ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

Версія для друку

Оратівська районна централізована

бібліотечна система

 

ЦБС створена в 1979 р. Бібліотечний фонд універсальний –  488,2 тис. прим., в т.ч. укр. мовою – 52%. Щороку обслуговується біля 13,3 тис. користувачів, в т.ч. дітей – 4,4 тис., 2,5 тис. юнацтва. Книговидача – 202 тис. документів. Передплачується 92 назви газет і журналів.

Працює 5 гуртків, літературні об’єднання: “Ромашка” (с. Чагів), “Захисник України” (с. Чернявка), “Чарівний світ літератури”(с. Човновиця), “Райдуга” (с. Правилівка), “Юні писанкарі” (с. Балабанівка).

Штат: 45 працівників (фахівців – 73,3%).

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 22600, смт. Оратів, вул. В. Леніна, 76

Тел.: 2-15-87, 2-15-60

Режим роботи: з 9 до 18 год.

                                Вихідний – субота, неділя

Штат: 12 чол. (100% – фахівців)

Заснована: в 1945 році

Фонд – універсальний – 41,6 тис. прим., в т. ч. укр. мовою – 23,6 тис. прим., 75 назв газет і журналів.

ДБА: абет., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., юнац. каф., МБА. Щороку обслуговує 1,8 тис. користувачів., в т.ч. 970 – юнацтво.

Функціонує літературно-мистецьке об’єднання, “Дивограй”, видається щорічний краєзнавчий покажчик “Що читати про Оратівський район”.

 

Сторінки історії:

В 20-х-30-х роках в Оратові діяла хата-читальня з обмеженим книжковим фондом. Він в основному складався з періодичних видань (газети).

Ініціатором створення бібліотеки в Оратові стала колишня фронтова медична сестра Л.В. Карпуха. Народилася вона в Оратові. Закінчивши медучилище у м. Львові, працювала медсестрою на прикордонній заставі, всю війну знаходилася на передовій. Нагороджена бойовими орденами, медалями. Повернулась з війни, її завданням стає – заново створити у райцентрі бібліотеку, адже її земляки так чекають цього. Помічницею в неї була молода, талановита жінка Г. Колісниченко. В роки війни їй випала нелегка доля фашистської полонянки (була насильно вивезена на примусові роботи до Німеччини).

Для створення бібліотеки райвиконком виділив невелику кімнату в Будинку культури (колишньому католицькому костьолі). Дівчата-бібліотекарі ідуть до людей Оратова з щирим проханням: подарувати книги для бібліотеки.

В 1945 році в райцентрі була відкрита бібліотека з книжковим фондом близько півтори тисячі примірників. У важких умовах приходилося працювати бібліотекарям: не опалювалася тісна кімната, не було стелажів, інше.

У 1949 році на посаду завідуючої призначають О.І. Приходько – кваліфікованого спеціаліста з вищою спеціальною освітою. За 30 років роботи Ольга Іванівна зробила чимало для розвитку бібліотечної справи в районі.

В 1952 році при районній бібліотеці створюється відділ по обслуговуванню юних читачів, його завідуючим призначається  О.Т. Коломієць.

До 1953 року дорослих і юних читачів обслуговувала райбібліотека, що створювало великі незручності в роботі: недостатньо формувався книжковий фонд, не вистачало книг, що вивчалися за шкільними програмами, підручників (шкільна бібліотека не функціонувала). Таким чином, назріла потреба відкриття в райцентрі дитячої бібліотеки. Тому, за клопотанням райвідділу культури, рішенням райради в Оратові відкрилась бібліотека для дітей.

В 1979 році, після відновлення Оратівського району, була проведена централізація бібліотечної мережі і створено ЦБС. Очолила її бібліотекар з фаховою освітою Шевчук О.Г. (1979-1981 рр.) В 1981-1982 рр. директором Оратівської ЦБС була Липко В.С.

Її працівники систематично проводить масові заходи з популяризації книги і бібліотеки: відзначення свят народно-релігійного календаря, загальнодержавних і професійних свят, знаменних та пам’ятних дат видатних письменників, митців України та  зарубіжжя. Творчою оригінальністю відзначалися заходи "Святкуй, Різдвяна Україно!", "Воскрес Христос – воскресне Україна!", "Свято Івана Купала", свято народної пісні "Чиста криниця" та "Подільське гроно калинове". Пріоритетними в роботі бібліотеки є її краєзнавча та інформаційна робота, популяризація народознавства, що вносить значний вклад у розвиток народної творчості.

З часу введення до штату ЦРБ посади бібліографа-краєзнавця, особливо багато зроблено з питань народознавства і краєзнавства. Цю посаду обіймає один з найстаріших бібліотекарів, відомий журналіст і краєзнавець В.Т. Огороднік. Завдяки його пошуковій і творчій роботі, проведено ряд цікавих краєзнавчих розвідок. За тридцять років ним опубліковано в пресі понад три тисячі цікавих матеріалів. Повернуто із забуття цілий ряд незаслужено забутих та репресованих видатних діячів Поділля і Оратівщини. Зібрано і опубліковано майже тридцять легенд Оратівського краю – це великий етнографічний, матеріал, який використовується вчителями, студентами і учнями шкіл. Ним видано краєзнавчі книги "Легендами овіяна земля", "Перлина Поділля", "Пам’ять серця". Це книги з історії Оратова, путівник по Оратівському району та історія краю в особах. Підготовлено також рукописні книги і альбоми, папки і комплекти газетних публікацій "Видатні люди Оратівського району", "Оратів в поезії і прозі", "Їх пам’ятає Поділля", "Невмируща криниця – історія", "Палітра слова", "По землі веселка ходить", "Роздуми біля вічного вогню", "Моє Поділля", "Вище України тільки небо", "Нема миліш святого краю", "Вінницька культуріада", "Наш край на сторінках газет", "Оратів. Давнина і сучасність", "На рубежі тисячоліть". Незабаром у видавництві "Велес" (Вінниця) виходить колективний збірник краєзнавців Оратівського району "Оратову – 555", чергова книга В. Огородніка "Козацький шлях" (продовження путівника по Оратівському району).

Серед активу краєзнавців-автори популярних краєзнавчих книг та ряду статей – письменник Ю. Боярунець та жур­наліст В. Синицький.

В районі діє літературне об’єднання "Світанок", яке готує літературні сторінки до районної газети „Обрії Оратівщини”.

Вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи зробили її ветерани з сіл Чагова (Паюк К.М.), Животівки (Вишталюк М.В.), Заруддя (Калашник Н.С.), Осичної (Іванюк А.Є.), Балабанівки (Цимбал Л.О.), Дібровинці (Загородня М.К.) працівники ЦРБ – Шевченко А.М., Огороднік В.Т.

Козак Алла Тимофіївна, директор ЦБС.

Народилася 12 березня 1955 року в с. Новоживотові Оратівського району, Вінницької обл. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського (1976 р.). В системі працює з лютого 1980 р. На даній посаді з жовтня 1982 року. Завдяки її зусиллям, для бібліотеки виділено нове приміщення, збільшилась мережа ЦБС, відкрито нові філіали в ряді сіл району.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 22600, смт. Оратів, вул. В. Леніна, 76

Тел.: 2-15-87

Режим роботи: з 9 до 18 год.

                           Вихідний – субота, неділя

Штат: 3 чол.

Заснована: в 1953 році

Фонд – універсальний – 15,2 тис. прим. з них укр. мовою – 7,6 тис. книг, 41 назва газет і журналів.

ДБА: абет., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС, багатотемні карт. для чит.-дітей.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб. Щороку обслуговує – 1,2 тис. користувачів, в т.ч. юнацтво – 92.

 

Сторінки історії:

В 1952 р. при райбібліотеці організовується відділ по обслуговуванню юних читачів, який очолила фахівець Коломієць О.Т. Підтримуються зв’язки зі школою, де двічі на тиждень працювала пересувна бібліотека.

Матеріально-технічна база бібліотеки на той час була слабка (всього 10 стелажів, відсутні технічні засоби, книжковий фонд становив лише 5 тис. примірників). Проте, з часом стан справ покращувався: придбали радіолу, магнітофон, при  бібліотеці створили ляльковий театр, в якому брали участь близько двох десятків школярів.    Зросли кількісні показники роботи бібліотеки: книжковий фонд, читачі, книговидача. Особливо популярними в ті часи були аналізи читання. Надто важливо було організувати керівництво читанням, щоб направити юних читачів на засвоєння програмної літератури, суспільно-політичної, природничо-наукової, художньої тощо. В той час все це контролювалося.

З переходом до централізації, завідуючою районною бібліотекою для дітей стає спочатку Маковецька В.О., потім – Ходак О.В.

В райбібліотеці для дітей оформляються постійнодіючі виставки „Світ навколо тебе”, „Календарчик-нагадайчик”, „Мовні перлинки для кожної дитинки”. Проводяться перегляди, літературні години, конкурси, літературні та дитячі ранки „У світі казки чарівної” (дитячий ранок 1-3 кл.), „Секрети зимової краси”, „Новорічна сторінка”, „Кому колядки, кому щедрівки”, „З бабусиної скрині”, „Його ім’я – зоря незгасна”, (про Є. Гуцала), „Столиця хліба – серце України” (до 70-річчя Вінницької області), „Незгасні зорі України”, „Хотіла б я піснею стати” (про Т. Шевченка, Л. Українку, Л. Костенко), „Масляна. Проводи зими”.

Проводяться цикли заходів до Шевченківських днів „Шляхами великого Кобзаря”, „Наш великий Тарас” (усний журнал), до дня народження Г.Х. Андерсена організовано виставку малюнків читачів-дітей „Казковий світ Андерсена” та організовано перегляд літератури. Щорічно в березні проводиться Тиждень дитячої та юнацької книги, в рамках якого оформляються виставки „Барви рідного слова” та організовуються зустрічі з місцевими поетами О. Дриль, Г. Березняк та ін.

До дня 8 березня організовуються масові заходи „Чи можна забути ту пісню, що мати співала мені”, „Материнські обереги”, а до дня народження Л. Костенко проведено літературну годину „Вечірнє сонце, дякую за день, за цю потребу слова, як молитви”, виставки „Капітан дитячої літератури” (до 95-річчя М. Трублаїні). Літературно-музична композиція, перегляди і виставки „Сльоза омиває душу” та „Попіл Чорнобиля стукає в наші серця” були присвячені річниці Чорнобильської трагедії.

Діє виставка „Козацькому роду – нема переводу”, а до 380-річчя з дня смерті Петра Сагайдачного проведено тематичну годину „Звідки та взялася, Україно-ненько?”. До Великодніх свят влаштовано виставки „Великдень всіх нас на гостини просить”, „Про що розповідає писанка” проведено дитячий ранок „Христос воскрес – радійте діти”, а спільно з будинком дитячої творчості проведено фольклорне свято „Великдень на Україні”.

До Дня Перемоги організовано конкурс на краще читання віршів з військово-патріотичної тематики та виставку „Тих днів не змовкне слава”.

З питань краєзнавства діють виставки „Мій край – це серця рідна пристань” та „Моє село, для мене ти єдине”.

Масові заходи бібліотеки сприяють духовному зростанню читачів-дітей.

 

Бойко Ольга Станіславівна, зав. РДБ.

Народилася 25 листопада 1963 року в с. Оратів. Закінчила Тульчинське училище культури (1991 р.), на даній посаді з 1994 року.

 

3. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

Балабанівка

Цимбал Лідія Олексіївна

2.

Бугаївка

Музиченько Людмила Іванівна

3.

Велика Ростівка

Золоташко Галина Дмитрівна

4.

Вербівка

Писаренко Катерина Іванівна

5.

Гоноратка

Крючкова Галина Сергіївна

6.

Дібровинці

Загородня Марія Кирилівна

7.

Животівка

Вишталюк Марія Василівна

8.

Закриниччя Правилівка

Бондар Марія Андріївна

9.

Заруддя

Калашник Ніна Сергіївна

10.

Кам’яногірка

вакансія

11.

Кожанка

Миколайчик Тетяна Дмитрівна

12.

Кошлани

Янчук Людмила Сидорівна

13.

Лопатинка

Дерунець Інна Іванівна

14.

Люленці

вакансія

15.

Медівка

Сосновська Аліна Василівна

16.

Мервин

Коржук Любов Іванівна

17.

Новоживотів

Яворська Галина Афанасіївна

18.

ст. Оратів

Дяченко Валентина Григорівна

19.

Оратівка

Щерба Любов Василівна

20.

Осична

Іванюк Анастасія Євдокимівна

21.

Очитків

Олюнько Галина Михайлівна

22.

Підвисоке

Яковенко Неля Миколаївна

23.

Прибережне

Золтан Лариса Василівна

24.

Рожична

Гейчик Марія Давидівна

25.

Сабарівка

Сіромаха Любов Петрівна

26.

Синарна

Орлик Лариса Іванівна

27.

Скала

Гаврищук Галина Іванівна

28.

Скоморошки

Гордюк Марія Панасівна

29.

Сологубівка

Хом’ячук Віра Степанівна

30.

Стрижаків

Лошак Раїса Іванівна

31.

Угарове

Андрущак Любов Іванівна

32.

Фронтівка

Халупенко Зінаїда Петрівна

33.

Чагів

Трохимець Катерина Миколаївна

34.

Чернявка

Куряча Марія Іванівна

35.

Човновиця

Бойченко Надія Гаврилівна

36.

Юшківці

Михальченко Ніна Миколаїівна

37.

Яблуновиця

Стадник Надія Степанівна

38.

Якимівка

Лукашевич Явдокія Петрівна

39.

 

 

           

4. Клуби-бібліотеки в сс.:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові

зав. клубом-бібліотекою

1.

Бугаївка

Музиченько Людмила Іванівна

2.

Синарна

Орлик Лариса Іванівна

3.

Оратівка

Щерба Любов Василівна

 

Бібліотеки Піщанського району

Рішенням районної ради у березні 1996 року було здійснено часткову децентралізацію бібліотечної мережі. Центральна бібліотека отримала назву – „Районна бібліотека для дорослих”, за нею залишені функції методичного центру. До її мережі входять 2 районних, 1 міська, 16 сільських та 3 клуби-бібліотеки. Фонд – універсальний – 335,6 тис. прим., в т.ч. укр. мовою – 55%. Щорічно обслуговується 8,3 тис. користувачів, з них: юнацтва – 1,4 тис., дітей – 2,7 тис.

З 1.01.2003 року централізацію бібліотечної справи було відновлено.

За останні роки до фонду районної і сільських бібліотек надійшли книги, подаровані партією „Собор” в кількості 155 примірників, райдержадміністрацією – 70 книг. Читачі, в ході акції „Подаруй бібліотеці книгу”, подарували бібліотеці 280 примірників книг.

Функціонують 10 клубів та об’єднань за інтересами.

Штат: 23 працівники (фахівці – 65,2%).

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 22600, смт Піщанка, вул. В. Маяковського,1

Тел.: 2-15-68

Режим роботи: з 9 до 19 год. (влітку до 18 год.)

                                Вихідний – понеділок

Штат: 4 чол. (100% – фахівців)

Заснована: в 1921 році

Фонд – універсальний – 60,2 тис. прим. 50 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., краєзн. каталоги; картотеки: СКС, період. вид.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., юнац. кафедра, МБА, нестац. обслуг. Щороку обслуговує 1,5 тис. користувачів, книговидача – більше 26,0 тис. прим.

Діють любительські об’єднання „Берегиня” та „Орієнтир”.

 

Сторінки історії:

Бібліотека веде свій початок з 1921 р., коли була утворена хата-читальня, а пізніше стала функціонувати як районна бібліотека.

В 1978 році вона набула статус центральної районної бібліотеки Піщанської ЦБС.

В 1996 року, внаслідок децентралізації бібліотечної системи, знову стає районною бібліотекою для дорослих, а з 1 січня 2003 р. вона діє як центральна бібліотека.

Цікава робота проводиться любительськими об’єднаннями  „Берегиня” та „Орієнтир”. Засідання присвячуються таким темам: „Звичаї, традиції нашого народу”, „Людина починається з добра”, „Хата моя, біла хата”. Змістовно проходить святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Заслуговує на увагу досвід роботи бібліотеки з засобами масової інформації: районним телебаченням, радіо і місцевою пресою. Найцікавіші творчі акції, презентації книжкових виставок, нових видань для дорослих висвітлюються в місцевій пресі та на радіо і телебаченні (в райцентрі діє телецентр).

Давні творчі стосунки пов'язують бібліотеки району з Кам’янською ЦБС, що в Придністров’ї (Республіка Молдова) організовуються спільні різнопланові заходи, зокрема, проведено конкурс професійної майстерності бібліотечних працівників, переможцем якого стала Г. Ковпак – працівник відділу обслуговування райбібліотеки та семінари-практикуми.

 

Межієвська Майя Сергіївна, директор ЦБС.

Народилася 2 травня 1956 року в с. Дмитрашківка Піщанського району, Вінницької обл. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (1980 р.). На посаді директора ЦБС з 1981 року.

 

2.  Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 22600, смт Піщанка, вул. В. Леніна, 42

Тел.: 2-12-90

Режим роботи: з 9 до 17 год.

                                Вихідний – понеділок

Штат: 3 чол.

Заснована: в 1952 році

Фонд – універсальний – 35,7 тис. прим., в т.ч. укр. мовою – 53,6%, 32 назви газет і журналів.

ДБА:  абетк., сист. каталоги; картотеки: СКС.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб. Щорічно обслуговується біля 600 користувачів, книговидача – біля 10 тис.

Функціонує любительське об’єднання „Буратіно”.

 

Сторінки історії:

За рішенням виконкому Піщанської районної Ради народних депутатів трудящих №78 від 14.05.1952 року було створено районну бібліотеку для дітей та юнацтва. До цього часу дітей обслуговувала районна бібліотека для дорослих де була виділена окрема кімната і фонд дитячої літератури.

Згідно наказу № 194 Вінницького управління культури від 16.06.1962 р. "Про реорганізацію роботи бібліотек для дітей та юнацтва”, бібліотеку було реорганізовано в районну бібліотеку для дітей.

У 1961 р. її фонд становив 15262 прим, щорічно працівники бібліотеки обслуговували біля 2000 читачів, видаючи їм більше 36000 прим., а на 1.01.1994 р. книгодача становила вже 36582 прим. Та за  три останні роки роботи показники бібліотеки зменшились.

Перше приміщення бібліотеки – кімната з 12 м?. З дорослої бібліотеки сюди було передано 1000 прим. книг. Через чотири роки було збудоване спеціальне приміщення для дитячої бібліотеки, але в 1967 році воно було відібрано для потреб редакції районної газети, бібліотеку ж перевели в приміщення районного Будинку культури, де було виділено 2 кімнати площею 200 м?. В 1965 р. її знову переведять у бувше приміщення банку площею 110 м?, а в червні 1998 р. – в приміщення районного Будинку школяра. В жовтні 2001 р. їй надають приміщення в районному Будинку культури.

В липні 2002 р. районна бібліотека для дітей відсвяткувала свій 50-річний ювілей. На урочистостях були присутні голова райдержадміністрації І.Д. Плахотний, селищний голова А.В. Гуменний, заст. начальника управління культури облдержадміністрації Г.Д. Куделя, директор обласної бібліотеки для дітей Т.А. Мрищук, поет з Крижополя М.Я. Завальний.

Перший директор дитячої бібліотеки Рогозянський Н.Д. працював на цій посаді більше 15 років. Понад 36 років трудилася бібліотекарем Н.Ф. Виговська, 30 років працювала тут В.С. Столярик, інші ветирана, які поділилися своїми спогадами на урочистостях, присвячених цій знаменній даті.

 

Грабарівська Галина Іполитівна, директор РДБ.

Народилася 21.08.1946 р. с. Грабарівка, Піщанського районну, Вінницької області. Закінчила Тульчинське культосвітнє училище (1965 р.). На даній посаді з 1992 року.

3. Сільська бібліотека с. Трибусівки, будинок культури, школа – єдиний живий організм, разом проводять численні масові заходи. Щороку до Дня незалежності України влаштовуються виставки робіт народних умільців. Кожна така виставка – подія для села. До неї готуються, відвідують, обговорюють, нагороджуються переможці. Свято продовжує театралізоване дійство "Всім серцем любіть Україну". З року в рік проводиться вшанування людей праці, адже ВАТ "Промінь" – найкраще в районі. Учасники народної аматорської творчості славлять трудівників сільськогосподарського виробництва. Ведучою всіх заходів є зав. бібліотекою Чабан Т.С.

Для бібліотеки з року в рік виділяються кошти на підписку періодичних виданнь в сумі 100-150 грн. з місцевого ВАТ (голова, депутат обласної ради Типчак А.Г.).

Цікавий досвід з краєзнавчої роботи в Дмитрашківській сільській бібліотеці (зав. бібліотекою Скічко С.А.). Вона працює спільно з сільським музеєм, школою. Виготовлено фотоальбом "Мій рідний край, моя земля”, альбом історії с. Дмитрашківка „Моє рідне село”. З школярами проводяться цикли краєзнавчих заходів: "Без верби і калини нема України", "Мій край – моя історія жива”. При бібліотеці працює гурток "Друзі книги". Тут юні книголюби разом з бібліотекарем роблять оправу книг, дають їм друге життя. Щороку в фонд повертається 100-150 книг.

 

4. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

Болган

Малюта Софія Петрівна

2.

Гонорівка

Маркевич Тамара Василівна

3.

Городище

Коваль Надія Сергіївна

4.

Грабарівка

Гайсиновська Світлана

5.

Козлівка

Мазурик Ніна Василівна

6.

Кукули

Стефанішена Світлана Георгіївна

7.

Миролюбівка

Пазюк Галина Йосипівна

8.

Попелюхи

Лошакові Олена Анатоліївна

9.

Рудниче

Попова Надія Іванівна

10.

Ставки

Мельник Олена Іванівна

12.

Студенна

Багрій Вікторія Сергіївна

13.

Трудове

вакансія

14.

Чорномин

Апришко Людмила Олексіївна

15.

Яворів

Виклюк Ніна Юхимівна

16.

Рудниця (міська)

Болтянська Ніна Сергіївна

 

5. Клуби-бібліотеки в сс.:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові

зав. клубом-бібліотекою

1.

Рибки

Яковуник Зоя Іванівна

2.

Чабанове

Бабина Валентина Василівна

3.

Червона-Поляна

Кубанська Любов Дмитрівна

 

Погребищенська районна централізована

бібліотечна система

 

ЦБС створено в липні 1977 року. Фонд – універсальний – 646,9 тис. прим., в т. ч. укр. мовою – 55,3%. Щороку обслуговує 17,4 тис. користувачів, в т. ч. дітей – 5,4 тис., юнацтво – 2,8 тис. Книговидача – 280 тис. користувачів, 900 документів.

В ЦБС працює 5 клубів та об’єднань за інтересами, в т.ч. 2 – для юнацтва і 3 – для дітей.

Штат: 52 працівники (фахівців – 67,9%).

 

Структура:

 

1. Центральна бібліотека

 

Адреса: 22200, м. Погребище, вул. Кооперативна, 32

Тел.: 2-24-50

Режим роботи: з 8 до 18 год.

                                Вихідний – субота

Штат: 7 чол. (100% – фахівців).

Заснована: в 1927 році

Фонд – універсальний – 71,1 тис. прим., а також дов. і бібліогр. вид., 71 назва газет і журналів.

Фонд довідкових і бібліографічних видань.

ДБА: абетк., сист.,  краєзн. каталоги; картотеки: краєзн., СКС.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб., МБА. Щороку обслуговує 1,9 тис. користувачів, книговидача – понад 25 тис. документів.

 

Сторінки історії:

Бібліотека для дорослих була заснована в 1927 році

На сучасному етапі пріоритетними визначилися такі напрямки роботи ЦБ, як: відродження духовності, виховання у читачів любові до України, поваги до її історії і культури, народних звичаїв, традицій і обрядів, популяризація екологічних знань, правове просвітництво серед молоді, сприяння розвитку творчих можливостей кожного відвідувача. Значна увага приділяється забезпеченню інформаційних потреб користувачів бібліотеки.

Впроваджуються цікаві форми масової роботи: фольклорні свята, уроки пам’яті і мужності, літературні конкурси, тижні правових знань, зустрічі з цікавими людьми.

Заслуговує на увагу краєзнавча робота ЦБ. Зокрема, проводяться літературні години, приурочені ювілейним датам видатних постатей краю (В. Речмедіна, О. Кучеренка, Ф.Глущука, В. Гавриша та ін.).

Подією у бібліотеці стала зустріч читачів з відомим українським поетом, академіком Миколою Луківим.

У новому приміщенні музичної школи відкрито кімнату-музей відомої фольклористки Н. Присяжнюк, яка зібрала найбільш характерні зразки традиційної народнопісенної творчості, що побутували на Поділлі (більше 2 тис. пісень). Свого часу вона керувала клубом краєзнавців у районній бібліотеці, фольклорною секцією літературного гуртка в місцевій школі-інтернаті. Працівники ЦБ доклали максимум зусиль для збору матеріалів про її життєвий і творчий шлях та впорядкування музейної кімнати.

Систематично видаються списки нових надходжень “Література про Погребищенський район”.

 

Чорна Валентина Михайлівна, директор ЦБС.

Народилася 5 жовтня 1947 року в с. Люлинці (тепер Вишнівка) Погребищенського району. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука (1972 р.). На даній посаді з квітня 1992 року.

 

2. Районна бібліотека для дітей

 

Адреса: 22200, м. Погребище, вул. Б. Хмельницького, 114

Тел.: 2-25-50

Режим роботи: з 8 до 17 год.

                                Вихідний – субота

Штат: 4 чол.

Заснована: в 1936 році

Фонд – універсальний – 26,3 тис. прим., в т. ч. укр. мовою – 46,4%, 38 назв газет і журналів.

ДБА: абетк., сист., для кер. дит. чит. каталоги; картотеки: СКС, краєзн.

Бібл. обслуг.: чит. зал, аб. для дошкільників і учнів 1-4, 5-9 класів, керівників дитячого читання. Щороку обслуговує 1,7 тис. користувачів, книговидача – 32 тис. прим., відвідування – 13,0 тис.

Працює клуб морально-етичного спрямування “Однокласник” та ляльковий театр “Буратіно”.

 

Сторінки історії:

Заснування бібліотеки для дітей у смт Погребище, із розповідей старожилів, можна віднести до 1936-1937 рр. (точна дата заснування поки що невідома).

Першими бібліотекарями районної бібліотеки для дітей, що займалися обслуговуванням юних читачів, були Муляр О.І., Ситнюк К.П., Малиновська Л.Г., Вовк Г.А.

В післявоєнні роки і до середини 80-х спостерігається помітне збільшення читачів дитячої бібліотеки від 1000 до 3000; за тематикою і видами видань зростає і фонд бібліотеки.

В 1959 році в РДБ організовано відкритий доступ читачів до книжкового фонду.

В 1962 році районну бібліотеку для дітей і юнацтва реорганізовано в районну бібліотеку для дітей.

В 1979 році відкрито читальний зал (до цього був лише абонемент), а в 1981 році бібліотека отримала нове приміщення площею 270 кв. м., що дозволило організувати відділ обслуговування дошкільників та учнів молодших класів.

При бібліотеці, з часу її заснування, діє гурток “Юні друзі бібліотеки”. Протягом 70-х років видавалась газета “Голос юного читача”. В цей час посилюється інтерес юних читачів до краєзнавства. Незмінною гостею і учасницею заходів, присвячених історії рідного краю, була відома фольклористка Н.А. Присяжнюк.

З 1978 року бібліотека систематично приймає участь у проведенні Тижнів дитячої та юнацької книги. В 1986 році на свято до юних погребищан завітали відомі дитячі письменники С. Алексеєв і Б. Чалий.

Бібліотека постійно проводить семінари для працівників сільських бібліотек з питань роботи з юними читачами.

           

Ярмолюк Наталя Дмитрівна, зав. бібліотекою.

Народилася 3 вересня 1962 року. Закінчила бібліотечний факультет Київського державного інституту культури ім. О.Є. Корнійчука (1983 р.). На даній посаді з лютого 1987 року.

 

3. Мережа бібліотек-філій:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові зав. філіалом

1.

станція Ржевуська

 

2.

Адамівка

Ситнюк Алла Андріївна

3.

Андрушівка

Дмитренко Ганна Іванівна

4.

Бабинці

Воробйова Людмила Алімівна

5.

Білашки

Фроєско Галина Миколаївна

6.

Борщагівка

Рублівська Лідія Кирилівна

7.

Бухни

Грабійчук Тамара Леонідівна

8.

Гопчиця

Ващенко Наталія Іванівна

9.

Дзюньків

Пазюн Наталія Дмитрівна

10.

Довгалівка

Ткачук Катерина Кирилівна

11.

Довжок

Семикрас Антоніна Іванівна

12.

Збаржівка

Царук Марина Францівна

13.

Круподеренці

Гончарук Тамара Миколаївна

14.

Кур’янці

Бобрівська Діна Едуардівна

15.

Левківка

Ткачук Лідія Андріївна

16.

Ліщинці

Вовк Галина Григорівна

17.

Малинки

Жербівська Світлана Анатолівна

18.

Мончин

Хміль Любов Степанівна

19.

Морозівка

Дзядзьо Надія Петрівна

20.

Новофастів

Корнелюк Євгенія Григорівна

21.

Ординці

Патій Ніна Іванівна

22.

Очеретня

Погойдаш Валентина Вікторівна

23.

Павлівка

Мостова Ніна Тимофіївна

24.

Педоси

Шваюн Тетяна Петрівна

25.

Плисків

Бредгауер Ніна Дмитрівна

26.

Погребище – Перше

Остапенко Катерина Михайлівна

27.

Погребище – Друге

Микичур Зінаїда Олександрівна

28.

Розкопане

Коротун Світлана Олегівна

29.

Саражинці

Кучерук Світлана Іванівна

30.

Свитинці

Коломійчук Олена Дем'янівна

31.

Сніжна

Приходько Зінаїда Петрівна

32.

Спичинці

Яворська Ольга Михайлівна

33.

Сопин

Кичак Наталія Іванівна

34.

Станилівка

Переклад Галина Петрівна

35.

Старостинці

Чубань Валентина Федорівна

36.

Талалаї

Онищук Марія Петрівна

37.

Чапаєвка

Мельничук Ольга Петрівна

38.

Черемошне

Лещук Дмитро Андрійович

39.

Ширмівка

Саенко Галина Іванівна

40.

Юнашки

Нечитайло Галина Федорівна

Створено 15 пунктів видачі книг в сс. Барвінкове, Бистрик, Булаї, Вишнівка, Григорівка, Задорожне, Партіївка, Травневе, Кулешів, Веселівка, Богатир.

 

3.Клуби-бібліотеки в сс.:

п/п

Населений пункт

Прізвище, ім'я по-батькові

зав. філіалом, клубом-бібліотекою

1.

Васильківці

 

2.

Скибинці

 

3.

Смарженці


ВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

 1. Вступ
 2. Бібліотеки України: тенденції розвитку
 3. Бібліотеки області: коротка історія та
 4. БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
 5. Вінницька обласна бібліотека
 6. Частина 1
 7. Частина 2
 8. Частина 3
 9. Частина 4
 10. Частина 5
 11. Частина 6
 12. Частина 7
 13. Частина 8
 14. Частина 9
 15. Частина 10

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше