ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«Із сузір’я вінницьких письменників. М. Лукову – 65!»

 

Мико́ла Володи́мирович Лу́ків народився 6 січня 1949 р. у с. Куманівці Хмільницького району на Вінниччині. 1968 р. закінчив Немирівське педагогічне училище імені Марка Вовчка, 1973 р. – факультет журналістики Київського університету. Автор двох десятків поетичних збірок: «Ріка», «Шлях», «Політ», «Весняні дощі», «Отча земля», «Кущ осінньої калини», «Поезії», «Право на пам’ять», «Росте черешня в мами на городі» та інших, лауреат міжнародних і всеукраїнських літературних премій. Заслужений діяч мистецтв України, академік Української екологічної академії наук, головний редактор журналу «Дніпро», член Спілки письменників України, громадський діяч. Пісні, створені на його слова, звучать не лише в Україні, їх можна почути скрізь, де живуть наші земляки, – від країн слов'янського світу до Канади, США та Австралії. Нині Микола Луків знаючи, що ним подолано багато бар'єрів майстерності, не задовольняється здобутками. Пише поезію високої проби, виховує літературну молодь як головний редактор популярного журналу «Дніпро», невтомно працює як громадський діяч. Його серце повне зерна любові, і він щиро засіває ним поле життя.

Однією з відомих пісень Миколи Луківа є «Росте черешня в мами на городі»:

 

 

Росте черешня в мами на городі,
Стара-стара, а кожен рік цвіте,
Щоліта дітям ягодами годить,
Хоча вони й не дякують за те.

Живе старенька мати у господі –
Невтомні руки, серце золоте.
Щодня і дітям, і онукам годить,
Хоч рідко хто з них дякує за те.

Ну що ж, про вдячність забувають люди,
Душа сліпа у щасті, а проте
Вони прозріють, але пізно буде:
Черешня всохне, мати – одцвіте.

 

Луків, М. Доля і час : вірші та поема / М. Луків, 2002. – 367 с.

    Корінною властивістю поезій М.Луківа є його справді невсипуща пам’ять про першоджерела, про свій рід, родину, рідню. У збірці висвітлена поезія на тему любові до рідної землі.

 

 

   

 

Луків, М. Величальна Україні : поезії / М. Луків, 2004. – 383 с.

 Серед поезій М.Луківа увагу композиторів привертають вірші соціально-філософського та патріотичного звучання, твори про Україну, її долю та, мабуть найбільше, вірші про матір. Ця тема стала золотим лейтмотивом, основою духовного й поетичного світу творчості М.Луківа. Уже багато років читачі знають і шанують його і як ініціатора та популяризатора святкування в Україні Дня матері. Тема матері й батька – одна з головних, традиційних як для українського фольклору, так і для сучасної української поезії. В даній збірці ви можете ознайомитися з пісенною творчістю М.Луківа.

 

 

 


Луків, М. Мелодії для матері і коханої : поезії / М. Луків, 1991. – 192 с.

 До даної книжки лауреата Республіканської комсомольської премії імені М.Островського увійшла переважно інтимна лірика. Краса материнства, дружби й кохання, любов до природи і тривога за долю всього сущого на землі – основні мотиви творів.

 

 

 

 

Луків, М. Біля вечірнього багаття : поезії / М. Луків, 2004. – 256 с.

 У книзі зібрані поезії за кілька десятиліть активної плідної праці в літературі. Краса кохання, вірності й дружби, любов до всього прекрасного, сущого на нашій землі – основні мотиви творчості відомого поета.

 

 

 

 

 

Луків, М. Балада про брата : поезії / М. Луків, 2005. – 494 с.

До книги відомого поета, лауреата багатьох всеукраїнських і міжнародних премій ввійшли твори соціально-філософської, пейзажно-настроєвої та інтимної лірики. По-особливому ніжні, зворушливі й сердечні вірші присвячені подвижницькій місії матері, хвилюють пристрасні, глибокі й сповідально-щирі роздуми про час, в якому випало жити, вірність обов’язку та життєвому покликанню, відповідальність за долю отчої землі й рідного народу.


 

 

Луків, М. Отча земля : поезії / М. Луків, 1983. – 169 с.

Вірші про багатий і складний духовний світ нашого сучасника. Поет оспівує мир і дружбу, творчі звершення народу, красу природи, любові й вірності. Поетичним творам притаманна висока громадянська наснаженість, ліризм і непотрібна щирість почуттів.


 

 

 

Луків, М. Поезії / М. Луків, 1986. – 159 с.

Поезія М.Луківа приваблює задушевністю, глибиною, пошуками творчого виразного слова. В книзі представлені кращі вірші поета з попередніх видань.

 

  

Луків, М.В. Весняні дощі : поезії / М. В. Луків, 1981. – 169 с.

Вірші про багатий і складний духовний світ нашого молодого сучасника. Поет звертається до героїчного минулого, оспівує мир і дружбу, творчі звершення нашого народу.

 

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше