ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїМіжнародний благодійний фонд захисту

та сприяння розвиткові бібліотек України

 ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Для оперативного розповсюдження                                                               Контактні особи:

27 грудня 2007 року                                                                     Колос Лариса         8 050 184 92 92

                                                                                                    Кириченко Галина (044) 278-86-30

РЕСУРСИ БІБЛІОТЕК У БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ

У грудні 2007 року стартував однойменний проект Міжнародного благодійного фонду захисту та сприяння розвиткові бібліотек України та Національної парламентської бібліотеки України, спрямований на протидію корупції.

Масштабність корупції в Україні за останній час не лише негативно позначилася на становищі громадян та на іміджі нашої держави, але й загрожує національній безпеці. З корупцією змирилося суспільство, корупція стала ледь не “національною рисою” українців.

За результатами загальнонаціонального дослідження «Стан корупції в Україні» 2007 року, здійсненого Київським міжнародним інститутом соціології  під керівництвом Менеджмент Сістемс Інтернешнл за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), українці розуміють, що суспільство сьогодні зіткнулося з серйозними проблемами: економічною нестабільністю, а саме високою вартістю життя та медичного обслуговування; нестабільністю у соціальній та політичних сферах, а саме злочинністю, корупцією в уряді та незаконною торгівлею наркотиками. Зокрема опитані громадяни головними причинами розквіту корупції вважають те, що посадові особи розглядають свої посади як інструмент для одержання особистої вигоди. Більшість респондентів дивляться на корупцію, як на звичний спосіб виживання та діяльності в Україні.

Як вплинути на свідомість різних верств населення, щоб виробити непримиренність ставлення до будь-яких проявів корупції? Як одночасно охопити широкоформатною превентивною роботою всі прошарки суспільства?

Оскільки “примирення з корупцією” є соціокультурним явищем, його подолання повинно стати стратегічним напрямом діяльності культурних закладів і установ. Спробуємо це зробити, використовуючи величезний потенціал і можливості бібліотек України, об’єднаних у мережі, що охоплюють не лише обласні, але й районні та міські центри.

Проект направлено, в першу чергу, на найбільш активну та мислячу категорію громадян, які відвідують бібліотеки, на культурну і наукову інтелігенцію, вчителів, студентську молодь тощо. На засіданнях круглих столів, семінарах та інших заходах, що проходять у рамках проекту, присутні представники місцевої влади та засобів масової інформації, бізнесмени, представники громадських організацій, усі небайдужі громадяни. Саме вони у своїй щоденній діяльності й спілкуванні з людьми найбільше впливають на свідомість суспільства.

Для представників ЗМІ оголошується конкурс на тему: “Корупція: борітеся - поборете!”. Кращі статті та передачі щодо викриття фактів корупції будуть відзначені й надруковані у Додатку до журналу «Бібліотечна планета».

Проект здійснюється в Києві, Вінниці, Ужгороді, Полтаві, Дніпропетровську.

Виконання зазначеного проекту на національному (через Національну парламентську бібліотеку та її часопис «Бібліотечна планета») і регіональному (через обласні універсальні наукові бібліотеки) рівнях дасть поштовх і запропонує кілька варіантів моделей широкоформатної просвітницької роботи з подолання та попередження корупції на базі бібліотек.

Заходи здійснюються за підтримки проекту “Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні “Гідна Україна”, який реалізує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації “Виклики Тисячоліття” (MCC).

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше