ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації1 січня 2009

Зміст життя – велика ідея

В українському націоналістичному русі ХХ століття однією з найяскравіших є постать Степана Бандери. 1 січня 2009 року Україна  відзначає 100-річчя від дня народження творця націоналістичної ідеології, організатора і лідера ОУН у 1930-1950рр.

Загалом про С.Бандеру та його діяльність написано і опубліковано сотні праць різного рівня, змісту, обсягу і наукової вартості. Ми пропонуємо читачеві електронний список літератури, який включає лише частину того обширу. До вашої уваги різні джерела: книги, опубліковані в СРСР, видання української діаспори, література, яка вийшла в світ вже в незалежній Україні, інтернет-публікації.

Сподіваємось, що ці матеріали допоможуть зорієнтуватися у морі неоднозначних оцінок, суперечливих поглядів і думок, зробити самостійні висновки.

детальніше>>

Книга   Василь Нагірняк. Во Славу Золотого Тризуба. — Івано-Франківськ: ЛІК, 2008. — 152 с.


4 січня 2009

Відділ літератури та інформації виробничого профілю пропонує користувачам відділу книжково-ілюстративну виставку «Флагман української науки», присвячену 75-річчю Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона. На виставці представлена цікава інформація про фундаторів інституту, перших дослідників та науковців, тих, хто з честю носить  ім’я патоновець. Інститут має світове визнання, проводить глибокі дослідження з розробки прогресивних технологій нероз’ємного з’єднання й обробки металів і неметалів, відкриває перспективи для створення новітніх технологій.


6 січня 2009

«Лиш боротись – значить жить!». Цей вислів Івана Франка якнайбільше підходить до характеристики непересічної особистості Василя Стуса, Героя України, поета-мислителя, день народження якого відзначається в ці різдвяні дні.

До цієї дати у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх ) організована виставка «Кожне його слово – то перлина», яка з кожним роком все більше поповнюється літературознавчими працями, спогадами.

Ми також пропонуємо широкому читацькому загалу ознайомитись з новим виданням «Василь Стус. Таборовий зошит. Вибрані твори» (К., 2008).

         Запрошуємо до перегляду.


12 січня 2009

У відділі літератури та інформації з питань мистецтв експонується перегляд  літератури про українську  художницю і фольклористку Марію Приймаченко "Символ укранської вічності" , 100-річчя від дня народження якої відзначається в 2009 році. 

Її творчість - прекрасне, дивовижне, і до кінця не осягнуте явище, упродовж майже століття привертає до себе увагу шанувальників мистецтва, дослідників, культорологів,мистецтвознавців... 

Народна майстриня досягла світового визнання і посідає одне з найпочесніших місць серед визначних майстрів "наївного" малярства поряд з Анрі Руссо, Ніко Піросманішвілі, Іваном Генераличем, Іваном Нікіфоровим... 

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

МАРИЯ ПРИЙМАЧЕНКО. Веб-галерея


12 січня 2009

У відділі літератури  та інформації з гуманітарних наук (вул. Соборна, 73, Ш поверх) організовано книжкову виставку-враження  «Читай книги що стали подією».

Без особливих критеріїв відбору ми представляємо книги видання останніх трьох років, які могли б вас чимось вразити. Багато  цікавих та маловідомих фактів під обкладинками цих книг: як їжа вплинула на хід історії; що таке фемінізм; яке зараз століття; чи справді існує Всесвітній уряд; про що розповідає код Шекспіра; чи можна виховати генія; чи можна за формою носа зробити висновки про здоров’я людини; яку історія мають знати наші діти?.. Книги чекають на  Вас!


13 січня 2009

У відділі літератури та інформації з питань краєзнавства експонується виставка:  “Руданський в колі вінницьких гумористів”(до 175 р. від дня народження С.В. Руданського) та перегляд літератури:  “Василь Стус поет шевченківського звучання

 

Руданський в колі Вінницьких гумористів


13 січня 2009

О 12.00 відбудеться виїзне засідання Стусівських читань «Минулі мрії видяться майбутнім...» с.Рахнівка Гайсинського району.

Прес-реліз

 

13 січня у с.Рахнівка Гайсинського району відбулись урочистості з нагоди 71-ї річниці від дня народження цього села - видатного українського поета-патріота, літературознавця, правозахисника, Героя України Василя Стуса.

Докладніше 


13 січня 2009

У відділі літератури та інформації з питань сільського господарства відбулось чергове засідання клубу "Садівник" на тему: “Ой радуйся, земле!”.

На світлини з щедрівками завітали М.М. Йохна, Л.О. Кіріченко, В.П. Міхєєв.


19 січня 2009

Шановні користувачі!

У відділі літератури та інформації з питань економіки і права Ви можете ознайомитися з книжковою виставкою «Філософія економіки: від античності до наших днів».

У представлених на виставці документах розкрито погляди представників античної, середньовікової філософії, філософської думки епохи Відродження, Нового часу, Просвітництва, марксистської філософії та філософів ХХ століття, які направлені на філософське осмислення економіки в її історичному розвитку.

детальніше >>


20 січня 2009

"Чародій музики" - таку назву має перегляд літератури, присвячений 130-й річниці від дня народження Станіслава Людкевича, талановитого митця, одного з найвидатніших композиторів України першого представника професіоналізму на Західній Україні.

У кожного справжнього митця життя і творчість, громадська діяльність ї художні мрії зливаються в єдине нерозривне ціле. Адже прагнення служити мистецтвом суспільному прогресу, віддача всіх творчих сил людям - головна запорука виникнення художних цінностей, що стають надбанням народу, залишають слід в історії розвитку культури.

Чудовим підтвердженням цієї істини може бути біографія Станіслава Пилиповича Людкевича, яка в повному об'ємі представлена на тематичному перегляді, який експонується у відділі літератури та інформації з питань мистецтв. 


20 січня 2009

За дорученням учасника Днів сатири і гумору С.Руданського, дипломанта премії імені С.Руданського за 2009 рік, київського поета, гумориста, публіциста Гриця Гайового передано у фонд бібліотеки добірку його книг з дарчим надписом:

1. Пересмішник на Парнасі;

2. Пересмішник на парнасі ( випуск другий);

3. Сурми бурлеску;

4. Постамент,

5. Мисливець і шпак;

6.  Осінь моєї весни;

7. Болячка;

8. Сподвижники;

9. Українські псальми;

10. Бліда поганка або презумпція невинності;

11. Українське задзеркалля.

12. Тінь дракона


21 січня 2009

До Дня Соборності і 90-річчя проголошення Акту Злуки Української народної республіки і Західно-Української народної республіки в обласному академічному музично-драматичному театрі під час урочистого засідання наша бібліотека представила для гостей і жителів міста книжково-ілюстративну виставку "Соборність як чинник духовної і політичної єдності суспільства". Також запрошені мали змогу ознайомитись з презентацією електронного бібліографічного списку літератури "Єдність як запорука сили" в онлайн-режимі.

 


21 січня 2009


22 січня 2009

22 січня - День Соборності України

докладніше >>22 січня 2009

Відділ літератури та інформації виробничого профілю підготував перегляд літератури «Безпека праці для вогнеборців», присвячений Дню працівників пожежної охорони.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


22 січня 2009 

Відділ літератури та інформації виробничого профілю презентує користувачам відділу книжково-ілюстративну виставку «Україна: інформаційний простір», на якій представлена література, що досліджує проблеми формування національного інформаційного простору України, інформаційного середовища, інформаційних технологій та  інформаційного потенціалу.

 детальніше >>


23 січня 2009

У Вінницькій ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася зустріч членів ГО «АБВ» з випусковим редактором інформаційного журналу «Бібліотечний форум України», канд.. пед. наук, заступником директора Донецької ОУНБ ім. Н.К.Крупської Оленою Башун. На зустрічі обговорювалося висвітлення актуальних проблем роботи бібліотек у періодичних виданнях, питання фандрейзингу. Олена Башун презентувала видання Донецької ОУНБ ім. Н. Крупської – бібліографічні покажчики «Донецька ОУНБ ім.. Н.К. Крупської: сторінки історії і сучасність (1926-2006рр.)», «Емма Андрієвська. Життя і творчість», довідник «Бібліотечний світ Донеччини», «Календар знаменних і пам’ятних дат Донецької області. 2009 рік», монографію «Вплив маркетингу і фандрейзингу на трансформацію бібліотек».  Видання передані до фонду бібліотеки.


27 січня 2009

Пам’яті Павла Чубинського присвячується…

До 170-річчя  видатного вченого-етнографа, поета і просто дорогої всім нам людини у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук організовано виставку «Сила чорноземна наш Чубинський…».

До уваги  читачів історичні дослідження, нариси біографії і творчості, які  висвітлюють наукову і духовно-просвітницьку діяльність видатного вченого, автора Гімну України.

На веб-сайті Бібліотеки представлені також бібліографічний  список літератури « П.П.Чубинський на сторінках друкованих видань і Інтернет-публікацій» і повідомлення «Науково-літературна спадщина П.Чубинського в фондах ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва»

Постать Павла Чубинського на сторінках друкованих виданьта Інтернет-публікацій

Науково-літературна спадщина Павла Чубинського в фондах обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва


27 січня 2009

У відділі літератури та інформації з питань сільського господарства Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулось  засідання клубу “Садівник”.

Члени клубу щиро привітали О.Г. Слічного з 90-літнім ювілеєм – мудру, працьовиту і не по роках енергійну людину.

Олександр Герасимович, агроном за професією, ініціював створення клубу “Садівник” і був першим його президентом. Разом з дружиною Марією Петрівною багато часу присвячують роботі на присадибній ділянці, вирощуючи високі врожаї. Набутим досвідом охоче діляться на заняттях клубу. І на нинішньому засіданні О.Г. Слічний виступив з цікавою інформацією про сучасні технології вирощування овочевих культур. Відбулось обговорення.


29 січня 2009

Заходи

Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва з  відзначення

29 січня  -  Дня пам’яті Героїв Крут

докладніше >>


У відділі літератури та інформації з гуманітарних наук організований  перегляд літератури до Дня пам’яті Героїв Крут «Крути – приклад жертовності і непокори».


Архів подій

За року

Подивіться цьогорічні новини за інші місяці:
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень

Новини за інші роки: 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше