ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації17 січня 2013 року о 14.30 в рамках відзначення  Дня Соборності та Свободи України у секторі правової інформації (вул. Соборна,70, І поверх) відбудеться урок державності «Соборність України – основа державності».
     Одним з найцінніших надбань українського народу є державна незалежність, свобода та соборна монолітність. Шлях до них був тривалим і тяжким. У сузір’ї дат, якими позначений історичний поступ України, особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли у Києві на Софіївському майдані було ухвалено знаменитий Акт злуки.
Ця дата увійшла в історію як важлива подія, що вплинула на подальший розвиток України, засвідчила волю народу, який незалежно від національної чи конфесійної приналежності, регіону проживання та політичних поглядів об'єднався заради побудови суверенної держави.
     22 січня 1919 р. український народ використав історичний шанс об’єднатися назавжди. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка".
Акт злуки став завершальним акордом нетривалого, однак динамічного зустрічного поступу двох державних утворень Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Однак через низку об’єктивних та суб’єктивних обставин об’єднання УНР та ЗУНР виявилося незавершеним.
Ця подія ніколи не втратить своєї значущості.  Погляд у минуле нашої держави дає підстави непохитного переконання в тому, що ідеї свободи, державного соборного самоствердження залишаться визначальними для всіх поколінь українців.
     В рамках відзначення  Дня Соборності та Свободи України у секторі правової інформації відбудеться урок державності «Соборність України – основа державності», мета якого – виховання у молодого покоління почуття патріотизму, поваги до історичного минулого свого народу, враховуючи велике історичне значення соборності України та проголошення Акту злуки.
     В програмі уроку державності:
«Ідеї Соборності та підготовка Акту злуки» –  Степанчук Юрій Степанович,  кандидат історичних наук, доцент Вінницького  державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського;
«Уроки та значення Акту злуки» – Федоришин Олександр, магістрант інституту історії Вінницького  державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського;
«Злука в ім’я України» – коментований перегляд літератури –Криворука Анюта, бібліотекар ІІ категорії.
                                                                         Запрошуємо  на урок державності!

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше