ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«У співавторстві з природою»

 архітектор Сергій Горбатий – художник В’ячеслав Постернак

(13 січня  – 15 лютого 2011) 

«Там чудеса…» - ці слова поета спливають в пам’яті, коли заходиш до читальної зали відділу літератури та інформації з питань мистецтв ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, в  якій стартував цікавий експозиційний проект під загадковою назвою «У співавторстві з природою…». Проект представляють архітектор Сергій Горбатий та художник В’ячеслав Постернак – два талановитих вінницьких митця, які з легкістю і азартом створили дивні, неповторні,  красиві, як сама природа, пластичні композиції і презентували їх вінницькому глядачеві.

Розповідати про В’ячеслава Постернака – потреби немає: він яскравий представник  українського образотворчого мистецтва, який дивує багатьма гранями свого таланту. Час, дарований йому долею, він виважив своєю професійністю і працелюбністю. Його ковальські, скульптурні, малярські роботи є зразком високої культури в нашому сучасному мистецькому просторі. Саме завдяки В’ячеславові ми маємо змогу вперше ознайомитися з роботами Сергія Горбатого; саме завдяки таланту та колосальному досвіду В’ячеслава Постернака був забезпечений успіх даного проекту.

Головний герой цієї мистецької події Сергій Горбатий народився в Києві 25 березня 1964 р . у родині архітекторів. Коли йому виповнилося три роки, разом з батьками переїхав до Вінниці. У 1985 р., демобілізувавшись з армії, вступив на архітектурний факультет одного з престижних столичних вузів – Київського інженерно-будівельного інституту. Роки навчання в ньому були найціннішими і найщасливішими в його житті: тут він отримав фахову освіту за спеціальністю «Архітектурне проектування цивільних будівель і споруд», саме тут він зустрів свою майбутню дружину Світлану з якою спільно працював над дипломною роботою. В процесі навчання був командиром будівельного загону, в якому займався проектуванням дитячих містечок, виготовленням малих архітектурних форм, дерев’яних та бетонних скульптур… По закінченні навчального закладу повернувся до Вінниці. У 1999 р. створив приватне творче підприємство «Дизайн», яке і по сьогоднішній день займається проектуванням інтер’єрів і екстер’єрів, розробкою і виготовленням зовнішньої реклами.

Та справжнє своє покликання талановитий архітектор та успішний дизайнер Сергій Горбатий знайшов у скульптурі малих форм, використовуючи при цьому природні форми матеріалу –  різноманітне каміння, шматки деревини, відмерле лісове коріння, дерев’яні пеньки та коряки.

Щоб із звичайної  старої коряки зробити цікаву пластичну композицію, для цього потрібно бути не лише обізнаною у цій справі людиною, а й мати гарний, можна сказати вишуканий, смак та тонке відчуття, розуміти всі нюанси природної краси.

У корчі, що комусь здається потворним, у непримітній гілочці й порохнявому пні Сергій Горбатий може розгледіти цікавого звірка, фантастичну істоту або граціозну красуню… Його руки доводять природній матеріал до досконалості, але зберігають первинні скульптурні форми, створені самою природою.

Не створюючи додаткового навантаження, органічно вписується в роботи С. Горбатого оригінальне металеве оздоблення, зроблене чутливими руками В. Постернака, в результаті чого народжуються неповторні, емоційно-насичені пластичні композиції з казково-фантастичними назвами: «Дракон», «Риф», «Риба»,«Ангел хащі»,«Спіраль часу», «Третє око», «Інопланетянин», «Міраж», «Бальзаківський вік»… Ці твори, які можуть бути своєрідними антидепресантами у нашому діловому, нервовому житті, піднімають над буденністю, наближують до світу вишуканого мистецтва, як до джерела з живою водою.

Хотілося, щоб такі енергійні, життєрадісні люди як Сергій Горбатий і В’ячеслав Постернак частіше радували наше око своїми витворами мистецтва. 

провідний бібліограф відділу літератури та інформації з питань мистецтв 

ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

Т.О. Марчук

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше