ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВсеукраїнська літературно-мистецька премія імені Степана Руданського 2017 р.

Премія імені Степана Руданського заснована у 1994 році, а статус Всеукраїнської отримала у 2006 році. Премія заснована з метою продовження національних традицій сатири і гумору, заохочення літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, творчих колективів та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та доробків сучасних письменників.

Відповідно до правил конкурсу, присудження премії відбувалось внаслідок таємного голосування членів журі. За підсумками обрано 1 лауреат та 2 дипломанти. Зокрема, цьогорічним лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського стала монографія Тетяни Космеди, Тетяни Осіпової та Наталії Піддубної «Степан Руданський: феномен моделювання «живого» мовлення українців». Окрім того, дипломантами стали збірка лірики Антоніни Петрушкевич «Сповідь серця» та збірка ліричних та гумористичних творів Юрія Берези «Усмішкою витру сльозу».

Загалом, з 1994 по 2017 роки премію вручено 37 переможцям. Вручення премії відбувається в урочистій обстановці під час проведення Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського в с. Хомутинцях Калинівського району – батьківщині видатного письменника.

Вінницька ОДА

Лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського

Космеда Т. А., Осіпова Т. Ф., Піддубна Н. В. Степан Руданський: фено­мен моделювання “живого” мовлення українців / Т. А. Космеда, Т. Ф. Осі­пова, Н. В. Піддубна; за наук. ред. проф. Т. А. Космеди. — Харків-Познань- Дрогобич : Коло, 2015. — 312 с.

Монографія присвячена дослідженню “живого” мовлення українців, що втілений у дискурсі Степана Руданського. Феномен мови С. Руданського досі залишається загадкою: український гумор, насиченість запозиченнями, що відтворюють “мовну біографію” українців — запозичення з російської, польської та деяких інших мов, що репрезентує феномен виключно українського живого мовлення, оскільки для мовної особистості українця характерні бі- чи полілінгвізм, інтерференція, факти мовної та культурної асиміляції, що пов’язане з відповідною політичною ситуацією, яка мала місце в країні, — художніми народними образами, своєрідне відображення релігійної мовної картини світу, відповідних емоцій і відчуттів, неповторна стилістика, зокрема й ігрова, вираз­не омовлення української національної невербаліки, що завжди супроводжує “живе” мовлення.

Монографічне дослідження охоплює коло проблемних питань, пов'язаних із соціолінгвістикою, лінгвоперсонологією, письменницьким ідіостилем, стилістикою української мови, ігровою стилістикою, теолінгвістикою, теорією запозичення, лінгвістикою тексту, проблематикою невербальної комунікації.

Книга може зацікавити широке коло користувачів — лінгвістів, фолькло­ристів, літературознавців, культурологів, етнологів, журналістів; науковців і викладачів, усіх тих, хто вивчає український культурно-мовний простір мину­лого й сьогодення України.

 

Дипломанти Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського

 

 

Антоніна Петрушкевич. Сповідь серця: Поезія. - Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля». - 2017. - 156 с.

Назва книги Антоніни Петрушкевич говорить сама про себе. Книга - це сповідь автора про пережите нею, про людей, які ото­чували її все життя, про смуток, про кохання, а також веселе сьо­годення.

Книга розрахована на широкий загал читачів.

 

 

 

 

Береза Ю. П. Усмішкою витру сльозу. Лірика. Гумор і сатира / Ю. П. Бе­реза. - Рівне : Волин. обереги, 2016. - 940 с.

Нову книгу українського письменника Юрія Берези скла­дають ліричні та гумористичні твори, написані в останні роки.

 

 


 

 

Андрішко Олег. Пісня цапів : перший україн­ський крутійський роман /О. М. Андрішко. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2017. - 164 с.

Що ми знаємо про мандрівного філософа Зевса? А про музейного сторожа Аполлона чи заслуженого кур'єра Гермеса? Чи чули коли про місто Нові Сиракузи? І до чого тут «пісня цапів»? Відповіді на ці та багато інших запитань шановний читач відшукає на сторінках першого українського крутійського роману.

 

 

 

 

Кульчицький В. Ф. Враження. - Нікополь : СПД Фельдман О.О., 2016. - 239 с.

Збірка оповідань «Враження» - друга у творчому набутку автора (перша - «Філософія гумору», Львів, «Сполом», 2014 p.). Жанр котрий розробляє автор - нове слово в українській літературі. Взагалі, гумористична проза з відтінком іронії чи навіть гроте­ску - це незаповнена ніша в сучасному літературному процесі. Базуючись на національних традиціях (світобачення через гу­мор - М. Гоголя, І. Нечуй-Левицького, О. Вишні) та маючи до­статній життєвий досвід, автор бачить знайомі нам побутові історії, сімейні конфлікти або холостяцькі здибанки, примруже­ним оком та з іронічною посмішкою.

 

 

 

 

 

Романчук Т. М. Соловей і Зозуля / Тамара Романчук - Київ: Гамазин, 2015. - 96 с. : іл.

Сміх - це зброя, а байка - це куля, направлена цією зброєю у бік людських недоліків і реальності, яку вони створюють навколо. Деякі байки Тамари Романчук напи­сані на вічно актуальні сюжети притч Езопа, інші - на сюжети із сьогодення. У моралі-висновку автор по-своє­му вирішує взяту на мушку проблему, але вирішення ча­сто багатовимірне, тому кожен читач може трактувати його по-своєму, адже було б нецікаво, якби все тлумачи­лося однозначно.

Байки будуть до вподоби не лише дітям, а й дорослим.

 

 

 

Осипенко Ю. Українська дуля / Ю. Осипенко. - Черкаси : Вертикаль, видавець С. Г. Кандич, 2016. - 324 с.

Україна завжди сміялася. Причин морс. Оксан. Тьма.

Одні зарплати і пенсії громадян - невичерпне джерело.

Гучного реготу!.. Або реформи.

Через те й живе ненька. І далі сміятиметься. Не сумнівайтеся. Тобто житиме.

Тому сміху не економте!..

Його запаси в Україні невичерпні!

Над цим достатком невтомно трудяться Президент, Верховна Рада, Уряд і ввесь народ!..

Але, як уже засумували, то від депресії прочитайте цю книгу. Адже сміхотерапія замінює найдорожчі ліки!..

 

 

Лило, Василь Семенович. БАБАГАПКА [Текст] : гумор і сатира / В. С. Лило. -  Львів : СПОЛОМ, 2016. -  80 с.: іл.

Смішні історії, що увійшли до цієї збірки, насправді не зовсім смішні — це радше гіркий гумор про негаразди нашого буття, які вихоплює із повсякдення чіпке око автора.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

Доляк Н. Шикарне життя у Вупперталі / роман, серія «Український детектив». — Kиїв : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 368 с.

Молода українка Зоя їде до Німеччини по програмі о-пер (працевлаштування студентів в європейських сім’ях на термін до року). Родина, яка прийняла дівчину, — аристократи з міста Вупперталь. Для Зої таке шикарне життя — це щось не з реальності, а з фільмів. Оселя, де вона тепер житиме, нагадує невеличкий палац. Але... Не все так ідеально і просто... За першим несподіваним і нерозгаданим убивством хазяйки дому тягнеться ціла вервечка загадкових і незрозумілих душогубств. Над самою Зоєю та її вихованцем Куртом також нависає убивча небезпека, але все обертається врешті-решт на добре. І всю кримінальну інтригу розкриває не доблесна вуппертальська поліція, а проста студентка з України Зоя Кирпач.

Іронічна подача тексту робить його доволі легким, не зважаючи на те, що кілька людей стали жертвами безжалісного маніяка.

Для широкого кола читачів.

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше