ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«Борітеся – поборете! Мені Тарас порадив у безсонній ночі…»

про Стусівські читання

 

Ми просто йшли, у нас нема

Зерна неправди за собою.

 

Прес-реліз

14 січня 2014 року, о 15.00, у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук  Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх), відбудуться Стусівські читання «Борітеся – поборете! Мені Тарас порадив у безсонній ночі…».

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. З року в рік об’єднують вони навколо себе цвіт місцевої інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, митців, учителів, письменників, науковців, студентську й учнівську молодь. У ці дні в бібліотеках області проходять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, літературні години, оформляються  книжкові виставки та влаштовуються перегляди літератури.

Цього року читання відбуваються під егідою 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Шевченкова поезія, Шевченкові слова – це не просто пронизливо заримовані рядки. Це дійсно пророцтва, які збулись, збуваються і будуть збуватися.

Українська поезія тісно пов'язана з життям нашого народу. Така вже доля України, що найкращим її дітям судилося несправедливо коротке життя: 38 років – П. Грабовському, 39 – С.Руданському, 42 – Лесі Українці, 47 – Тарасові Шевченку та Василю Стусу.  Із 47 років життя в обох поетів вкрадено роки, що провели вони на засланні та в ув'язненні.

Багато поневірянь зазнали і Стус, і Шевченко. Вони любили рідну землю, свій край, Україну, але довгий час, не з власної волі, жили поза її межами. Вони хотіли писати, творити, дарувати своїми творами людям радість і підтримку, а змушені були виконувати важку роботу на засланні.

Слова Михайлини Коцюбинської можна справедливо віднести до таких різних і водночас дуже схожих українських митців, хоча і сказані вони були стосовно В. Стуса: «Цінність і всеохопність його патріотизму вражає. За кожним помислом, за кожним словом – Україна. Відірваність від рідної землі та розлука тільки посилила його синівський зв'язок з нею».
         Стус і Шевченко... їх ріднить сила патріотизму, любові до України, незламність духу. Силу вистояти, не зломитися дає переконаність у тому, що правда – за ним, що він жив гідно «...я не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття». Життя Василя Стуса було сповнене добра, любові, благородних діянь в ім'я України. Ніколи він не відповідав ненавистю на вчинене йому зло.

Різними словами великі поети далеких одна від одної епох утверджували справедливість обраного і пройденого ними шляху. Кожний по-своєму висловлює упевненість: народ зрозуміє й оцінить їхній подвиг. Український народ високо цінує творчість цих митців; їхні слова ніколи не підуть у небуття, бо покоління за поколінням зберігатимуть у пам'яті щиру любов свою й доземно вклонятимуться найвидатнішим поетам України Василеві Стусу та Тарасові Шевченку.

Заходи Стусівських читань

14 січня 2013 року:  

 14.00 – Вшанування пам’яті поета, покладання квітів біля його пам’ятника на майдані ім. Василя Стуса (м. Вінниця) та урочиста хода містом до бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва.

15.00 − Стусівські читання «Борітеся – поборете! Мені Тарас порадив у безсонній ночі…» − літературно-мистецький вечір, присвячений 76-річчю від дня народження В.Стуса  та 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка (Вінниця, ОУНБ  ім. К.А.Тімірязєва).

 

У програмі читань:

Відкриття читань, запалювання традиційної поминальної свічки – директор Вінницької ОУНБ  ім. К.А. Тімірязєва Н. І.  Морозова.

 

Виступи:

     - заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Спірідонової Л.М.;

     - начальника управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, заслуженої артистки України Скрипник М.В.;

     - науковця, поета, члена Національної спілки письменників України, кандидата філологічних наук, заслуженого працівника культури України А. М.  Подолинного;

     - кандидата філологічних наук, поетеси, члена Національної спілки письменників України, заслуженого працівника культури України, голови обласної краєзнавчої літературно-мистецької організації «Велика рідня» Т. В. Яковенко;

    - поетеси, члена Національної спілки письменників України, президента обласної краєзнавчої літературно-мистецької організації «Велика рідня» О. А. Вітенко;

    - доктора педагогічних наук, професора, завідуючої кафедрою методики філологічних дисциплін інституту філології і журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського О.М. Куцевол;

     - поетеси, члена Національної спілки письменників України, члена Національної спілки журналістів України, заслуженого працівника культури України В.П. Сторожук;

     - української поетеси, члена Національної спілки письменників України, громадської діячки, нашої землячки Н. Ю. Гнатюк;

     - редактора літературно-мистецького альманаху «Стусове коло», письменника, голови Конгресу української інтелігенції Вінниччини, голови обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса  В. Д. Кобця;

     - поета, члена Національної спілки письменників України,  кандидата філологічних наук, старший викладач ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського В.В. Борецького;

     - завідуючої науково-дослідним відділом новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Л.І. Семенко;

     - творчої молоді.

Упродовж вечора звучатимуть  музичні твори у виконанні членів «Подільського народного університету культури» (смт Літин) – голова Н.Г.Щепілова.

До уваги усіх присутніх фахівцями ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва підготовлено книжкові виставки та перегляди,  присвячені життю і творчості Василя Стуса, «Слово поета: від земного – до вічного», «Великий Українець – Василь Стус», «Не згасне свічка Стуса».

У фойє бібліотеки протягом дня, 14 січня, відбуватиметься показ документального фільму «Просвітлої дороги свічка чорна...», звучатимуть у запису вірші Василя Стуса у виконанні автора.

 

Запрошуємо взяти участь у Стусівських читаннях!

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше