ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

Версія для друку

Тульчинська централізована

бібліотечна система

 

Тульчинський район у 1974 році першим в області здійснив централізацію бібліотечної мережі. Фонд – універсальний – 602,7 тис. од., в т. ч. укр. мовою – 50,2 тис.

Щороку обслуговує біля 23 тис. користувачів, в т. ч. дітей – 4,0 тис., майже 4,5 тис. юнацтва.

В ЦБС працює 13 клубів, 1 літературно-мистецьке об’єднання.

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 23600, м. Тульчин, вул. Незалежності, 8

Тел.: 2-14-47

Режим роботи: з 8 до 17 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 13 чол.

Заснована: в 1917 році

Фонд – універсальний – 58,2 тис. прим., 75 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., юнац. відділ, МБА. Щороку обслуговує понад 5 тис. користувачів.

Додаткові платні послуги: бібліографічний пошук підвищеної складності; позачергове користування літературою підвищеного попиту; абонемент вихідного дня; користування МБА; нічний абонемент; “пайова участь” у передплаті журналів; надання послуг в оформленні реєстраційних документів користувачів бібліотеки; пеня за порушення термінів користування документами та ін.

 

Сторінки історії:

Коротка хроніка подій:

1917 р. – відкрито народний клуб-бібліотеку (будинок Хітермана, сучасна вул. О. Суворова);

1922 р. – створено невелику бібліотеку по вул. В. Леніна (колишнє приміщення пошти);

1926 р. – на її базі утворюється бібліотека, якій надається статус районної;

1933 р. – очолила райбібліотеку О. Майданіч;

1940 р. – фонд установи налічує 25 тис. примірників;

1941-1944 рр. – в роки фашистської окупації майже повністю було знищено книжковий фонд, каталоги і картотеки;

1944 р. – після звільнення міста від окупантів, бібліотека відновлює роботу в приміщенні по вул. В. Леніна (біля сучасного автовокзалу);

1946 р. – установа переходить у приміщення районного будинку культури (колишній Домініканський собор); її завідувачем призначений М.Т. Анікеєв;

1959 р. – введено відкритий доступ до книжкових фондів; бібліотека стає центром з надання методичної допомоги бібліотекам району;

1974 р. – отримує окреме приміщення колишнього маєтку графа Станіслава Фелікса Потоцького, в якому знаходиться понині.

Великий внесок у розбудову бібліотеки зробили її директори – Н.І. Козинська, Н.Д. Косенко, Г.О. Давикоза, М.Д. Подолянчук, Г.О. Погребняк, які виховали численних ентузіастів своєї справи.

На десятки років з життям Тульчинської бібліотеки переплели свої долі ветерани праці Т.П. Ключкіна, Д.О. Ковтун, І.П. Плакида, Р.П. Патлатюк. Їх справу продовжили Л.А. Юзефчук, В.Р. Черній, Н.О. Максимович, Е.С. Крижанівський, Р.А. Гатунок, П.Д. Мандебура, Н.І. Мрочко, Л.Г. Романенко, М.І. Мадюдя.

Центральна районна бібліотека спрямовує свою роботу на пошук і впровадження нових цікавих форм роботи з читачами. При відділі обслуговування ЦБ уже 6 років працює літературно-мистецьке об’єднання “Оберіг”, де проходять творчі звіти, авторські вечори, зустрічі з цікавими людьми, презентації книг. Літературна світлиця гостинно приймала всіх шанувальників творчості А.А. Бортняка місцевих поетів, художників, композиторів. Подією для всіх учасників стала презентація картини-портрета поета, яку написав член об'єднання, художник М.І. Богуш. У юнацькому відділі ЦБ працюють клуб любителів поезії “Ліра”, що об’єднує старшокласників місцевих шкіл, студентів навчальних закладів, та фан-клуб “Вселенная”, члени якого – любителі сучасної музики.

Бібліотека визначила пріоритети і працює над їх реалізацією, серед яких: комплектування фонду офіційних документів; формування фактографічних баз даних; організація служби зв’язку між органами влади і населенням.

Для кращого інформування жителів району з питань місцевого самоврядування, при центральній бібліотеці оформлено постійнодіючий інформаційний стенд: “Бібліотека. Влада. Інформація”. Створено тематичні папки-досьє з найактуальніших питань, що цікавлять читачів.

Досвід роботи бібліотеки з цього питання був схвально оцінений фахівцями Міністерства культури і мистецтв України, тому вона стала місцем проведення у жовтні 2000 р. виїзного засідання учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів обласних наукових бібліотек на тему: “Бібліотека і влада”

 

Пономарьова Раїса Василівна, директор ЦБС.

Народилася 20 лютого 1954 року на Хмельниччині. Закінчила Тульчинське училище культури, а в 1984 році – Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука. Працювала на всіх ділянках бібліотечної роботи, з 1990 року очолює ЦБС.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 23600, м. Тульчин, вул. Незалежності, 8

Тел.: 2-32-30

Режим роботи: з 8 до 17 год.

                                Вихідний – неділя

Штат: 5 чол.

Заснована: в 1944 році

Фонд – універсальний – 18,9 тис. прим., 25 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., для кер. дит. чит. каталоги; картотеки: СКС, краєзн. л-ри.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб. Щороку обслуговує 2,5 тис. користувачів і видає біля 60 тис. примірників книг, періодики.

 

Сторінки історії:

З метою поліпшення бібліотечного обслуговування учнів шкіл міста, приблизно у квітні 1945 року, при районній бібліотеці для дорослих організовується дитячий відділ. На цей час фонд налічував 300 книг, якими користувалися 212 читачів.

20 серпня 1946 року на базі дитячого відділу організовується районна бібліотека для дітей та юнацтва в штаті якої – 2 бібліотечних працівника. Завідуючою бібліотеки була М.С. Черній. Для книгозбірні в середній школі № 3 виділяється одна велика кімната, в якій розмістили абонемент і читальний зал. На кінець року в ній нараховувалось 1000 книг і вона обслуговувала 340 читачів.

В 1949 році бібліотеку переводять в приміщення районного Будинку культури (колишній Домініканський собор). Вона значно розширюється і вже на початок 1951 року тут створюються два абонементи: для дошкільників і учнів молодших класів та дітей середнього і старшого шкільного віку, загальний читальний зал. В цей час на посаду завідуючого призначається колишній директор Тульчинського культурно-освітнього училища Ю.О. Недригайло, який вніс чималий внесок в розвиток бібліотечної справи.

23 лютого 1959 року бібліотеки розпочали обслуговування читачів шляхом відкритого доступу до книжкових фондів.

На кінець 1959 року у фондах бібліотеки нараховувалось 22259 примірників книг. На весь фонд були упорядковані службовий абетковийта читацький систематичний каталоги, картотеки-ширми для молодших читачів, крім цього, до послуг читачів було 14 тематичних картотек.

В кінці 1962 року бібліотека реорганізовується в районну бібліотеку для дітей.

В грудні 1969 року завідуючою бібліотеки призначається Подолянчук М.Д.

В 1973 році в районі розпочалася активна підготовка державних бібліотек до централізації.

Працівниками районної бібліотеки для дітей була проведена велика робота. Вони готували до централізації не лише свою бібліотеку, а й надавали методичну і практичну допомогу працівникам сільських бібліотек.

З січня 1974 року районна бібліотека для дітей стає структурним підрозділом ЦБС.

Бібліотеці для дітей було передано частину першого поверху ЦБ площею 219 м?. Отже, з 1976 року і до цього часу бібліотека має відповідне приміщення, де створено оптимальні умови для роботи з юними читачами.

Поріднити дітей з друкованим словом, зробити його другом і порадником – головне завдання дитячої книгозбірні.

Найефективнішими формами популяризації літератури серед дітей є масові заходи, діяльність клубів і об’єднань за інтересами. На протязі кількох років діє клуб “Червона калина”, організований бібліотекою спільно із ЗОШ № 1. Напрямок його роботи – народознавство, відродження української національної літератури, культури, звичаїв, традицій, обрядів. Найбільше запам’яталися його членам такі родинні свята як “Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний”, “Шануй батька й неньку”, “Традиції моєї сім’ї”.

Не забуває книгозбірня і про молодших школярів. Саме для них працює клуб “Барвінчата”.

Час від часу діти запрошуються на зустрічі з цікавими людьми, їм пропонується взяти участь в літературному ранку, тематичному вечорі, переглянути нову літературу.

Районна бібліотека для дітей – активний учасник проведення різних акцій і конкурсів.

Діти взяли участь в акції “Подаруй бібліотеці книгу”, що продовжується до цього часу, конкурсі “Я і мої права”, присвяченому 10-й річниці прийняття ООН „Конвенції про права дитини”.

Бібліотека визначила пріоритети і робить усе можливе, щоб стати центром духовної культури та організації дозвілля юних мешканців міста.

 

Сорокова Людмила Михайлівна, зав. бібліотекою.

Народилася 1953 року в с. Рахни-Лісові Шаргородського району. У 1971 р. закінчила Могильовський бібліотечний технікум ім. О.С. Пушкіна (Республіка Білорусь), в 1994 р. – Харківський державний інститут культури. Працювала у бібліотеках Білорусії, Волинської області. З 1988 р. працює в Тульчинській ЦБС, на даній посаді з 1996 р.

 

5.   Бібліотека-філіал с. Богданівка

Тульчинської ЦБС

 

Адреса: с. Богданівка, Тульчинського р-ну, Вінницької обл., вул. Б. Хмельницького,16

Режим роботи: з 12 до 15 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 1 чол.

Заснована: в 1950 році. Сучасна назва з 1974 року.

Фонд  – універсальний – 19,1 тис. прим. книг, в т.ч. укр. мовою – 9,8 тис. прим. книг, 7 назв газет та журналів.

ДБА: абетк., сист. каталоги; картотеки: СКС, краєзн. л-ри.

Бібл. обслуг.: чит. зал, абет., дит. аб., МБА. Щороку бібліотека обслуговує понад 400 читачів, в т.ч. більше 200 – діти, юнацтво.

При бібліотеці діє музичне об’єднання “Троїсті музики”.

 

Сторінки історії:

Богданівська сільська бібліотека-філіал – одна з найкращих бібліотек Тульчинської ЦБС. Очолює установу Поплавський С.М., який першим серед бібліотекарів області в 1973 р. отримав почесне звання “Заслужений працівник культури”.

В 1969 році, очолюваній ним установі присвоєно звання “Бібліотека відмінної роботи”.

Одним із основних напрямків роботи бібліотеки є популяризація краєзнавчої літератури, відродження народних традицій, обрядів та звичаїв, вивчення історії свого села.

С.М. Поплавський – ініціатор створення в селі краєзнавчого музею, при якому діє клуб “Краєзнавець”, він також автор написання історії села. Під його керівництвом в 1954 році при сільській бібліотеці було створено самодіяльний ансамбль “Троїсті музики”. Перші репетиції цього творчого колективу проходили в читальному залі бібліотеки. Сьогодні “Троїсті музики” – це народний аматорський колектив, без виступу якого не обходиться жодне свято в селі і конкурс в районі. В його репертуарі більше 100 назв українських пісень, декілька театралізованих фольклорних дійств, зокрема, такі обряди, як “Українське весілля”, “Українські вечорниці” та ін.

Особливо цінним є те, що в ансамблі спільною роботою об’єднано кілька поколінь.

 

Поплавський Семен Миколайович, зав. філіалом, заслужений працівник культури.

Народився 6.06.1933 року в селі Богданівка Тульчинського району Вінницької області. Закінчив Тульчинське училище культури (режисерський відділ в 1954 р.), бібліотечний відділ (1960 р.).

Депутат сільської ради, член її виконкому.

 

4. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

смт Кирнасівка

Носулько Марія Іллівна

2.

смт Шпиків

Гервега Євгенія Борисівна

3.

Білоусівка

Луценко Марія Василівна

4.

Богданівка

Поплавський Семен Миколайович

5.

Бортники

Балинська Клавдія Миколаївна

6.

Василівка

Ковтонюк Ніна Миколаївна

7.

Ганнопіль

Трач Галина Степанівна

8.

Даньківка

Заводян Людмила Яківна

9.

Дранка

Гончарук Лариса Василівна

10.

Журавлівка

Аляб'єва Катерина Миколаївна

11.

Зарічне

Харук Ніна Миколаївна

12.

Заозерне

Ащук Марина Степанівна

13.

Кинашів

Хавара Оксана Сергіївна

14.

Клебань

Костюк Галина Митрофанівна

15.

Копіївка

Вершигора Катерина Олександрівна

16.

Крищенці

Брикуля Марія Петрівна

17.

Левківці

Богутенко Наталія Михайлівна

18.

Мазурівка

Падуран Оксана Степанівна

19.

Маньківка

Таратунська Оксана Миколаївна

20.

Михайлівка

Заремба Наталія Василівна

21.

Маяки

Сидорук Любов Василівна

22.

Нестерварка

Коваль Світлана Федорівна

23.

Петрашівка

Черній Галина Петрівна

24.

Печера

Поляруш Тетяна Володимирівна

25.

Сільниця

Ронська Надія Олександрівна

26.

Суворовське № 1

Демчук Світлана Василівна

27.

Суворовське № 2

Палій Анатолій Петрович

28.

Тарасівка

Стахова Алла Сергіївна

29.

Тиманівка

Білоус Надія Костянтинівна

30.

Торків

Руда Тетяна Іванівна

31.

Холодівка

Танащук Наталія Семенівна

32.

Шура-Копіївська

Цибрій Валентина Овсіївна

33.

Юрківка

Момотюк Наталія Іванівна

 

5. Клуби-бібліотек:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. клубом-бібліоекою

1

Гути

Коваль Катерина Герасимівна

2

Одаї

Трачук Галина Василівна

3

Шпиківка

Покиньчереда Галина Михайлівна

 

Подолянчук Марія Дмитрівна.

Народилася 13 лютого 1929 року в селі Вила-Ярузькі Могилів-Подільського району. Закінчила Тульчинське культосвітнє училище (1950 р.). Працювала в галузі на різних посадах (Шпиків, Тростянець, Тульчин).

З 1977 по 1984 рр. – директор Тульчинської ЦБС, яка за підсумками роботи неодноразово займала призові місця в області та нагороджувалася перехідним Червоним прапором, носила звання “Бібліотека відмінної роботи”. Зробила значний внесок в зміцнення матеріально-технічної бази бібліотек району, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджена медаллю “Ветеран праці”, ювілейною медаллю “За доблестный труд”, пам’ятним знаком “50 років визволення України від німецько-фашистських загарбників”.

 

Хмільницька централізована

бібліотечна система

 

Реформування бібліотечної галузі в районі розпочалося в 1977 році, а завершилося в 1978. Фонд – універсальний – 771,5 примірників, з яких 51,5% – укр. мовою. Періодичних видань 128 назв. Обслуговує ЦБС 29,0 тис. користувачів, в т.ч. 4,8 тис. читачів юнацького віку та 9,6 тис. дітей.

В ЦБС працює 8 клубів та об’єднань за інтересами, більшість з них – для дітей і підлітків.

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 22000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул. В. Леніна, 2

Тел.: 26-58

Режим роботи: з 10 до 18 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 10 чол.

Заснована: в 1921 році

Фонд – універсальний – 49,8 тис. прим., в т.ч. укр. мовою – 51,5%, 40 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., звед. краєзн. каталоги; картотеки: СКС, реєстр. період видань, фактограф.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., юн. відділ, МБА. Щороку обслуговує 2,5 тис. читачів. Діють клуби “Ми – разом”; “Золота троянда”.

Додаткові платні послуги: оформлення реєстраційних документів; нічний абонемент; абонемент вихідного дня; ксерокопіювання.

Благодійники бібліотеки: редакція газети “Київські вісті”, НДП, СПУ, МП “Фенікс”, настоятель Різдво-Богородицького храму отець Олексій.

 

Сторінки історії:

В м. Хмільнику до революції, не було жодної бібліотеки. На початку 20-х років “Попечительство про народну твердість” організувало чайну-читальню, два невеличкі книжкові магазини, друкарню, фотографію. І тільки у 1921 р. було відкрито шість хат-читалень, в тому числі центральну міську бібліотеку з читальнею.

На той час бібліотека передплачувала 13 назв журналів, започатковано абетковий каталог. Фонд бібліотеки налічував 1000 книг. Проводилися тематичні вечори, читацькі конференції, бесіди, сходи – все це проходило в розмовній формі. Для неосвічених людей запроваджувались голосні читання з використанням плакатів.

В 1929 р. бібліотека організувала спеціальну  виїзну виставку по селах. В 1929-1930 рр. збільшується фонд бібліотеки, записується більше читачів, в 1939 році фонд складає 6000 книг. В 1940 році тут уже працюють фахівці з вищою освітою, запит на книги зростає з кожним днем.

Під час Великої Вітчизняної війни приміщення бібліотеки було зруйновано, більше половини фонду знищено. В післявоєнні роки бібліотека знаходилась в приміщенні церкви.

В 1949 році книгозбірню переводять в приміщення швейної фабрики, вона обслуговує 34 сільських бібліотеки, а її фонд на кінець 1961 року налічував 16,1 тис. прим.; в практику роботи впроваджується кращий досвід області та республіки. Сьогоднішні ветерани бібліотечної справи М.Г. Федосова, Г.І. Мироненко, В.К. Саприкіна, Л.О. Смоляк очолювали основні відділи ЦБ, якнайкращим чином організовували її роботу.

В 1970 р. бібліотеці виділено нове приміщення, з її працівниками систематично проводяться методичні дні, семінари.

В 90-х роках бібліотеку було переведено в приміщення колишнього райкому партії. Нові надходження за рік складають 3,8 тис. книг, а її фонд налічує 61,7 документів, виписується більше 100 назв періодичних видань. Ці роки характеризуються подальшим поліпшенням всієї роботи, запроваджуються нові форми: показовий літературно-музичний вечір “Людина з легенди”, присвячений 80-річчю від дня народження Героя Радянського Союзу, національного героя Франції В.В. Порика (с. Порик), конкурси ерудитів, літературні вернісажі, уроки краєзнавства (з записом на відеоплівку), бенефіс читача, костюмоване шоу літературних героїв, вечір-інтерв’ю, “Поле чудес”, “Круглий стіл”, репортажні огляди, творчі диспути, години поезії, тощо. В повсякденній практиці традиційним стало проведення бібліографічних оглядів, в читальному залі ЦБ для вчителів міста і району було організовано день фахівця “Освіта: проблеми, пошук, творчість” та день інформації “Імена світової літератури”, книжково-ілюстративна виставка: “Права людини – над усе”, біля якої  проводилися бібліографічні огляди: “Право на захист”, “Критерій істини-закон”, “Сім’я. Держава. Суспільство. Закон”.

В 2002 р. бібліотеку переводять в приміщення РБК.

Тісна співпраця поєднує бібліотеку з благодійними фондами, центром зайнятості, правоохоронними органами, соціальними службами, відділом у справах сім’ї і молоді

Не залишаються поза увагою люди, які потребують особливої уваги, зокрема діти-інваліди. Для них і їх батьків при бібліотеці, діє клуб за інтересами “Ми разом”, на засіданнях якого проходять заходи на теми: “Радісне свято Різдва”, “Любов’ю дорожити вмійте”, “І буде мати на землі”.

Чільне місце займає краєзнавча робота. До 640-річчя м. Хмільника проведено день краєзнавства “Про мій Хмільник так просто не сказати”, зацікавила відвідувачів і книжково-ілюстративна виставка “Мій Хмільник – моя краса і гордість”.

ЦБ є методичним, координаційним центром для всіх сільських бібліотек-філіалів і бібліотек інших відомств.

На часі – реалізація державних і регіональних програм.

 

Попова Зоя Миколаївна, директор ЦБС.

Народилася 1948 року. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука. Стаж бібліотечної роботи – 30 років. На даній посаді з 1998 року.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 22000, Вінницька обл., м. Хмільник, вул. В. Леніна, 2

Тел.: 25-29

Режим роботи: з 9 до 18 год.

Штат: 5 чол.

Заснована: 1936-1937 рр.

Фонд – універсальний – 40,2 тис. прим., в т.ч. укр. мовою – 66,4%

ДБА: каталоги: абетк., сист.: для 2-3, 5-9 кл., юнацтва; картотеки: СКС, реєстраційна періодичних видань, краєзнавча.

Бібл. обслуг.: аб. дошкільників та учнів 1-4 ,5-9 кл., чит. зал. Щорічно обслуговує 3,3 тис. користувачів-дітей

Діє літературно-мистецьке об’єднання: “Подільські самоцвіти”.

Благодійники бібліотеки та спонсори: МП “Фенікс”, НДП, приватні особи.

 

Сторінки історії:                                                               

 

Это не морское жилье обильное, безукоризненное и беспорочное.

Это училище человеческих душ, делающее способным к труду, кафедра жизни, седалище ценных суждений, очищение невежества.

(Надпись в библиотеке 1459 г.)

 

В історії Хмільницької районної дитячої бібліотеки є цікаві сторінки, адже, за свідченнями старожилів, вона була відкрита, приблизно в 1936-1937 роках. Відомостей про її роботу в довоєнний час, на жаль, не збереглося.

Як стверджують колишній інспектор районного відділу культури В.Н. Авраменко та бібліотекар Л.О. Смоляк, районна бібліотека для дітей та юнацтва відновила роботу в 1947 році. З 1947 по 1955 рр. бібліотеку очолювала М.І. Пришак, а з 1955 по 1991 рік – А.С. Струтинська.

В цей період книгозбірня містилася в непридатних приміщеннях. У 50-80 роках тут працювали справжні ентузіасти бібліотечної справи М.С. Плужник, Т.О. Крігер, О.А. Гаврилюк, М.Я. Косань, В.П. Грицишина, В. Духневич, Р.О. Шнапер Це вони в нелегких умовах становлення бібліотечної справи, шукали й знаходили шляхи до розуму та серця кожного читача.

Основними формами пропаганди літератури на той час були: голосні читання, книжкові виставки, читацькі конференції і ін.

Велику допомогу в роботі бібліотеки в ці роки надавали пенсіонери І.В. Крисько – перший комсомолець в районі, один з героїв книги Григор’єва Н.Ф. “Бронепоїзд Ґандзя” та Уриновський П.С., які часто виступали перед юними читачами.

Про організаційну роботу по залученню дітей до користування послугами бібліотеки красномовно говорять такі дані: якщо в 1960 році в бібліотеці було 1365 читачів, яким  видано 43,2 тис. примірників книг, то в 1974 р. її послугами користувались вже 2916 дітей, а книговидача становила 68,0 тис. одиниць.

На цей час у фондах книгозбірні було зібрано 25,2 тис. примірників книг. Бібліотека неодноразово нагороджувалася почесними грамотами обласного управління культури та райвідділу культури.

Період з 1992 по 1997 рр. характеризується рядом організаційних заходів щодо поліпшення роботи бібліотеки, її діяльність координується з осередком Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка, шкільними бібліотеками району та міста, учителями-предметниками, вихователями дитячих садків, Будинком культури, музичною школою. Проводяться семінари, практикуми, виїзди до сільських книгозбірень, активно впроваджується кращий досвід роботи з дітьми.

Значно поліпшився довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, каталоги і картотеки наповнювались новими тематичними рубриками. Послугами бібліотеки, фонд якої складає більше 40 тис. примірників, користується понад 3 тисячі читачів. На абонементах представлені книжки з усіх галузей знань, які видаються для читання вдома. Працівники бібліотеки зосередили свою увагу на допомозі дітям глибше усвідомити роль рідної мови, культури і історії України в житті суспільства, вона стала для них справжньою школою людяності, чуйності і поваги, навчали молоде покоління бачити, мислити, відкривати й дивуватися, прищеплювали любов до великого джерела знань – книги. Надається і методично-практична допомога працівникам сільських бібліотек та шкіл, дитячих садків району та міста. Неодноразово на базі дитячої бібліотеки проводяться обласні семінари по роботі з дітьми. В пропаганді літератури та проведенні виховної роботи з читачами активно використовуються технічні засоби.

В січні 1997 року було об’єднано районну дитячу та міську бібліотеки для юнацтва, установа отримала назву “Районна дитяча та юнацька бібліотека”. Фонд її поповнився на 16 тис. прим. книг. Таке об’єднання дозволило більш раціонально використовувати єдиний бібліотечний фонд, повніше задовільнити запити читачів.

В 2002 році бібліотека переведена в приміщення районного Будинку культури.

Цікава та різноманітна робота бібліотеки постійно висвітлюється на сторінках районної, обласних та республіканських газет, різноманітна і тематика цих публікацій: це  діяльність літературно-мистецького об’єднання “Подільські самоцвіти”, яким керує Г.І. Панаскевич, розповідь про свято “Ми матір називаємо святою”, на якому вшановувалися багатодітні родини Андрощуків, Шеремети, Бевз та свято “Іде Святий Миколай...”,  де роздавали дітям і подарунки від чудотворця, і тістечка – “миколайчики”, які власноруч спекли працівники бібліотеки.

 

Панаскевич Ганна Іванівна, зав. бібліотекою.

Народилася 1947 року, освіта вища бібліотечна. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука. Стаж роботи – 33 роки, на даній посаді з 1998 р.

               

3.   Бібліотека для дітей с. Уланів

 

Адреса: Вінницька обл., Хмільницький р-н, с. Уланів

Заснована: в 1954 році

Фонд – універсальний – 18657 кн., журн., газ.

ДБА: абетк.., сист. каталоги 2-4 та 5-9 кл.; краєзн. карт., СКС, карт. період. вид.

Бібл. обслуг.: аб.; чит. зал; МБА. Щорічно обслуговує 726 читачів.

Функціонує клуб – “Берегиня”.

 

Сторінки історії:

Уланівська бібліотека для дітей заснована в жовтні 1954 р. (раніше вона була при дорослій бібліотеці, як дитячий відділ). Після заснування бібліотеки книжковий фонд було перенесено в маленьку кімнату при будинку культури, яка займала 10 м?. Бібліотека обслуговувала дітей 1-10 класів, її книжковий фонд становив 1265 прим., читачів на кінець 1954 р. було 330, а книговидача становила – 8270 прим. Штат бібліотеки складався із 2 працівників, її очолювала Квашук А.О.

В квітні 1955 р. установу було переведено в приміщення будинку сільської ради.

В 1958 р. тодішнім Уланівським відділом культури було закуплено “Фінський будинок”, де з 1950 року на площі 80 м? (4 кімн.) і було розміщено бібліотеку. Приміщення відповідало своєму призначенню, тут працювали читальний зал, абонемент, ігрова кімната.

З серпня 1958 р. на посаду бібліотекаря була призначена Фромпівська П.С.

В 1960 р. запроваджено відкритий доступ до фонду. В даний час читанням в бібліотеці охоплені всі діти шкільного віку населеного пункту. Працівники бібліотеки намагаються донести книги до кожного читача, враховуючи їх різноманітні запити і потреби. Проводиться змістовна соціокультурна діяльність – дитячі ранки, конкурси, вікторини, уроки народознавства.

 

Павлюк Інна Леонідівна, зав. філіалом. Народилася в 1966 р. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (1999 р.), стаж – 8 років.

 

4. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

Березка

Паращук Галина Михайлівна

2.

Білий Рукав

Поліщук Галина Федорівна

3.

Великий Митник

Каньшина Ольга Сергіївна

4.

Великий Остріжок

Безверхня Неоніла Михайлівна

5.

Вишенька

Снігур Валентина Леонідівна

6.

Воробіївка

Ващенко Любов Миколаївна

7.

Воронівці

Осадчук Марія Іванівна

8.

Голодьки

Збрищак Галина Михайлівна

9.

Дубрівка

Кирєєва Галина Василівна

10.

Думенки

Королишина Любомира Романівна

11.

Жданівка

Вонхольська Владислава Степанівна

12.

Качанівка

Кісіль Катерина Анатоліївна

13.

Колибабинці

Кабанчук Тетяна Яківна

14.

Кропивна

Телішевська Надія Трохимівна

15.

Кирилівка

Волосенко Ольга Іллінічна

16.

Кривошиї

Рекрут Віра Антонівна

17.

Кустівці

Бобровська Валентина Василівна

18.

Куманівці

Кухар Тетяна Іванівна

19.

Лелітка

Ковальчук Катерина Михайлівна

20.

Лозна

Мадай Тетяна Йосипівна

21.

Лозова

Моторна Поліна Іванівна

22.

Маркуші

Федоришина Наталія Борисівна

23.

Мар’янівка

Луцкова Галина Петрівна

24.

Митинці

Бойко Ніна Григорівна

25.

Морозівка

Блажевська Тетяна Володимирівна

26.

Малий Митник

Бабюк Раїса Петрівна

27.

Осична

Гродецька Міла Віталіївна

28.

Педоси

Моторна Поліна Іванівна

29.

Пагурці

Возна Тетяна Петрівна

30.

Петриківці

Ткачук Валентина Миколаївна

31.

Порик І

Шикула Марія Михайлівна

32.

Подорожна

Чабанюк Євгенія Григорівна

33.

Пустовійти

Дімітрова Лідія Василівна

34.

Рогинці

Лемберг Людмила Андріївна

35.

Сальниця

Степаненко Людмила Оверківна

36.

Скаржниці

Амонс Леоніда Францівна

37.

Ступник

Мельник Анастасія Іванівна

38.

Сьомаки

Щербатюк Людмила Митрофанівна

39.

Сулківка

Грогуль Людмила Миколаївна

40

Терешпіль

Михалинчук Тетяна Євгенівна

41.

Томашпіль

Ковальчук Галина П.

42.

Торчин

Залюбівська Людмила Іванівна

43.

Уланів (доросла)

Грищенко Василь Васильович

44.

Філіопіль

Попик Фелікса Володимирівна

45.

Чепелі

Пащенко Галина Іванівна

46

Широка Гребля

Задорожнюк Марія Володимирівна

 

5. Мережа клуб-бібліотек

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові

зав. клубом-бібліотекою

1.

Клітенка

Сальвук Лариса Петрівна

2.

Крупин

Бублик Ганна Федорівна

3.

Кушелівка

Цюрпіта Лідія Іванівна

4.

Лисогірка

Ковальчук Антоніна Олександрівна

5.

Малий Остріжок

Маркевич Наталія Іванівна

6.

Порик ІІ

Тушевська Алла Леонідівна

7.

Семки

Ткачук Людмила Павлівна

8.

Сербанівка

Козак Катерина В.

9.

Сміла

Кудінова Наталія Іванівна

10.

Соколова

Тицько Галина Петрівна

11.

Стара Гута

Коломієць Галина Кузьмівна

12.

Хутори-Кривошиїнецькі

Деркач Любов Романівна

13.

Чеснівка

Мовчанюк Людмила Михайлівна


ВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

 1. Вступ
 2. Бібліотеки України: тенденції розвитку
 3. Бібліотеки області: коротка історія та
 4. БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
 5. Вінницька обласна бібліотека
 6. Частина 1
 7. Частина 2
 8. Частина 3
 9. Частина 4
 10. Частина 5
 11. Частина 6
 12. Частина 7
 13. Частина 8
 14. Частина 9
 15. Частина 10

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше