ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

Версія для друку

Вінницька обласна бібліотека

для юнацтва

 

Адреса: 21018, м. Вінниця, вул. Л. Толстого, 22

Тел.: 35-83-57

Режим роботи: з 10 до 19 год.

                      П’ятниця, неділя – з 10 до 18 год.

                                              Вихідний – субота

Штат: 22 чол.

Заснована: в 1980 році

Фонд  – універсальний, близько 130 тис. прим., укр., рос., іноз. мовами, 300 назв газет і журналів, 2500 платівок.

ДБА: каталоги – абетк., сист., нотн. вид.; картотеки: СКС, краєзн. матеріалів.

Бібл. обслуг.: аб., чит. зал, зал періодики, філія (вул. Гладкова, 3), відділ інформ.-бібліогр. роботи. Щорічно обслуговує 10 тис. користувачів. До їх послуг – піаніно, відеомагнітофон, програвачі, телевізори, множильна техніка.

Основні функції: бібліотечне обслуговування юнацтва, викладачів, вчителів вищих та середніх навчальних закладів, працівників установ та організацій, що працюють з юнацтвом, проведення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування юридичних та фізичних осіб, організація дозвілля юнацтва, допомога читачам в освіті і самоосвіті. Як обласний методичний центр – надає допомогу бібліотекам області шляхом участі в конференціях, нарадах, семінарах, виїздів на місця, складання методичних матеріалів з проблем обслуговування юнацтва.

Сторінки історії:

Більше двадцяти років час невблаганно відміряє пройдені обласною бібліотекою для юнацтва роки. Запам'яталися ті, тепер уже далекі, дні: вічні проблеми молодіжного життя дошкуляли повсякчас суспільству, державі, самій молоді. Безумовно, що бібліотеки завжди активно залучалися до їх вирішення, бо були опорою відповідних структур, здатною сприяти освітньому, духовному, інтелектуальному зростанню молодих.

Саме на цьому фоні реалій і сподівань за розпорядженням облвиконкому в кінці 1980 року з'явилась обласна бібліотека для юнацтва. Поки що умовно, бо бібліотека не мала нічого, крім старого приміщення, яке потрібно було капітально відремонтувати, щоб в його стінах помістити цінність бібліотеки – книги. Цю місію в ті часи взяла на себе завжди спокійна, врівноважена, високого фахового рівня бібліотекар Н.М. Барашивець, яка  працювала в ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

Сформувати фонд літератури, яка найповніше відповідала б різноманітним інтересам молоді, – таке стратегічне завдання стояло перед першим бібліотекарем. І вона знайшла найзручніший спосіб його вирішення, влаштувавши своє робоче місце безпосередньо в бібколекторі, що був на той час головним постачальником літератури для бібліотек. Все, що тут з’являлось, як кажуть з перших рук, потрапляло в бібліотеку.

Уже за неповних 2 місяці 1980 року в бібліотеку таким чином було придбано більше 5 тисяч томів книг, в наступному 1981 р. – ще 15 тисяч примірників. В числі цих перших надходжень були книги українських письменників І. Котляревського, Т. Шевченка, Г. Гребінки, А. Головка, Л. Українки, О. Гончара, а також представників інших народів – О. Дюма, Є. Євтушенка, Л. Толстого, ряд енциклопедій, словників, довідників. Вагому частку із цих зібрань складає література з фондів "Тімірязєвки", якою вона щедро поділилася з нововідкритою книгозбірнею. Сьогодні це золотий фонд, що дає можливість бібліотеці повноцінно функціонувати, задовольняючи різноманітні потреби молодих.

Для цього розмаїття духовних надбань потягнулись юні читачі. Спочатку їх було всього тисяча, а далі – більше. Сьогодні уже 10 тисяч юних душ гортають мудрі сторінки цих духовних скарбів, а за 20 років функціонування бібліотеки в її аудиторіях побувало більше 150 тисяч мешканців обласного центру. Перші читачі займають посади лікарів, вчителів, керівників установ та організацій. Пригадується з якою увагою налаштовували свої серця і допитливий розум на кращі зразки художньої літератури учениці К. Калитко та Г.Местешова, а збагнувши красу художнього слова, самі почали складати поетичні рядки, на їх рахунку – вже власні книжки, для К. Калитко – ще й навчання в престижному вузі – Києво-Могилянській академії. Таких вдумливих і неординарних юних душ, які йдуть в бібліотеку, щоб доторкнутись тут до краплин людської мудрості – тисячі. В кожного з них – свої інтереси до художнього слова, особливі потреби, різноманітні запити. Вони йдуть від особливості нашого життя, яке спонукає молоду людину шукати в його розмаїтті незайняте місце, де можна заявити про себе, маючи відповідний хист, знання і вміння, що формуються під впливом книги і бібліотеки. Тому так важливо забезпечити кожну молоду людину мудрою книгою, з якою можна було б звірити свої наміри щодо дальшого життєвого шляху.

Саме на принципах відповідності книжкового фонду інтересам читачів йде поповнення книгозбірні літературою, до їх послуг – 130 тисяч томів різноманітної літератури, майже 300 назв газет і журналів, більше 2 тисяч грамзаписів. Ясно, що в такому багаточисельному масиві документальних зібрань досить висока ступінь вірогідності одержати "свою" книжку.

Йдуть в бібліотеку молоді люди і з метою побувати на різноманітних заходах, що проводяться спільно з організаціями, інтереси яких зорієнтовані на молодіжні проблеми.

Прижились в стінах бібліотеки такі інтелектуальні об'єднання читачів як літературно-мистецька світлиця "Подільська криниця", клуби "Райдуга мистецтв", "Особистість", "Автограф", у яких на зустрічах з молодими прихильниками художніх скарбів побували про­фесор Вінницького педуніверситету, поет А. Подолинний, народний депутат – І.Квятковський, ветеран війни – О. Скнар, поети Д. Пічкур, Т. Яковенко, А. Гарматюк, Г.Мовчанюк, Н. Гнатюк, художник О. Кальченко, фольклористка Т. Гарбулінська і багато-багато інших прихильників юнацької бібліотеки, які принесли у її стіни не тільки художнє слово, чарівну пісню, барвисту картину, але й потрібну літературу. Скажімо, І. Квятковський регулярно закуповує для бібліотеки 50-100 книг світової літератури, він же вмілий оповідач і знавець творчості багатьох відомих письменників, про яких ділиться своїми міркуваннями з молодіжною аудиторією. Нерідко представники образотворчого мистецтва, влаштувавши в бібліотеці виставки своїх картин, залишають тут кілька полотен для організації майбутньої картинної галереї.

Чимало масових заходів давно уже вийшли за межі стін бібліотеки, в їх числі – конкурси: юних талантів "О мово моя, душа голосна України" та літературно-мистецький сімей-ерудитів – "Від роду – до народу".

Вони сприяють росту інтелекту людини, підносять значимість освіти, знань, посилюють тягу до книги, мистецтва. Тільки в попередніх двох конкурсах юних талантів взяли участь біля тисячі юних вінничан, окремі з них стали письменниками, студентами інститутів, а юний гуморист О. Стусенко з Бару зайняв призове 3-є місце у заключному Всеукраїнському конкурсі юних талантів і побував в Києві на зустрічі з Прем’єр-Міністром.

Добрі відгуки йдуть і про співпрацю бібліотеки з військовою частиною, відділом соціальної служби для молоді.

Взагалі, читачі, які в силу свого фізичного стану потребують особливої уваги, знаходять у бібліотеці надійний прихисток, для них проводяться українські вечорниці, літературні ранки, а для окремих – стає радістю прихід в домівки волонтерів з потрібними і корисними книгами.

Бібліотека також взяла участь у захисті дипломної роботи студентки педагогічного університету І. Саранчі, але не шляхом традиційної допомоги в написанні тексту, а в формі літературно-музичного вечора, на який зібралась майже вся кафедра світової літератури педуніверситету, де замість монологів, звучали романси, пісні, вірші у відповідності до теми захисту, яка мала назву "Душа, уставшая моя”. І це було незвично, цікаво, хоч, можливо, не зовсім в межах вимог педагогічної методики.

Розмірковуючи про бібліотеку, не можна обійти словом сумлінну працю багатьох бібліотекарів, бо саме вони, добре підготовлені, ерудовані, з щирими серцями фахівці, створюють в бібліотеці те затишне тло, що сприяє розвитку у молодих інтересу до книги, знань. Це О. Мундір, О. Губанова, Л. Нікітюк, Н. Струтинська, Г. Качуринська, С. Кіпорук, С. Щерба. Заходять в бібліотеку, щоб порадуватись добрими справами її колишні працівники Т.Марченко, Г. Подорожняк, Н. Палій.

Маючи статус обласної, бібліотека зосереджено "заглядає" в юнацькі бібліотечні аудиторії, що функціонують в містах і селах області. Радує той творчий і натхненний дух, що панує у юнацьких відділах центральних бібліотек Козятина, Бару, Тульчина, Могилів-Подільського, Хмільника, де зусилля працівників цих підрозділів спрямовані у русло турбот про духовне начало молодих. Жаль лише, що така структура, як відділ для юнацтва, поки що функціонує в небагатьох районах, а це означає, що інтереси юнацтва до книг, їх вікові особливості в таких бібліотеках знівельовані, розмиті в масі загальних потреб. Та це, сподіваємось, явище тимчасове, бо юнацтво – це генофонд нації, і кожному хочеться його бачити фізично здоровим і багатим духовно.

Йдуть роки. Змінюються суспільні орієнтири. Не вщухають вічні роздуми про місце бібліотеки в суспільній свідомості людей. Але все помітніше видно, що людство не може йти вперед, залишивши бібліотеку на узбіччі цивілізації.


ВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

 1. Вступ
 2. Бібліотеки України: тенденції розвитку
 3. Бібліотеки області: коротка історія та
 4. БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
 5. Вінницька обласна бібліотека
 6. Частина 1
 7. Частина 2
 8. Частина 3
 9. Частина 4
 10. Частина 5
 11. Частина 6
 12. Частина 7
 13. Частина 8
 14. Частина 9
 15. Частина 10

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше