ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації2 січня 2018

Січень для багатьох із нас – не лише новорічні віншування, час високого і веселого Різдва Христового, а й Стусівські дні, вшанування пам’яті великого Поета, Героя України, лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка. Саме в цьому році Василеві Семеновичу Стусу виповнилося б 80. До цієї дати у відділі краєзнавства експонується виставка-пам’ять «Василь Стус – символ нації».

Запрошуємо до перегляду!


4 січня 2018

Напередодні святкування Різдвяних свят особливу увагу варто приділити духовній музиці: церковній, богослужебному співу, духовним піснеспівам, колядкам, щедрівкам тощо.

Запрошуємо у відділ мистецтв до перегляду виставки «Духовна музика – світ краси і гармонії».


4 січня 2018

Трагічна доля судилася Василю Стусу – талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років.

До 80-ї річниці від дня народження невпокореного лицаря правди сектор газетної періодики підготував виставку газетних публікацій під назвою «Великий українець – Василь Стус».

Запрошуємо до перегляду!


4 січня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх) експонується книжкова виставка «Агропромисловий комплекс: концептуальні засади розвитку».

Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з представленими матеріалами!

Детальніше

 


6 січня 2018

6 січня минає 80 років від дня народження Василя Стуса. Він належить до тієї славної плеяди імен, без яких важко уявити вершинні досягнення сучасної української літератури. Поет від Бога, він увібрав у себе всі чари української природи і гіркоти нашої історії. Перекладач і літературознавець, який вільно почувався в океані світового письменства.

Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук запрошують до перегляду виставки-портрета «Василь Стус – людина, поет, легенда».

 


8 січня 2018

Шановні користувачі!

Вітаємо Вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Інформуємо про графік роботи бібліотеки на святкові дні.

 30 грудня (субота) – з 10.00 – 18.00 год.  31 грудня (неділя) – санітарний день

1 січня (понеділок) – святковий день  6 січня (субота) – з 10.00 – 17.00 год.

7 січня (неділя) – святковий день  8 січня (понеділок) – з 10.00 - 18.00 год. 

Адміністрація


9 січня 2018

Вінниччина завжди була багата народними талантами. У їх рясному сузір’ї зіркою першої величини сяє ім’я всебічно обдарованого, дивовижного умільця, майстра з виготовлення музичних інструментів, фотографа, самодіяльного кінооператора, механіка, поета, скульптора і художника, відомого на увесь світ мікромініатюриста Михайла Григоровича Маслюка (14.01.1918-28.10.1995). Його руками створено чимало див, гідних захоплення і пошанування. До сторіччя від дня народження видатного земляка у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано виставку-ювілей «Майстер мініатюри з Подільського краю».


9 січня 2018

У відділі рідкісних і цінних видань відбулася тематична зустріч «Різдвяне свято в стародавніх та сучасних виданнях» у рамках співпраці з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». З розповіді бібліотекаря І категорії Ірини Валігури присутні дізналися про особливості святкування Різдва в Канаді, Великобританії, Австралії, Україні, Польщі та ін. Молодь зацікавили новорічні та різдвяні листівки з приватної колекції та гравюри з англійських періодичних видань ХІХ ст.

Фотоматеріали


9 січня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» – «Суниця: сорти, догляд, захист». Садівники-аматори Т. М. Нечитайло та О. А. Бурмістрова поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування цієї унікальної культури. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання. 

Фотоматеріали


10 січня 2018

10 січня о 17:00 у секторі правової інформації (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) в рамках школи Медіації і Права відбудеться заняття «Медіатор – професія майбутнього».

Запрошуємо всіх охочих!


10 січня 2018

Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Степана Руданського

Премія заснована з метою продовження національних традицій сатири і гумору, заохочення літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, творчих колективів та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та доробків сучасних письменників.

Лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського 2017 року

Космеда Т. А., Осіпова Т. Ф., Піддубна Н. В. Степан Руданський: фено­мен моделювання “живого” мовлення українців / Т. А. Космеда, Т. Ф. Осі­пова, Н. В. Піддубна ; за наук. ред. проф. Т. А. Космеди. — Харків-Познань- Дрогобич : Коло, 2015. — 312 с.

Детальніше >>

 


10 січня 2018

У 1898 р. вийшов з друку перший номер часопису «Літературно-науковий вістник», що був заснований за ініціативи М. Грушевського як орган Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові. На його сторінках публікувалися статті та матеріали з етнографії, етнології, літературознавства, мистецтвознавства, мовознавства, статистики, фольклористики, філософії та ін. У відділі рідкісних і цінних видань експонується книжкова виставка, присвячена 120-літньому ювілею з часу виходу журналу.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду.


12 січня 2018

О 16.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться літературно-мистецький вечір «Велетень нескореного духу», що проходитиме в рамках Стусівських читань (до 80-ї річниці від дня народження українського поета, політв’язня, Героя України Василя Семеновича Стуса).

Прес-реліз       Фотоматеріали


14 січня 2018


15 січня 2018

 

Маркетингове дослідження

«Книга тижня»


15 січня 2018

15 січня 2018 року о 15 годині у відділі мистецтв ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться презентація персональної виставки Леоніда Шрайбікуса «Погляд АТО: 1000 облич», яка експонуватиметься до 31 січня.

Прес-реліз


17 січня 2018

17 січня 2018 року о 12:00 у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) у рамках циклу заходів «У звичаях й традиціях Поділля пізнавай» розпочнеться Різдвяний етнодень у «Тімірязєвці» «Три празники в гості».

Різдвяний етнодень у «Тімірязєвці» «Три празники в гості» стане початком власної традиції бібліотеки. Багатющий скарб звичаїв ми отримали у спадок і маємо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу.

Прес-реліз      Фотоматеріали


17 січня 2018

О 16:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза». У програмі – до 80-річчя від дня народження італійського співака та актора А. Челентано перегляд уривків з фільму режисера С. Корбуччі «Блеф».

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


17 січня 2018

17 січня 2018 року у відділі документів іноземними мовами до уваги всіх шанувальників англійської літератури представлено виставку до 230-річчя від дня народження Джорджа Гордона Байрона «He who loves not his country can love nothing» («Той, хто не любить свою країну, нічого не може любити»). На експозиції можна ознайомитися з віршами, поемами, баладами і такими відомими творами поета, як: «Дон Жуан», «Мазепа» та поринути в епоху середньовіччя.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду!


18 січня 2018

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. А проголошений він резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це одна із наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації.

У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук експонується виставка-пам’ять «Голокост: пам’ять віків».

Запрошуємо до перегляду!


18 січня 2018

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відділі краєзнавства влаштовано виставку-пам’ять «Свіча Голокосту». Під час цієї трагедії на Вінниччині було знищено майже 200 тисяч євреїв. На експозиції представлено книги, матеріали зі спогадами учасників та очевидців терору.

Запрошуємо до перегляду.


21 січня 2018

 

Увага! Фотофлешмоб!

«Теплі обійми улюбленої книги. #фотокнигатімірязєвка»


21 січня 2018

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

З 21 січня 2018 року, щонеділі о 12.00, запрошуємо на гурток спілкування німецькою мовою. Засідання проходять у відділі документів іноземними мовами (вул. Соборна, 70, 2-й поверх). Запрошуємо всіх бажаючих.


22 січня 2018

День Соборності України – це величне національне свято, яке нині відзначається в день проголошення у 1919 році Акта возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки. Бо саме тоді й збулася віковічна мрія українського народу – жити на своїй землі однією сім’єю, в єдиній державі, не розділеній кордонами і не розшматованій недружніми сусідами. То був пам’ятний день тріумфуючого спалаху колективної думки та загальної доброї волі. 

«І обнялися береги одного вічного народу...» – під такою назвою сектор газетної періодики підготував до цієї знаменної дати виставку газетних статей.

Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з матеріалами експозиції!


22 січня 2018

9 (22) січня 1918 року в Києві Центральною Радою Української Народної Республіки було прийнято важливий історичний документ – IV Універсал, яким було проголошено незалежну республіку Україна. Відділ наукової інформації та бібліографії пропонує вашій увазі віртуальну виставку, присвячену 100-річчю цієї історичної події.

Детальніше


22 січня 2018

 

Маркетингове дослідження

«Книга тижня»


22 січня 2018

    Боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу – найбільш яскрава сторінка визвольних змагань українського народу в ХХ ст. 22 січня весь український народ відзначає День Соборності як шану вікопомному Акту злуки, коли були зламані кордони між двома українськими республіками. Маємо надію, що в душах українців завжди буде єдність заради однієї величної мети – побудови економічно та духовно багатої, вільної та соборної України.

    Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготували виставку документів «Соборна Україна: від ідеї до життя».

    Запрошуємо до перегляду!


22 січня 2018

    До Дня Соборності України (22 січня) у відділі краєзнавства  організовано книжкову виставку «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». На експозиції представлено матеріали  про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і  Західно-Української  Народної Республіки (ЗУНР) в одну самостійну соборну державу, проголошення в цей день  урочистого Акта злуки на Софійському майдані в Києві, про причетність вінничан до подій визвольних змагань 1917–1920-х рр. ХХ ст.

    Запрошуємо до перегляду. 


22 січня 2018

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акта злуки ЗУНР і УНР. Цій події судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.

У секторі журнальної періодики (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) оформлена прес-виставка «Соборність – це єдність і злагода», присвячена цим подіям.

    Запрошуємо до перегляду.


23 січня 2018

У відділі аграрних наук і виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою «Плодово-ягідні культури: агротехніка вирощування», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. У заході взяли участь кандидат сільськогоподарських наук, директор фермерського господарства «Сади Донченка» П. О. Донченко та садівник-аматор Л. А. Білоус. Вони поділилися з учасниками заходу власним досвідом вирощування актинідії, жимолості, кизилу, чорниці, ірги, ожини, хурми та інших малопоширених рослин. Завідувач відділу В. Я. Середюк підготувала коментований перегляд літератури за темою засідання.

Фотоматеріали


24 січня 2018

Героїзм – це мужність, стійкість, здатність до подвигу. Хто осмислено спрямовується заради добра в небезпеку і не боїться її, той є героєм. Такими були юнаки, що у 1918 році кинулись захищати свою землю, знаючи при цьому, що не мають шансів на виживання.

До відзначення Дня пам’яті Героїв Крут у секторі журнальної періодики організовано книжково-ілюстративну виставку «Крути: секрет героїзму».


24 січня 2018

Особовий склад військової частини 3028 Національної Гвардії України у складі 30 чоловік разом з їх бібліотекарем Плахотнюк Тетяною Іванівною відвідали виставку світлин житомирянина Леоніда Шрайбікуса «Погляд АТО: 1000 облич», що демонструється у відділі мистецтв ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Відбулося спілкування військових з волонтером, учасницею АТО, командиром зенітного розрахунку С. В. Бевз. На закінчення присутні переглянули відеоролик «Батальйон Айдар», у якому служила Світлана Володимирівна.

Фотоматеріали


24 січня 2018

О 15:00 у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, III поверх) відбудеться чергове засідання кіноклубу «Х Муза». У програмі – до 80-річчя співака та актора В. Висоцького перегляд уривків із фільмів за його участю.

Запрошуємо членів клубу, колег та всіх, хто любить і цікавиться кіно, взяти участь у заході.


24 січня 2018

Яскрава, креативна, цікава, – як, зрештою, і сам довколишній світ, – такою є жанрова виставка «Look at the World Around You» («Озирнись на світ навколо тебе»), що відкрилася в Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» з нагоди Міжнародного дня без Інтернету, який відзначається 28 січня.

Експозиція пропонує різноманітні книжкові видання – з галузі мистецтва, літератури, кулінарії, вводить у світ навколосвітніх подорожей і цікавих хобі.


24 січня 2018

У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук експонується виставка-портрет «Славетний освітянин – Василь Каразін», присвячена українському вченому, винахіднику, громадському діячеві. Він – засновник першого у східній Україні Харківського університету (1805), ініціатор створення одного з перших у Європі Міністерства народної освіти, автор ліберальних проектів реформування державного устрою і народного господарства. Учений зробив численні відкриття в галузі органічної і неорганічної хімії, першим запропонував створення мережі метеорологічних станцій по всій державі.

Запрошуємо до перегляду!


25 січня 2018

25 січня у відділі рідкісних і цінних видань для учнів Стрижавської ЗОШ І-ІІІ ступеня відбулася презентація книжкової виставки «Українське книгодрукування XVII–XXI ст.». Присутні почули розповідь про витоки друкарства на українських землях, ознайомилися з кириличними виданнями, книгами гражданського друку та сучасними виданнями, отримали інформацію щодо користування цифровою бібліотекою ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Фотоматеріали


25 січня 2018

25 січня 2018 року о 14:30 у секторі правової інформації (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбудеться круглий стіл «Бій під Крутами: історія, символ, пам’ять» за участю представників Вінницької академії неперервної освіти, науковців Вінницького обласного краєзнавчого музею, Вінницької організації союзу юристів, волонтерів.

Прес-реліз     Фотоматеріали


26 січня 2018

100 років тому, 29 січня 1918 року, неподалік від станції Крути, юні захисники України прийняли нерівний бій з переважаючими військами більшовиків. Незважаючи на те, що сили були нерівні, бій тривав понад 7 годин. Більшість хлопців загинули, але продемонстрували героїзм та незламність духу в боротьбі за незалежність України.

«Їх, юних сміливців, лиш жменька була – із серцем зі сталі і духом з граніту» – під такою назвою сектор газетної періодики підготував виставку газетних публікацій до цієї пам’ятної дати.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду.


27 січня 2018

Колектив Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, друзям, побратимам по перу, усім шанувальникам творчості з приводу гіркої втрати – смерті відомого вінницького поета, публіциста, члена НСПУ Пічкура Дмитра Степановича. Вічна пам’ять!


29 січня 2018

У відділі економіки і новітніх технологій ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, І поверх) розпочалась теоретична частина інтерактивної історичної гри - квесту «100 облич української революції» для вчителів та учнів 10 – 11-х класів загальноосвітніх закладів Вінниччини. Захід організований Комунальним вищим навчальним закладом «Вінницька академія неперервної освіти» до відзначення 100 - річчя Української революції 1917-1921 років та вшанування її учасників на території Вінниччини

Фотоматеріали


30 січня 2018

30 січня 2018 року об 11:00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбудеться вечір-панорама «Зробимо пам’ять живою», приурочений до 23-ї річниці від часу створення Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та 15-ї річниці виходу в світ книги «Під чорним крилом Чорнобиля». Організатори – Вінницька обласна та міська громадські організації «Союз Чорнобиль України» та Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Прес-реліз    Фотоматеріали


30 січня 2018

 

Маркетингове дослідження

«Книга тижня»


30 січня 2018

У рамках діяльності Центру європейської інформації працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО: співпраця в дії» у Вінницький коледж архітектури та будівництва Київського національного університету будівництва та архітектури. Студенти І курсу більше дізналися про Північноатлантичну організацію, а також розглянули співробітництво України і НАТО. За останні роки співпраці було вирішено ряд питань, серед них чільне місце займають оборонна реформа, боротьба з тероризмом, підтримання миру, військове співробітництво, а також наука й техніка. Зустріч пройшла цікаво, в діалозі зі студентами.


30 січня 2018

Минуло сто років як під Крутами кров’ю юнаків, що стали на захист батьківщини було охрещено Українську Народну Республіку. У дні скорботи і пам’яті, коли серця українців сповнюються волею до свободи та патріотизмом у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Вінницька обласна організація «Редакція комунального друкованого засобу масової інформації – журналу «Вінницький край» спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації провели тематичний вечір - презентацію роману Миколи Олександровича Рябого «Ще не вмерла Україна». У заході взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, депутат Вінницької міської ради Володимир Околіта, голова села Вінницькі Хутори Валерій Кравченко, кандидат історичних наук, краєзнавець Костянтин Завальнюк, поетеса, депутат Вінницької обласної Ради Жанна Дмитренко, заслужений журналіст України Ганна Секрет, представники громадських організацій, учасники АТО, волонтери, інтелігенція міста та студентська молодь. Модератором вечора був головний редактор журналу «Вінницький край», радник голови обласної ради з питань культури, заслужений журналіст України Вадим Вітковський. Музичне вітання прозвучало від академічного аматорського ансамблю «Мальви і чорнобривці» під керівництвом Леоніда Луцишина.

Фотоматеріали


31 січня 2018

Останній день першого місяця 2018 року подарував нам приємне заняття університету культури «Книга і суспільство». І зробили його таким письменники Вікторія Гранецька і Влад Сорд. Про що говорили? Та ж про їхні книги і літературну творчість! А ще читались вірші і… Влад говорив про війну… нашу... нинішню.


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше