ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації«Дай, Україно, гордого шляху»

про літературно-мистецький вечір, присвячений 79-й річниці від дня народження

Василя Семеновича Стуса

Пост-реліз

12 січня 2017 року, о 14.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху», присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, що пройшов у рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян. Бібліотеки області проводять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, конкурси, вікторини, оформляють книжкові виставки та влаштовують перегляди літератури.

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності. Він зберіг своє життєве кредо до кінця. І це було причиною його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською відвагою, не згинаючись. На такій дорозі поети гинуть. Йому вдалося зреалізувати свій талант за умов, де інші гаснуть і посилаються на обставини, його спадщина не пропала, хоча і лежала в прірві. На щастя, знайшлося кому рятувати його творчість – збирати, опрацьовувати, видавати.

Ведуча:

Альона Ніжньовська, завідувачка сектору наукової інформації з питань культури і мистецтва ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Модератор:

Куцевол Ольга Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови Інституту філології й журналістики ім. Михайла Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського;

У програмі читань:

Відкриття читань:

· Лановик Сергій Якович, заступник керуючого справами виконавчого апарату Вінницької обласної Ради;

· Зелінська Ольга Георгіївна – начальник відділу культурно-мистецьких установ;

· Сеник Лариса Борисівна, заступник директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України.

     Презентація наукового альманаху «Стусознавчі зошити»:

· Соловей Олег Євгенович – український письменник, критик, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити»;

· Пуніна Ольга Василівна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити».

Виступи:

·  Коляструк Ольга Анатоліївна – доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології;

·  Жилін Михайло Володимирович – доцент Донецького національного університету ім. Василя Стуса;

·  Юрчак  Юрій Володимирович – поет, член Національної спілки письменників України, завідуючий бібліотекою-філією №7 Вінницької міської ЦБС.

Декламування поезії Василя Стуса – творча молодь Вінницького технічного коледжу;

Виконання музичних творів – студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та вокальне тріо «З роси й води» Вінницького РБК (керівник Т. Казанська).

Презентація виставки-портрету «Той, хто не гнув голови» – Л.І. Заря, провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

            Оргкомітет

 

Контактна особа – Джуринська Тетяна Олександрівна

Тел.: (0432) 67-03-25. E-mail: market@library.vn.ua

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше