ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

Версія для друку

Томашпільська централізована

бібліотечна система

 

ЦБС створена в 1979 році. Фонд – універсальний – 399,5 примірників, в т.ч. укр. мовою – 47,1%. Щороку обслуговує 12,5 тис. читачів, з них – 3,9 тис. дітей та 2,8 тис. – юнацтво.

В ЦБС працює 13 любительських об’єднань і клубів за інтересами.

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 24200, Вінницька обл., смт Томашпіль, вул. В. Леніна, 5

Тел.: 2-15-65

Режим роботи: з 9 до 18 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 11 чол.

Заснована: в 1926 році

Фонд – універсальний – 58,2 тис. од., 56 назв – газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., звед. краєзн. каталоги; картотеки: СКС.

Бібл. обслуг.: аб., чит. зал, юн. кафедра, МБА. Щороку обслуговує 2,3 тис. читачів, в т.ч. 560 – юнацького віку.

Функціонує 2 об’єднання – “Гармонія” та “Щедра грядка”.

 

Сторінки історії та сьогодення:

Перші відомості про бібліотеку в смт Томашполі зустрічаються в архівних документах від 1 жовтня 1926 року.

В післявоєнний період на базі міської бібліотеки почала діяти районна бібліотека для дорослих. Дякуючи самовідданій праці тодішніх працівників бібліотеки Щеголіхіній М.А., Сікорщук А., Маш Л.І., бібліотека перетворилась в авторитетний культосвітній заклад райцентру. Книгозбірню було переведено із пристовованого приміщення в РБК, яке томашпільчани добудовували методом "народної будови". В просторих кімнатах бібліотекарі налагодили обслуговування населення райцентру, створили ДБА.

Після реорганізації району, бібліотека втратила функції методичного центру і функціонувала з 1963 по 1966 рр. як міська бібліотека. Матеріальна база і книжковий фонд за цей період значно погіршились. Після відновлення району бібліотека знову стала центром методичного керівництва для 37 бібліотек району: книжковий фонд в 1972 році нараховував 24 тис. примірників, в районній бібліотеці для дітей – 15 тис. примірників, з загальною кількістю читачів в них – понад 3 тис. чоловік.

В 1979 році установа стає головною бібліотекою утвореної централізованої бібліотечної системи. За 21 рік існування ЦБС, в ЦБ склався стабільний висококваліфікований колектив. У читачів та колег по роботі користуються авторитетом і повагою ветерани бібліотечної справи Кмітович О.К., Сікорщук А.Д., Бірюкова П.М., Продан Т.Ф., більше 20 років працюють сумлінно зав. відділом комплектування Грушевич В.М., бібліотекарі Хобер В.М., Чорна Г.І. Кращим бібліотекарем області в конкурсі “Кращий за професією” в 1996 році визнано бібліографа-краєзнавця Пальчак Т.Я.

За останнє десятиліття бібліотека вже двічі змінювала помешкання: в 1991 році переведена в приміщення колишнього райкому партії, а в 2000 – в приміщення ДМШ. До послуг читачів – сучасний читальний зал, де організовано книжкові виставки, а також виставки місцевих художників-аматорів, умільців, тут проводяться тематичні, літературно-музичні та мистецькі заходи.

Основною діяльністю центральної бібліотеки є надання можливості вибору і одержання літератури для задоволення загальноосвітніх, культурних і професійних запитів читачів селища і району та методичного забезпечення функціонування бібліотек.

Пріоритетним напрямком у діяльності бібліотеки є забезпечення „прозорості” рішень органів місцевої влади і самоврядування. Тут здійснюється збір опублікованих і неопублікованих матеріалів, прийнятих місцевими радами, райдержадміністрацією. Формується спеціалізований фонд у вигляді папок-досьє. Особлива увага приділяється створенню баз даних правового характеру.

В полі зору бібліотеки – реалізація державних і регіональних програм патріотичного виховання, здорового способу життя, „Українська родина”, роботи з обдарованою молоддю, "Діти України" та багато інших. Традиційними стали конкурси обдарованих дітей, юних читців: „Шевченко і Поділля”, „Герої книг очима дітей”.

Важливим напрямком роботи є обслуговування людей похилого віку, яким до вподоби бенефіси, зустрічі на теми: „Старість мене вдома не застане”, „Запах зілля з бабусиних долонь”.

Ось уже кілька років при ЦБ працює клуб „Щедра грядка”, його члени неодноразово презентували на районних, обласних виставках вирощені своїми руками екзотичні рослини та фестивалях клубів і об’єднань за інтересами, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек, в результаті проведення акції “Подаруй бібліотеці книгу”, до бібліотеки надійшло 494 прим. видань.

Серед благодійників бібліотеки – заступник голови корпорації “Липівка” Мельник М.Є., заступник голови райдержадміністрації Спірідонова Л.М., пенсіонери Кушнір С.С., Марусяк Г.С., Ситник Л.Д., Темний Е.А., вчителі ЗОШ Залюбівська В.Г., Підкопаєва Н.Д.

З 1980 по 1990 рр. бібліотекою видавався бібліографічний вісник “Томашпільщина на сторінках преси”, а в 1986 році – рекомендаційний бібліографічний список “І.Д. Черняховський”.

 

Нагірняк Валентина Петрівна, директор ЦБС.

Народилася в 1956 році в с. Вищий Ольчедаїв Мурованокуриловецького району, Вінницької області. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука  (1977 р.). Працювала бібліотекарем, зав. райвідділом культури. На даній посаді з 1978 року.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 24200, Вінницька обл., смт Томашпіль, вул. В. Леніна, 5

Тел.: 2-15-65

Режим роботи: з 8 до 17 год.

                                Вихідний – неділя

Штат: 3 чол.

Заснована: в 1952 році

Фонд – універсальний – 15,5 тис. од., 19 назв періодичних видань.

ДБА: абетк., сист. каталоги; картотеки: СКС, краєзн.

Бібл. обслуг.: аб., чит. зал. Щороку обслуговує 1,2 тис. користувачів.

Працює дитячий ляльковий клуб “Буратіно”.

 

Сторінки історії:

Бібліотека створена на базі дитячого відділу Томашпільської районної бібліотеки для дорослих  в 1939 році. Даних про читачів та книжковий фонд не збереглося.

Під час Великої Вітчизняної війни книжковий фонд дитячої бібліотеки був пограбований та спалений.

В 1947 році, на виконання постанови № 260 Ради Міністрів УРСР “Про заходи до зміцнення районних і сільських бібліотек”, при районній бібліотеці спочаткубув організований відділ літератури для дітей та юнацтва, а в 1952 році на його базі була створена районна бібліотека для дітей та юнацтва. Першими працівниками бібліотеки були Мізернюк О.П. та Милосердова Г.С. Бібліотека розташовувалася в одній з кімнат виконавчого комітету районної ради депутатів трудящих.

В 1955 році книжковий фонд бібліотеки для дітей та юнацтва вже нараховував 6,9 тис. примірників, в цьому ж році працівники бібліотеки приступили до складання службового абеткового каталогу.

В 1958 році РДБ переводиться в приміщення районного Будинку піонерів, що дало змогу, крім абонементу, організувати роботу і читального залу. В 1959 році бібліотека переходить на вільний доступ читачів до книжкових фондів, що сприяло збільшенню кількості читачів та книговидач.

В 1970 році бібліотека розпочинає роботу над створенням систематичного каталогу.

В 1975 році відбуваються зміни в структурі бібліотеки: починають працювати два відділи – обслуговування дошкільників та учнів 1-3 та 4-8 класів. Відповідні зміни відбуваються в штаті бібліотеки – обслуговування юних жителів Томашполя здійснюють три працівники.

В 1979 році бібліотеки Томашпільського району, що підпорядковані Міністерству культури, об’єднуються в ЦБС. Томашпільська РДБ стає методичним центром по забезпеченню роботи бібліотек району з питань обслуговування читачів-дітей.

Вагомий внесок в діяльність районної бібліотеки для дітей та обслуговування юних жителів селища внесла Забуранна Е.А. З 1976 року і до кінця свого короткого життя (1984 р.) вона очолювала колектив бібліотеки.

Повагою серед маленьких жителів Томашполя користується Ставицька Є.О.: п’ять років вона працювала завідуючою РДБ, а в даний час – бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-9 класів та керівників дитячого читання.

В 2000 році РДБ переведена в приміщення Томашпільської ДМШ.

 

Кукуруза Євгенія Михайлівна, зав. бібліотекою.

Народилася 1966 року в с. Гнаткові Томашпільського району. Закінчила Киїівський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (1993 р.). На даній посаді  з 1990 року.

 

3. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

Антонівка

Побережна Олена Яківна

2.

Антопіль

Горінська Ольга Анатоліївна

3.

В. Русава

Шленськова Тамара Петрівна

4.

Вила

Балдинюк Людмила Григорівна

5.

Вербівка

Волошенюк Лідія Василівна

6.

Вапнярки

Кедь Світлана Сергіївна

7.

Високе

Грабчак Світлана Василівна

8.

Гнатків

Горбатюк Олена Іванівна

9.

Горишків

Мостова Наталя Михайлівна

10.

Жолоби

Миколишина Катерина Володимирівна

11.

Калинка

Тименюк Валентина Андріївна

12.

Кислицьке

Пшенична Ніна Анатоліївна

13.

Комаргород

Костінова Євдокія Миколаївна

14.

Колоденка

Фуштей Поліна Павлівна

15.

Липівка

Бабина Ніна Іванівна

16.

Марківка

Трусь Наталя Володимирівна

17.

Нетребівка

Грубик Ніна Кіндратівна

18.

Олександрівка

Багомедова Тетяна Петрівна

19.

Паланка

Чобан Галина Анатоліївна

20.

Пеньківка

Лозінська Надія Іванівна

21.

Пилипи Борівські

Буренко Людмила Миколаївна

22.

Раково

Швець Ольга Володимирівна

23.

Рожнятівка

Мазур Надія Григорівна

24.

Стіна

Макарова Галина Іванівна

25.

Яланець

Савчук Катерина Іванівна

26.

Яршівка

Балан Марія Антонівна

27.

Томашпіль (міські)

Марчак Тетяна Борисівна

28.

Вапнярка (міські)

Дика Світлана Миколаївна

 

Тростянецька централізована

бібліотечна система

 

ЦБС створена у 1977 році. Фонд – універсальний – 544,3 тис. прим., в т. ч. укр. мовою – 47,4%. Щороку обслуговує 24,3 тис. читачів, в т. ч. дітей – 6,8 тис., 4,4 тис. юнацтва.

Колектив ЦБС неодноразово виборював призові місця в обласному трудовому суперництві. В 1984 році обласними методичними центрами узагальнено і розповсюджено досвід бібліотечного обслуговування читачів, в 1989 році – роботу з бібліотечними кадрами району.

В ЦБС працює 22 клуби та об’єднання за інтересами.

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 24300, смт Тростянець, вул. В. Леніна, 56

Тел.: 2-10-43, 2-26-33

Режим роботи: з 9 до 18 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 11 чол.

Заснована: в 1924 році

Фонд – універсальний – 82,4 тис. одиниць, укр., рос. мовами, 27 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., краєзн., каталоги; картотеки: СКС.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., МБА, юн. кафедра. Щороку обслуговує 2,3 тис. користувачів.

Функціонує літературно-мистецька вітальня “Перлина”. 

 

Сторінки історії:

Історія створення першої в районі бібліотеки повертає нас в 1910 рік, коли при цукровому заводі села Тростянець на базі двокласного училища було відкрито невеличку бібліотеку. А в 1924 році створено першу державну бібліотеку, яка обслуговувала дорослих і дітей. В 1935 році фонд її складав 6 тис. книг.

Під час Великої Вітчизняної війни гітлерівці завдали книгозбірні великої шкоди, проте, вже в 1944 році її роботу було поновлено. Відновлення роззореної районної бібліотеки очолила Ф. Бузиновська.

Директором ЦБС з часу її створення і до 1997 року була Хлопчик Г.П. – здібний організатор і чудовий професіонал бібліотечної справи.

На сучасному етапі визначилися такі основні напрямки роботи: відродження духовності, виховання поваги до України, її народу, історії, традицій. Центральна бібліотека стала осередком інтелектуального творчого, духовного спілкування читачів, інформаційним центром з усіх питань сьогоднішнього дня.

Пріоритетне місце в роботі займає краєзнавство. На базі ЦБ та Верхівської сільської бібліотеки діють краєзнавчі світлиці, при всіх книгозбірнях – краєзнавчі кутки. Головним своїм завданням бібліотекарі вважають – пошук, збір, систематизацію, збереження документальних матеріалів з історії, культури та сучасного життя краю, їх популяризацію та видача читачам у користування. Зібрано матеріали про агронома-селекціонера з смт Тростянця М.Д. Мельника, доктора ветеринарних наук М.Ф. Цимбалюка, академіка, доктора технічних наук професора О.М. Лівінського, працівники бібліотеки листуютьсь з дружиною доктора медичних наук В.Г. Западнюка, дочкою Драй-Хмари – Оксаною Ашер із США.

Бібліотекою підготовлено та видано друкарським способом брошуру до 400-ліття Тростянця – “Тростянецький район: історія і сучасність”, бібліографічні посібники “Письменники Тростянеччини”, “Визначні люди краю”, на поліграфічній базі ЦРБ – збірку матеріалів про художників-земляків “Майстри пензля”, бібліографічний список літератури “Б. Хмельницький на Тростянеччині”; бібліографом-краєзнавцем систематизовано та підготовлено до друку збірки поезій місцевих поетів М. Барбурас “Душі криниця” та М.Ярового “Червона калина”, проведено авторські презентації цих видань.

Великою допомогою в роботі слугують зв’язки з творчою інтелігенцією краю, зокрема, з літературно-мистецьким об’єднанням “Джерело”, яке діє в районі. Нещодавно вийшла в світ перша збірка творів земляків “Подільське перевесло”, проведено презентацію поетичного альманаху, на якій виступили автори збірки С. Шура, З. Мазуренко, Л. Колесник, М. Яровий, Г. Черній, М. Шерник, О. Танасійчук, А. Киричата, Л. Бурдейна, Л. Соловей, В.Христич, М. Прус.

Бібліотека прийняла активну участь у святкуванні 400-річчя Тростянця, заходи, приурочені цій даті, носили назви: "Сонце шле вітання водам синім, п'ють очі Тростянеччини красу", "Земле моя, ти серцю дорога". Низкою заходів відзначено 350-річчя битви під Батогом (с. Четвертинівка) під загальною назвою "Стежками козацької слави".

Створено і систематично поповнюється новими матеріалами центр регіональної інформації. Мешканці Тростянця черпають тут всю інформацію, що стосується діяльності, депутатського корпусу, знайомляться з рішеннями органів місцевої влади та самоврядування, законодавчими актами про військову службу, пенсії, пільги інвалідам.

Співпраця з районним краєзнавчим музеєм сприяє поглибленню вивчення історії своєї маленької батьківщини

 

Кирнична Ніна Максимівна, директор ЦБС.

Народилася 20 травня 1954 року в с. Василівка Тульчинського району, Вінницької області. Закінчила Одеське культурно-освітнє училище (1972 р.) та працювала в Іванівській ЦБС Одеської області.

З 1977 по 1981 рр. – на різних посадах в Тростянецькій ЦБС.

З 1981 по 1991 рр. – в апараті РК КПУ. З 1991 р. – методист, заст. директора ЦБС, з 1997 року – директор ЦБС.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 24300, смт Тростянець, вул. ХХ партз’їзду, 1

Тел.: 2-27-38

Режим роботи: з 8 до 17 год.

                                Вихідний – субота

Штат: 3 чол.

Заснована: в 1953 році

Фонд – універсальний – 30,4 тис. одиниць, в т. ч. укр. мовою – 42,7%, 32 назви газет і журналів.

ДБА: абетк., сист. каталоги; картотеки: СКС.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб. Щороку обслуговує 1,9 тис. читачів.

 

Сторінки історії:

Тростянецька районна бібліотека для дітей заснована 15 серпня 1953 року. Організаторами її були – Бузиновська Ф.Т. та Москаленко О.О. Знаходилась бібліотека в 2-х невеликих кімнатах загальною площею 24 м?, книжковий фонд нараховував 1975 прим. Бібліотека обслуговувала 500 читачів, видаючи їм 1340 книг. Щорічно її  фонд зростав, а кількість читачів та книговидач збільшувались.

В 1955 році на посаду завідуючої  бібліотеки призначається Чорна М.Ф., яка очолювала її до 1992 року.

В 1967 році книгозбірні надається приміщення площею 76 м?, в одній із 3-х просторих кімнат організовується робота читального залу, проводиться масова робота по пропаганді літератури. Це посприяло кращій популяризації бібліотеки, її книжкових фондів, на районних постійнодіючих семінарах бібліотечних працівників один день відводився питанням роботи з дітьми.

В липні 1977 року в районі здійснюється централізація бібліотечної мережі, бібліотека для дітей переводиться на централізоване комплектування фондів.

Починаючи з 1985 року, в практику роботи з читачами запроваджено ряд цікавих форм: вечори, диспути, літературне лото, змагання веселих і начитаних, конкурси ерудитів, літературні лабіринти, уроки доброти, милосердя та народознавства, організовуються лялькові театри “Сонечко”, літературний клуб “Джерело”, в 1993 році – гурток “Умілі руки”.

В 1989 році виконком районної ради передав райвідділу культури вивільнене приміщення пошти. Під районну бібліотеку для дітей в ньому відводиться площа 301 м?, що дало можливість створити нормальні умови роботи з читачами.

В 1992 році заступником директора ЦБС по роботі з дітьми призначається Кирнична Н.М., яка очолювала бібліотеку до 1996 року. При бібліотеці організовується музейна кімната з народознавства “Бабусина світлиця”, в якій представлено речі з побуту українських селян, цікаві експозиції. Вона стала місцем проведення різних заходів народознавчого спрямування. В цьому ж році організовується кімната мистецтв, в якій зібрана відповідна література, організовуються цікаві книжкові виставки. Діти мають можливість прослуховувати музичні грамзаписи, подивитись діафільми, послухати бесіди про видатних людей мистецтва.

В 1997 році при бібліотеці організовується літературно-мистецький клуб “Барвінок”.

Сьогодні РДБ – центр змістовного дозвілля дітей, працівники Супрун Н.Г. та Зарванська А.Г. на чолі з її завідуючою використовують у своїй роботі всі форми та методи популяризації книги, допомагають вирішити одне з найважливіших завдань – привити дитині любов до книги і читання, а відтак, сприяти її різнобічному розвитку.

З перших років свого існування бібліотека приймала активну участь у Всесоюзних, Всеукраїнських та обласних оглядах, конференціях, конкурсах, інших заходах, за що неодноразово нагороджувалася дипломами та грамотами Організаційних комітетів, а її працівники матеріально заохочувались.

 

Стрілець Тамара Анатоліївна, зав. бібліотекою.

Народилася 28 серпня 1964 року в смт Тростянець на Вінниччині. Закінчила Тульчинське училище культури (1982), Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (1989 р.). В системі працює з 1982 року. На даній посаді з 1996 року.

 

3. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

Бережанка

Сліпенчук Світлана Володимирівна

2.

Буди

Кравець Марія Миронівна

3.

Верхівка

Дерещук Надія Семенівна

4.

В. Стратіївка

Погребняк Зінаїда Павлівна

5.

Глибочок

Вогнивенко Ольга Дмитрівна

6.

Гордіївка

Ковтун Наталя Олександрівна

7.

Демидівка

Ременюк Світлана Василівна

8.

Демківка

Голи борода Валентина Дмитрівна

9.

Ілляшівка

Надрага Галина Миколаївна

10.

Капустяни

Багрій Галина Володимирівна

11.

Козинці

Романюк Галина Василівна

12.

Летківка

Рапава Галина Іванівна

13.

М. Стратіївка

Дем'яненко Марія Іванівна

14.

Н. Ободівка

Рура Валентина Вікторівна

15.

Ободівка

Сутика Тетяна Іванівна

16.

Олександрівка

Натолочна Валентина Анатоліївна

17.

Оляниця

Вдовиченко Тетяна Іванівна

18.

Савинці

Куйбіда Любов Вікторівна

19.

Северинівка

Сплавська Любов Григорівна

20.

Тростянчик

Попик Марія Михайлівна

21.

Торканівка

Корчовська Алла Михайлівна

22.

Четвертинівка

Рябокінь Тетяна Василівна

23.

Цибулівка

Швець Любов Миколаївна

 

4. Клуби-бібліотеки в сс.:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові

зав. філіалом клубом-бібліотекою

1.

Дубинівка

 

2.

Красногірка

 

3.

Скибинці

 

 

Бібліотеки міста Ладижин,

Тростянецького району

 

В зв’язку з тим, що м. Ладижин набув статусу міста обласного підпорядкування – три бібліотеки вийшли зі складу Тростянецької ЦБС: міські № 1, 3 та с. Лукашівки. Вони підпорядковуються міському відділу культури і здійснюють бібліотечне обслуговування населення міста (проживає 22,7 тис. чоловік). Його також здійснюють бібліотеки аграрного технікуму, музичної школи, 4 шкільних, 1 медична та книгозбірня Ладижинської ДРЕС.

Бібліотеками всіх систем і відомств щорічно обслуговується 14,5 тис. жителів, в т.ч. читачів юнацького віку – 3119, учнів – 2349, 91 дошкільник. Державними бібліотеками охоплено 5719 читачів юнацького віку, 2349 учнів, книговидача становить 109,5 тис. прим. Бібліотеки міста телефонізовані, на поточні витрати міська рада щорічно виділяє 2,0-2,5 тис. грн., а на передплату періодики  - біля 1,5 тис. грн. Фонд бібліотек нараховує 93,7 екземплярів книг, середня читаність – 19,1, а відвідування становить 6,1.

Основна увага працівників бібліотек спрямована на популяризацію літератури, пов’язаної з висвітленням законів України, її Конституції, історичної минувшини, традиціям нашого народу, розвитку мови, утвердженню гуманістичних цінностей, чому сприяли виставки “Україна: становлення держави”, “Витоки української державності”, цикли вечорів “Для всіх єдина”, дитячі ранки “Любіть Україну, як сонце любіть!”, “Вимучена поколіннями” (до дня Конституції) та “Не старіють душею ветерани” (до дня Перемоги). Відродженню українських традицій, свят, обрядів були присвячені ранки: “Надзвичайний день сьогодні, день святковий – Великодний” та “В український родинний край поспішає Миколай”, уроки народознавства “Купальські вогні” інші заходи. В кожній бібліотеці міста функціонують постійнодіючі книжкові виставки “Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм”, “Шляхами козацької слави” (350-річчя Батозької битви під Четвертинівкою). Популяризується і література з питань економіки, чому слугували: вікторина “Як стати діловою людиною”, бесіда “Підприємець: хто він?”, перегляд літератури “Стабільна економіка – запорука майбутнього”, книжкова виставка “Ринкове господарство: теорія і практика”.

Тематичні вечори присвячувалися Лесі Українці “Мрії зламав я крило”, Т.Г. Шевченку “І пам’ять Прометея, і велич Кобзаря”, а трагедії на Чорнобильській АЕС – "Чорнобиль не має минулого часу", тощо.

 

Структура:

 

1. Бібліотека № 1

 

Адреса: 24320, м. Ладижин, Тростянецького р-ну, Вінницької обл., вул. К. Маркса, 26

Тел.:  6-10-01

Режим роботи: з 10 до 18 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 2 чол.

Заснована: в 1945 році

Фонд – універсальний – 42,0 тис. екз.

ДБА: абетк., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС, метод.-бібліогр. матеріалів, період. вид., екон. та культ. профілю регіону.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб. Щороку обслуговує  понад 1,5 тис. чит., річна книговид. – 30,5 тис. екз., відв. за рік – 7750 чол.

 

Сторінки історії:

За останні роки ширше впроваджуються інноваційні форми пропаганди книги: літературно-музичні композиції “Україна – соборна родина, волі і щастю проторюєш шлях”,

“Шляхами мужності і слави”; дні поезії “О. Олесь – поет страдницької долі”, усні журнали “Під захистом Господньої любові”, “Чарівники сміху”; диспути “Наркоманія і ти”, “За хмарою тютюнового диму”; засідання круглого столу “Духовність – храм душі людської”, “Екологія крізь краплю води”; години спілкування “Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки”, “Про що розповідають квіти”; проводяться дні української мови і літератури, вікторини, дитячі ранки “Передамо нащадкам наш скарб – рідну мову”.

Традиційними стали Шевченківські дні, літературно-мистецькі вечори “О думи мої!, О, слово, злети!”.

Авторитетом серед читачів користується об’єднання народознавчого спрямування.

В пропаганді літератури бібліотека надає перевагу темам, що висвітлюють історію, сучасний стан економіки України, області, міста, відродженню народних промислів, свят і традицій, повернення забутих імен в українській літературі.

Оформлена і ведеться папка “Історія Ладижина”.

 

Рибачок Наталія Миколаївна, ст. бібліотекар.

Народилася  в 1975 р. Закінчила Тульчинське училище культури (1993 р.). В бібліотеці працює з 1998 року, на даній посаді з 2000 року.

 

2. Бібліотека № 3

 

Адреса: 24320, м. Ладижин, Тростянецького р-ну, Вінницької обл., вул. Процишина, 91

Тел.: 6-17-78

Режим роботи: з 10  до 18  год.

                                Вихідний – субота

Штат: 5 чол.

Заснована: в 1968 році

Фонд – універсальний – 53,8 тис. книг, 20  назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС, метод.-бібліогр. вид.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., юн. відділ. Щороку обслуговує  3753 чол., з них – дітей 1604, юнацтво – 716, книговидача складає 72384 прим.

Діють літерат.-мистец. об’єдн. “Стожари”, клуби “Контакт”, “Рушничок”, “Ровесник”.

 

Сторінки історії:

Бібліотека розпочала свою діяльність з кінця 60-х років, та з січня 1997 її було реорганізовано: до складу книгозбірні ввійшли дитячий та юнацький відділи, що були окремими підрозділами в Тростянецькій ЦБС. З тих пір вона обслуговує дітей, юнаків та дорослих величезного мікрорайону міста.

В кращих традиціях залишилося проведення різноманітних форм бібліотечної роботи: читацької конференції “Письменники Вінниччини”, конкурсу дитячих творів “Природа очима дітей”, тематичних вечорів “Дзвони Чорнобиля”, “Людина, Держава, Життя” (до дня Конституції), до дня незалежності Держави – літературно-музична композиція “Хай славиться рід наш, сім’я і родина, хай в злагоді буде уся Україна” та інші заходи.

На допомогу учням у засвоєнні шкільної програми, бібліотека, спільно зі школою, провела цілу низку заходів: Тиждень дитячої і юнацької книги “Скарби добра, краси, любові”, книжкові виставки та перегляди “В країну знань” та “На допомогу навчанню”, а літературний вечір “Світ поезії”, перегляд літератури “Магія кохання” та “Урок ввічливості” присвячувалися вихованню гарних манер підлітків та дітей.

Працівники бібліотеки, її читачі – активісти обласних акцій “Подаруй бібліотеці книгу”, “Поверни бібліотеці книгу”.

 

Косяк Галина Миколаївна, зав. бібліотекою.

Народилася 17 лютого 1947 р. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (1983 р.). На даній посаді працює з 1971 року.

Бібліотеки Тиврівщини

В грудні 1978 року 52 державні масові бібліотеки району переводяться на централізовану систему бібліотечного обслуговування населення. Згідно з рішенням сесії районної ради, з 1993 року бібліотеки працюють в умовах часткової децентралізації. Фонд – універсальний – 536,7 тис. прим., в т.ч. укр. мовою – 56,5%. Щороку книгозбірні обслуговують понад 22 тис. читачів, серед них майже 4 тис. – юнацтво, 5,3 тис. дітей. Працюють 8 клубів і об’єднань за інтересами.

 

Структура:

1. Районна бібліотека для дорослих

 

Адреса: 23300, Вінницька обл., смт Тиврів, вул. В. Леніна, 49

            Тел.: 2-17-83

Режим роботи: з 8 до 17 год.

                                Вихідний – неділя, понеділок

Штат: 11 чол.

Заснована: в 1919 році

Фонд – універсальний – 30,5 тис. видань, з них – 47,1% – укр. мовою, 95 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС, фонд довідково-бібліографічних видань.

Бібл. обслуг.: аб., чит. зал, юн. кафедра, МБА. Щорічно обслуговує 2,3 тис. користувачів, яким видає 58 тис. документів.

            Діють 2 клуби за інтересами: “Орієнтир”, “Гроно Надбужжя”,

 

Сторінки історії:

У 1919 році, після встановлення у Тиврові Радянської влади, було відкрито хату-читальню, яка й започаткувала сучасну районну бібліотеку. Тоді налічувалося до 100 книг, що були зібрані з особистих бібліотечок мешканців селища. У 1934 році, після спорудження клубу, буловиділено приміщення і відкрито бібліотеку, яка обслуговувала дорослих читачів та дітей.

Під час війни (1941-1945 рр.) бібліотека була закрита, незначні книжкові фонди не збереглися. З відбудовою народного господарства, відновлює свою роботу і бібліотека, її фонди формуються з добровільних дарунків жителів райцентру.

В 1978 році, після здійснення централізації бібліотечної мережі, у ЦБ створюються відділи: комплектування та обробки літератури, обслуговування читачів, організації та використання єдиного фонду ЦБС та методично-бібліографічної роботи. З 1993 р. установа змінює свій статус і стає районною бібліотекою для дорослих. Книгозбірня обслуговує щорічно 2,5 тис. читачів, з них – понад 750 користувачів юнацького віку. Тут діють 2 клуби за інтересами: “Орієнтир” для юних тиврівчан та “Гроно Надбужжя”, члени якого – читачі-любителі поетичного слова, мистецтва.

Районний методичний центр змінює свої пріоритети і спрямовує зусилля на створення центру регіональної інформації. Значна увага приділяється такому напрямку роботи, як “Бібліотека – влада – інформація”. Представники органів влади та місцевого самоврядування інформуються за відповідними темами.

В центрі уваги бібліотеки – краєзнавство, довідково-бібліографічна робота, популяризація літератури народознавчого характеру.

Вагоме місце займає пропаганда творчості народних майстрів району. Справжньою подією став для мешканців Тиврова творчий вечір вишивальниці Г.Б. Очеретної “Вишивала долю я роками, вишивала серцем і руками” за участю редактора обласної газети “Вінниччина” В. Паламарчука, представників державної адміністрації та районної ради, громадськості.

Не залишаються поза увагою ветерани війни і праці, чорнобильці, діти-інваліди. Ця робота проводиться спільно з реабілітаційним центром “Промінь”, соціальною службою для молоді, відділом з питань надзвичайних ситуацій, районною організацією “Союз Чорнобиль”.

Вшановуючи пам’ять жертв голодомору, бібліотека проводить цикл заходів “Духовна руїна голодомору”.

Місцеве радіомовлення та районна газета “Маяк” широко використовуються для розкриття кращих зразків літератури, що є у фондах бібліотеки, готуються матеріали по змісту її роботи (щорічно публікується в межах 30 статей). Знаходять своє відображення в мас-медіа і найбільш вдалі творчі акції, що проводять бібліотечні працівники. Ось лише деякі з них: вечір пам’яті “Ми пройшли Афганістан”, презентація книги місцевого гумориста П. Кулібаби “Дві торби сміху”, панорама творчості М. Кропивницького, присвячена 160-річчю від дня народження відомого українського драматурга та 120-річчя композитора-земляка К. Стеценка.

Бібліотекарі Тиврівщини прийняли активну участь у підготовці і проведенні обласного мистецького свята, приуроченого композитору-земляку П. Ніщинському.

Варті уваги видання районної бібліотеки-рекомендаційний бібліографічний покажчик “Видатні діячі Тиврівщини” та “Календар знаменних і пам’ятних дат” (його випуск стаа уже традиційним).

Бібліотека в пошуку нових форм і підходів до роботи з користувачами, авторитет її як у владних структурах, так і серед населення Тиврова зростає, що дає колективу наснагу до подальшої творчої праці.

 

Коренюк Ніла Петрівна, директор РДБ.

                                               Народилася 1960 р. в с. Федорівка Тиврівського району. Закінчила Тульчинське культурно-освітнє училище (1980 р.). З 1978 р. працює в бібліотеці: бібліотекар, методист, зав. абонементом. З 1999 р. – директор.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 23300, смт Тиврів, вул. В. Л


ВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

 1. Вступ
 2. Бібліотеки України: тенденції розвитку
 3. Бібліотеки області: коротка історія та
 4. БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
 5. Вінницька обласна бібліотека
 6. Частина 1
 7. Частина 2
 8. Частина 3
 9. Частина 4
 10. Частина 5
 11. Частина 6
 12. Частина 7
 13. Частина 8
 14. Частина 9
 15. Частина 10

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше