ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїБібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації

Версія для друку

Удосконалення діяльності органів місцевої влади з питань інформування населення

 С.П. Татусяк

Взаємодія бібліотек з місцевою владою в процесі роботи має стати природною і необхідною обом сторонам. По-перше, це випливає, насамперед, із самої сутності бібліотек, які, як складові системи масових комунікацій, покликані сприяти оволодінню населенням соціально значу­щими знаннями і навичками, його адаптації до нових соціально-економічних і політичних умов.

По-друге, це виходить також із таких вимог як соціальна необхідність, соціальна корисність і соціальна привабливість, що стоять перед закладами культури. Як заклад, працюючий і на владу, і на населення, відповідати усім цим вимогам має кожна бібліотека. Адже освічений місцевий керівник і службовець - гарантія успіху і життєздатності території; освічене населення - гарантія стабілізації суспільства, а все разом - гарантія стабілізації і процвітання бібліотек. Сьогодні не треба доводити, що матеріальне становище бібліотечних закладів, їхнє благополуччя багато в чому залежать від того, яке місце вони посідають в ієрархії цінностей місцевої влади. Головне, чого треба досягти бібліотекам в цій ситуації, - налагодити стосунки з місцевою владою, змусити її зовсім по-іншому подивитися на бібліотеку, відчути її діяльність як частину своєї власної діяльності, вважати її найбільш зручним каналом і власного інформування, і інформування населення щодо діяльності місцевої влади у нових умовах трансформації суспільства.

За даними західних дослідників майже 85% людських проблем вирішується на місцевому рівні, за місцем проживання. Наприклад, загальновідомо, що головним завданням адміністрації у нових умовах є розвиток соціальної інфраструктури. Ця величезна сфера включає будівництво житла, охорону здоров’я, організацію системи освітніх закладів та дошкільного виховання, соціальне забезпечення, розвиток сфери послуг культурного і побутового призначення тощо. Крім цього, завданнями органів місцевої влади є також зберігання і розвиток історичних і культурних традицій, організація раціонального природовикористання і охорони довкілля, управління трудовими ресурсами, їхнє ефективне використання, соціальний захист населення.

Усі ці обставини викликають потребу добре орієнтуватися в нинішній економічній ситуації, вивчати закони, укази, постанови, володіти інформацією з соціальних, екологічних, національних, історико-культурних та інших питань.  У цій ситуації саме бібліотеки можуть виступати такими посередниками інформації, через те, що тут працюють підготовлені кадри, саме такі, які можуть організувати необхідну роботу щодо розповсюдження знань про місцеву владу, інформаційне обслуговування керівників регіону. Здійснювати систематичну і повсюдну роботу, спрямовану на підвищення рівня інформованості, самосвідомості, відповідальності, правової культури населення і службовців органів місцевої влади з будь-яких питань.

Одне з головних завдань - створення дійового механізму своєчасної якісної інформаційної підтримки органів місцевої влади. В ідеалі – це є організація ефективного інформаційного забезпечення з використанням традиційних і нових інформаційних послуг на базі ав­томатизації бібліотек , пріоритетне забезпечення бібліотекою муніципальних службовців і керівників органів місцевої влади оперативною і ретроспективною інформацією шляхом передачі документів факсом, електронною поштою, через модемний зв’язок.

З 2001 року Міжнародним фондом „Відродження” за підтримки Міністерства культури та мистецтв України було розпочато роботу по створенню Регіональних інформаційних порталів на базі обласних наукових бібліотек.  Інформаційний портал - це  віртуальний регіональний інформаційний ресурс в мережі Інтернет. Інформаційне наповнення майбутнього порталу - нормативно-законодавча інформація обласних державних адміністрацій; економічний стан області; краєзнавство; події в регіоні; блок інформації про діяльність громадських недержавних організацій; інформаційні довідково-аналітичні бази даних. Згідно Указів Президента України про розвиток Інтернет в Україні та прозорість рішень влади, обласна адміністрація зацікавлена і буде підтримувати бібліотеку у створенні та наповненні інформацією майбутніх порталів, передавати її в електронному вигляді.

Ми неодноразово зустрічалися з представниками Міжнародного фонду „Відродження” на чолі з директором інформаційних програм пані  О. Архипською, з представниками Британської ради в Україні, з начальником  відділу бібліотек та інформаційних систем Міністерства культури і мистецтв України пані Т.М. Прокошевою. Ці зустрічі відбувалися як на офіційному рівні в ОДА так і Обласній бібліотеці  ім.. К.А. Тімірязєва на конференціях і семінарах. Тому я сподіваюся що сьогоднішня наша зустріч буде плідною і сприятиме поліпшенню діяльності бібліотечної галузі в регіоні.


Бібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації

 1. ПРОГРАМА
 2. Привітання учасникам конференції
 3. Бібліотека і влада: грані співпраці
 4. Удосконалення діяльності органів місцевої влади з питань інформування населення
 5. Бібліотеки, комп’ютерні технології та інформаційне суспільство: нові тенденції, перспективи розвитку
 6. Регіональна бібліотечна політика: досягнення і проблеми
 7. Сучасна бібліотека - регіональний центр інформації
 8. Інформаційне суспільство і бібліотеки
 9. Публічні бібліотеки та їх роль в забезпеченні інформаційних потреб населення
 10. Сучасне інформаційне середовище і реалізація проектів професійного зростання бібліотечних працівників
 11. Інформаційна інфраструктура регіону: досвід формування, проблеми та шляхи їх вирішення
 12. Шляхи входження вузівських бібліотек в інформаційне суспільство
 13. Динаміка розвитку видавничої справи в Україні та нові підходи бібліотек до формування документних фондів.
 14. Бібліотека і молодь в інформаційному середовищі
 15. Соціально-економічні процеси сучасності та їх вплив на стан інформатизації дитячих бібліотек
 16. Бібліотечно-інформаційне забезпечення спеціалістів-медиків
 17. Cтворення краєзнавчих інформаційних ресурсів: здобутки та перспективи
 18. Використання сучасних комп’ютерних технологій в інформаційному забезпеченні АПК
 19. Трансформація бібліографії в інформаційному суспільстві
 20. Роль бібліотеки у консолідації політичних і громадських ініціатив
 21. Публічна бібліотека - центр правової освіти населення
 22. Сучасні бібліотечно-інформаційні технології підтримки навчальної та наукової діяльності ВУЗу
 23. Проблеми використання таблиць ББК в сучасних умовах
 24. Формування інформаціної культури школярів, як невід’ємна частина навчального процесу
 25. Перспективи розвитку МБА та електронної доставки документів
 26. Безперервна бібліотечна освіта і її роль у розвитку бібліотек
 27. Методичне забезпечення діяльності бібліотек: сучасні пріоритети
 28. Публічна бібліотека, як центр соціально-психологічної підтримки користувача
 29. Фандрейзингова діяльність бібліотек
 30. Фотоматеріали

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше