ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

Версія для друку

БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ

 Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

 

Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 73

Тел.: 32-20-34, 32-39-34, 35-51-97, 32-19-35

Факс: (0432) 35-16-85

E-mail: inform@library.vinnitsa.com

director@library.vinnitsa.com

http://www.portal.vinnitsa.com

http://www.library.vinnitsa.com/culture/index.html                       

Режим роботи: Понеділок-четвер з 9 до 19 год.

Субота-неділя з 10 до 18 год.                               

                                 Вихідний – п’ятниця

Штат: 125 чол.     

Заснована: в 1907 році

Фонд – універсальний – 900 тис. видань.

Щорічно обслуговує 35 тис. читачів, яким видає понад 800 тис. прим. документів.

 

Сторінки історії:

У 1889 році громадськість Вінниці за ініціативою місцевого вчителя І.Я. Рубінштейна запропонувала міській думі відкрити загальнодоступну читальню. Місцева влада розглянула цю пропозицію (в обговоренні брав участь гласний думи письменник М.М. Коцюбинський) і відхилила її як передчасну.

Через 13 років міська дума, прагнучи гідно вшанувати пам'ять М.В. Гоголя, до 50-річчя з дня смерті видатного письменника, на засіданні 20 лютого 1902 р. вирішила "закласти початок Вінницькій публічній бібліотеці ім. Гоголя".

5 лютого 1906 року члени розпорядчого комітету разом з архітектором прийняли від будівельників завершене приміщення. На протязі наступного року здійснювалося її обладнання. Першим бібліотекарем новоствореної бібліотеки до 1919 року була Є.С. Вознесенська.

Наприкінці 1906 року подільський губернатор затвердив "Правила користування книгами і періодичними виданнями у Вінницькій міській публічній бібліотеці імені Гоголя". Міська дума замовила для бібліотеки спиртові лампи з Москви, годинник з Петербургу, портрети просвітителів Кирила і Мефодія, а також Нестора-літописця та гіпсове погруддя Гоголя - з Києва. Місцевий палітурник П. Завельбанд поновив обгортки бібліотечних книг зі спеціальним тисненням "ВМГБ" (Вінницька міська Гоголівська бібліотека), а живописець Б. Буріхсон виготовив вивіску. 2 лютого 1907 р. бібліотека прийняла перших відвідувачей: фонд її нараховував 4 тис. прим. видань, обслужено 1000 читачів.

            Гоголівська бібліотека обслуговувала дорослих читачів всіх станів і звань (крім молоді, що навчалася, і солдат) з 10 до 14 і з 16 до 19 години, у вихідні і святкові дні – з 12 до 16 години. Обмін книг здійснювався не раніше наступного дня. Літературу на будь-якій мові, крім державної російської, можна було видавати тільки після отримання офіційного дозволу. Користування читальним залом коштувало 2 коп. в день незалежно від кількості переглянутих видань. Додому літературу давали під заставу або під письмове поручительство від керівника закладу, де працював читач. Платня за видачу додому нараховувалась окремо на книги і періодику, залежала вона і від строку видачі, а для періодики – і від строку надходження в бібліотеку (так, за 2 книги потрібно було платити 25 коп. в місяць, за 3 книги і новий журнал 60 коп. в місяць, стільки ж за журнал або газету окремо). За несвоєчасне повернення, порчу видань стягувався штраф. Читачі, які платили 5 крб. річного внеску, користувалися читальним залом безкоштовно, брали літературу додому на пільгових умовах. Кожному видавалась абонентська книжка, яка була одночасно читацьким квитком і формуляром для обліку отриманих книг.

Після 1917 року бібліотека стає центральною міською, пізніше – центральною окружною. До її фондів надходять книги і періодичні видання з розформованих учбових закладів, націоналізованих приватних зібрань. При бібліотеці створюються гуртки ліквідації неписьменності, різноманітні курси і лекторії, літературні об’єднання. Вона організовує багаточисельні пересувки на підприємствах і в селах.

У 1925 р. їй присвоюється ім'я К.А. Тімірязєва, і наступні покоління читачів знають її як "Тімірязєвку". Тодішній директор бібліотеки Б.С. Фарбер багато зробив для її розвитку. З 1930 р. до складу бібліотеки включено науковий відділ, створений на базі ліквідованої Вінницької філії Всенародної бібліотеки ВУАН в "Мурах". Фонд бібліотеки поповнився рідкісними виданнями, зокрема, з україніки та краєзнавства, зібраними свого часу В.Д. Отамановським та його помічниками.

У 1934 р. бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва надано статус обласної, в 1936 р. вона одержала нове 3-поверхове приміщення. У 1940 р. в бібліотеці працювало 57 бібліотечних фахівців. Її фондом, який нараховував більше 400 тис. видань, користувалося біля 16 тис. читачів.

Війна завдала великої шкоди бібліотеці. Залишаючи Вінницю, 18 березня 1944 року окупанти спалили приміщення бібліотеки, були знищені каталоги, картотеки і більша частина фонду; гітлерівці розмістили в ній свої заклади. Жителів міста обслуговував відділ в "Мурах", перетворений в самостійну бібліотеку. Працівники обох підрозділів "Тімірязєвки" надавали допомогу вінницьким підпільникам. Н.А. Борщевська, ризикуючи власним життям, зберегла в підземних сховищах "Мурів" цінні видання. Загальний збиток бібліотеки склав 2158 тис. крб., загинуло більше 300 тис. книг.

Відданість і мужність бібліотечних працівників дали можливість зберегти у підземних сховищах “Мурів” найцінніші видання, які і сьогодні є “золотим фондом”, гордістю “Тімірязєвки”.

В нових умовах колектив розгорнув активну культурно-просвітницьку діяльність. Так, було започатковано видання бібліографічних покажчиків "Література про Вінницьку область"(1957), "Знаменні і пам'ятні дати Вінниччини" (1962), відкрито бібліотечний університет "Книга і суспільство" (1961). Випуск цих видань продовжується до цих пір, а університет з тією ж назвою щорічно відвідують працівники всіх великих бібліотек міста.

У 1966 році бібліотека стала науковою, а в 1977 р. віднесена до бібліотек першої категорії. Зросли вимоги до змісту та якості обслуговування читачів. Однією з перших книгозбірня ввела відкритий доступ до фонду, запровадила найновіші розробки в галузі бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК). Спочатку читачів обслуговували два основних відділи – читальний зал і міський абонемент. Згодом, з метою надання допомоги науковим працівникам, спеціалістам, студентам були створені галузеві відділи літератури з питань сільського господарства, техніки, мистецтв, краєзнавства, відділ літератури іноземними мовами. В структурі відділу читальних залів виділені загальний зал, сектори журнальної і газетної періодики. Із спецфонду повернуто у загальний фонд більше 5 тис. книг. Створюється рада з комплектування та об'єднання бібліографів з метою координації бібліографічної роботи.

З 1967 року було розпочато перебудову каталогу за ББК, працює редколегія тому "Історія міст і сіл Вінницької області".

З кінця 60-х та до середини 70-х років в книгозбірні організовується ряд нових відділів та секторів, завдяки чому покращується диференційоване бібліотечне обслуговування її відвідувачів, розпочинають свою роботу любительські об'єднання та клуби за інтересами.

З 1974 з допомогою фахівців в районах області здійснюється перший етап централізації, на базі бібліотеки відбувся республіканський семінар з питань інформаційного обслуговування спеціалістів сільського господарства. З цього часу колектив бібліотеки очолив досвідчений фахівець бібліотечної справи, її незмінний (протягом 25 років) керівник, засл. працівник культури України А.Й. Лучко; продовжується реорганізація та створення структурних підрозділів, запроваджується облік читачів за єдиною реєстрацією.

В 1982 році урочисто відзначено 75-річчя бібліотеки та розроблено її Статут (1983 р.); здійснюється підготовка та проведення міжвідомчої централізації державних масових і профспілкових бібліотек у 18 районах області, а в 1987 році в стінах книгозбірні розпочато дослідження діяльності Вінницької філії Всенародної бібліотеки ВУАН та її керівника В.Д. Отамановського у 1920-1929 рр.

З 1989 року в бібліотеку почав надходити всесоюзний обов'язковий платний примірник (6335 книг за рік), із спецфонду повернуто в загальний фонд ще 1166 видань. Відбулись перші Стусівські читання. Вона знову стає місцем проведення наради директорів республіканських наукових і обласних бібліотек (1991 р.), її працівники, на основі наявних фондів, приступили до складання картотеки українських видань (1594-1923 рр.); з 1994 р. бібліотека розпочала освоєння та впровадження нових інформаційних технологій: комп'ютеризовано облік нових надходжень та передплата періодичних видань у відділі комплектування літератури, нею здійснюється значна проектна діяльність, виграються гранти різних міжнародних фондів і організацій.

З 90-х р. відкрито філію бібліотеки (адміністративна будова напроти основного приміщення), де розмістились відділи літератури та інформації з питань культури та мистецтва, літератури та інформації з питань сільського господарства, літератури іноземними мовами, літератури та інформації з питань економіки та права, сектор МБА.

В 1997 р. було відзначено 90-річчя бібліотеки; завершено роботу зі створення вузла Internet; реалізується проект економічної бібліотеки.

В 1998 р. відбулися Дні інформації по темі: "Історія книги в історії людства", а святкування першого Всеукраїнського дня бібліотек почалося з акції "Пробачення боржникам". Спільно з Вінницькою торгово-промисловою палатою започатковано виставки, розпочата підготовка матеріалів для серверів "Культура і мистецтво Вінниччини" та "Інформаційний портрет регіону". Бібліотека стає учасником Мегапроекту "Пушкинская библиотека", за 6 траншів якого нею отримано 2339 документів.

За 1999 р. бібліотекою обслуговується понад 38 тис. читачів: видано близько 900 тис. прим., фонд нараховує 918,4 тис. прим., (поповнився на 17,5 тис.), отримано понад 1200 назв газет і журналів. Започатковано розробку обласної програми збереження фондів бібліотек та  телепрограму "Книжкові обрії", в якій щотижня висвітлювалась діяльність бібліотеки, її окремих підрозділів, підводяться підсумки конкурсу "Подаруй бібліотеці книгу".

Відбулась науково-практична конференція "Бібліотека на рубежі XXI ст."; відкрився Internet-зал, одержано передплату на електронні журнали видавництва "Шпрінгер" (Німеччина); вперше відображені в електронній формі видання бібліотеки; залучено 380 тис. позабюджетних коштів.

Директором бібліотеки призначається заслужений працівник культури України В.Ф. Циганюк.

В 2000 р. в "Тімірязєвці" створюється регіональний сайт “Вінниччина: інформаційний портрет регіону. ВІННІПР-2000”. Міжнародним фондом “Відродження” та Українською бібліотечною асоціацією проведено обласний семінар для директорів бібліотек різних відомств м. Вінниці по темі: “Пошук і знаходження інформації в Internet”, відбулася презентація сайту НДП за участю голови партії В. Пустовойтенка, керівників владних структур м. Вінниці та області. До Всеукраїнського дня бібліотек проведено обласну науково-практичну конференцію “Бібліотека і влада”.

Від Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні в 2001 році здійснено проект LEAP “Інтернет для читачів публічної бібліотеки”, за яким при бібліотеці відкрито “Інтернет-центр”, що дало можливість широкого доступу до Internet всім користувачам установи.

У 2002 році виграно новий проект „LEAP-plus” (розвиток Internet-центру у публічних бібліотеках). В рамках проекту бібліотека отримала електронні бази даних EBSCO електронні публікації, статті, книги.

Вона стає не тільки культурно-просвітницьким закладом, але й інформаційним центром регіону: на WEB-сайті ОУНБ відкрито форум, присвячений Центру. На ньому відкриті сторінки Вінницької обласної державної адміністрації (заступник начальника з питань внутрішньої політики В. Кудринецький), головних управлінь праці та соціального захисту населення (начальник В. Давиденко), культури (начальник А. Левицький), підписані договори про співпрацю з Головним управлінням економіки, управліннями у справах сім'ї і молоді та з питань надзвичайних ситуацій.

В 2003 році виграно проект „Вікно в Америку” – це створення інформаційного центру, в якому можна буде отримати інформацію про правову систему в США, політичне та суспільне життя, економіку, бізнес, культуру, освіту та географію.

Для керівників владних структур за участю представників Британської Ради, фонду “Відродження” проведено семінар "Бібліотека та Internet" і презентація інформаційного портрету регіону Вінниччини; відбувся інформаційний ярмарок "Сучасна Британія" з участю Надзвичайного і Повноважного посла Великої Британії в Україні Роланда Г. Сміта.

Розробляється новий проект підвищення кваліфікації провідних фахівців ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва з проблеми: "Менеджмент – наука управління", в рамках якого проводяться школи керівника для директорів центральних, районних бібліотек, на базі ВФ ДАКККіМ пройшли підвищення кваліфікації всі провідні фахівці обласних бібліотек.

Наукова бібліотека неодноразово стає місцем проведення Всеукраїнських, регіональних, обласних науково-практичних конференцій: Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних наукових бібліотек "Створення та інтеграція інформаційних ресурсів бібліотек", регіональна науково-практична конференція "Бібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації". В програмі конференції, крім пленарних засідань, пройшли круглі столи: "Інформаційно-комунікаційні технології задля розвитку регіонів" та "Від міжбібліотечної координації – до регіональної співпраці". Відбулася Internet-конференція (чат) представників влади та громадян регіону з метою обговорення проблеми електронного урядування та створення регіонального інформаційного порталу. Учасниками конференції, крім працівників бібліотек всіх систем і відомств, були представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади: заступники голів районних адміністрацій, начальники відділів культури та внутрішньої політики. Важливо те, що на цьому зібранні були присутні і взяли активну участь представники Адміністрації Президента України, Міністерства культури і мистецтв України, Програми Розвитку ООН в Україні, МФ "Відродження", Національної Парламентської бібліотеки.

Видані тези конференції, в газеті "Культура і життя" вміщено тематичну сторінку за її матеріалами.

Інформаційні потреби користувачів задовольняються за допомогою універсального фонду бібліотеки, традиційного довідково-бібліографічного апарату, електронного каталогу (біля 6 тис. записів), електронної картотеки (50 тис. бібліографічних записів), цінних і рідкісних книг (1300 записів), Internet-ресурсу, електронної правової бібліотеки "Ліга-Закон", власних інформаційних продуктів: "Вінниччина: інформаційний портрет регіону", “Вінницький регіональний портал”, "Культура та мистецтво Вінницької області", "Поділля інкогніта", "Бізнес-провідник".

В 2002 році "Тімірязєвка" виграє проект “Електронне урядування ГДМУ” від Міжнародного фонду "Відродження": в рамках проекту в травні, листопаді проведено круглі столи "Електронне урядування", організатори якого – Держкомітет зв’язку та інформатизації України, МФ "Відродження" та "Програма Розвитку ООН в Україні". В його роботі брали участь також представники Уряду та Парламенту України, міжнародні та громадські організації, представники культури, освіти, науки.

З участю керівництва міста і області проведено Тиждень бібліотеки, приурочений п'ятому Всеукраїнському дню бібліотек.

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації В. Коцемира "Про створення центрів регіональної інформації на базі публічних бібліотек" в ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва щоп'ятниці проходять інноваційні семінари з бібліотечними працівниками області. Цим видом навчання охоплені начальники міських і районних відділів культури, всі працівники центральних, районних, міських, сільських, дитячих бібліотек, а це в цілому більше 1,5 тис. чол.

Сесіями обласної ради четвертого скликання у 2002 році затверджені регіональні програми: "Розвитку культури на 2003-2004 рр.", "Поповнення бібліотечних фондів на 2003-2005 рр.", "Розвитку краєзнавства на період до 2010 року".

Фонд "Тімірязєвки" сьогодні складає біля 900 тис. видань, в т.ч. 500 тис. книг, 300 тис. журналів, біля 25 тис. газет, 27 тис. нотних видань; щорічні надходження складають біля 20 тис. примірників. На протязі року бібліотека обслуговує 35 тис. читачів, які опрацьовують більше як 843 тис. видань. На нові надходження ведеться електронний каталог, зроблено 5800 записів. Щорічно передплачується 300 назв газет і понад 700 назв журналів на суму 180 тис. грн.

Організовується відділ цінних і рідкісних видань, фонд якого уже нараховує біля 60 тис. документів. Серед пам'яток друку – інкунабул і палеотипи, книги кирилівського шрифту XVI-XVIII ст., іноземні видання другої половини XVI-XVIII ст., книги "гражданського" шрифту XVIII – першої чверті ХІХ ст., прижиттєві і рідкісні видання творів класиків української, російської та світової науки, літератури і мистецтва, політичних та громадських діячів, українські та російські видання 1917 р., періоду громадянської війни 1918-1920 рр., рідкісні періодичні видання, альманахи і збірники XVIII-XX ст., цінні видання ХХ-поч. ХХІ ст.

Створюється довідково-бібліографічний апарат, в тому числі ЕК, формується фонд відеокасет та мультимедійних носіїв інформації.

Тісна співпраця поєднує бібліотеку з видавництвами області та України, а також українсько-американським благодійним фондом "Сейбр-Світло", НПП "Ідея", традиційними стали їх презентації. Привернула увагу бібліотек міста та книготоргівельних організацій презентація видавництв "Наукова думка" та "Либідь", що відбулася нещодавно.

Обласна наукова бібліотека надає допомогу книгозбірням області у поповненні їх фондів новими книгами. Лише за 2002-2003 рр. через обласний книгообмінний фонд їм передано біля 30 тис. примірників.

Науково-дослідна та науково-методична робота характеризується певним пожвавленням та інноваційним підходом: розроблено концепцію розвитку ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва до 2010 року, проводяться маркетингові дослідження: "Соціальний склад користувачів бібліотеки 1999-2002 рр.", маркетингова розвідка "Втрачений читач-науковець", "Інформаційне оточення сільської бібліотеки", вивчення ефективності використання періодичних видань.

Вироблена система науково-методичної допомоги бібліотекам області, яка включає методичний моніторинг та аналітичну діяльність, консультативно-методичну допомогу та систему підвищення кваліфікації, чому сприяють: закріплення провідних фахівців обласних методичних центрів за окремими районами з метою здійснення моніторингу та надання допомоги бібліотекам; створення папок-досьє про діяльність бібліотечних систем; аналізування роботи, видання щорічного статистичного збірника "Вінниччина бібліотечна в цифрах і фактах" та  буклетів про життя і діяльність видатних земляків.

Найцікавішими виданнями бібліотеки, що отримали схвальну оцінку науковців, бібліотечних працівників, громадськості стали: "Гіркий був келих життьовий...", "Мова – невмирущий скарб народу", щорічник "Література про Вінницьку область", "Вінниччина в датах", серія "Кращі виставки року", "Інформаційні ресурси ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва",  інші. Ці видання представлені в електронному вигляді за адресою http://www.library.vinnitsa.com/izdat/index.php.

15-й раз в стінах "Тімірязєвки" пройшли традиційні Стусівські читання “Сховатися од долі не судилось”, присвячені 65-річчю від дня народження відомого поета-земляка Василя Стуса, з участю його рідних і близьких: сина письменника Дмитра, дружини Валентини Попелюх, актриси, лауреата літературної премії ім. В. Стуса Г. Стефанової, його соратників, інших відомих діячів культури, літератури, мистецтва.

Уже вп'яте на Вінниччині відзначено Всеукраїнський день бібліотек. В ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва з успіхом пройшов Тиждень бібліотеки з участю керівництва міста і області.

В штаті книгозбірні – 125 працівників, з них – 110 фахівці: 84 чол. мають вищу освіту, 53 – вищу бібліотечну. 13 працівників навчаються у вузах та училищі культури. В структурі бібліотеки функціонують 19 відділів і секторів.

Великий вклад у розбудову бібліотеки внесли колишній заступник директора з наукової роботи Г.К. Смагло, глибокі знавці бібліотечної справи І.І. Костюкова, М.М. Бенхін, Л.О. Крочек, О.І. Лозінська, І.Є. Мельниченко, Й.А. Погорєлов, В.Ф. Погуть, які виховали численних ентузіастів-наступників. На десятиліття з життя "Тімірязєвки" переплелись долі досвідчених бібліотекознавців і натхненних пропагандистів книги Г.Г. Подруцької, Є.М. Маковійчук, К.І. Чуфаріної, Л.Д. Морозової, М.М. Слюсарчук, Н.В. Мельник, Г.В. Новицької, Г.М. Авраменко, В.В. Лучко, С.П. Кваші, С.Г. Івахової, С.І. Філіповської, Л.Д. Чернецької, Н.М. Барашивець, М.Г. Спиці, Л.М. Тимощук, Н.В. Смілявської, Л.М. Шпильової, Н.Ю. Гаврилюк, Є.І. Борачук, Л.С. Будник, Л.В. Зубалій, М.Ю. Карягіної, Н.П. Ревус, Н.С. Михайленко, Л.А. Бойко, П.І. Цимбалюк, Л.М. Чупири, М.П. Ніколайчук, Т.В. Герасимової, Л.В. Романченко, В.І. Семашко, Т.М. Талеснік, Н.І. Морозової, В.Я. Середюк, Л.Г. Олексієнко, О.І. Кізян, Л.В. Введенської, О.Б. Когут, Т.О. Марчук, Л.І. Зарі та багатьох інших.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва наближається до свого вікового ювілею, що відбудеться 15 лютого 2007 року. Цій важливій події буде присвячено немало різноманітних заходів, підготовлено ряд видань.

Нині працівники бібліотеки підводять підсумки пройденого, намічають стратегію її розвитку на майбутнє.

Інформаційно-бібліотечне обслуговування користувачів забезпечують: 

Відділ довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування

(вул. Соборна, 73, 1 поверх)

             Завідуюча – Авраменко Г.М.

            Тел.: (0432) 35-11-04

 Відділ літератури та інформації з питань гуманітарних наук

(Соборна, 73, 3 поверх)

             Завідуюча – Якущенко А.С.

            Тел.: 32-05-78.

            Пункт видачів університеті "Україна" (Київська, 16) 

Сектор журнальної періодики

(Соборна, 73, 3 поверх)

             Тел.: 32-05-78.

            Відділ літератури та інформації з питань виробничого профілю

(Соборна, 73, 4 поверх)

            Завідуюча – Коваль С.Ф.

            Тел.: 32-40-54  

            Відділ літератури та інформації з питань краєзнавства

(Соборна, 73, 4 поверх) 

            Завідуюча – Ніколаєць О.Г.

Тел.: 32-40-54 

Сектор газетної періодики

(вул. Соборна, 73, 2 поверх) 

Завідуюча – Коцюбська В.М.

Тел.: 35-23-82 

Відділ літератури та інформації з питань економіки і права (EП)

(вул. Соборна, 70, 1 поверх)

            Завідуюча – Пісна Т.О.

            Тел.: 32-16-24

            На базі відділу діє "Internet-центр".           

Відділ літератури та інформації з питань мистецтва та культури

(вул. Соборна, 70, 2 поверх) 

            Завідуюча – Сенкевич А.В. 

            Тел.: 35-20-06

            При відділі 15 років функціонує літературно-мистецький клуб "Відкрита сторінка". 

Відділ літератури та інформації з питань сільського господарства

(Соборна, 70, 3 поверх) 

            Завідуюча – Середюк В.Я.

            Тел.: 32-08-55

   Пункт видачі – приміщення головного управління сільського господарства і   продовольства  Вінницької облдержадміністрації (вул. Соборна, 15а)

   При відділі функціонує клуб "Садівник-городник".           

Відділ літератури іноземними мовами

(Соборна, 70, 3 поверх) 

            Завідуюча – Ткачук В.І.

            Тел.: 32-08-55

 Сектор міжбібліотечного та персонального абонементу

(МБА та Паб)

(Соборна, 70, 1 поверх)

            Завідуюча – Лятавська Т.І.

            Тел.: 32-26-76 

Відділ цінних і рідкісних видань

(Соборна, 73, 4 поверх) 

            Завідуюча – Сеник Л.Б.

            Тел.: 32-40-54.

            Пункт видачів університеті "Україна" (Київська, 16) 

Сектор реєстрації користувачів та єдиного статистичного обліку

(Соборна, 73, 1 поверх) 

            Завідуюча – Черняєва В.В.

            Тел.: 35-23-82.           

Крім того, в бібліотеці функціонують такі структурні підрозділи:  

Служба інформаційно-бібліотечного сервісу (СІБС)

(Соборна, 70, 4 поверх)               

            Керівник – Морозова Н.І.

            Тел.: 35-17-04 

Відділ маркетингу, реклами, масової роботи

(Соборна, 70, 4 поверх)               

            Завідуюча – Марченко Т.М.

            Тел.: 35-51-97 

Відділ науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі

(Соборна, 73, 4 поверх) 

            В.о. зав. відділу – Побережна Т.І.

            Тел.: 35-71-70.           

Сектор редакційно-видавничої роботи

(вул. Соборна, 70, 4 поверх)               

            Завідуюча – Спиця Н.В.

            Тел.: 35-51-97  

Відділ формування фонду, обробки літератури та організації каталогів

(Соборна, 73, 2 поверх) 

            Завідуюча – Олексієнко Л.Г.

            Тел.: 32-36-50.           

Відділ зберігання основного фонду

(Соборна, 73, 2 поверх) 

            Завідуюча – Когут О.Б.

            Тел.: 35-23-82.           

Сектор обмінно-резервного фонду

(Соборна, 73, 2 поверх) 

            Завідуюча – Стрючкова Л.С.

            Тел.: 32-36-50.


ВІННИЧЧИНА БІБЛІОТЕЧНА

 1. Вступ
 2. Бібліотеки України: тенденції розвитку
 3. Бібліотеки області: коротка історія та
 4. БІБЛІОТЕКИ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
 5. Вінницька обласна бібліотека
 6. Частина 1
 7. Частина 2
 8. Частина 3
 9. Частина 4
 10. Частина 5
 11. Частина 6
 12. Частина 7
 13. Частина 8
 14. Частина 9
 15. Частина 10

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше