ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїУправління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ім. К.А.ТІМІРЯЗЄВА

 

 Прес-реліз

4 вересня 2009 року, о 13 годині, на майдані ім. В. Стуса, біля пам’ятника поету-земляку, Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва спільно з обласною організацією Національної спілки письменників України, обласним об’єднанням ім. В.Стуса за підтримки облдержадміністрації та управління культури і туризму ОДА проводять вересневі Стусівські читання, приурочені Дню пам’яті відомого українського поета, нашого земляка, Героя України В.С.Стуса.

Вінниччина однією з перших, ще 20 років тому, коли ім'я великого поета-патріота Василя Стуса вимовлялось пошепки, запалила поминальну свічку пам'яті славного сина України. Сталося це в стінах обласної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва.

Цьогорічні вересневі Стусівські читання відбудуться біля пам’ятника В.Стуса на майдані  його імені. Учасниками заходу будуть письменники, представники органів влади, громадських організацій, бібліотечні працівники, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, школярі та шанувальники творчості поета. Всі присутні матимуть змогу не тільки долучитися до великої поезії поета, але й прочитати власні вірші, в яких звучать мотиви творчості В.Стуса. Вінницькі поети запропонують публіці свої твори, присвячені нашому видатному земляку.

Учасники заходу покладуть квіти до пам’ятника поету. 

Довідка:

Стус Василь Семенович (1938 — 1985рр.) — поет і громадський діяч. Закінчив історико-філологічний факультет Донецького педагогічного інституту. З 1964 р. — аспірант Інституту літератури АН України. У 1965 р. виступив проти хвилі арештів серед діячів української культури, за що був виключений з аспірантури, звільнений з роботи у державному архіві. У 1972 р. заарештований і засуджений до 5 років таборів та 3 років заслання. 1979 р. повернувся до Києва, проте в 1980 р. знову заарештований і засуджений до 15 років ув'язнення. Помер у таборі на Уралі. Перепохований 19.11.1989 р. в Києві. Твори: збірки віршів «Зимові дерева» (1970), «Свіча в свічаді ( 1986), «Палімпсести» (1986), багатомне видання його творів. Нещодавно побачили світ перші томи 12-ти томного зібрання творів письменника, а також “Таборовий зошит”.

За незламність   духу,   жертовне    служіння    Україні    і національній ідеї,   високі    гуманістичні    ідеали   творчості, президент України Віктор Ющенко Указом N 1652/2005  від 26 листопада 2005 року присвоїв звання  Герой  України з врученням ордена Держави, СТУСУ Василю Семеновичу  -  поетові-правозахисникові  (посмертно).

Запрошуємо вінничан та  гостей міста взяти участь у Стусівських читаннях!

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2020
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше