ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЛітературно-мистецький вечір «Поет – це слово. Це його життя…»

Стусівські читання у ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва розпочались у холі бібліотеки з різдвяної коляди у виконанні ансамблю «Бревіс» (керівник Я. Кушка) на фоні розгорнутої краєзнавчо-мистецької інсталяції, присвяченої В.Стусу «І в смерті обернуся до життя».

У колонній залі бібліотеки відбувся літературно-мистецький вечір «Поет – це слово. Це його життя…» та нагородження лауреатів літературно-мистецького конкурсу на краще виконання та мистецьке представлення творчості Василя Стуса «Я читаю Стуса!». 50 учасників з Вінниці, Запоріжжя, Миколаєва та Черкас, серед яких учні та студенти, взяли участь у відбірковому турі конкурсу, що проходив у грудні 2012 року, та були запрошені на поетичні читання.

Вшанувати світлу пам’ять Василя Стуса та відкрити вечір, запаливши традиційну поминальну свічку, разом з директором ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, заслуженим працівником культури України Наталією Іванівної Морозовою, зі столиці до Вінниці прибув друг поета, український письменник, перекладач, драматург; актор театру і кіно Василь Довжик. Слово про  «Василя Стуса і Вінниччину» промовила  Любов Михайлівна Спірідонова, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації. Щирі слова про життя та творчість поета були сказані народним депутатом Верховної Ради України 5-ти скликань, президентом фонду «Україна − інкогніто» Анатолієм Сергійовичем Матвієнком. Відома українська поетеса, громадський діяч Ніна Юхимівна Гнатюк, яка багато років збирає та популяризує матеріали про життя і творчість В.Стуса, виступила на вечорі та подарувала лауреатам конкурсу «Я читаю Стуса» упорядковану нею книгу «І в смерті з рідним краєм поріднюсь…». Вірші та пісні на слова В.Стуса виконував Кирило Бєлкін − київський актор, літератор, бард. Шану поетові у своїх виступах висловили Анатолій Мусійович Подолинний − поет, літературознавець, заслужений працівник культури України; Василь Дмитрович Кобець − поет, голова конгресу української інтелігенції.

Виступи керівництва, гостей з Києва та місцевої інтелігенції, межувались з виступами фіналістів. Званням «Лауреата»  та дипломами фіналіста конкурсу було нагороджено 30 кращих учнів та студентів м. Вінниці та Вінницької області, а також з інших міст України  − Запоріжжя, Миколаєва, Черкас.

А найстарша учасниця, знана вишивальниця Любов Шаламай, в творчому доробку якої вишиті портрети Лесі Українки, Тараса Шевченка, Івана Франка та багатьох інших відомих особистостей України, за підтримки та сприяння  народного  депутата Олександра Домбровського пригостила всіх присутніх запашним короваєм.

Фахівцями бібліотеки були влаштовані книжкові виставки, перегляди літератури, присвячені життю і творчості Василя Стуса за темами:

«Василь Стус: трагічний, величний і вічний» – виставка-портрет – відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук;

– «Поет найвищої ноти протесту» – перегляд газетних публікацій – сектор газетної періодики;

– «Василь Стус: життя як творчість» – виставка-пам’ять – відділ краєзнавства.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше