ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації6 січня 2011

Крізь сотні сумнівів я йду до тебе,

добро і правдо віку. Через сто зневір.

Василь Стус

В ці святкові січневі дні ми відзначаємо 73-ю річницю від дня народження Героя України поета-правозахисника нашого земляка Василя Семеновича Стуса. Відділ літератури та інформації з гуманітарних наук пропонує всім читачам, учасникам Стусівських читань звернутися до матеріалів книжкової виставки "Якщо не я, то хто?", згадати  суперечливі  шістдесяті, переглянути документи, перечитати спомини, поринути у дивосвіт поєзії Василя Стуса.

Запрошуємо скористатися інформацією для поповнення знань про непересічну особистість поета-філософа. І ще раз перейнятися вірою у свою державу і народ.

Обмежений формат книжкової виставки доповнює електронний інформаційний ресурс - база даних "Василь Стус"

 


6 січня 2011

Інформація про вшанування пам’яті поета-земляка, Героя України В.С.Стуса 

Покладанням квітів та мітингом – реквіємом біля пам’ятника В.Стусу на майдані його імені розпочалися традиційні Стусівські читання на Вінниччині. Відкрив мітинг відомий вінницький письменник, голова обласної організації Конгресу української інтелігенції, голова літературно-мистецького об’єднання ім. В.Стуса Василь Кобець. Зі словом шани і вдячності виступила заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Любов Спірідонова.

Крім того, виступив скульптор – автор пам’ятника В.Стусу у м. Вінниці А.Бурдейний, студентка Вінницького технічного коледжу прочитала вірші Стуса, поетеса Жанна Дмитренко прочитала власний вірш-посвяту видатному земляку. На завершення учасники  хору “Добродар” виконали щедрівки. На мітингу були присутні заступник начальника управління культури і туризму Вінницької ОДА – Сергій Гарбулинський, делегація працівників Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, представники демократичних партій, громадськість міста.

13 січня о 15.30 у приміщенні ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ-й поверх, читальна зала відділу літератури та інформації з гуманітарних наук) відбудеться літературно-мистецький вечір “Світла доля і пам’ять...”, присвячений 73-й річниці від дня народження Василя Стуса.


11 січня 2011

У відділі літератури та інформації з питань сільського господарства відбулось чергове засідання клубу “Садівник” на тему: “Вода – жива матерія”. З цікавою інформацією виступили Лариса Іванівна Литвиненко та Олена Іванівна Кочур.

Після перегляду відеофільму “Таємниця живої води” відбулось обговорення.


12 січня 2011

Як бути щасливим, заможним, успішним? Як впоратись з життєвими проблемами і вийти без втрат із складної ситуації? Як навчитись розбиратися в людях, справитись зі своїми емоціями, освоїти техніку психологічного самозахисту, реалізувати закладенний в нас потенціал і, взагалі, пізнати  себе? Спробуємо розібратися разом з авторами популярних книг з філософії та психології! У відділі літератури та інформації з гуманітарних наук для вас представлено книжково-ілюстративну виставку «Сам собі психолог», матеріали якої  допоможуть вам знайти відповіді на багато актуальних  життєвих питань. Адже ще видатний психолог та психотерапевт Аарон Бек сказав: «Перед тим як шукати допомоги ззовні, зверніться до свого серця. Адже першою умовою позитивних змін є чесність із самим собою. Без цього не зможе допомогти навіть найгеніальніший та компетентний психолог».


13 січня 2011

13 січня 2011 року, о 15.30, у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних наук ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ - й поверх), відбудуться Стусівські читання «Доля і світла пам’ять».

Прес-реліз

Фотоматеріали 

 


13 січня 2011

Чого чекає сучасний глядач від художника? Мабуть того, що ми невідворотно втрачаєм в постійній гонитві за примарами невпинної цивілізації. Втрачаєм і не помічаєм, але підсвідомо прагнем надолужити. І коли, попри брак часу, випадково чи свідомо опинившись в оточинні творів мистецтва, робимо над собою зусилля і зупиняємось, то починаємо дивитись і бачити. Тоді відбувається диво: нас зачаровує краса, гармонія, рівновага.

Саме такі відчуття з'являються у глядача при перегляді виставки з загадковою назвою “У співавторстві з природою”, яка експонується у читальній залі відділу літератури та інформації з питань мистецтв ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

Природні матеріали надихнули новий творчий тандем  вінницьких митців  Сергія Горбатого та В'ячеслава Постернака на активну творчу співпрацю, в результаті якої народилися цікаві, емоційно-насичені пластичні композиції з казково-фантастичними назвами: «Дракон», «Риф», «Риба»,«Ангел хащі», «Спіраль часу», «Третє око», «Інопланетянин», «Міраж», «Бальзаківський вік»... Ці твори, які можуть бути своєрідними антидепресантами у нашому діловому, нервовому житті, піднімають над буденністю, наближують до світу вишуканого мистецтва, як до джерела з живою водою.

Запрошуємо всіх поцінувачів мистецтва відвітати виставку, яка триватиме до 15 лютого 2011р.

Фото виставки     Прес-реліз      Відеорепортаж


13 січня 2011

Колектив та відвідувачі  ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва  13 січня  приймали вітання з Новорічно-різдвяними святами від народного аматорського ансамблю ВАТ "Маяк".


18 січня 2011

18 січня 2011 р., на передодні свята Водохреща у секторі газетної періодики відбулась тематична зустріч «Різдвяна феєрія» з вихованцями Вінницького обласного центра соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

Присутні ознайомилися з найголовнішими православними святами та народними обрядами, першоосновами традицій, які пов’язані із іменем Ісуса Христа та беруть початок із глибини віків.


20 січня 2011

Прес-реліз    Фотоматеріали   Відеорепортаж


20 січня 2011

22 січня День Соборності України

Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Він став реальним кроком до об'єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. А поразка Української Народної Республіки нагадує сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.

З нагоди святкування Дня Соборності України у відділі літератури та інформації з питань економіки і права організовано перегляд літератури «Соборність як чинник українського державотворення». На перегляді представлена література, яка висвітлює основні етапи соборницького процесу, матеріали, які визначають історико-правові аспекти передумов і наслідків підписання Акта злуки  УНР та ЗУНР.

 Запрошуємо всіх бажаючих  ознайомитися з переглядом.


22 січня 2011

Відділ літератури та інформації з гуманітарних наук до Дня Соборності України презентує книжкову серію видавництва "Наш час"  - "Невідома Україна".

«Невідома Україна» — проект абсолютно оригінальний. Всі книги створюються спеціально для проекту і містять унікальні матеріали та фотографії, переважна більшість яких ніколи не публікувалися. У проекті ви знайдете розповіді про надзвичайні відкриття українських дослідників у галузі історії, культури та науки, до цього часу відомі тільки вузькому науковому загалу. До проекту включено, зокрема, такі видання:  «Шляхами трипільського світу», «Льодовики, мамонти та первісні люди», "Під захистом мурів", "Наукова спадщина Олега Ольжича", "Омріяна країна дітей Одина", "Козацьке коріння Миколи Гоголя", "Таємниці письменницьких шухляд" та ін.

Цілі сторінки, а то й розділи надзвичайно яскравої і самобутньої культури були викреслені з історії України колишніми імперськими режимами. На жаль, «білі плями» в суспільній свідомості залишаються й досі, у нас немає широкомасштабних і доступних інформаційних проектів. Це дуже прикро, адже ми живемо в унікальній країні, якій є чим пишатися. Не треба навіть придумувати якихось романтичних міфів про нашу прадавню історію, бо ми справді живемо на багатій культурою і цивілізацією землі. Це й наштовхнуло нас на думку зробити серію «Невідома Україна».


24 січня 2011

«Феномен на прізвище Ромм» - виставка-портрет, присвячена 110 -й річниці від дня народження майстра кіно, видатного радянського режисера і сценариста  Михайла Ромма. Великий майстер бачив  в кінематографі більше, ніж мистецтво, використовуючи його у якості матеріальної сили, яка здатна перетворити суспільство. Фільми, створені кіномитцем, пробуджують суспільну свідомість, починаючи діалог про соціальні і моральні критерії життя. Кінострічки «Пишка», «Мрія», «Звичайний фашизм», «9 днів одного року» стали невід’ємною частиною світової культури. До цієї події у відділі літератури та інформації з питань мистецтв демонструється виставка книг та матеріалів, присвячених життю і творчості режисера. Запрошуємо на перегляд.


24 січня 2011

Відділ літератури та інформації виробничого профілю презентує користувачам виставку-хроніку «Чи знаєте ви, що...? (Цікаві факти з історії техніки)».

Чи знаєте Ви, коли з’явилися перший підводний човен, літак, сірники, телефон, радіо, телевізор, комп’ютер, мобільний телефон, фотографія, холодильник, трансформатор, пилосос, лезо Gillette (Жиллетт), велосипед, чат, «ліпучка», Chanel No. 5, автомобільний номер?

Шановні читачі! Представляємо вашій увазі винаходи, які відзначатимуть в 2011 році свої ювілеї і запрошуємо до відділу ознайомитися з літературою про їх створення.


24 січня 2011

Шановні користувачі!

Для того щоб орієнтуватися в складних перипетіях економічного життя, необхідно знати закономірності його розвитку, розуміти логіку процесів, які відбуваються в цій сфері.

Розуміння такої логіки неможливе без звернення до історії виникнення й еволюції ідей, концепцій, які пояснюють механізми функціонування економічних систем. Практично всі сучасні економічні теорії мають глибокі корені, які сягають у минуле, і знання цього минулого допомагає краще зрозуміти те, що відбувається сьогодні. Тільки простеживши довгий шлях боротьби і змін поглядів на сутність економічних процесів, можна з’ясувати, які теорії й ідеї себе виправдали, а які не витримали перевірки часом.

Для поглиблення знань і творчого осмислення етапів і напрямків розвитку економічної думки з стародавніх часів до наших днів допоможе вам книжкова виставка «Люди науки: видатні економісти України і світу» . На виставці відтворено персоніфіковані портрети, біографічні дані та економічні погляди відомих економістів.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виставкою!


25 січня 2011

В відділі літератури та інформації виробничого профілю «Технічна студія» представляє Майстер-клас «Ногтевий сервіс».

В програмі:

· заняття проводить майстер манікюрної справи Медвідь Т.П.;

· майстер-клас по догляду за шкірою рук проводить директор компанії «Оріфлейм» Поліщук Ю.І.

· коментований перегляд літератури «Ногті: краса та здоров'я» 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь. Початок: 11.00

Фотоматеріали >>>

 


25 січня 2011

У відділі літератури та інформації з питань сільського господарства відбулось заняття клубу “Садівник” на тему: “Вирощування селери, баклажанів та перців”.

Великий інтерес у присутніх викликали виступи президента клубу Г.Г. Мінової та  А.Т. Хатунцевої. Вони розповіли про сучасні технології вирощування цих культур.

Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.


27 січня 2011

Запрошуємо Вас на презентацію книги Г. Л. Волошенюк

 «Народної ниви жниця Настя Присяжнюк»

Чекаємо на Вас
27 cічня 2011 року о 15.30

читальна зала відділу літератури та інформації з гуманітарних наук
ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва  (вул. Соборна, 73, ІІІ  поверх)

Оргкомітет

Прес-реліз       Відеорепортаж


27 січня 2011

Відділ літератури та інформації з питань мистецтв  пропонує ознайомитись з переглядом літератури про творчість зодчого українського відродження  Івана Гончара. Нинішній рік ознаменований 100-літтям від дня його народження.

Працював митець  в царині  малої пластики, здійснював етнографічні дослідження . Він створив велику серію живописних пейзажів , серію скульптурних портретів визначних людей України, в т. ч. Т. Шевченка.

У 1993р., на основі колекції митця, був створений державний музей, який здобув статус Українського центру народної культури.


27 січня 2011

До Інформаційного Центру «Вікно в Америку» з робочим візитом завітав координатор проекту розвитку громад  Корпусу Миру США в Україні Марат Кюрчевський. На зустріч з ним прийшли представники різних громадських організацій, а також волонтери Корпусу Миру США, які працюють у нашому місті або є його гостями


28 січня 2011

Директор Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва Морозова Наталія Іванівна отримала літературно-мистецьку премію „Кришталева вишня” за активну культурно-просвітницьку роботу  

„Кришталева вишня” – щорічна премія. Її вручають діячам літератури та мистецтва вже протягом 16 років.

 


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше