ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗагородній Іван Максимович

Контактні телефони: 380-432-329388 та 380-432-326066

Народився в 1942 році на Вінниччині. За фахом юрист. Військове звання - генерал-майор. Трудове життя розпочав на підприємствах Донбасу. Після строкової служби в армії закінчив Харківський юри­дичний інститут. Працював в органах прокуратури, потім впродовж тридцяти років проходив службу в Комітеті державної безпеки України на посадах слідчого, оперативного працівника. Обіймав різні керівні посади в центральному апараті Служби без­пеки України. Біля шести років очолював Управлін­ня СБ України у Вінницькій області.

Автор чисельних закритих друкувань і статей в засобах масової інформації з питань боротьби з те­роризмом, наркобізнесом, контрабандою та органі­зованою злочинністю, а також історико-публіцистичних нарисів.

 

Про книгу

На вінницькій землі є, на жаль, один сумно відо­мий, але популярний у відвідувачів «туристичний» об'єкт, до якого, здавалось би, давно мали зарости споришем забуття всі стежки-дороги. Це руїни ко­лишньої філії головної польової ставки Гітлера «Вервольф» в 12 кілометрах від Вінниці, між селами Стрижавка і Коло-Михайлівка. Проте, як це не парадок­сально, інтерес до історії її спорудження, діяльності та перебування в ставці Гітлера, виявився досить живучим. Щороку з'являються на світ Божий все нові публікації, які допомагають підтримувати нав­коло цього фатального об'єкту ауру загадковості. Багатьом краєзнавцям, журналістам, письменникам-фантастам і навіть бізнесменам здається, що в зруй­нованих підземних лабіринтах «вовчого лігва» схо­ронені надзвичайні таємниці.

Схоже, всі, кому не дають спокою руїни філії гітлерівської ставки, досі продовжують залишатись заручниками надуманої надсекретності й штучного замовчування, які були створені радянською вла­дою відразу по війні з чисто ідеологічних міркувань.

Мета цієї книги - розставити всі крапки над «і», розказати не вигадану, а підтверджену архівними матеріалами правду не лише про вінницьке, але й деякі інші «лігвища» вовка-перевертня.

Сподіваюсь, цікавими для широкого читацького загалу будуть документальні нариси про ряд історичних подій і фактів, котрі так чи інакше пов'язані з «Вервольфом». Адже, крім Гітлера, у ставці побу­вали практично всі його партійні соратники, керів­ники апарату Третього рейху. Це, зокрема, особис­тий секретар фюрера Борман, рейхсфюрер СС Гіммлер, рейхсмаршал Герінг, міністри Гебельс, Розенберг, фон Ріббентроп, Ламмерс, посли і глави деяких держав. Тут діяв генеральний штаб вермах­ту (збройних сил Німеччини) і його сухопутних військ на чолі з фельдмаршалом Кейтелем, генерал-пол­ковниками Гальдером і Йодлем. До «Вервольфу» при­їжджали доповідати Гітлеру про стан справ на фрон­тах командувачі армійськими угрупуваннями фон Клюге, фон Кохлер, Ліст, Паулюс, Манштейн, Ро-мель, Гудеріан, а також рицарі плаща і кинжалу Канаріс, Гелен, Шелленберг... Тут вони вирішували долю не лише народів Радянського Союзу й Німеч­чини, але й усієї Європи.

Зібрані в книзі матеріали підготовлені в результаті копіткої пошукової роботи над розсекреченими архів­ними матеріалами колишніх КДБ СРСР, Міністерства оборони СРСР, ряду установ Німеччини, державних українських, російських та німецьких архівів.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше