ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВисвітлення 29 Стусівських читань засобами масової інформації

 

«Дай, Україно, гордого шляху»

Під такою назвою 12 січня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, що пройшов у рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. 

Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян. Бібліотеки області проводять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, конкурси, вікторини, оформляють книжкові виставки та влаштовують перегляди літератури. 

У програмі читань відбулась презентація наукового альманаху «Стусознавчі зошити», декламування поезії Василя Стуса та виконання музичних творів на слова відомого земляка та презентація виставки-портрету «Той, хто не гнув голови».

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності. Він зберіг своє життєве кредо до кінця. І це було причиною його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською відвагою, не згинаючись. На такій дорозі поети гинуть. Йому вдалося зреалізувати свій талант за умов, де інші гаснуть і посилаються на обставини, його спадщина не пропала, хоча і лежала в прірві. На щастя, знайшлося кому рятувати його творчість – збирати, опрацьовувати, видавати. 

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА


Відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху»

Сьогодні, 12 січня, у читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху», присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, який пройшов в рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян.

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди порядності.

Відтак, в літературно-мистецькому вечорі взяв участь заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради, депутат обласної Ради Сергій Лановик, начальник відділу культурно-мистецьких установ управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Зелінська, викладачі Донецького національного університету ім.В. Стуса, а також запрошені.

 - Саме завдяки людям, які вивчали і продовжують вивчати творчість Василя Стуса, завдяки їхній наполегливості та ентузіазму, ми маємо всі ті надбання, які збережені, - звернувся до присутніх Сергій Лановик. – Адже всі ми пам’ятаємо, що творчість Стуса була практично знищена в той період, коли він був ув’язнений. Дякуючи його однодумцям, творчість українського поета збережена, хоч, на жаль, не вся, але найголовніше те, що він продовжує жити. Постать Василя Стуса є прикладом мужності, стійкості людини, яка є Героєм України.

В ході проведення творчого вечора також було презентовано науковий альманах «Стусознавчі зошити». Про книжку розповів український письменник, критик, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити» Олег Соловій.

Із творчістю поета присутніх знайомила творча молодь Вінницького технічного коледжу. Звучали музичні твори у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича та вокального тріо «З роси й води» Вінницького районного будинку культури. Також було презентовано виставку-портрет «Той, хто не гнув голову».

Більше читайте тут: Вінницька обласна Рада 


Катерина Мартич. У Вінниці 79-у річницю від Дня народження В.Стуса відзначили літературно-мистецьким вечором

У Вінниці 79-у річницю від Дня народження В.Стуса відзначили літературно-мистецьким вечором

ВІННИЦЯ. 12 січня. УНН-Центр. У Вінниці провели літературно-мистецький вечір під назвою "Дай, Україно, гордого шляху", присвячений 79-й річниці від Дня народження Василя Стуса, передає кореспондент УНН-Центр.

Захід відбувся в межах чергових Стусівських читань, які проводять на Вінниччині вже понад чверть століття. Крім декламування поезії Василя Стуса, звучали розповіді про його життя та творчість від науковців та літературознавців. Крім цього, презентували науковий альманах "Стусознавчі зошити" та виставку-портрет "Той, хто не гнув голови".

Довідка УНН-Центр: Василь Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Народився 6 січня 1938 в с.Рахнівка Гайсинського району на Вінниччині. Був одним із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, за що зазнав репресій із боку радянської влади: творчість заборонили, а самого вінничанина засудили. В місцях позбавлення волі він і загинув

Джерело: УНН


Донеччани презентували вінничанам альманах «Стусознавчі зошити»

Сьогодні, 12 січня, в Тімірязевці відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 79-й річниці від дня народження видатного українця, правозахисника, дисидента, поета Василя Стуса.

Василь Семенович народився на Вінничині, в селі Рахнівка Гайсинського району, згодом родина переїхала на Донбас, де майбутній поет, власне, і сформувався, як особистість.  12 січня 1972 року, Василя Стуса арештували, саме тоді і розпочався його «шлях на Голгофу слави».

Зазначимо, Стусівські читання стали традиційними, вони  проходять у Вінниці в 29-й раз. В нинішньому році до вінничан приєднались і донеччани.

Доценти Донецького національного університету ім. Василя Стуса Олег Соловей та Ольга Пуніна, які є упорядниками наукового альманаху «Стусовзнавчі зошити», презентували його присутнім на вечері.

Зазначимо, що в читальній залі зібралось чимало людей, майже усі місця були зайняті. Послухати  вірші та дізнатись щось нове про нашого славетного земляка прийшли й працівники наукової бібліотеки. Одна з бібліотекарок, щоб не залишати робоче місце, просто відчинила двері до зали.

Більше читайте тут: Vinnytsia PressPoint 


Олеся ШУТКЕВИЧ.  У Вінниці відбулися традиційні Стусівські читання

Уже чверть століття Вінницька обласна бібліотека імені Тімірязєва проводить літературні читання з нагоди дня народження українського поета, Героя України Василя Стуса. Цього року вечір пам’яті вирішили провести 12 січня і не випадково, бо саме у цей день 1972 року в Україні розпочалася операція «Блок», під час якої були арештовані українські письменники, художники, правозахисники. Був серед них і Стус, на долю якого випали важкі роки таборів і заслань… На знак вшанування видатного земляка традиційні Стусівські читання розпочалися із запалення символічної свічі пам’яті. А подарунком до дня народження поета стала презентація другого наукового альманаху «Стусознавчі зошити», який торік заснували викладачі Донецького національного університету імені Василя Стуса.

«Упорядники альманаху прагнуть створити перший в Україні спеціалізований майданчик для обговорення різноаспектної наукової проблематики, пов’язаної з життям і творчістю Василя Стуса. Це ініціатива науковців Донецького національного університету, який тепер носить ім’я поета. Тематика статей різна, передусім це наукові розвідки, дослідження маловідомих фактів з життя та творчості. Єдина парадигма, яка об’єднує всі матеріали, – це Стус, – розповідає доцент ДонНУ Михайло Жилін. – Торік ми видали перший зошита альманаху, до якого увійшли вісім статей – це наукові розвідки доцентів і докторів філологічних наук. Другий зошит містить шість статей, серед яких дослідження Людмили Тарнашинської, Ольги Пуніної, Олега Солов’я та мої. Обсяг статей великий, вони об’ємні, але ґрунтовні. Альманах розповсюджується по вищих навчальних закладах та бібліотеках України. А розраховане видання передусім на науковців, викладачів, студентів та всіх інших шанувальників актуальної української літератури».

Модератором цьогорічних Стусівських читань виступила доктор педагогічних наук, професор Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Ольга Куцевол. Вона наголосила, що Стус належить до тих постатей, які впливають на добу. Таких як він називають пасіонарною елітою. Це люди, які ніколи не гнуть голови і володіють неймовірною силою змінювати світ на краще.

«Тільки завдяки таким особистостям, як Василь Стус, ми маємо можливість розвиватися, бо вони спонукають Україну рухатися вперед, – переконує Ольга Куцевол. – Свого часу дисидент Євген Сверстюк згадував про те, як Василь Стус вмонтовувався в київське товариство, приїхавши з Донецька. Він казав: «Здається, Стус одразу відчув себе у київській атмосфері і відчув високу громадську напругу Симоненкового заповідного слова». На жаль, Стус розминувся з Василем Симоненком, який загинув 13 грудня 1963 року. Вони не були знайомі. Але в українському середовищі не буває вакууму чи порожнечі. На заміну одного пасіонарія Василя Симоненка прийшов другий – Василь Стус, який продовжив рухати українське суспільство вперед. На наше щастя».

З нагоди 79-ої річниці від дня народження Василя Стуса у залах обласної бібліотеки відкрили книжкові виставки, присвячені життю і творчості поета-земляка. Вечори поезії, літературно-мистецькі заходи, письменницькі години в ці січневі дні проводяться в різних культурних закладах області. А в музеї села Рахнівки, де народився поет, відбуваються покази кінофільмів про Україну і її вірного сина Василя Стуса.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниці, фото автора

Більше читайте тут: День 


Науковий альманах «Стусознавчі зошити» вже в бібліотеках

Щорічні Стусівські читання традиційно проходять у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені К.А. Тімірязєва.13.01.2017 

12 січня 2016 року шанувальники творчості Василя Стуса зібралися на літературно-мистецький вечір, що у цьому році отримав назву «Дай, Україно, гордого шляху».

Під час читань кафедра теорії та історії української і світової літератури філологічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса презентувала свій другий науковий альманах «Стусознавчі зошити». Редактор альманаху доцент кафедри Олег Соловей розповів, що ідея більш глибокого і детального дослідження феномену Василя Стуса виникла ще в Донецьку у 2006-му році, коли викладач зрозумів, що в Україні залишилось дуже мало науковців, які вивчають цю тематику. Але реалізувати давню мрію судилося лише через 10 років на батьківщині поета — Подільській землі.

Автори альманаху викладачі кафедри Михайло Жилін та Ольга Пуніна докладно розповіли про зміст своїх статей і чинники, що вплинули на вибір певної тематики. З усіма матеріалами «Стусознавчих зошитів» можна ознайомитись в університетській бібліотеці та бібліотеці імені К.А. Тімірязєва.

У читаннях взяли участь представники вінницької творчої спільноти, викладачі навчальних закладів, студенти та школярі. Шанувальники Стуса поділилися своїми думками про життєвий та творчий шлях Василя Семеновича — поета, політв’язня, Героя України, Нобелівського лауреата. Учасники заходу дійшли висновку, що Василь Стус є унікальним явищем, що об’єднує українську націю, дає усвідомити національну ідею, вчить бути справжньою Людиною, вірною своєму народові.

Більше читайте тут: Університетські вісті. Новини Донецького національного університету 


У Вінниці відбулись Стусівські читання

chitannya

Під такою назвою 12 січня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, що пройшов у рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині.

Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян. Бібліотеки області проводять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, конкурси, вікторини, оформляють книжкові виставки та влаштовують перегляди літератури.

У програмі читань відбулась презентація наукового альманаху «Стусознавчі зошити», декламування поезії Василя Стуса та виконання музичних творів на слова відомого земляка та презентація виставки-портрету «Той, хто не гнув голови».

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності. Він зберіг своє життєве кредо до кінця. І це було причиною його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською відвагою, не згинаючись. На такій дорозі поети гинуть. Йому вдалося зреалізувати свій талант за умов, де інші гаснуть і посилаються на обставини, його спадщина не пропала, хоча і лежала в прірві. На щастя, знайшлося кому рятувати його творчість – збирати, опрацьовувати, видавати.

Більше читайте тут: klasno.info


У Вінниці відбулись Стусівські читання

У Вінниці відбулись Стусівські читанняУ Вінниці відбулись Стусівські читання Під такою назвою 12 січня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, що пройшов у рамках чергових Стусівських читань

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. 

Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян. Бібліотеки області проводять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, конкурси, вікторини, оформляють книжкові виставки та влаштовують перегляди літератури. 

У програмі читань відбулась презентація наукового альманаху «Стусознавчі зошити», декламування поезії Василя Стуса та виконання музичних творів на слова відомого земляка та презентація виставки-портрету «Той, хто не гнув голови».

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності. Він зберіг своє життєве кредо до кінця. І це було причиною його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською відвагою, не згинаючись. На такій дорозі поети гинуть. Йому вдалося зреалізувати свій талант за умов, де інші гаснуть і посилаються на обставини, його спадщина не пропала, хоча і лежала в прірві. На щастя, знайшлося кому рятувати його творчість – збирати, опрацьовувати, видавати

Більше читайте тут: News.vn.ua

«Він отримав селянську мудрість і вольницьку відчайдушність», - у Вінниці вшанували пам’ять Василя Стуса

У Вінниці відбулися 29-ті Стусівські читання під назвою «Дай, Україно, гордого шляху». Літературно-мистецький вечір, присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича, проходив у читальній залі бібліотеки ім. Тімірязєва.

Дату проведення заходу обрали не випадково, адже 12 січня 1972 року відбувся перший арешт письменника.  Впродовж майже 9 місяців він перебував у слідчому ізоляторі та створив збірку «Час творчості». Розпочали читання символічно – запаленням свічки та хвилиною мовчання. Також вокальне тріо «З роси й води» Вінницького РБК проспівали святкову щедрівку.

Модeратор Стусівських читань Ольга Куцевол зазначила, що такі заходи вшанування пам’яті незламного поета неабияк стимулюють сучасників бути сильними та вірними своїй меті. Вінницька історикиня Ольга Коляструк розповіла про Стуса, як українського інтелігента.

- Він рeанімував українську культуру та митців, які готові були піддатись правилам радянської влади. Василь Симоненко задав свого часу екзистенційне питання про значимість людини, а Стус показав що такe бути нею, - зауважила Ольга Анатоліївна.

В ході літературно-мистецького вечора було представлено науковий альманах «Стусознавчі зошити», який розробили викладачі Донецького національного університету ім. Василя Стуса. Також творча молодь Вінницького технічного коледжу продекламувала поезії: «Як добрe тe, що смeрті нe боюсь я», «нe любити тeбe нe можна», «блажeн, хто втратити уміє» та інші.

Обставини біографії Василя Семеновича склались так, що він отримав селянську мудрість і вольницьку відчайдушність, поєднавши в собі досвід вінницького і донeцького пeріодів, - прокоментувала Ольга Пуніна, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса

Більше читайте тут: Моя Вінниця


Лариса Тимченко. Літературно-мистецький вечір до 79-ї річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса

12 січня о 14.00 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху», присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, що проходитиме в рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян. Бібліотеки області проводять вечори поезії, літературно-мистецькі вечори, конкурси, вікторини, оформляють книжкові виставки та влаштовують перегляди літератури.

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності. Він зберіг своє життєве кредо до кінця. І це було причиною його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською відвагою, не згинаючись. На такій дорозі поети гинуть. Йому вдалося зреалізувати свій талант за умов, де інші гаснуть і посилаються на обставини, його спадщина не пропала, хоча і лежала в прірві. На щастя, знайшлося кому рятувати його творчість – збирати, опрацьовувати, видавати.

У програмі відкриті читання та виступи письменників, поетів та літературознавців. Запрошені гості: Гнатюк Ніна Юхимівна, українська поетеса, громадська діячка, заступник голови Міжнародної громадської організації «Вінницьке земляцтво» у місті Києві; Чернілевський Станіслав Болеславович, поет, кіносценарист, кінооператор, режисер кінодубляжів; Стус Марія Семенівна, старша сестра Василя Стуса. Виступатимуть Яковенко Тетяна Василівна, поетеса, літературознавець, член НСПУ, кандидат філологічних наук, голова Вінницької обласної краєзнавчої літературно-мистецької організації «Велика рідня», заслужений працівник культури України; Кобець Василь Дмитрович, український письменник і громадський діяч, член НСПУ, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини; Подолинний Анатолій Мусійович – письменник, науковець, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України; Соловей Олег Євгенович – український письменник, критик, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити»; Пуніна Ольга Василівна – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити»; Жилін Михайло Володимирович – доцент Донецького національного університету ім. Василя Стуса; Коляструк Ольга Анатоліївна – доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології; Юрчак Юрій Володимирович – поет, член Національної спілки письменників України, завідуючий бібліотекою-філією №7 Вінницької міської ЦБС.

Творча молодь Вінницького технічного коледжу декламуватиме поезії Василя Стуса. Студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та вокальне тріо «З роси й води» Вінницького РБК (керівник Т. Казанська) виконають музичні твори на вірші поета. Також в рамках вечору відбудеться презентація виставки-портрету «Той, хто не гнув голови». Ведуча: Альона Ніжньовська, завідувачка сектору наукової інформації з питань культури і мистецтва ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Модератор: Куцевол Ольга Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови Інституту філології й журналістики ім. Михайла Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського.

Більше читайте тут: lorna-l.livejournal


У ВІННИЦІ 79-У РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В.СТУСА ВІДЗНАЧИЛИ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИМ ВЕЧОРОМ

У Вінниці провели літературно-мистецький вечір під назвою “Дай, Україно, гордого шляху”, присвячений 79-й річниці від Дня народження Василя Стуса.

Захід відбувся в межах чергових Стусівських читань, які проводять на Вінниччині вже понад чверть століття. Крім декламування поезії Василя Стуса, звучали розповіді про його життя та творчість від науковців та літературознавців.

Крім цього, презентували науковий альманах “Стусознавчі зошити” та виставку-портрет “Той, хто не гнув голови”.

Більше читайте тут: Новости онлайн 24

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше