ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації1 січня 2010

Ш а н о в н і      к о р и с т у в а ч і !

Вітаємо Вас з Новоріччям та Різдвом Христовим ! 

Інформуємо про зміни у графіку роботи бібліотеки на святкові дні :

 

30 грудня

(середа)

10 -19 год.

31 грудня

(четвер)

санітарний день

1 січня

(п'ятниця)

свято

2 січня

(субота)

10-17 год.

3 січня

(неділя)

10-17 год.

4 січня

(понеділок)

10-19 год.

5 січня

(вівторок)

10-19 год.

6 січня

(середа)

10-17 год.

7 січня

(четвер)

свято

8 січня

(п'ятниця)

вихідний день

           Адміністрація


6 січня 2010

В ці святкові дні Вінниччина вшановує пам'ять свого славетного земляка, Героя України, поета, правозахисника  Василя Стуса.

Запрошуємо на виставку-побачення “Його слово завжди готове вибухнути...”, розташованої у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук   і присвяченої перекладацькій спадщині поета. До вашої уваги поетичні переклади з іспанської, італійської, польської, російської, білоруської, словацької, французької, чеської та єврейської мов.

Не всі переклади Стуса збереглися, не все рівноцінне, але те, що маємо, дивує і захоплює.

Запрошуємо до знайомства з феноменом майстерності Стуса-перекладача.


У віддділ літератури та інформації з питань краєзнавства оранізовано перегляд літератури "Василь Стус: трагічний , величний , вічний" до дня народження поета, активного учасника правозахисного руху, Героя України, нашого земляка.


8 січня 2010

У відділі літератури та інформації з питань мистецтв ви маєте можливість ознайомитись з літературою про геніальну, велику балерину Галину Уланову (до 100-річчя від дня народження).

 

Галина Сергеевна Уланова

Уланова, Галина Сергеевна - Материал из Википедии — свободной энциклопедии

 


8 січня 2010

На вшанування 75-ї річниці від дня народження українського поета і журналіста, діяча українського руху опору Василя Симоненка у відділах Бібліотеки функціонують перегляди літератури:

-        “Я не прислужував нікому і ніколи” ( відділ літератури та інформації з гуманітарних наук)

-        “Доля і голос поета”  ( відділ МБА та попереднього замовлення літератури)

До вашої уваги найновіші видання: “Василь Симоненко. Твори” в 2-х томах ( К., 2004), вибрані твори поета “На схрещених мечах” серії “Бібліотека Шевченківського комітету”(К., 2004), “У твоєму імені живу”(К., 2003).

Трагічна доля багатьох поетів-шестидесятників — у двотомнику Василя Овсієнка “Світло людей”( К.-Х., 2005).

        Запрошуємо до знайомства з матеріалами цих та інших видань!


10 січня 2010

У відділі літератури та інформації з питань сільського господарства організовано перегляд літератури “Чарівник подільського саду” (до 80-ліття від дня народження В.М. Яропуда, вченого-садівника, першого директора Подільської дослідної станції садівництва у с. Медвеже Вушко Вінницького району).

Детальніше >>>


14 січня 2010


18 січня 2010

З 18 січня 2010 р. у відділі РіЦ експонується книжкова виставка «Книжкова гравюра XVI – XVIII століть», на якій представлено 16 видань. Удвох виданнях висвітлюється теорія та історія західноєвропейської книжкової гравюри.  Виставка знайомить користувачів з найкращими зразками портретної гравюри, гравійованими титульними аркушами, фронтисписами, картами та ін.

Неперевершеними шедеврами поліграфічного мистецтва є портретна гравюра автора відомого видання «Опис земної кулі» А. Абрагама (Антверпен, 1595),ксилографічні гравюри в книзі І. Баптісти «Шість книг небесної фізіогномії» (Неаполь, 1603), розфарбовані від руки гравюри із зібрання С. Потоцької у виданні Шміделя К. «Руди і гірські породи» (Нюрнберг, 1753) та ін.


18 січня 2010

Шановні користувачі! 

У відділі літератури та інформації з питань економіки і права (вул. Соборна, 70) організовано книжкову виставку на тему: «Постаті світової економічної думки». На виставці представлені матеріали про визначних економістів та їхній внесок в українську і світову економічну науку.


18 січня 2010

Відділ літератури та інформації з питань мистецтв виставкову діяльність у новому році розпочинає з презентації дитячих робіт Вінницького центру розвитку дітей та юнацтва “Дивосвіт”. В експозиції, яка має назву “Зимова райдуга”, предсавлено багато   яскравих, радісних, оригінальних художніх творів учнів гуртків центру “Арт-студія” та “Художня праця”. Сердечно запрошуємо всіх відвідати цікаву дитячу виставку!


20 січня 2010

Відділ літератури та інформації виробничого профілю пропонує користувачам книжково-ілюстративну виставку «Чи знаєте ви, що...?». На виставці представлена література, яка інформує про цікаві факти, винаходи, відкриття в галузі техніки.

Так, наприклад, цього року відзначається кілька ювілейних дат, пов’язаних з метро. Так, 120 років тому було  відкрито у Лондоні  (18.12 1890)  першу в світі підземну залізничну дорогу, 75 років тому метрополітен відкрито у Москві(15. 05. 1935),  а 50 років тому (6.11.1960)  введено в дію Київський метрополітен.

Цікава інформація про шотландського фізика сера Роберта Уотсон-Уотта, який  винайшов перший у світі радар - прилад, який визначає перевищення швидкості автомобіля (1935) та  створив систему радіолокаційного спостереження літаків (1940).

1930 року відбулась ще одна пам’ятна подія в транспортній галузі – вперше вдало пройшли випробування гелікоптера конструктора С. Юр’єва.

Є цікаві факти про створення  65 років тому (1945) мікрохвильової печі, про проектування і продаж першого телевізійного пульта дистанційного управління (1950), про появу першого у СССР світлофора (Ленінград, 15.01 1930).

Зацікавить всіх інформація про те, як у 1505 році німецький годинникар Петер Хенляйн виготовив перший пружинний годинник.

Завітайте до відділу. Виставка буде діяти протягом місяця.


20 січня 2010

Відділ літератури та інформації виробничого профілю пропонує користувачам перегляд літератури «Конструктори літаків», на якому представлена література, що інформує про життя та діяльність О.Ф.Можайського (1825-1980), одного із засновників авіації, С.О.Лавочкіна (1900-1960), радянського авіаконструктора та О.А.Туполєва (1925-2001),російського авіаконструктора.


22 січня 2010

День Соборності України встановлено Указом Президента у 1999 році. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (1919 рік).

Вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний імператив берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

 День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З цієї нагоди у відділі літератури та інформації з питань економіки і права організовано перегляд літератури на тему: «Співаємо славу тій події і тепер».

22 січня 2010

22 січня Україна відзначає свято Соборності. До цієї дати у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук організовано книжково - ілюстративну виставку «У пошуках омріяної України: з історії боротьби за соборність»

Історія – це пам'ять людського суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення, виховання прийдешніх поколінь. На жаль цілі пласти нашого минулого були сфальсифіковані або знаходились за сімома замками. Тому особливо серйозних досліджень чекає літопис українського народу. "Читати українську історію треба з бромом,– писав у травневі дні 1918 року прем'єр Української Народної Республіки Володимир Винниченко,– до того,– це одна з нещасних, безруких, безпорадних історій, до того боляче, досадно, гірко, сумно перечитувати, як нещасна, зацькована, застрашена нація тільки те й робила за весь час свого державного (чи, вірніше, півдержавного) існування, що одгризалася на всі боки: од поляків, руських, татар, шведів. Уся історія – ряд, безупинний, безперервний ряд повстань, війн, пожарищ, голоду, військових переворотів, інтриг, сварок, підкопування".Одна з такиїх сторінок нашої історії – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Зараз гостро дебатується питання про возз’єднання українських земель у єдиній державі Ця проблема у багатьохвипадках висвітлюється однобоко. Дехто прагне звести її до 1919року, інші – до 1939 року. Такий підхід не відображає всієї гами історичного процесу возз’єднання українських земель у единій державі.

Запрошуємо ознайомитися з експозицією виставки.


25 січня 2010

Відділ літератури та інформації виробничого профілю підготував перегляд літератури «Техніка для вогнеборців»,  присвячений Дню працівників пожежної охорони.


26 січня 2010

о 15.00 у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва  в рамках Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту відбувся День інформації «Уроки Голокосту».

У Дні інформації взяла участь Ф.А. Винокурова, заслужений працівник культури, професор історичних наук, заступник директора Державного архіву Вінницької області. В своєму виступі Фаїна Аврамівна вичерпно розповіла про злочини людиноненависницьких режимів, які мали місце в німецькій та румунській зонах окупації на територіях Вінницької області.

Д.Г. Педорук, заступник голови міської ради ветеранів війни, праці та збройних сил розповів про трагедію Голокосту в загальнолюдському вимірі.

Виступаюча із Польщі Агата Радковська, волонтер Подільського агенства регіонального розвитку презентувала аналіз стану проблеми Голокосту у своїй країні.

Також присутні мали нагоду побачити виставу театру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М.Пирогова «Варшавський набат», яка вразила глибоким змістом та чудовою грою акторів-студентів.

 Значну увагу учасників заходу привернули до себе різноманітні матеріали виставки-застереження «Пам’ятати про минуле заради майбутнього».

Прес-реліз : : : Фотоматеріали


26 січня 2010

У відділі літератури та інформації з питань сільського господарства відбулось чергове засідання клубу “Садівник” на тему: “Ландшафтний дизайн: колекція ідей”. З лекціями виступили Людмила Іванівна Побережнюк та Леонід Андрійович Білоус.

Відбулось обговорення.


27 січня 2010

Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту

(рішення Генеральної Асамблеї ООН від 01.11.2005 року)

“Пам'ятати про минуле заради майбутнього” -  під такою назвою буде організована виставка-застереження в читальному залі відділу літератури та інформації з гуманітарних наук під час проведення загальнобібліотечного дня інформації, присвяченого цій даті.

Бібліографічний список літератури, підготовлений фахівцями відділу, включає перелік документів з фондів нашої бібліотеки, бібліотек України, інтернет-публікації.

Всі відвідувачі цього заходу зможуть познайомитись з  книгами, які вміщують свідчення та спогади колишніх в'язнів нацистських таборів та гетто, а також тих, хто вижив під чужим ім'ям, з чужими документами на окупованій нацистами території України.

Пропонуємо для перегляду книги про трагедію Бабиного Яру. Жертвами Голокосту — безпрецедентного в світовій історії геноцида нацистами євреїв - стали майже 6 млн чоловік. Крім того, було знищено десятки тисяч людей різних національностей: євреїв, українців, росіян, циган та ін. Не обійшла ця біда і Вінниччину, на території якої фашистами було створено 146 гетто та таборів примусової праці для євреїв.

Запрошуємо до перегляду!

Хай пам'ятником всім закатованим і замученим стануть скорбота і біль наших сердець, наша  пам'ять!


28 січня 2010

 


29 січня 2010

Героям Крут присвячується

                                                                                                       Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, 

що стали символом наших визвольних змагань,

тим далі падатиме роз’яснюючи світло від цього символу. 

Олена ТЕЛІГА 

Епіграф до книги «Крути. Січень 1918 року»

Шановні читачі!

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії - бій під Крутами. Уряд УНР кинув на протистояння з російською армією кілька сотен погано озброєних українських студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли в нерівному бою.

В зв'язку з відзначенням 92-ї річниці цієї героїчної події  сьогодні ми презентуємо кілька нових книг, які надійшли до наших фондів останнім часом:

-     Героїка трагедії Крут/Упоряд. В. Сергійчук. - К.: Україна, 2008. ­ 462с.

-     Крути:збірка у пам'ять героїв Крут/Упоряд.Зінкевич О., Зінкевич Н.- К.: Смолоскип, 2008. ­ 422с.

-     Крути: січень 1918 року: документи, матеріали,дослідження,кіносценарій/Упоряд. Я.Гаврилюк. ­ К.: Видав. центр “Просвіта”, 2008. ­ 840с.


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше