччини. В ньому подаються короткі відомості: про фонди та довідково-бібліографічний апарат бібліотек системи Міністерства культури і мистецтв, вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації; розкриваються зміст та розмаїття форм і методів бібліотечної роботи.

Довідник приурочено Року культури в України, 5-й річниці встановлення Всеукраїнського дня бібліотек та 100-річчю заснування ОУНБ ім.. К.А. Тімірязєва.

Чимало сторінок присвячено невтомним трудівникам і подвижникам скарбниць духовних надбань людства.

Видання розраховане на керівників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, викладачів, культурологів, працівників сфери культури, громадськість та всіх, хто цікавиться історією та сучасним станом бібліотечної справи на Вінниччині.

 

Шановні колеги, бібліотечні працівники Вінниччини! 

Значною подією в житті області є видання довідника “Вінниччина бібліотечна: сторінки історії та сьогодення.”

Знаковим є те, що це відбувається саме у 2003 році, коли наша держава, прогресивна громадськість, всі, кому не байдужа доля української культури, відзначає, оголошений Указом Президента Л.Д.Кучми, Рік культури в Україні.

Бібліотеки – важлива ланка, фундамент галузі, які, не зважаючи на складні часи, обумовлені фінансовими труднощами, намагаються йти в ногу з життям, примножують, упорядковують і зберігають документні та інформаційні ресурси, доносять їх до користувачів, гідно представляють регіони в світовому інформаційному просторі, створюють привабливий образ своїх установ.

Усвідомлюючи значення бібліотек у розбудові демократичного суспільства, зростає увага держави до проблем і перспектив розвитку бібліотечної справи. Про це свідчить низка документів, прийнятих за останніх кілька років в Україні. Серед них – закони України  “Про бібліотеки і бібліотечну справу”, “Про обов’язковий примірник документів”, Укази Президента України “Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек”, “Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України”, “Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної мережі Internet та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні”, державні програми “Збереження бібліотечних і архівних фондів на 2000-2005 рр.”, “Поповнення бібліотечних фондів на 2003 – 2005 рр.”, “Розвитку краєзнавства на період до 2010р.”

Свідченням турботи про соціальний захист бібліотекарів є Доручення Президента України “Про ліквідацію неповної зайнятості працівників галузі культури та підвищення їм заробітної плати”

Вся нормативно-законодавча база діє, вона конкретизується у документах регіонального значення, сприяє збереженню і розвитку бібліотек, як частини національного культурного надбання, вселяє надію на подальше покращення їх діяльності та матеріально – технічного забезпечення.

Бібліотечна Вінниччина сьогодні – це одна з найбільших в Україні за мережею, бібліотечним фондом і кадровим потенціалом, вона займає провідні місця в питаннях впровадження нових інформаційних технологій, проектній діяльності, роботі в напрямку “Бібліотека і влада”, відома своїми добрими традиціями та новаціями. Враховуючи значні напрацювання ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, центральних районних бібліотек, область стала місцем проведення регіональних та Всеукраїнських форумів бібліотечних працівників.

Вінниччина може гордитися бібліотечними кадрами, справжніми патріотами та ентузіастами своєї справи, професіоналами, які прагнуть виконувати свою місію, забезпечуючи конституційне право кожного громадянина на одержання інформації.

Довідник “Вінниччина бібліотечна” є своєрідним підсумком діяльності бібліотек за останні десятиріччя, вшанування самовідданої праці бібліотекарів області.

Хочу висловити сподівання, що органи виконавчої влади і місцевого самоврядування всіх рівнів Вінницької області посилять свою увагу до проблем бібліотек і соціального захисту бібліотекарів, докладуть зусиль до поліпшення їх фінансового стану та зміцнення матеріально-технічної бази.

Щиро вітаю всіх бібліотечних працівників Вінниччини, громадськість, користувачів з виходом у світ цього видання. Бажаю бібліотечним установам стабільності і процвітання, а бібліотекарям міцного здоров’я, творчих здобутків, упевненості в завтрашньому дні, божого благословення.


ВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

 1. Вступ
 2. Бібліотеки України: тенденції розвитку
 3. Бібліотеки області: коротка історія та
 4. БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
 5. Вінницька обласна бібліотека
 6. Частина 1
 7. Частина 2
 8. Частина 3
 9. Частина 4
 10. Частина 5
 11. Частина 6
 12. Частина 7
 13. Частина 8
 14. Частина 9
 15. Частина 10

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше