ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації12 січня у бібліотеці відбулись 29 Стусівські читання

Уже 29 років поспіль  ми проводимо літературні читання з нагоди дня народження українського поета, Героя України Василя Стуса. Цього року вечір пам’яті було проведено 12 січня і не випадково, бо саме у цей день 1972 року в Україні розпочалася операція «Блок», під час якої були арештовані українські письменники, художники, правозахисники. Був серед них і Стус, на долю якого випали важкі роки таборів і заслань… На знак вшанування видатного земляка традиційні Стусівські читання розпочалися із запалення символічної свічі пам’яті. А подарунком до дня народження поета стала презентація другого наукового альманаху «Стусознавчі зошити», який торік заснували викладачі Донецького національного університету імені Василя Стуса.

«Упорядники альманаху прагнуть створити перший в Україні спеціалізований майданчик для обговорення різноаспектної наукової проблематики, пов’язаної з життям і творчістю Василя Стуса. Це ініціатива науковців Донецького національного університету, який тепер носить ім’я поета. Тематика статей різна, передусім це наукові розвідки, дослідження маловідомих фактів з життя та творчості. Єдина парадигма, яка об’єднує всі матеріали, – це Стус, – розповідає доцент ДонНУ Михайло Жилін. – Торік ми видали перший зошита альманаху, до якого увійшли вісім статей – це наукові розвідки доцентів і докторів філологічних наук. Другий зошит містить шість статей, серед яких дослідження Людмили Тарнашинської, Ольги Пуніної, Олега Солов’я та мої. Обсяг статей великий, вони об’ємні, але ґрунтовні. Альманах розповсюджується по вищих навчальних закладах та бібліотеках України. А розраховане видання передусім на науковців, викладачів, студентів та всіх інших шанувальників актуальної української літератури».

Модератором цьогорічних Стусівських читань виступила доктор педагогічних наук, професор Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Ольга Куцевол. Вона наголосила, що Стус належить до тих постатей, які впливають на добу. Таких як він називають пасіонарною елітою. Це люди, які ніколи не гнуть голови і володіють неймовірною силою змінювати світ на краще.

«Тільки завдяки таким особистостям, як Василь Стус, ми маємо можливість розвиватися, бо вони спонукають Україну рухатися вперед, – переконує Ольга Куцевол. – Свого часу дисидент Євген Сверстюк згадував про те, як Василь Стус вмонтовувався в київське товариство, приїхавши з Донецька. Він казав: «Здається, Стус одразу відчув себе у київській атмосфері і відчув високу громадську напругу Симоненкового заповідного слова». На жаль, Стус розминувся з Василем Симоненком, який загинув 13 грудня 1963 року. Вони не були знайомі. Але в українському середовищі не буває вакууму чи порожнечі. На заміну одного пасіонарія Василя Симоненка прийшов другий – Василь Стус, який продовжив рухати українське суспільство вперед. На наше щастя».

З нагоди 79-ої річниці від дня народження Василя Стуса у залах обласної бібліотеки відкрили книжкові виставки, присвячені життю і творчості поета-земляка. Вечори поезії, літературно-мистецькі заходи, письменницькі години в ці січневі дні проводяться в різних культурних закладах області. А в музеї села Рахнівки, де народився поет, відбуваються покази кінофільмів про Україну і її вірного сина Василя Стуса.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше