ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїПРЕС-РЕЛІЗ

Стусівські читання

«Поезіє, красо моя, окрасо, я перед себе чи до себе жив?»

м. Вінниця  

24 січня 2008 року

Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, обласна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва в рамках Стусівських читань 24 січня 2008 року о 15-30 у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук проводить літературно-мистецький вечір «Поезіє, красо моя, окрасо, я перед себе чи до себе жив?».

ВАСИЛЬ СТУС належить до тієї славної плеяди імен, без яких важко уявити вершинні досягнення української літератури XX століття. Поет від Бога, котрий ввібрав у себе всі чари подільської природи і гіркоти нашої історії, перекладач і літературознавець, що вільно почувався в океані світового письменства, людина, яка не могла поступитися сумлінням і честю заради шматка хліба і тихого родинного затишку, добродій, що в листі до сина заповідає: аби той виріс "чесним, мужнім і мудрим чоловіком". Василь Стус водночас був борцем і патріотом: "За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину".

Василь Стус за своїм покликанням і з ласки Божої - поет. Він поет не тільки непересічний, а рідкісний своїм талантом і культурою. Доля призначила йому в житті ще й долю політв'язня. При цьому Василь Стус може бути прикладом синівської вірності своєму народові і такої любові до батьківщини, яка межує з ненавистю. У Стуса все це органічно переплітається, так що Стус-поет, Стус-політв'язень і Стус-громадянин, патріот - це один тугий вузол.

Уже вдвадцяте поминальну свічу пам'яті славнозвісного сина України запалить Андрій Лучко і саме цим відкриються ювілейні Стусівські читання. Продовжить вечір заступник голови облдержадміністрації Л. М. Спірідонова врученням кращим популяризаторам творчості В. Стуса Почесних грамот обласної Ради та облдержадміністрації.

Далі в програмі:

Презентації:

-  збірника методично - бібліографічних матеріалів, підготовлених фахівцями ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, « Життя, покладене на вівтар України»;

-  презентація двох книг із 12-ти томного видання творів В. Стуса. Стус Д. В. - літературознавець, син поета;

-   виступ редактора газети  «Вечірній Донецьк», соратника В.  Стуса -Миколи Колісника та презентація книги «Де сила й тиск, там опір повсякчас» - (Упорядник - Н. Гарматюк).

Виступи:

поетеси Ніни Гнатюк та інших письменників і творчої інтелігенції з Києва та Вінниці;

учасники літературно-мистецького об'єднання ВНТУ м. Вінниці;

виконання пісень на слова В. Стуса (художні колективи, молоді виконавці);

перегляд фрагментів документального фільму «Пресвітлої дороги свічка чорна...»

 

Заповіт Василя Стуса - бути добродієм. Жити, творячи добро. А щоб звільнити свою душу від скверни і зла, щоб просвітліти і вирости над буденністю і марнотою, треба всім нам причаститися живою водою  творів  цього великого сина  Поділля,  України,  сина  Всесвіту, Отож, читаймо Василя Стуса! Прислухаймось до нього. Може, нам вдасться глибше збагнути його, світ, самих себе.

Оргкомітет.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2022
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше